Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy kóbor anyamacska nálunk szülte meg a kicsinyeit. Mit tegyünk? fórum

Egy kóbor anyamacska nálunk szülte meg a kicsinyeit. Mit tegyünk? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
427. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 424. - L.luiselotte)
2021. máj. 30. 22:53

Itt a kandúrok üvöltenek. Valami borzalmas ahogy sírnak. Tegnap nagy verekedések voltak, puffanások. Ők jöttek a nőstényhez négyen.

Aztán biztos nem véletlenül jöttek, biztos hívta őket valahogy a szagával.

426. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 422. - Liliom10)
2021. máj. 30. 22:49
Nálunk remélem nem lesz új alom. A szomszéd azt mondta ezt nem csinálja végig újra.
425. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 422. - Liliom10)
2021. máj. 30. 22:47

Jól viselkedtek 😊

Ettek, wc-ztek, bunyóztak, kergetőztek, aludtak. Ez ment egész nap. Az enyém jön utánam mint egy kis utánfutó. Nagyon fura. Ha játszik, engem néz közben, ha meghalja a hangom nyávogva jön oda hogy foglalkozzak vele.


Csak sajnos el kell csukjam őket mert a kutya ma is azt csinálta: szaglásztattam a kezemből. Szagolta pár másodpercig, majd rá akart hirtelen harapni. Jól megszidtam, kiment a házból laposkúszásban, és kb 20 percig a lábtörlőn feküdt. Nem mert bejönni :( Úgy sajnáltam szegénykémet.

424. l.luiselotte (válaszként erre: 423. - L.luiselotte)
2021. máj. 30. 20:29
Különben az állatvilágban nem a férfi kezdi, amikor P. ül az ablakban, a kertben odajönnek nőstények, vonitank, mutogatják a feneküket, izgatják a Picikét. De ilyenkor nem engedjük ki , nem szeretnénk ha bolhás lenne vagy elkapna valamilyen betegséget az idegen macskáktól.
2021. máj. 30. 20:25
A macskánk a Picike ivaros kandúr. 5 év alatt rengeteg nőt hozott haza, akikkel szeretkezett. A nőstények annak ellenére hogy hemperegtek, erősen kellették magukat, az aktus alatt iszonyatos fájdalmas hangokat adtak ki, igy általában mielőbb szétválasztottuk őket végetvetve a románcnak, azaz elkergettük a nőstényt és befogtuk a Picikét.
422. liliom10 (válaszként erre: 420. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 30. 20:17

Hogy viselkedtek ma a kiscicák ?

Általában évente 2X születnek kiscicák. Valószínű,

hogy júl. végén, vagy aug. elején megint lesznek, így mire jönnek a hidegebb idők, már legalább két hónaposak lesznek az újabb cicák.

Én hajdanán az anyacicát októberben ivartalaníttattam, így tudtam, hogy nem fog kiscicákat találni benne az állatorvos.

421. liliom10 (válaszként erre: 419. - Guruljka)
2021. máj. 30. 20:12

" A hímek péniszén hátrafelé mutató tüskék találhatók, ezek a pénisz kihúzásakor hozzáérnek a nőstény vaginájának falához. A nőstényt ez az ovuláció megkezdésére serkenti, de mivel erre nem minden esetben kerül sor, a nőstények ritkán esnek teherbe az első párzás során. A tüzelő nőstények több hímmel is párosodnak, így előfordulhat hogy az egy alomba tartozó kölykeik több apától származnak. "

wikipedia

420. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 419. - Guruljka)
2021. máj. 30. 07:12
Ugyanezt olvastam én is. Hogy a nősténynek ez egy nagy kellemetlenség és fájdalom. Meg tényleg ha belegondolok ez nagy teher a testének is. Újra vemhesnek lenni 2 hónap után. Nem is értem a természetet. Nem az, hogy regenerálódjon pár hónapig. Nem.
2021. máj. 30. 00:00

A macskáknál ez úg ,egy, hog a kandúr érdeklődése ébreszti fel a nőstényben is a "vágyat".

Nagy hajlandóség nincs, ezért is kapja el a kandúr a tarkóját. Állítólag fáj a nősténynek a szex, mert a macska fütyije tüskés-érdes, és előjáték se igen van náluk.

418. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 416. - Liliom10)
2021. máj. 29. 22:54

Nem tartom meg, csak vigyázok rá. Jövőhéten jön érte a gazdája, addig nálam lesz.


Képzeljétek egész nap virnyákoltak odaát a kandúrok. 4-en!!! Zavarták egymást, verekedtek. És a néni látta kora este, hogy az anyával párosodik valamelyik :(

Nem gondoltam, hogy ilyen hamar tüzelésbe kezd. Szegény éppen csak felnevelte a kicsiket, aztán újra... Ivartalanítva lesz, újabb szaporulatot már nem kérünk. De milyen durva már.


Azt beszéltük a legjobb döntés volt elhozni őket. Attól tartanék, hogy nem lett volna jó vége. Gondolom ha párosodik, az anyának már nincs igénye a gyerekei társaságára?

417. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 415. - Liliom10)
2021. máj. 29. 22:45
Hát én is megnyugodtam :)
416. liliom10 (válaszként erre: 414. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 29. 21:50

Megtartasz két kiscicát ? Vagy csak vigyázol a 2.-ra ? Én is félteném őket a felnőtt kandúroktól !

Hogy telt a napotok ?

415. liliom10 (válaszként erre: 413. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 29. 21:48
Örülök, hogy megvan a 4. is ! Remélem, ma is jól vannak !
2021. máj. 29. 11:09
Na magamhoz vettem az egyik tesót. Kettő van már nálam. Jó helyen, biztonságban. Anyukájuknak lehet hiányozni fognak, de az életük biztonsága fontosabb.
413. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 412. - Liliom10)
2021. máj. 29. 08:36

Azt mondja a szomszéd, hogy az övé ugyanezt csinálta.

Megtaláltam a negyediket. A bódé tetején ülnek ketten összebújva. Elég riadtak, csak messziről látom őket, de megvannak. A fekete meg az udvaron + a másik kandúr is... az anyukájukat nem láttam.

412. liliom10 (válaszként erre: 408. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 29. 07:26
Szegényke, lehet, hogy tegnap nem sokat aludt...
411. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 407. - Liliom10)
2021. máj. 29. 07:25
Pontosan így voltunk mi is. A szomszéd mondta, hogy ő beviszi az övét amelyiket megtartja. Hát akkor mondom én is. Aztán hazahoztam.
410. liliom10 (válaszként erre: 406. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 29. 07:23

A cicamama nem tud egyfolytában a kölykeivel lenni. Nem is tudna többet védeni, csak egyet. Bármelyiket elkaphatja a kandúr, és egyesével megölheti őket. :(

Azt tudod, hogy a hímoroszlán ha kinézett magának egy nőstényt, és annak kölykei vannak, megöli a kölyköket ?! A saját génjeit így tudja továbbadni. ( És ezután a nőstény nem másik hím kölykeit neveli fel.)

409. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 407. - Liliom10)
2021. máj. 29. 07:23

Kint maradt mamával. Nem bírtuk megfogni olyan félénk amúgyis meg vad. Csak láttuk, hogy megvan, egyik helyről szaladt a másikra, aztán eltűnt. De megvolt, jól volt.

Elemlámpával szétnéztünk, hála az égnek tetemet nem találtunk, csak meglesz a 4.

2021. máj. 29. 07:20

Én az enyémet hogy biztonságban tudjam, behoztam. Éjszaka bent aludt a fürdőben 😃

Csináltam neki puha helyet egy lavórban 😃 meg raktam be neki homokot, kaját. Kb 2 órát ültem vele bent, hogy nyugodjon meg. Aztán rájött hol a kényelmes helye és elaludt. Egész éjszaka csendben aludt egyedül. Azt gondoltam majd borzalmas lesz neki anyukája meg tesók nélkül, de egyet sem nyikkant. Megnéztem most, és nagy álmosan nézett rám, alszik még mindig.

407. liliom10 (válaszként erre: 403. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 29. 07:16

Talán nem a kandúr az oka, de az is lehet.

Én már nem engedném vissza a kiscicámat!!! Mostantól bent lenne velem/velünk. Egyfolytában rajta járna az eszem, túléli-e a napot ?

Furcsa, hogy a 4. nem volt velük. :( Mi van a 3.-kal ? Ő kint maradt a mamájával ?

406. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 405. - Guruljka)
2021. máj. 29. 07:14

Mennyi féle cicátok volt az évek alatt. Jó soruk van nálatok is 😊

Nagyon remélem nem bántotta őket. Az anyukájuk csak megvédi őket. Még gyanús a párzással kapcsolatban, hogy a feketén kívül még 2 macskát találtunk a kertben akik nagyok voltak. Így kezd a kép összeállni, hogy talán tüzel az anyuka :(

Dehát ilyen hamar nem gondoltuk...

2021. máj. 28. 23:41

A kandúr a grabancánál fogva kapja el a nőstényt. Ha kis seb van a tarkóján a leányzónak, akkor már...


Az a negyedik talán még meglehet valahol, keressétek holnap is.

Anyunál volt egy kiscica, a saját anyukája veszítette el, mert költöztetés közben a pici egy gödörbe pottyant. Órákon át ordítozott, egészen berekedt, mert Anyunak rossz volt a füle és nem tudta meghatározni az irányt, ahonnan hangot hellotta. Végül a szomszédja segített megkeresni a picurkát, aki még két napig rekedt volt szegény, de végül hozzánk került és egészen a haláláig ő volt az Abszolút Macska.

Kissmanyinak hívtuk, mert Kiss Manyi egyik nagy szerepe volt a Kurázsi mama, és ez a cica bátor is volt, karakán is.

Az adatlapomom látható, kicsit tépett fülű cirmos, ő a Kissmanyi.

2021. máj. 28. 23:21
Reggel anyuka hátán egy apró piros pöttyöt láttam. Letöröltem. Lehet párosodna vele már most a fekete? :(
2021. máj. 28. 23:20

Képzeljétek olyan aggódásban vagyunk.


Reggel átjöttek enni. Anyuka is. Aztán megjelent egy nagy fekete kandur. Azt mondta a szomszéd pár hete, hogy anyukával ők jóban vannak, hát mondom haverja.


Napközben a kicsiket nem láttam, mondom játszanak valahol. Este sem. Aztán hívott a szomszéd, hogy nem láttam őket? Mert nem találja a kicsiket. Felforgattunk mindent, kb 1 óra keresés után, hárman egy bódé tetején ültek remegve :( Anyuka meg a kert végén elbújva. A negyediket nem találtuk. Így aztán ő az övét, én az enyémet éjszakára behoztam.


Remélem nem lesz igazatok és nem ölte meg a negyediket az a ******.

402. libikóka (válaszként erre: 401. - Guruljka)
2021. máj. 27. 06:59
Hát ez::)))))))))))))))
401. Guruljka (válaszként erre: 399. - Liliom10)
2021. máj. 27. 00:05

Nálunk natúr fa is van bőven.

Amit kaparnak: az két, máanyag szövetű dolog.

Az egyik a banyatankom, ami a mosószerekkel van kitömve, a másik a szennyestartó.

Kit a verandán kaparnak még deszkákat, mikor mit... de a két nejlonos már bolyhos rendesen.

A picurika ma volt kint először a napon. Anyukája és az összes nagyobb tesója vigyázott rá.

El sem hiszi, aki nem látja:

A picike itt volt végig az ajtó közelében. A legidősebb, tavalyelőtti tesója, Füleske oda ült, ahonnan már végképp vissza kell fordítani a kicsit, ha arra menne: a kút elé.

Aztán az anya, Szupika, aki addig idebent pihent kicsit, visszaballagott, megkereste a babáját. Amikor megtalálta, pici hangot adva odanézett Füleskére, aki ekkor felállt és otthagyta az őrhelyét.

Látom a nagyon aporó,l meghatározhatatlan mozdulatokat is, amikor a nagytesókra marad a picurka elaltatása.

Soha nincs mindegyik egy kupacban, csak amióta a picurkát kell őrizgetni.

400. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 399. - Liliom10)
2021. máj. 26. 23:33

Ugyanezt hallom, hogy a kaparófa szép, mutatós, de nem érdekli. Te vagy a 3.

Jó lesz akkor tényleg egy deszka majd 😊


Viszont a 2 tesónak akadt gazda jelölt. De nem szívesen adom oda :(

399. liliom10 (válaszként erre: 388. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 26. 22:19

Alomnak én a legolcsóbb tepsit vettem meg, aminek legalább 5-6 cm a magassága, és olyan nagy, hogy belefér egy felnőtt cica. Nálunk nem volt kaparófa, de egyik barátnőmnél igen. A cicát nem érdekelte. :)

Fekhelynek egy puha takarót tettem, kb. akkorát, mint a babáknak van, félbehajtva. A cicák szeretik a magasabb helyeket. Nálunk az étkezőben volt a fekhely, mert onnan engem is látott a konyhában. Azért tettünk egy takarót a nappaliba is, az ülőgarnitúra kanapéja végébe, és ha valaki ott pihent, TV-zett, a cica ott aludt a lábunknál. Nem aludhatott máshol, csak ezen a két helyen, a saját takaróján. Hamar megtanulják, a cica nagyon okos állat. Ha máshol akart aludni az első napokban, odatettük a helyére és megsimogattuk.

398. libikóka (válaszként erre: 394. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 26. 22:09
Örülök :))és szívesen jövök beszámolni én is ha lesz miről.Jó itt beszélgetni:))
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook