Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy kóbor anyamacska nálunk szülte meg a kicsinyeit. Mit tegyünk? fórum

Egy kóbor anyamacska nálunk szülte meg a kicsinyeit. Mit tegyünk? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
577. libikóka (válaszként erre: 569. - Liliom10)
2021. júl. 26. 05:07
Igen,,én is így gondolom.
576. libikóka (válaszként erre: 565. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 26. 05:04
Nagyon örülök hogy így kisikeredett a dolog:))Hová is jutottatok pár hónap alatt:))Most már akkor sínen van minden:))
575. libikóka (válaszként erre: 566. - Guruljka)
2021. júl. 26. 04:57

Jaj:(((((((((SAjnálom nagyon.


Most nálunk is van kis cica család,,hétvégén 3 napot vagyunk velük,,,,vagy ők velünk,,,amint megérkezünk jönnek is:))Sok öröm ezek az aprónépek ,,de rengeteg féltés is.

Hétvégén mi is megjártuk az állatorvost velük ,mert már gyanítottam hogy náthásak de mostanra biztos lett.

Bedobozoltam őket mert más nem volt és usgyi az orvoshoz.Kaptak szurit,szemkenőcsöt,,másnapra már mindenki sokkal jobban lett ,semmi prüszkölés szemük is gyorsan javult.Huh ,,,azért tiszta sokkban voltam mert igaz hogy nagyon szelíd kis cica mama de fogalmam sem volt mit csinál az orvosnál,,,,,vagy hogy fogom meg,,sosem jártam még állatorvosnál ,,,mindíg voltak ilyen kis albizó cicáink mert sok a jó hely de kis ilyen kis takonypóc brigád most először.

574. Guruljka (válaszként erre: 573. - Liliom10)
2021. júl. 25. 17:32

Fiatalka volt még.

Utána már újra bízott bennem, de nem ment egyik napról a másikra. A babáihoz inkább sosem nyúltam többet,vagy ha muszáj volt, vissza is tettem hozzá elevenen.

kissmanyi az a tépett fülű cirmos az adatlapomon.

573. liliom10 (válaszként erre: 572. - Guruljka)
2021. júl. 25. 15:47

Szinte hihetetlen ez a fájdalom és harag kimutatás, és ilyen hosszú ideig ...

Ha esetleg előfordulna még egyszer hasonló eset, jobb lenne ott hagyni a cicamama mellett a kölykét, amíg fel nem fogja, hogy már senki nem tud segíteni a kicsin. Aki ezt olvassa, mindenkinek tanulságos történet.

Milyen szomorú lehettél, hogy nem ért a cica embernyelven, nem értette meg, hogy semmi közöd a kölykei elpusztulásához ! :(

572. Guruljka (válaszként erre: 571. - Guruljka)
2021. júl. 24. 15:54

Ja és ütött is, ha simogatni akartam.

Sőt, ha feküdt valahol és elmentem mellette, akkor sem úsztam meg ütés nélkül. Ahol csak ért, akár a lábamon is.

571. Guruljka (válaszként erre: 569. - Liliom10)
2021. júl. 24. 15:36

A Kissmanyi nevű cicánk első fialásából mindhárom kicsi elpusztult.

Próbáltam segíteni, de mindhárom kicsijét az én kezemben látta utoljára az anya, és aztán többet nem.

Több mint fél évig tartott, mire ismét hagyta magát megsimogatni, a tekintete sokáig szinte eszelős volt.

570. liliom10 (válaszként erre: 565. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 24. 10:48
Nagyon örülök, hogy így összeszoktak, és játszótársak lettek ! :)
569. liliom10 (válaszként erre: 566. - Guruljka)
2021. júl. 24. 10:47
Megható, ahogy az állatok az utolsó pillanatig ott vannak a kölykük mellett, sőt, tovább is. Láttam filmen a vadállatoknál is. Talán addig vannak ott, amíg felfogják, hogy már nem él. Szegények, mit érezhetnek ? Úgy láttam eddig, hogy kiül a pofijukra a nagy szomorúság. Lehet, hogy bele magyarázom... De akkor is én így gondolom: ők is szenvednek, ahogy az ember is.
568. Guruljka (válaszként erre: 567. - Auróra2010)
2021. júl. 23. 23:20
Nem a meleg volt a halála oka, hanem betegség.
567. Auróra2010 (válaszként erre: 566. - Guruljka)
2021. júl. 22. 21:18
Hiába mondják, hogy sivatagi állatok, nem bírják a meleget. Sajnálom a pici cicust.
2021. júl. 22. 19:51

Nálunk ma elpusztult a Szupi cica utolsó picurkája is.

Az anyja, amíg a kicsi még magánál volt, szeretgette, nyalogatta. Utána már csak ott volt mellette. És ott volt az előző alomból való lánya is, aki szintén szerette a Picurkát.

Ahogy a kicsiből elszállt a lélek, otthagyták a testét.

Azóta megint ott napoznak, eddig is szerették azt a helyet.

Csak azért mondom, mert régóta nem szoptatta már, de ha csak nyávogni hallotta, szaladt megnézni, mi a baj.

Van itt családi összetartás, csak nem figyeljük. Vagy nem tudjuk figyelni.

565. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 564. - Liliom10)
2021. júl. 18. 18:30

Köszönöm, szerencsére jól van. Hát egy cuki bogyó. 😊

Azért rosszalkodik is, de nagyon szerethető. A kutyával nagyon jóban vannak, szeretik egymást. Megy a kergetőzés meg a bunyó. De csak játékból. Keresik egymás társaságát :)

564. liliom10 (válaszként erre: 549. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 18. 12:11
Mi újság ? Hogy van Marci ? És hogy áll a kutya-macska barátság ?
563. ildi992
2021. júl. 17. 21:14
Esetleg, ha egy kicsit nagyobbak lesznek, hirdest meg őket.
562. ildi992
2021. júl. 17. 21:13
Menhelyen kérdezősődtél már?
561. sanyinak (válaszként erre: 558. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 17. 20:36
A háziállatok jó hatással szoktak lenni az emberre.
560. Érdekes73 (válaszként erre: 559. - Érdekes73)
2021. júl. 17. 07:42
Nyitottam új fórumot hátha tud vki megoldást.
2021. júl. 17. 07:35
Tegnap, péntek este találtuk Pest megyében szántóföldek mellett 3 újszülött cicát. Szemük csukva. Feküdtek tele léggyel később már nyávogtak is és próbáltak mászni anyjukat kereshették. Sapkámban nagy nehezen hazaszállítottam őket. Túlélték az éjszakát lehetne e esetleg hely a számukra vhol ? Olvasgattam a témában a és napi 10 alkalmas etetést nem tudom megoldani.Azt se tudom meddig tarthatóak így életben. Facén,neten próbáltam már több helyre írni de eddig még nem jött válasz. Persze éjszaka meg kora reggel meg hétvége stb...
558. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 555. - Libikóka)
2021. júl. 1. 22:16

Elzárni nem tudom, de ahol a búvóhelye volt oda raktam deszkákat meg léceket, oda bebújni nem fog tudni.. ha csak másik helyet nem talál nálam. De az előzőeket is odaát szülte meg, aztán áthozta, majd vissza. És jelenleg is odaát él, azt tekinti otthonának. Remélem a szülés után majd ősszel már tényleg megműttetik :(


Mondjuk hülyeségnek tűnhet, de ez a cica nevelgetés engem feltöltött. Na meg ha nem hozza át őket, nem lenne Marcim. Mert mint már írtam, magamtól nem fogadtam volna be macskát. Ha megkérdezték volna, hogy kell-e cica, azt mondtam volna szó sem lehet róla.

557. libikóka (válaszként erre: 556. - 71ddaa07fa)
2021. júl. 1. 14:54
:))Tetszett:)) Jó fejek ezek a makkák felétek:))
556. 71ddaa07fa (válaszként erre: 552. - Libikóka)
2021. júl. 1. 11:47
Simán túléli. Az egyesületünk Nappali melegedőjénél tavaly megjelent egy kismacska, hogy honnan jött nem tudni. Néhány hónapos lehetett. Az ott lévő fiatal kandúr macskák van belőlük három is, a pártfogásuk alá vették. Sőt ez a kis mocsok megzabált előlük mindent, azok a bolondok meg csak tűrték. Ez a macska azóta felcseperedett. Tegnap is ott hesszelt a fűben. Kézhez nincsen szokva, de ha látja, hogy visszük a maradék kaját, azért jön és kunyerál. Pár méterre megáll tőlünk és várja, hogy adjuk neki a virslis és egyéb húsos maradék péksüteményeket.
555. libikóka (válaszként erre: 554. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 1. 11:36

Igen én is azt szoktam mondani hogy kimaradok,de mindíg van egy DE,,,,Mert az anya tudja már hogy nálad Ok,,,ezért megfogja próbálni megint bevinni őket.


Szóval zárd el ahol bement,,,mármint ha lehetséges:)))) Nem vehetünk magunkra mindent ,,,,évek során át mindig voltak ilyen anyák és kicsik mert nálunk sok búvóhely van ,,,az volt az alap hogy amit tudtam kajával hellyel segítettem,,,,,a többi már a természet dolga ,,,,néha (sokszor) szanaszét aggódtam magam ,,,mindegyiket imádtam,,,,,de az anya dolga amit tesz ,,,és ahogy lesz,,,,:))

554. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 552. - Libikóka)
2021. jún. 30. 22:34

Hát ők majd augusztus elején fognak megszületni. De végülis igen, október lesz mire nagyjából elválasztódnak. Én azért is sajnálom az anyukát, mert fizikailag is sok neki. Kihordani újra egy almot, gondozni, szoptatni. És ő jó anyuka, megterhelő neki.


Hát ha rajtam múlt volna én a párzás után vittem volna műtétre. De az ő macskájuk.. én úgy érzem a 4 kicsivel mindent megtettem, a következő alomnál már kimaradok.

553. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 550. - Libikóka)
2021. jún. 30. 22:28
Hát igen, nem mindegy mit..
552. libikóka (válaszként erre: 551. - Libikóka)
2021. jún. 30. 21:08
Ilyenkor nagyon sajnálom őket,,,,,,,őszi kiscica nem igen él túl,,,csak ha nagyon jó kinti helyet talál az anya,,,akkor van esély,,,,,ezért pakolok a pajtába,meg pár helyre télre jó kis meleg kuckókat.Ha kell nekik megtalálják.
551. libikóka (válaszként erre: 549. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 30. 21:02
Mondtam hogy ez lesz!
550. libikóka (válaszként erre: 548. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 30. 20:58
Szívesen gondolok rá hogy kapnak ,,csak mondjuk nem mindegy mit,,,,,,,,igaz a komposztokon is matatnak,,még akkor is ha full jól van lakva...
2021. jún. 30. 20:56

Ma találkoztam az anya cicával. Emlékezett rám, megismert. Először ahogy kiléptem az ajtón elszaladt, de ahogy beszéltem hozzá, megismert és oda jött. Vittem neki egy kis ételt.


Viszont aminek nem örülök: nagy a pocakja. Nem vitték el műteni. Azt mondta a szomszéd, hogy megvolt az időpont, de egyéb dolguk volt és lemondták. De hogy 2 hét múlvára kaptak új időpontot. A neten azt olvastam kb 60 nap a vemhesség. Május 28 körül párosodott, szóval pont 30 napos. 2 hét múlva 45 lesz kb, és akkor 2 hét múlva szülne.


Nem fogják már megműteni szerintem, szóval jön az új alom :(

548. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 547. - Libikóka)
2021. jún. 30. 20:48
Az igaz. Meg lehet mások is etetik. Itt az utcánkban is mesélik, hogy van egy cica aki nem is az övéké, de este megjelenik mindig enni. :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook