Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek mit tegyek, gyermekem nem akarják felvenni az oviba fórum

Segítsetek mit tegyek, gyermekem nem akarják felvenni az oviba (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 27. 19:56

No megvan a törvény: Ebben vannak olyanok, amikre esetleg lehet hivatkozni. Pl mikor még nappali tagozatos sulis voltam, simán felvették a gyereket, pedig akkor is itthon voltam a kicsivel.. Mármikor nem az egyetemen.. Most meg azt javasolják, hogy orvossal írassak egy papírt a pánikbetegségemről, amiből éppen kifele tartok, ha esetleg nem veszik fel a gyerkőcöt. Mondjuk csak akkor tenném, ha nagyon muszáj, nem kell, hogy ezen csámcsogjanak...


Szóval: a tv.:

Gyermekek napközbeni ellátása


41. § (1) A gyermekek napközbeni ellátásaként a családban élő gyermekek életkorának megfelelő nappali felügyeletét, gondozását, nevelését, foglalkoztatását és étkeztetését kell megszervezni azon gyermekek számára, akiknek szülei, nevelői, gondozói munkavégzésük, munkaerőpiaci részvételt elősegítő programban, képzésben való részvételük, betegségük vagy egyéb ok miatt napközbeni ellátásukról nem tudnak gondoskodni. A napközbeni ellátás keretében biztosított szolgáltatások időtartama lehetőleg a szülő munkarendjéhez igazodik.


(2) A gyermekek napközbeni ellátását különösen az olyan gyermek számára kell biztosítani,


a) akinek fejlődése érdekében állandó napközbeni ellátásra van szüksége,


b) akit egyedülálló vagy időskorú személy nevel, vagy akivel együtt a családban három vagy több gyermeket nevelnek, kivéve azt, akire nézve eltartója gyermekgondozási díjban részesül,


c) akinek a szülője, gondozója szociális helyzete miatt az ellátásról nem tud gondoskodni.


(3) A gyermekek napközbeni ellátása megszervezhető - a gyermekek életkorának megfelelően - különösen bölcsődében, hetes bölcsődében, családi napköziben, családi gyermekfelügyelet vagy házi gyermekfelügyelet keretében, nyári napközis otthonban, valamint a Kt. hatálya alá tartozó óvodában, iskolai napköziben.


(4) A gyermekek napközbeni ellátásának minősül az iskolai napközis ellátásban nem részesülő, különösen a csellengő vagy egyéb okból veszélyeztetett tíz év feletti gyermekek számára nyújtott nappali felügyelet, foglalkoztatás - sport- és egyéb klubfoglalkozás, illetve játszótér, játéktár, játszóház keretében - és az étkeztetés biztosítása is, feltéve, ha a működtető rendelkezik az ehhez szükséges - a külön jogszabályban meghatározott - személyi és tárgyi feltételekkel.

2010. ápr. 27. 19:49

Sziasztok! (Hasonlókon parázok én is)

Valóban, a körzetes ovi sem köteles felvenni, csak 5 éves kortól.

Viszont ha egyszer felvette, és a gyermek időközben teljesíti a feltételt, tehát teljesen szobatiszta, akkor kötelesek fogadni.

Amíg nem volt szobatiszta, addig joga van hozzá, hogy ne fogadja, hiszen ott a higiéniai feltételek nem adottak.

Egyébként (erről magam nem győződtem meg) volt az ovinkban egy vita, és az derült ki, hogy annak sincs jogszabályi alapja, hogy délbe hazavitetik adárkivel is a gyereket. Akit egyszer felvettek, annak egész nap joga van ottmaradni. Az más kérdés, mit beszélnek meg az érintettek...

Még keresek egy törvényt, hogy ki az aki szociális alapon jogosult....


Egyébként ha nagyon sz.roznak, beszélgess el az önkormányzattal...

2010. márc. 23. 16:27

Azt valóban nem kérhette volna, hogy irsad ki a gyereket, ez hiba volt részedről is hogy belementél. Milyen írásos bizonyíték van erről?

Egyébként meg nem köteles felvenni, az óvodai közösség betöltött 5 éves kor után kötelező, napi 4 órában.

2010. márc. 23. 16:14
Nálunk is kinnt volt avédőnő, mikor betöltötte a 3 évet, és megállapította hogy ovodaérett. Az ovodavezető arra kért, hogy mielőtt vinni szeretném, két héttel előtte jelentkezzek. Már 1 hete jár oviba, igaz csak délig!
2010. márc. 23. 16:12
Elnézést kérek én csak már tapasztalatból beszélek, akinek lejár a GYES, most más igaz a neve, ezt mindenki hallotta fel kell mérni egy szakembernek előre, hogy érett e az óvodai beszoktatásra a szobatisztaság is szükséges és valóban ebben az országban nincs elegendő óvoda pedig szükség lenne rá, akkor megkérdem, ha az anyuka dolgozni szeretne, de legyen már munkahelye, hogy tudja fizetni gyermeke ellátását. Ami dühitő az egészben valahol meg tuljelentkezés van és azért nem veszik fel. Akkor meg tényleg várni kell egy évet. Ahogy mondta a beiró szükséges, hogy a gyermeke közösségben legyen, hiszen ez határozza meg, ha iskolás lesz majd 6, vagy 7 éves korban. Ezek valamikor nem jelentettek különösebb problémát. Kész örület miféle feltételeket szabnak. Üdv.Ágnes.
2010. márc. 23. 16:11
Köszönöm ,hogy önbizalmat adtatok!
2010. márc. 23. 16:08
Ilyet nem kérhetett volna.
2010. márc. 23. 16:07
valahol szivességet is tettem neki tavaly, hogy vissza ki lett iratva,mert aztis ő kérte.
2010. márc. 23. 16:07
Semmikép ne hagy magad. A gyereknek sem lesz jó, ha később kerül közösségbe. Mi most kezdtük az ovit, de látszik rajt, hogy ő a kicsi, és délelőttönként csak ő volt. A nagy meg suliba. Akaratos is. És 15 kicsi van a csoportba.
2010. márc. 23. 16:03
én is arra gondoltam ,hogy nem hagyom magam .Tényleg ez az ok ,hogy unatkozik itthon,kellene neki a gyerek társaság.Mondtam is a ovi vezetőnek,az volt a válasz ,mert annyira sok a gyerek,hogy próbálja lebeszélni az ilyen szülőket mint én.
2010. márc. 23. 16:02
A négy éves gyereknek már szüksége van a gyerek közösségre és az óvodai foglalkozásokra, ezért az Ő érdekében is ragaszkodj hozzá, hogy mehessen fél napra. Nyilván ha otthon vagy nem lesz egésznapos.
4. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Zerika79)
2010. márc. 23. 15:58
Ilyet még nem is hallottam.Ne hagyd magad,mi az,hogy te otthon vagy és akkor ne vidd a gyereket oviba?Köteles felvenniük,főleg ha már be volt iratva,ha otthon vagy akkor is jár a fél nap!!!!
2010. márc. 23. 15:56

Ha betöltötte a 3 évet, szobatiszta, és a körzetes oviba vinnéd, nem utasíthatnak kell, kötelező felvenni a gyereket.

Ha nem körzetes az ovi, akkor már nem.

2. b643145122 (válaszként erre: 1. - Zerika79)
2010. márc. 23. 15:55

Szia!

Ezt nem tehetné. Ha egyszer beirattad, akkor nem veheti ki. Összevont időszakba kérheti, hogy tartsd otthon, különben nem. Állj a sarkadra, hogy a gyereknek szüksége van közösségre!

2010. márc. 23. 15:52
Tavaly már felvették az oviba csak sajnos nem lett teljesen szobatiszta(kaka). nem járt egy darabig aztán mondta az ovodavezető ,ha nem lenne gond kiírná az oviból,mármint ne is vigyem ,mert én itthon vagyok a másik gyerekkel,majd márciusba irassam be újból,és megigéri ,hogy felveszi és ugyan abba a csoportba mehet mint amelyikbe volt.Megint felhívott az ovi vezető ,hogy anyi gyereket kéne felvennie ,hogy halasszunk még 1 évet,mert én itthon vagyok.4éves lesz szeptemberbe

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook