Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy csalódott anya fórum

Egy csalódott anya (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy csalódott anya

153. Kotkoda28 (válaszként erre: 152. - F36e266467)
2010. aug. 14. 21:07
Én sem veled értek egyet, de minek bizonygassam az igazamat bárkinek is, hisz ép az előbb kaptam azért is hogy ide mertem írni azt hogy mertem nekik segíteni és ezt ide mertem írni.
152. f36e266467 (válaszként erre: 151. - Kotkoda28)
2010. aug. 14. 20:58

Persze, csak remélem, hogy akihez ő közel áll, ők nem mondják más emberre, hogy nem ember, csak mert mást gondol, mint ő.


Nem lenne szerencsés :O)

151. Kotkoda28 (válaszként erre: 149. - F36e266467)
2010. aug. 14. 20:54
Nem hinném hogy dühös csak ahány ember annyi féle világ nézett, persze vannak akiké közel áll egymáshoz.
150. Cicus62 (válaszként erre: 149. - F36e266467)
2010. aug. 14. 20:52

Húú,de ismerős!


Amúgy olvasgattam itt a fórumot,és én úgy gondolom,ha segít valaki nem azért teszi,hogy megdicsérjék,hanem a saját lelki békéje diktálja,hogy jót tegyen.

Csak akkor minek itt részletezni,hogy de jó is voltam???

Na mindegy,megyek aludni,mielőtt engem ....sznek le.

149. f36e266467 (válaszként erre: 148. - Cicus62)
2010. aug. 14. 20:49

Csak mert valószínűleg dühös ember és ezért szeret valakit gyűlölni.


Most én voltam a célpont. Szerintem van pár ember már a tarsolyában, akiket leír egy pillanat alatt, mert így kiélheti a dühét.


Veszélyes üzem. Nem tesz jót az egészségre. :O)

148. Cicus62 (válaszként erre: 140. - F139b5f82c)
2010. aug. 14. 20:43

Nem értetted meg Csaba dokit!


Aki így félreértelmez valamit vajon miért teszi?

147. f36e266467 (válaszként erre: 140. - F139b5f82c)
2010. aug. 14. 20:36

Remélem a gyerekekkel nem leszel ilyen diktatórikus és ellentmondást nemtűrő, és ítélkező.



Én nem vagyok embertelen, de neked nagyon gáz a stílusod.

146. f36e266467 (válaszként erre: 143. - Kotkoda28)
2010. aug. 14. 20:33

Nem az aranyhalat kell kifogni.


És nem is egy bálnát, ami egész életre eltartást ígér. Mert ha megszökik.....


Itt a pont. :O)

145. Kotkoda28 (válaszként erre: 144. - F139b5f82c)
2010. aug. 14. 20:25
:-)
144. f139b5f82c (válaszként erre: 143. - Kotkoda28)
2010. aug. 14. 20:14
á, ne állj vele szóba
143. Kotkoda28 (válaszként erre: 139. - F36e266467)
2010. aug. 14. 20:07
Az a baj,hogy ez az anyuka megtanult horgászni,és kifogta az aranyhalat,de az aranyhalakról tudjuk,hogy amint hátat fordítanak,egyből mindent elfelejtenek.
142. f139b5f82c (válaszként erre: 62. - 279430c980)
2010. aug. 14. 20:04
itt a cím
141. gklara
2010. aug. 14. 20:00
Szia, privátba küldd el kérlek a hölgy címét. Amit tudok, én segítenék.........
140. f139b5f82c (válaszként erre: 139. - F36e266467)
2010. aug. 14. 18:19

Csaba doki, te nem vagy ember.


Kész, ennyi.


Abban az egyben igazad van, hogy egy nyílt fórumba mindenki azt ír, amit akar, és ha nem moderálják ki, ott is marad. Úgyhogy irkálj nyugodtan, a kutyát nem érdekli az embertelen hozzáállásod.

Ismerjük a fajtádat. De mi, többgyerekesek, nem pazarolunk rád figyelmet.


A magam részéről a szabad időmet tudtam felajánlani az édesanyának, a pici lányra fogok vigyázni a jövő héten. Aztán majd még meglátjuk, hogy alakul, szervezés alatt van. Pár kinőtt, használható holmit is viszek, ma vettem nekik iskolai füzeteket.


Volt, aki nem írt ide semmit, szó nélkül beállított a családhoz az adományokkal, volt aki kért egy bankszámlaszámot és oda utalt. 5 perc.


Amit tudunk, segítünk, és a rosszindulatú megjegyzéseket elengedjük a fülünk mellett.

139. f36e266467 (válaszként erre: 138. - 252690845f)
2010. aug. 14. 17:25

Az ember nem azért ember, hogy segítsen.


Hanem, hogy fejlődjön és megélje az életét.


Aki bizonyos helyzetben azt tartja segítségnek, hogy adományt ad, az az ő döntése.


Aki egy helyzetet elemezve másoknak is tud gondolatokat mutatni arra, hogy ne kerüljön ebbe a helyzetbe, az van. hogy nagyobb segítség.


Nem halat kell egymásnak adnunk, hanem ha lehet, horgászni megtanítani a másikat, ha még nem tud.


Mindenki tegye, amit jónak lát.


Majd szemezget belőle, akinek amire szüksége van.

2010. aug. 14. 12:30

Sziasztok!


Beleolvasgattam a fórumba, csak néhány gondolat:


A vélemény szabad kinyilvánítása… Persze, nagyon szép gondolat. De nézzük meg egy kicsit közelebbről. Vajon hány ember borítja rá az íróasztalt a főnökére, mert túlórázni kell és vajon hány autós csapja le a rendőrt az út szélén, mert pont őt inti le, holott nagyon siet? Korlátok vannak. A vélemény kinyilvánítása az emberek legnagyobb részénél józan megfontolás után történik. Ettől nem vagyunk elvtelenek. De könnyű úgy, hogy nincs következménye. Ez a fórum nem egy adott helyzet kialakulásáról, hanem egy adott helyzet megoldásáról kellene, hogy szóljon. Mutasson bárki egyetlen embert, aki visszatekintve az életére széles mosollyal bólint és azt mondja: „igen, mindent jól csináltam!”. Szerintem nincs ilyen. Annyi a különbség, hogy van, aki kevés, vagy jelentéktelen dolgokban döntött rosszul, van, aki sokszor, vagy sorsfordító dolgokban. Amíg ezt jó szándékkal és adott helyzetnek megfelelően tette, addig emberként viselkedett. Nem bűnös. Viszont azért vagyunk emberek, hogy segítséget nyújtsunk egymásnak. Mások sorsát mindig nagyon jól tudjuk elemezni. Csak szerintem felesleges. Ha néhány fórumtársunk gondolatmenete vezérelné a világot, akkor most 7 milliárd embertársunk vállán zokognánk, hogy Ádám miért nem sújtotta helyszíni bírsággal Évát, amikor az Élet fája helyett a Tudás fájáról szakította le azt a nyamvadék almát… Azt kell megoldani, ami most van és nem hátrafelé nézegetni. És segíteni, amennyit csak lehet. Ennyi.

137. f36e266467 (válaszként erre: 136. - Skar)
2010. aug. 14. 08:06
Egyetértek!
136. Skar
2010. aug. 14. 02:22

"a cikket is csak azért írtam, hogy mindenki lássa, hogy az emberek kegyetlenek"


Igen, egy cikkből kell megtudnunk, milyenek az emberek...

Én azért nem ítélem el azt, aki egy ilyen történetet hallva tesz egy-két epés megjegyzést. Senkitől sem várhatod el, sőt, úgy általában a közösségtől sem, hogy részt vállaljon mások felelősségének a következményeiből. Mondom ezt úgy, hogy én is hozzájárulok a szabadidőmmel, a szakértelmemmel és néha, ha tehetem, anyagilag is ismerősök vagy ismeretlenek boldogulásához, de egy pillanatig sem hiszem, hogy ha nem tenném, kegyetlen lennék.

Meg aztán elég gyakori a "vert visz veretlent" esete is: lám, ez a jóasszony is önkormányzati lakásba szült ötöt, aztán túlnyújtózkodva a takaróján hitelt vett föl - miért támogassa őt olyan, aki saját lakásért gürcölt és fájó szívvel lemondott a harmadik gyerekről, mert félt, hogy nem tudja eltartani?

135. Arianne113 (válaszként erre: 133. - F36e266467)
2010. aug. 14. 01:12
ugyanez a probléma csak fordítva... az anya lép le... akkor az apáé a felelősség szerintem egyenrangú a két fél... bár ha belegondolok, egy gyereknek inkább az anyja mellett a helye... akárhogy is nézem igazad van. de nekemis:P
134. f36e266467 (válaszként erre: 132. - Arianne113)
2010. aug. 14. 01:10
Egyetértek :O)
133. f36e266467 (válaszként erre: 129. - Arianne113)
2010. aug. 14. 01:09

És persze, hogy nem csak az anyáé a felelősség, de hát a pasi eltűnt és nem ismerjük az ő sztoriját, persze amennyit tudni lehet, az is épp elégnek tűnik.


Ha nem akar fizetni és gondoskodni a gyerekekről, akkor természetesen bíróságra kell vinni az ügyet.


De tudod az ilyen témában szerintem az édesanya felelőssége a nagyobb, mert ilyenkor láthatóan rámarad a probléma, tehát neki kell okosabbnak lennie a gyerekek érdekében már előre.


Itt nem az a lényeg, hogy ez ne fordulhatna elő, mert emberek vagyunk, de ne csak a saját hibáinkból tanuljunk.

132. Arianne113 (válaszként erre: 131. - F36e266467)
2010. aug. 14. 01:07
hát reméljük tanul belőle sok ember, én biztosan tanultam. viszont akárhogy is néz ki a dolog, sok ember lesz még aki elköveti ugyanezt a hibát mondván hogy á ez ránk nem vonatkozik.....
131. f36e266467 (válaszként erre: 129. - Arianne113)
2010. aug. 14. 01:04

Arianne, ezért lehet hasznos, ha erről is beszélnek az emberek és nem csak arról, hogy utólag ki tudja a másik embert kihúzni, amibe bele engedte magát.


Mert ezzel talán lesz, aki megfontolja és ő nem csúszik bele, mert amikor szerelmes lesz és 5 gyereken gondolkodik, akkor eszébe juthat, hogy mire is kell még gondolni azon kívül, hogy most éppen minden szép és jó.

130. f36e266467 (válaszként erre: 115. - F139b5f82c)
2010. aug. 14. 01:01

"Szégyelld magad!"?????


Nem ez a kioktatás?


Ne viccelj már.


Ugye nem gondolod komolyan, hogy te mondhatod meg bárkinek, hogy mit írhat és mit nem.


Nem gyengén vagy erőszakos.

129. Arianne113 (válaszként erre: 127. - F36e266467)
2010. aug. 14. 00:59
Nemcsak egy emberre lehet hárítani az egészet. Ketten csinálták, és az édesanya maradt a trutyiban. Mindkettejüknek gondolni kellett volna erre a lehetőségre is, de nemtették, mint olyan sokan a világon...mert nem csak egy ember van aki egyedül neveli sok gyermekét... ismerek is nem is egyet... Naívak az emberek, de senkit nem lehet okolni azért mert boldogan akart élni, ők anno tudták a gyerekeket fogadni, nevelni gondozni, és valljuk be melyik boldog házaspár gondol arra hogy majd különmennek ? főleg mikor boldogok hogy gyerekük van... ugyanmár.. kevesen. Szépen megfogalmaztad amit írtál szépen érveltél... de mindennek megvan az oka, és a mögöttes tartalma. az előnye és a hátránya egyaránt.
128. Arianne113 (válaszként erre: 126. - Kotkoda28)
2010. aug. 14. 00:47
már kezd kisütni, teszek érte sokat, azért köszönöm.
2010. aug. 14. 00:38

Hát igaz, hogy a cikkíró hölgy külön kérte, hogy csak az írjon, aki segíteni szeretne, de tekintettel arra, hogy ez egy nyílt fórum, azt gondolom az írhat, aki akar. :O)


Aki tud segíteni, az szuper, de valóban nem árt a bajt megelőzni és ha ilyenkor lesöprik néhányan azokat a gondolatokat, amik ésszerű és átgondolandó vélemények (mint pl. butternut-é), akkor még több ember lesz, aki majd mások segítségére lesz utalva.


Eső után köpönyeg.


A gyerekekre nem azoknak kell gondolni, akik ide írnak, hanem akik megszülik. Hiszen ők döntöttek.


Az életben semmi nem történik véletlenül. És azért, mert ezt valaki elmondja, még nem kegyetlen, mint ahogyan ezt néhány ember szeretné róla gyorsan elmondani, hanem lehet, hogy elmond olyan összefüggést, amit néhányan az élet felé való naivitásuk miatt még nem vettek észre.


Valóban előre kell arra gondolni, hogy mi lesz ha.


Azt hívják felelős gondolkodásnak. A másik verzió a reménykedés.


Én abszolút butaságnak tartom, hogy valaki a népesség csökkenésre hivatkozva szüljön gyerekeket és azért mert 5 gyereket szült, onnantól ő már nem is lehet hibás semmiért.


Mindenki sok mindent megtehet és túlvállalhatja magát a reménnyel és ha ez mégsem sülel jól, akkor meg az a szemét, aki felhívja a figyelmet arra, hogy mások hogyan tudják elkerülni, hogy ilyen helyzetbe kerüljenek.


Nem lehülyézni kell egymást, hanem meghalgatni, mert lehet, hogy nagyon okosat mond, mégha nem is az, amit szívesen hallunk.


Aki gyereket vállal, az igenis akkor felelős, ha látja, hogy alapozhat a párjára és ha bármi történne és akár a párja elhagyná, akkor is meg tudná oldani. Ez nem bizalmatlanság, pusztán felelős gondolkodás, mert ebben az esetben már a gyerek érdeke a legfontosabb és nem a népességi ráta meg a férfibe vetett bizalom.



Szóval ne ítélkezzünk senki felett, aki azt mondja, hogy talán felelőtlen volt az édesanya és az élet ezért leckézteti.


Mert semmi sem véletlen. Nincs pech és szerencse.


Persze ez az én meggyőződésem.


"előbb gondolkozz, aztán cselekedj" összefüggésre.

126. Kotkoda28 (válaszként erre: 125. - Arianne113)
2010. aug. 13. 23:21
Elolvastam a te kiirt cikkedet. Sok-sok erőt kívánok neked az éltedben. Hidd el egyszer ki süt a nap.
125. Arianne113 (válaszként erre: 124. - Kingi7)
2010. aug. 13. 22:51
meg is köszönném ha feleslegesen nem fárasztanál a butaságokkal és nem becsülnél le, itt amúgysem rólam van szó meg rólad hanem egy anyáról akin segíteni kell.
124. kingi7 (válaszként erre: 112. - Arianne113)
2010. aug. 13. 21:42

Maradjunk annyiban, hogy elolvastam a cikked,mindenkinek megvan a saját baja, gondja,

te sem ismered az életem, hogy milyen. Ennyi nem reagálok a többire sem, mert nem érdekel...

majd meglátod, 10 év múlva mennyire máshogy fogsz gondolkodni, az élettapasztalat sokat számít.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook