Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy kóbor anyamacska nálunk szülte meg a kicsinyeit. Mit tegyünk? fórum

Egy kóbor anyamacska nálunk szülte meg a kicsinyeit. Mit tegyünk? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2021. okt. 9. 22:16

Tegnap írt a szomszéd néni lánya, hogy az egyik kiscicának akadt gazdája. Egy szimpatikus férfi írt neki, hogy szeretné, van 2 gyereke aki majd szeretgeti. Oké.

Majd kiderült, hogy ők kinti macskának akarják, mert állatokat tartanak és egerésszen nekik az ólban. Meg hogy már sokaknál érdeklődött, de kinti tartásra senki sem adja oda neki.

636. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 634. - Libikóka)
2021. szept. 23. 22:13

Én csak azt tudom mondani, hogy sosem volt macskám, de olyan jó döntés volt őt megtartani. :)

Nagyon sok örömet tudnak okozni,nem gondoltam volna, hogy én majd megszeretek egy macskát. Szóval szerintem ha megtartanátok egyet, nem bánnátok meg. Mások mikor mesélték, hogy "jaj mikor odabújik dorombolva" én meg néztem, hogy: ??? Miről beszél.


De tényleg mint egy puha plüss, meg mindene aranyos :)

635. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 633. - Libikóka)
2021. szept. 23. 22:05

Túl :)

Meg sem kottyant neki. Én úgy látom nyugodtabb lett.

634. libikóka (válaszként erre: 632. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 23. 09:25
Nehéz történetek ezek.A mi kis családunk is szépen nől,de hétről hétre izgulunk (mint ezelőtt is mindíg)hogy megvannak e.Már a maguk életét élik javarészt ,mert az anya már nagyon ritkán engedi őket magához,csak kis mosdatás,,és együtt alvás a konyhában ha ott vagyunk.Most az én olvasós fotelom van telecicázva:DD Tegnap este épp olvasgattam én is a bevinni nem vinni ,kint/bent témákról,,lakásban tartásról stb...nem jutottam dűlőre.pedig egyet nagyon elhoznék,,,de sok aggályom van ,,,és tudom hogy úgyis elvállnak az útjaik,,,de múltkor az egyik egydül jött és úgy kereste a többieket majd a szívem szakadt.
633. libikóka (válaszként erre: 631. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 23. 09:12
Na akkor túl vagytok rajta:)))Biztos rápihen:)))
2021. szept. 22. 22:31
Tegnap beszéltem a szomszéd néni lányával. Azt mondta a hétvégén elveszi a kicsiket az anyjuktól, nehogy úgy legyen mint Marciéknál, hogy a kandúrok pározni akarnak újra és bántsák őket. Én hagynám őket az anyjukkal még, dehát ő tudja. Mondjuk elég hideg van, lehet családnál jobb lenne nekik mint a szabad ég alatt.
2021. szept. 22. 22:25
Marci ivartalanítva lett hétfőn. 2 nap telt el, de mintha kicserélték volna. Eszik, alszik, picit játszik. Majd alszik, alszik, alszik, eszik. Meglepően nyugodt. Aztán lehet fázik azért, kimenni nem akar, ül az ablakban, meg bebújik a takaró alá. Egyelőre úgy látom nyugodtabb lett.
630. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 629. - Guruljka)
2021. szept. 22. 22:21
Szegény. Hallottam már olyat, hogy az állatok az új helyen meghalnak. Akár tényleg a boldogságtól. Sajnos sok öreg kutya van menhelyen, akár egész életüket ott élik le..
2021. szept. 17. 21:03

Nekünk sikerült megszelídíteni azt a cicát, aki szintén a szemközti, széáthullot család cicája volt éveken át.

Sohasem volt szabad bemennie a lakásba.

Ide a fiam hozta be. A cica örül, dorombol, alszik-eszik-iszik, aztán kezdi elölről a dorombolással.Nudli a neve, ezt még a régi családja adta. Mi megtartjuk a nevét is, adtunk mi már ennél hülyébb nevet is macskának.


Megható történetet hallottam ma: egy házaspár örökbefogadott menhelyről egy idős kutyát. Két napja volt náluk, a férfi a kerben dolgozgatott, az asszony éppen a kutyának vásárolt be az állatos boltban pórázt, játékokat, de mire hazaért, a kutyát holtan találta.

Elvitték az állatorvoshoz, aki a boncolás során nem talált az öregségen kívül mást. A véleménye szerint a hirtelen boldogságot nem bírta el az az öreg szív.

628. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 625. - Liliom10)
2021. szept. 13. 21:47

Sajnos tényleg :(


Este megint lelépett, az utca érdekes neki. Amúgy nem tudom a macska ösztöneit letöröm-e ha nem engedem kóborolni. Mármint nem sérül-e. Mert ha ilyen szökős lett, lehet maradok a pórázos megoldásnál. Csak úgy lehet nem lesz boldog.

627. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 624. - Liliom10)
2021. szept. 13. 21:42

Azt mondta majd halász merítővel vagy mi az :)

Mint a lepkefogó.


Én azt nem értem miért van azon az udvaron macska találkozó. Ma egy kandúr vinnyogva ment az udvarukon, és kb a sarkakat jelölgette. A kiscicák meg ott voltak, oda ment hozzájuk és megszaglászta őket. Azért vissza fogtam a lélegzetem.. szerencsére nem bántotta őket. Anyuka ekkor ért oda, nem agresszíven, de azért közbe lépett és a kicsik elé állt. Majd tisztogatta őket.


Csoda amúgy ez az anyai ösztön :)

626. Érdekes73 (válaszként erre: 624. - Liliom10)
2021. szept. 13. 21:27
Sehogy. Gyerekkoromban a padlásra bezárt macska is meglógott és fialt is utána. Nem jöttünk rá hogy csinálta.
625. liliom10 (válaszként erre: 623. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 13. 08:36
Megtetszett neki a tágabb, ismeretlen világ, az új szagok. Ezentúl megy mindenfelé.
624. liliom10 (válaszként erre: 620. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 13. 08:35
Ha tüzelni fog, hogy fogják meg majd ?
623. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 622. - Érdekes73)
2021. szept. 12. 07:41
Pedig heteken keresztül olyan jól elvolt a hátsó elzárt kertben.
622. Érdekes73 (válaszként erre: 621. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 11. 19:03
Ha kijárós nem csak benti és nincs mászásbiztos kerítésed akkor ki is megy az utcára.
2021. szept. 11. 10:42
Na. Most megint az utcáról szedtem össze. Egyszer megmutatták neki, és annyi.
620. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 618. - Liliom10)
2021. szept. 10. 23:10

Ma láttam az egyik kicsit. Hát nagyon szép. Fehér alapon vörös foltos. De csak pár pillanatra.

Hát remélem megoldják. Azt mondja nem bírják az anyát megfogni mert vad és elszalad.

619. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 617. - Liliom10)
2021. szept. 10. 23:08

Tényleg nem. Nagyon aranyos :)


Viszont ahogy már írtam lett neki egy haverja, aki egy másik szomszédé, és egy csavargó. Jókat játszanak, hagytam is neki. Erre ma a nagy játékban a másik kicsalta őt az utcára. Aminek nagyon nem örülök. Olyan jól elvolt a zárt kertben. Erre a járdán láttam, hogy szaladnak. Jött egy kocsi, megijedt tőle, beugrott a kertbe. Aztán ki. És jött egy ember aki meg elzavarta. Pár napja mesélték, hogy 3 házzal odébb lakó cicát légpuskával meglőtték.


Így boldog cica hogy tud fára mászni meg kint lehet. De így hogy a másik megmutatta neki a kiutat a kertből, erősen gondolkodom újra a pórázon :(

Mert ha egyszer kiment az utcára, újra megteszi. És nagyon féltem :(

618. liliom10 (válaszként erre: 614. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 10. 22:17
Nem hallottam még olyat, hogy télen szülessenek kiscicák. Nem folyton elzárni kell, ha tüzel, hanem ivartalaníttatni ! Ideális erre az október, november, december. Talán még a tél vége is, de a március már nem biztos.( Májusban is születhetnek cicák.)
617. liliom10 (válaszként erre: 613. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 10. 22:13
De aranyos és szép cica ! Te vagy a családja, a mindene ! :) Tele van szeretettel ! :) Mellette nem lehetsz szomorú !
616. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 615. - Érdekes73)
2021. szept. 9. 22:55
Köszönöm :)
615. Érdekes73 (válaszként erre: 613. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 9. 22:50
Szép cica.
614. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 612. - Liliom10)
2021. szept. 9. 22:34

Azt mondják ha tüzelni fog elzárják majd. Mert hogy kb 1 hónap múlva újra tüzelhet. És majd addig elzárják a garázsba...


De akár decemberben is szülhetnek? Nem csak tavasz meg ősz?

613. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 611. - Liliom10)
2021. szept. 9. 22:30

[link]


Home officeban dolgozom, és minden nap kb 1 órát így tölt. Töltene többet is, de max 1 órát bírok mozdulatlanul. Nagyon szeret az ölemben lenni.


Igen. Én sem szerettem őket, bár állatbarát vagyok, nem zavartam őket soha. Elnézegetem és bár néha okoz bosszúságot meg anyagilag sem olcsó, de örülök hogy megtartottam :)


A pisilést nem tudom miért csinálta. Volt bent neki tiszta, ha elvégzi a dolgait mindig eltakarítom. Napi többször is. Viszon akkor elég virgonc volt, be volt indulva, ugrált, harapott stb. Lehet azért csinálta. Vagy ki tudja. Rongyszőnyegre intézte.

612. liliom10 (válaszként erre: 610. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 9. 17:34

Azt hiszem, már nem érzi a gyerekének a szagát Marcin, hiszen már nincsenek együtt, nem nyalogatja a szőrét. Azt sem tudja, hogy rokonok. Pláne, hogy kandúr, nem engedi közel.


Kíváncsi vagyok, mi lesz a tesóival ? Remélem, hamarosan megoperáltatják a mamát a szomszédaid !

611. liliom10 (válaszként erre: 609. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 9. 17:30

Nagyon örülök, hogy már Te is tapasztalod, hogy egy cicát is lehet szeretni ! :) Akik nem szeretik őket, szerintem egyet se neveltek föl.

Volt bent tiszta alom, mikor a szőnyegre pisilt ? Régen, mikor először volt szobában sokat tartózkodó cicánk, vastagon tettem az almot a tepsibe, kiszedtem a kakit, de nem minden nap cseréltem almot. Ilyenkor előfordult, hogy valahová máshová pisilt a cica, de aztán rájöttem, hogy nem csinálja ezt, ha naponta kap tiszta almot.

2021. szept. 8. 07:54

Anyjával egyik nap találkozott, odajött a kerítéshez. Nézték egymást, ő kis érdeklődő volt. Anyja meg nézte és meg akarta ütni + ráfújt. Fura az állatvilág..


Az új kicsikről SEMMI infó nincs. A szomszédék is csak 2X látták őket. Vasárnap keresték de nem találták őket. Hát nem tudom mi lesz velük. Se etetve. Se kézhez szoktatva. Hideg is van éjszaka. :(

Nekem az is fura hogy csak 2 van.

Marciék 4-en voltak. Lehet pusztult el közülük

609. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 608. - Liliom10)
2021. szept. 8. 07:48

Szia! Ha ma eljutok vele a dokihoz majd ma kapja meg az utolsó oltását és megbeszéljük az ivartalanítás időpontját.

Hát egy tünemény :D Rosszalkodik azért, a kezem tiszta karmolás, 2 napja összepisilte a szőnyeget, a szekrény tetején sétálgat meg ilyenek. De nagyon szeretem :)


Sokat van kint az udvaron, fára mászik, átmegy a szomszédba. Lett ott neki egy picit idősebb haverja. Én meglepődtem, mert azt hittem majd bántja, de kergetőznek meg ülnek egymás mellett. De ha valami van szalad haza, meg ha hívom 90%-ban rohan oda. Meg van hogy csak ha valakivel beszélek olyankor is. De nagy részben elvan a mi kertünkben.

608. liliom10 (válaszként erre: 607. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 19:54
Hogy van Marci és a kistesók ?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook