Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy kóbor anyamacska nálunk szülte meg a kicsinyeit. Mit tegyünk? fórum

Egy kóbor anyamacska nálunk szülte meg a kicsinyeit. Mit tegyünk? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
607. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 606. - Érdekes73)
2021. aug. 24. 22:11

Meg is értem.. kíváncsi leszek rá megmaradnak-e szegények.

Már eleve meglepett, hogy csak kettő van. Az előző 4 volt.


Szegény anyjuknak elég ez is. Remélem intézik majd a műtétet végre.

606. Érdekes73 (válaszként erre: 605. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 23. 22:38
Régen az áprilisi cicák voltak életképesebbek az ősziek kevésbé.
2021. aug. 23. 21:42
Ma mesélte a szomszéd, hogy megszült az anya cica. 2-t láttak eddig. De ahogy írtátok, ha belegondolok: az őszi cicáknak nehezebb. Már csak ha a mai időjárást nézem. Vagy az elkövetkezőt, éjszaka hidegek lesznek, nappal sem lesz már sokáig meleg.
604. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 602. - Liliom10)
2021. aug. 21. 21:52

Szerencsére le tud jönni. Inkább az a baj, hogy a szomszéd háza nagyon közel van, és átugrik az ő házuk tetejére is. Tegnap egy 10 percet ott volt, szem elől is vesztettem. Hívtam, nem jött. Aztán nagysokára megláttam (ő is engem) és elkezdett szaladni vissza. De megtalálta a haza utat. Attól tartok oké, oda átment. De majd később távolabbra is elmegy..


Nem láttam az anyukáját kb 1 hete. Lehet megszült és ezért nem mászkál? Nincs infóm, hogy mi van vele..

2021. aug. 21. 08:50
Hogy hívják őket?
602. liliom10 (válaszként erre: 601. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 21. 08:48

A cicák mindenhová fel- és bemásznak. :) Remélem, nincs olyan hely, ahonnan nem tud lejönni, és Nektek kell létrával vagy mások segítségével lehozni ! :)

Azt tudod, hogy amilyen széles a jobb és baloldali bajusza közötti távolság, olyan széles helyeken átfér a teste is ?

Az új kistesói nem születtek meg még ?

601. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 599. - Libikóka)
2021. aug. 20. 14:33
Már most sokat van az udvaron. De felmászik a háztetőre. Felmegy a kéményhez is. Ami nem tetszik, de közben meg jó neki az udvar, levegő.
600. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 598. - Libikóka)
2021. aug. 20. 14:30

És esetleg gazdit keresni nekik? Habár cica dömping van, de hátha lenne nekik majd jó gazdijuk.


Marcinak a füle gyulladt be most. Nem tudni mitől. Fülcseppet kap.

599. libikóka (válaszként erre: 597. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 9. 21:32
Lemeccselik,te meg vigyázod őket .Sok tapasztalásod lesz még.Meg örömöd is :))Tényleg mit művelt a kis farontólepke??
598. libikóka (válaszként erre: 596. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 9. 21:28

Jól vannak köszönöm:)még kaptak egy szurit ,de már nincs tünetük:))

Kicsit megpróbálok "függetlenedni "tőlük,,,eddig kevés sikerrel.Mert hazahozni nem tudom,,és ha tudnám is melyiket? Egész almokat nem fogadhatok örökbe,,,sajnos.Most szurkolok hogy kitartson sokáig a jó idő és megerösödjenek:))Illetve iperedjenek mert nagyon fürge kis népek,de elég későiek.JÓ kis anyukájuk van szerencsére:)))

2021. aug. 5. 22:11

Mondjuk a kutya is szereti, de azért irigy rá. Az tapasztaltam, hogy eddig ha evett a kutya, és Marci odament, nem tetszett neki, de elviselte. De azért Marcit olyankor elvittem onnan.


Na tegnap oda ment kíváncsiskodni, a kutya meg odakapott neki, hogy evés közben hagyja őt. Még sosem láttam tőle ilyet. Mondjuk azóta ha eszik, Marci jó messziről figyeli. Ez jó lecke volt. Meg nem bírja ha simogatom vagy az ölembe ugrik. Szeret vele játszani meg nyalogatni, de én ne érjek hozzá.

596. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 592. - Libikóka)
2021. aug. 5. 22:01
Hogy vannak a kiscicák? :)
595. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 593. - Liliom10)
2021. aug. 5. 22:00
Ő is szereti ha az állát. Meg a hasát. Olyankor elalszik meg lenyugszik. :)
594. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 592. - Libikóka)
2021. aug. 5. 21:58
Még én azt vettem rajta észre, hogy a kutyát nagyon szereti. Úgyhogy a kutya jelenléte is talán visszatartaná, hogy elszaladjon. Tényleg szeleburdi nagyon, ma elég mérges voltam rá :(
593. liliom10 (válaszként erre: 590. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 5. 17:07
Nagyon szép, aranyos cicuka ! :) De megsimogatnám ! Megvakargatnám az álla alatt. :) A mi cicáink imádták ezt.
592. libikóka (válaszként erre: 590. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 5. 16:11
Nagyon édes ez a kis cicc:))A kivitelnél a hám,jó ötlet.Érzésed szerint járj el,most még lehet hogy jobb így aztán később amikor nagyobb lesz nem ilyen kis szeleburdi akkor elengedheted vagy együtt sétikáltok kint.Te érzed a legjobban hogy mi lenne jó,,,minden cica más :))
2021. aug. 4. 21:47

Imád az ölembe ugrani.

Meglátja hogy ülök, és képes más helyről odaszaladni. Aztán behelyezkedik és elalszik. Olyan kedves ha olyanja van. 😊

Máskor meg ördögfióka.😀

2021. aug. 4. 21:44
589. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 588. - Libikóka)
2021. aug. 4. 21:42

Ki szoktam vinni majdnem minden nap, de pórázon. És az nem olyan mozgás neki, nem tud úgy szaladgálni.

Pár napja felszaladt az egyik fára. Na igen ám, de a póráz meg rajta (hám, nem nyak póráz). Alig bírtam leszedni, mert a zsinór beakadt. Szóval kicsit megszédített.


De tényleg óvatos, lassan nézi meg az új helyeket. Meg azért picit bízom benne, hogy már megszeretett annyira, hogy visszajöjjön ha hívom.

588. libikóka (válaszként erre: 587. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 4. 07:24
A cicák nagyon óvatosak ..legalábbis ezt láttam,,a területükön nyilván szabadosabbak,tudják hogy ott vannak biztonságban.Nem fog a világnak szaladni ha kimentek,,,vannak ott mindenféle szagok neki amiket felderít és jó alaposan körbenéz.Szóval nem az lesz hogy magabiztosan( álló farkincával) nekilódul,,pontosan úgy ahogy , egy nem látott helyiség ajtaját kinyitnád neki oda se rongyolna be ész nélkül.Persze megértem hogy vacilálsz ,,mert még azért új dolog ez a cicázás,persze aztán később lelassul ám amúgy is:))
587. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 586. - Libikóka)
2021. aug. 3. 20:02

Rendben köszi ezt kipróbálom. A spriccelős flakon az megvan. Hát. Fél tőle, ha meglátja leugrik az asztalról pl. de csak ha meglátja. Tehát a felugrást nem előzi meg.


Amúgy elgondolkodtam ezen a teljesen benti tartáson.. néha csak ki kell majd engednem, mert a mozgás igénye nagy. Meg nem elég neki a benti mászkálás. És engem is zavar, hogy ugrál mindenhova. De közben meg féltem. Szóval nem tudom mi lesz.

586. libikóka (válaszként erre: 585. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 3. 08:28

Azt nem tudom hogy a fiúsodásnak van e köze hozzá de egymással is épp így játszanak,,,gyakorolnak,,,,,megvédeni magukat.Az anya cicával is csinálják ,míg meg nem unja.Akkor többféleképpen is láttam "fegyelmezni"van hogy morogva ,lenyomja a fejüket,vagy hasra fodítja és a nyakára fog,vagy csak simán visszatámad,és mivel ő a nagyobb a kicsi megadja magát.

Ne aggódj nem agresszív.Nem tudni mi jön be náluk jobban de megértik a tiltást,,,talán ne ledobd,,,,,,,hanem fogd meg a grabancát a tarkójánál (nem fáj neki)és kicsit megemelve tartsd mozdulatlanul.Ezt csinálja az anya is ,,leállítja .

Vagy még ha bepörög akkor valami spicnis flakomból,,,lehetőleg hogy ne lássa, spricceld le kicsit,ez megállítja és nem árt:))

Nálunk nem szálltak le az ajtóról ,,,,,mindenáron beakartak jönni ,,,simán 2-3 spricc megszüntette az ajtórohamozást:))

2021. aug. 2. 21:35

Szerintetek azért agresszíveskedik mert kezd ivarérett lenni? 4 hónapos, már van neki 2 apró...


És egyre szemtelenebb. A kutyámat is gyepálja: neki támad a fejének, pofozza. A fenekére ugrik, az oldalára.

Engem is harap néha durván. Ma ültem és az arcomnak ugrott, az államat megpofozta. Fogtam, ledobtam a földre. De kb 1 hete ilyen verekedős.

584. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 570. - Liliom10)
2021. júl. 28. 09:43

Igen! Oda vannak egymásért :)


Tegnap láttam az anyuka macskát. Még nem szült meg, de már akkora a hasa, hogy alig fért át a kerítésen.. hát kíváncsi leszek mi lesz a kicsikkel, mit lépnek a szomszédok.

583. liliom10 (válaszként erre: 574. - Guruljka)
2021. júl. 26. 11:07
Aranyosak a kutyák, cicák a fotókon ! :) Én is nagy állatbarát vagyok. Életem nagyobbik részében volt cicám, akár 2 is egyszerre, de kutya is volt a szülői családi háznál, és 1X nálunk is, mikor befogadtunk egy hozzánk szegődött kutyát. Valaki mondta, hogy talán ezt látta az országút mellett, biztos kirakták egy autóból. Minket választott. Lefeküdt a ház mellett, megetettem, és itt maradt, főleg a gyerekeim nagy örömére.:)
582. libikóka (válaszként erre: 581. - Guruljka)
2021. júl. 26. 10:38
:) Végül is valami ilyesmire jutottam,,,majd meglátom azt hiszem, mert pénteken kontroll:))
581. Guruljka (válaszként erre: 580. - Libikóka)
2021. júl. 26. 10:33

Szokja meg. :D

Ő a négylábúakkal foglalkozzon különben is.

2021. júl. 26. 10:25
Bár az állatorvosról nem tudtam eldönteni ,hogy csupa szívjóság vagy lemondó rosszallás,,,,?Mármint irányomban.
579. libikóka (válaszként erre: 578. - Guruljka)
2021. júl. 26. 10:19
KÖszönöm:))Remélem nálad is rendben lesznek a többi kis /nagy mindenki:))
578. Guruljka (válaszként erre: 575. - Libikóka)
2021. júl. 26. 09:47

Úgy tűnik, remekül megoldottad.

A mami meg sejthette, hogy segítség történik.Okos kisanya.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook