Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy kóbor anyamacska nálunk szülte meg a kicsinyeit. Mit tegyünk? fórum

Egy kóbor anyamacska nálunk szülte meg a kicsinyeit. Mit tegyünk? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
397. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 392. - Guruljka)
2021. máj. 26. 22:00

Én is mondtam a néninek, hogy nehogy bántsa őket. Mert tényleg bitang nagy kandúr. Azt mondta sokszor hever a fűben, jóban van a mama cicával, nem bántja őket.

Hát jó de na...

396. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 391. - Guruljka)
2021. máj. 26. 21:58
Édes pofik 😊
395. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 390. - Libikóka)
2021. máj. 26. 21:57
Na majd írj a fejleményekről hogy mi alakul :)
394. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 389. - Libikóka)
2021. máj. 26. 21:56

Uuu köszi 😊

Ezek nagyon jó tippek. Mert elszörnyülködtem, hogy 10 ezer ez, 8 ezer az..

Első körben az állatorvos is elég lesz..

De ezek szuper tippek!

393. libikóka (válaszként erre: 391. - Guruljka)
2021. máj. 26. 21:53
:))Elpislogatunk akkor:DD bár működik az kétségtelen:))
392. Guruljka (válaszként erre: 383. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 26. 21:38
Vigyázz, esetleg megölheti a kicsiket, hogy az anya hajlandüó legyen.
391. Guruljka (válaszként erre: 371. - Libikóka)
2021. máj. 26. 21:29

A hunyorítás azt jelenti, hogy nyugi, nem bántalak.

Ugyanis a macska ha vadászik, tágra nyitja a szemét.

Igen, érdemes visszahunyorítani rá. :D

390. libikóka (válaszként erre: 388. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 26. 21:18
Hát igen úgy néz ki lesz:))Az anyuka beköltözött a pajtába,jó kis helyet csináltam:)Meglátjuk mi lesz,bár ilyen későn szülő cicám még nem volt ,általában május elején már megvoltak ha volt.
389. libikóka (válaszként erre: 388. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 26. 20:49

Ne verd nagy költségekbe magad egyenlőre.Az alomtálca ahogy neked ízlésesebb,de erre tanítani kell ill.megmutatni mert kint akarja elvégezni a dolgát.

Kaparófának jó egy kertből behozott vékonyabb farúd akár csak a földre téve is.

Fekhely :megteszik a régi használt pokrócok,vagy kötött pulcsik,pamutpólók.

Aztán később az ember úgyis vesz ezt azt de elsőre én nem vennék többet:)) Persze te tudod ez csak javaslat:))

Amit viszont ajánlhatok az pár darab ping pong labda ,az enyémek kivétel nélkül imádták:))

388. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 386. - Libikóka)
2021. máj. 26. 20:36

Na. Akkor nálatok is lesz? :)

Tegnap áthoztam az enyém, hát én már úgy megszerettem. Kis gombóc, olyan súlya van már 😊


Szerintetek miket érdemes neki venni?

-alom tálcát milyet? Létezik nyitott és zárt. Melyik a jobb?

-kaparófa? Érdemes? Némelyik csilivili, drága. Van értelme? Ma egy meggyfa tetején volt. Úgy ment fel a törzsén mint egy nem is tudom mi :D egy ilyen kis kaparófa bigyóval szerintem kinevet

-csilivili fekhely? Vagy elég egy láda/doboz? Úgyis ott alszik majd ahol akar? :D

387. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 381. - 71ddaa07fa)
2021. máj. 26. 20:25
Köszi! Akkor ez tényleg igaz.
386. libikóka (válaszként erre: 383. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 26. 20:25

Sajnos lehet.Bár azért az anya sem hagyja magát egy darabig.

Én is sajnáltam/lom őket ,van nekünk is itt a környéken most is több,de hát nem fogdozhatom őket össze.Most én is izgulok mert beköltözött hozzánk is egy kis helyes ,még csak most lesznek kis cicák:)

385. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 380. - Liliom10)
2021. máj. 26. 20:24

Ez durván hangzik :(

Mindenképpen elviszem majd orvoshoz. Csak akkor jöhet be véglegre ha már féreghajtás, oltás meglesz.

Az anyukájuknak sem ártana a féreghajtás talán

384. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 379. - Liliom10)
2021. máj. 26. 20:21
Még az is lehet maradnak. Egyelőre senki sem jelentkezett még a cicákért. Nem tudom szoptatja-e még őket. Lehet már nem. De ma egy kupacon napoztak és a mamájuk mosdatta őket sorban.
383. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 378. - Libikóka)
2021. máj. 26. 20:17
Gyanús tényleg, mert 2X is a fűben egy nagy kandúr macskát láttam a közelükben. Lehet azért volt ott mert már környékezné? :(
382. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 377. - Libikóka)
2021. máj. 26. 20:15

Ha belegondolok itt a kutyám. Voltak neki tesói és mikor elhoztam el lett választva tőlük. 2-3 napig sírtdogált, aztán mi lettünk a családja. Állatoknál tényleg más a család fogalma.


Én sajnálom a mama cicát, ha újra vemhes lesz, de a néni oltári balhét csapott a műtét hallatán.

381. 71ddaa07fa (válaszként erre: 374. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 25. 22:15
Egy idő után, ha egy kort elérnek az anyjuk elkezdi őket magától elhajtani. Lehet, hogy most még egy-két napig keresné őket, de jó pár hónap múlva ő lenne az, aki elkergetné őket.
380. liliom10 (válaszként erre: 372. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 25. 22:04
Beszélj először telefonon állatorvossal ! Lehet, hogy már azelőtt kell féregteleníteni, mielőtt a lakásba kerül a kiscica. Tudok olyan kislányról, aki sokat simogatta a cicát, nem mosott rendesen kezet, és beteg lett. Vakarózott végbéltájékon,főleg éjjel, mikor anyukája megnézte a székletét, és cérnagiliszták voltak benne. Gyógyszertől meggyógyult, de Te ne járj így !
379. liliom10 (válaszként erre: 374. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 25. 21:58
Az jó lenne, ha nem egyszerre vinnék el a kiscicákat, hanem pár nap különbséggel. A cicamamának a teje is fokozatosan apadna el, nem szenvedne, és kicsit lelkileg is könnyebben bírná, hogy kevesebb gyereke van, mintha hirtelen egy se. :(
378. libikóka (válaszként erre: 376. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 25. 21:51

Sajna nem maradnak távol.Eltántoríthatatlanok,annyira hogy semmi sem számít.

Máskor a közelbe sem jönnének amikor meg akcióznak még a lakásba is befutott utána.nem rettent meg a seprűtől sem.Na nem bántottam csak próbáltam kiterelni,így hajkurásztuk egymást.Huhhh

377. libikóka (válaszként erre: 375. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 25. 21:46

Sokat tanulhatnak még:)Egyébként amit az anya cicáról írtál ,én is így gondoltam eleinte,vagy talán most is kicsit:)

Gyakorlatban viszont más a helyzet,nem könnyű az anyának sem ,és ahogy gondolom hmarosan megint vemhes lesz és akkor előbb utóbb szétoszlik a kis társaság,és sokkal jobb ha jó helyekre kerülnek ,még akkor is ha "csak" kinti helyük van,ellátással,főleg télen.

376. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 373. - L.luiselotte)
2021. máj. 25. 21:37

Sajnos ők már nem maradnak anyukával 12 hétig. Pedig szerintem is jó volna. Nekik és anyukájuknak is. Mert pl jelenleg nem kóborol. Ott van a kertben a gyerekeivel. Ha elveszik tőle őket, újra elkezd kóborolni, hamarosan vemhes lesz újra. Így meg hátha távol maradnak a kandúrok.


Dehát ez van.

375. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 371. - Libikóka)
2021. máj. 25. 21:34

Láttam őket játszani kint. Úgy felmászik a gyümölcsfákra, magasabbra mint egy ember, hogy hihetetlen. Egy pillanat alatt 😊

Tényleg nyugtalan bent, aztán egy idő után lehet elhelyezkedne.

374. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 370. - Guruljka)
2021. máj. 25. 21:05

A tesójait elkezdte a néni lánya hirdetni. Nem lesz az anyukának rossz, hogy elveszíti őket? Ma is egy kupacon feküdtek, mosdatta őket, hívogatta ha messze voltak.


Én azért sajnálom az anyukát, hogy egyik napról a másikra majd nem lesznek vele a gyerekei.


Vagy ez hülyeség?

2021. máj. 25. 21:01

Tegnap d.e. láttam egy macskás filmet a Dunán. Wilde Mietze, Macskák vadon, házimacskák ha kiszabadulnak, abban mondta egy etológos, hogy 12 hetes kora előtt nem tanácsos a kismacskát elválasztani az anyjától.


És azt is mondta ,de nem ennek a topicnak a témája, hogy a macskának kilogrammonként 40 kalóriára van szüksége. Azóta keresek macskakalória táblázatot de nem találok. E sZerint a Picikének 240 kalória kellene naponta, fogalmam sincs, hogy jön össze, mert ránézésre elég csinos, jól néz ki.

372. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 369. - Guruljka)
2021. máj. 25. 21:01

Persze, a helye az megmarad. Engem az egyik boltban jól bepaliztak, venni akartam kullancs és bolhaírtót. Mondom kb 8 hetes a cica. Oké, adott cseppet. Kiüti, kifizetem, majd közli: azért állatorvossal beszéljek, van már 2 kg? 2 kg alatti cica bele is pusztulhat.


Ó remek mondom, akkor nem vettem volna. Na mindegy. 2023-ig eláll.

371. libikóka (válaszként erre: 368. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 25. 19:47
Na elolvastam miket írtatok:))CSak kialakul ez :))Amikor így lassan pillant te is pillants vissza neki,ez ilyen cicás kommunikáció:)Bár gondolom már te is nézegetted a cicás dolgokat:)Ne aggódj hogy ki akar menni ,így van ez ,aztán kicsit mindíg többet bent ,lehet hogy a kutyus miatt lassabb lesz de kialakul.Nem baj az sem ha még az anyjával van,mert tanulnak addig is,és ez nagyon kell nekik.))
370. Guruljka (válaszként erre: 368. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 24. 21:52
Okoska, jól megtanulta, hogy az ismert helyre kell mennie. Ott keresi az anyukája.
369. Guruljka (válaszként erre: 364. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 24. 21:51

A lelke nem sérül, de a helye maradjon a lábadnál, azt ne vedd el tőle.

Kiscicánál a bolhairtás egy rémálom, mert a gyakorlatban 1 vagy 2 kiló alatt még kicsik hozzá.

Ugyanígy a féregtelenítéssel is meg kell várni a kellő fejlettséget, ráadásul gyártó szerint is eltérnek az egyes készítmények.

Van, aki a Fypryst-et (bolha és kullancs ellen) használja picikre, a leírás szerint nem lehet. Viszont a vemhes anyának adott féreghajtó és bolhairtó védheti a kicsiket is egy darabig.

Mindenképp meg kell beszélni az állatorvossal.

2021. máj. 24. 21:42
Most este átjött és sikerült elkapnom. Úgy 20 percet ideát volt. Hát egy tünemény. A karomban volt, aztán többször is ahogy beszéltem hozzá, szembe fordult velem és nézett a szemembe, aztán le-le csukta a szemeit. De ha leraktam a földre, rögtön az ajtó irányát vette be. Ki akart menni.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook