Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy csalódott anya fórum

Egy csalódott anya (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy csalódott anya

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
183. t.Ili (válaszként erre: 180. - F36e266467)
2010. aug. 15. 11:50

Bocsi,hogy közbeszólok,de lehet,hogy ide illik?

Épp a napokban találtam.


Csernus doktor tíz szabálya:

1.Aki tudja, hogy mit kellene tennie, de valamiért mégsem teszi, az tudatosan köpi szembe magát. Ennél jobban pedig nem alázhatja meg magát senki. Önmaga előtt.


2.Tanuld meg elengedni a múlt szerelmeit, szeretteit! És tanuld meg tiszte ...tovább »letben tartani az ő döntésüket! Mert ami nincs, az fájhat, de attól még nem lesz...


3. Tartsd tiszteletben a saját érési idődet! A türelmetlen ember önmagát erőszakolja meg, amikor sietteti sorsát. Ezzel magában hordozza az örök elégedetlenséget.


4.A gondjaidért soha nem más, mindig te magad vagy felelős. Tanuld meg vállalni a következményeket a tetteid után, és nem másban keresni hibáid okát!


5.Az önző ember először környezetét, majd önmagát teszi tönkre. Ide vezet az önzőség. Miért teszed mással azt, amit magadnak nem kívánsz?


6.Vesztesekre márpedig szükség van. Hogy tudd, hová jutsz, ha az ő útjukat járod. Ők a viszonyítási pont. A nullák így töltik be végül küldetésüket.


7.Másra támaszkodni mindig veszélyes. Igaz, sokszor ez a könnyebbnek látszó út. De a támaszték eldőlhet. Tudod mit? Támaszkodj magadra!


8.Merj szembenézni a saját tükörképeddel! Ez az első lépés a talpra álláshoz. Harc, amit meg kell vívnod a menekülések helyett. Egy napon pedig nemcsak sajátodéba, de mások szemébe is büszkén nézel majd.


9.A világban épp elég dologtól függsz akaratlanul. Ne válassz magadnak újabbat! A kiszolgáltatottság helyett a szabadságért küzdj, hogy lehess büszke is magadra!


10.A gyengeség valójában gyávaság. A gyáva embert pedig fölemészti az állandó megfelelni vágyás. Így hogyan valósíthatod meg önmagad?

2010. aug. 15. 11:46

Mielőtt bárki is félreértelmezné a cikkemet leírom most és utoljára a véleményem.


Szóval a cikket azért írtam, hogy mindenki lássa milyen kegyetlenek is az emberek. Ez alatt nem azt értem, hogy kegyetlen az aki nem segít, hanem azt, hogy kegyetlen az aki elolvassa a történetet, és engem mocskol. Én csak segíteni akarok egy emberen és gyermekein. ezért nem engem kell lehurrogni. Az NLC-n tényleg volt egy fórum, azt a fórumot indítottam én és kértem töröljék, a sok mocskolódó miatt. Mindenkinek van véleménye, mindenkinek joga van kinyilvánítani. Én csak annyit kértem, hogy ide ne az írjon akinek a leszóláson kívül semmi más értelmes írása nincs. Direkt kértem!! De úgy látszik, sok embernek meghaladja a képességét ezt felfogni. És most jöhet bárki azzal, hogy ez nyílt fórum és mindenki azt ír és oda ahova akar. Ez jogos és igaz is! De ha valaki megkéri az embert valamire, akkor ne legyen már olyan tuskó, hogy nem tartja be. Mert aki ennek ellenére ide csak lehurrogást tud írni, annak az iq-ja igen alacsony lehet, és el tudom képzelni, hogy ha a családjában megkérek valamire akkor azt se teljesíti. Ez a fórum nem azért van, hogy egymást szapuljátok, hogy leszóljátok mások életét és életkorát... Ha pedig ennyi telik csak tőletek, akkor inkább nézzétek a falat és mélyen gondolkozzatok el. Ha az ember megkér valakit valamire szépen, akkor illik betartani.

Ezt mindenki vegye magára aki ide nem illő dolgot írt.


Ennyi lenne a hozzászólásom, és még az, hogy minden kedves embernek köszönöm a segítségét a barátnőm nevében is!

181. f36e266467 (válaszként erre: 180. - F36e266467)
2010. aug. 15. 11:36
Visszaolvasva látom, hogy rengeteg a szóismétlés, bocsesz, csak közben zajlik körülöttem az élet :O)
180. f36e266467 (válaszként erre: 179. - Arianne113)
2010. aug. 15. 11:33

Itt a nagy különbség a véleményünkben.


Mindenért mi vagyunk a felelősek, ami velünk történik.


Nincs olyan ember, aki nem tehet a rossz helyzetéről.


De sok olyan ember van, aki mást hibáztat a helyzetéért, mert nem látja a döntéseinek és a következményeknek az összefüggését.


Pont erről beszéltem ebben az esetben is.


Azzal abszolút nincsen probléma, ha valaki segítséget kér, nem erről szólt az, amit pl. én írtam. Ha valaki bajba került, akkor teljesen természetes, hogy kérhet segítséget.


Ami a gond, ha ez úgy van beállítva, hogy önhibáján kívül ebbe a helyzetbe került és aki nem segít, az kegyetlen.


Hibázunk, mert emberek vagyunk, de ha azt mondjuk, hogy nem a saját hibánkból kerültünk abba a helyzetbe, amiben vagyunk, akkor hárítjuk a felelősséget és addig sokszor fogunk hasonló helyzetbe kerülni.

179. Arianne113 (válaszként erre: 178. - F36e266467)
2010. aug. 15. 04:04

Én ezt eddig értem is, csak ki az az ember aki előre tudja hogy majd szarban marad úgy őszintén... mert szerintem senkisem...:D

Ez a helyzet téma meg... olyan relatív sok ember van aki nemtehet a rossz helyzetéről és sok aki igen, ne soroljunk senkit sehova nekem szarhelyzetem volt van de segítséget csak elvétve fogadtam el, mert mindent jobbszeretek magam megoldani mellesleg nem az anya kért segítséget az oldalon hanem más. :)

178. f36e266467 (válaszként erre: 157. - Arianne113)
2010. aug. 15. 03:43

Egyrészt nem köveztem meg és hidd el, mindenki boldog akar lenni, de 5 gyereknél már ne ez legyen a szempont, hanem az, hogy velük mi lesz, ha beüt valami (mint pl. ilyen kézenfekvő lehetőség, hogy elhagynak, mert ugye ez nem ritka egy párkapcsolatban). Ez az igazi felelősség tudat és nem az, hogy ÉN mit szeretnék mindenek felett és bárhogyan.


El fogom-e tudni tartani őket és nem az, hogy ÉN szeretnék minél több gyereket, aztán majd valahogy lesz.


Vannak, akik csak a már bekövetkezett következménnyel foglalkoznak, ők valószínűleg sokszor fogják hasonló helyzetben találni magukat és vannak, akik előre gondolkodnak, és pont azért, mert ők is boldogok szeretnének lenni. Na nekik ez meg is adatik legtöbbször.


Aki pedig csak reménykedik és kockáztat erőn felül....


Szerintem érdemes ezeken elgondolkozni amellett, hogy aki tud és jó érzéssel tölti el, az segít.


Sok embernek lehetne gyűjteni sok okból, de a helyzetünkért mi magunk vagyunk a felelősek. Ezt kell felismerni. Akkor nem kell másokra haragudni.

177. f36e266467 (válaszként erre: 159. - Kotkoda28)
2010. aug. 15. 03:23

Kotkoda.


Szerinted ugyanaz a kettő, ha valaki azt mondja a másikra, hogy vélemény különbség miatt nem ember, vagy ha valakiről megállapítod, hogy úgy viselkedik, mint egy diktátor?


Az enyém nem bántás volt, van, aki erre még büszke is.


Én megállapítottam, hogy játszotta a főnököt önkéntesen, megmondta, hogy kivel lehet szóba állni és kivel nem, és elmondta, hogy ki számít szerinte embernek.


Amiket mondtam, szerintem teljesen lefedik ezt a viselkedést.


Ez nem bántás, hanem tény megállapítás. Amit én ténynek tartok, de lehet, hogy csak itt viselkedik így, bár ez nem így szokott működni.


Amúgy nem sérelmezem, hogy embernek tart-e, mert ez őt minősíti, csak megdöbbenek néha, hogy emberek meddig mennek el, hogy irányíthassanak és az igazukat védeni tudják.

176. Zizisicc (válaszként erre: 170. - Arianne113)
2010. aug. 15. 03:12
Aki keres, az talál .... :o)))
175. Zizisicc (válaszként erre: 169. - 252690845f)
2010. aug. 15. 03:11
Hmmmm ..... gondolod? :o))))
174. Skar (válaszként erre: 164. - Aga1)
2010. aug. 15. 02:09

Nem szerencsés neten kéregetni, mert még élőben is sok csalóba lehet belefutni, nemhogy ilyen fórumokon, tudnék mesélni hosszú téli estéken. :)

Persze ott a másik oldal is, amikor egy végignyavalygott nap után Mucika nen kíván azzal szembesülni, hogy sokaknak rosszabb dolga van, mint neki, vagy épp lelkifurdalása van, mert soha nem segít senkinek, miközben élvezi, hogy a társadalom tagja lehet.

173. Arianne113 (válaszként erre: 171. - 252690845f)
2010. aug. 15. 01:58
én is gyűlölök veszekedni... Szerintem is mindent meglehet beszélni értelmesen emberi módon, de sajnos sok ember nemtudja magát visszafogni emberi hangra, és csak arra képes hogy üvöltözzön a másikkal, jelen esetben el ócsárolja...Ez a nehéz megítélés pedig azért az ember jellemén is múlik, és a környezetén, aki érzékenyebb erre a témára, annak biztosan volt már része rosszban, aki pedig nem érzékeny, lehet azért más a felfogása mert nemtudja átérezni a dolgot, de semmiképp nemlehet egyik felet sem bántani ezért.
2010. aug. 15. 01:55
Jóccakát Mindenkinek! :)
171. 252690845f (válaszként erre: 168. - Arianne113)
2010. aug. 15. 01:44
Ez a világ a ledorongolásról szól. Akárhová nézel. Mindenhonnan az ömlik, milyen legyél. Van, aki elfogadja ezt, van aki nem. Van, aki alternatív megoldást választ. Ez elsősorban belülről jöjjön. Nehéz megítélni, mi a jó és mi a rossz. De azt hiszem, vannak olyan emberi érzések, amikről nem lehet objektíven semmi rosszat mondani. Utálok veszekedni én is. Nincs olyan, amit ne lehetne megbeszélni. Szerintem.
170. Arianne113 (válaszként erre: 167. - Zizisicc)
2010. aug. 15. 01:37
Konfliktus kezelő fórum? Hol??:D Haddlám:D
169. 252690845f (válaszként erre: 167. - Zizisicc)
2010. aug. 15. 01:37
Hmm...hmm..., mintha már találkoztunk volna... :o)))
168. Arianne113 (válaszként erre: 166. - 252690845f)
2010. aug. 15. 01:37
Tudod nem lenne baj, ha az emberek egyrészt megtanulnák tisztelni a másik fél véleményét még ha nem is fogadják el azt, másrészt meg tudomásul vennék hogy ez csak egy fórum nem vérre megy a játék. Én is gondolok ezt azt, mégsem veszekszek senkivel feleslegesen, pedig szóltak le engem is azthiszem pont ezen a fórumon, csak azért mert fiatalabb vagyok mint az illető volt..:)
167. Zizisicc (válaszként erre: 166. - 252690845f)
2010. aug. 15. 01:35
Van már konfliktus kezelő fórum .... is .... :o)))))
166. 252690845f (válaszként erre: 163. - Arianne113)
2010. aug. 15. 01:33
Ettől félek én is. Veszekedésbe fulladó veszekedésellenes fórum... Hű de jó! :)
165. Arianne113 (válaszként erre: 162. - 40435425ba)
2010. aug. 15. 01:28
Előszöris köszönöm a jeled..:D Másodszor: Most vita ide vagy oda, és hiába bántják egymást az emberek, akkoris 5 gyermek életéről van szó ami szerintem most fontosabb mások butaságánál. Az hogy valakik nem jönnek ki jól, esetleg szidják egymást az az ő gondjuk jegyzem meg halkan nem foglalok állást mert szerintem mindkét félnek igaza van, csak viaskodnak mint a kakasok:D Értelmetlen veszekedni, mert meggyőzni úgysem fogják a másik felet, az meg hogy elfajuljon egy cikk idáig nem szerencsés.
164. Aga1 (válaszként erre: 162. - 40435425ba)
2010. aug. 15. 01:28
Vagyis az NLC-én, egy barátnöje irta le a történtét (nem tudom, hogy a topikinditó volt-e), mindenestre sokan támadták, elég csúnya módon. Gondolom ezért törölték.
163. Arianne113 (válaszként erre: 160. - 252690845f)
2010. aug. 15. 01:25
Énsem értem... nagyonnem... az ember jószándékú, és lehurrogják rögtön, mert azt hiszik hogy ők többet tudnak... Szerintem nyugodtan nyiss fórumot róla, ott is veszekedés lesz:D
162. 40435425ba (válaszként erre: 161. - Skar)
2010. aug. 15. 01:13
Egyébként erről az anyáról régebben a NCL -en olvastam. Valamiért törölték a topikot.
161. Skar (válaszként erre: 159. - Kotkoda28)
2010. aug. 15. 00:43

Ezt talán attól kérdezd, aki szerint nem ember, aki másként gondolkodik, mint ő. Azt hiszem, Csaba még ugyan finoman válaszolt egy ilyen kijelentésre.

A cikkíró gyakorlatilag kiállt kéregetni egy fórumra, amivel önmagában nem lenne semmi gond, csak ő eleve bevetette az érzelmi zsarolás gusztustalan eszközét (kijelentem, hogy kegyetlenek az emberek, most törjétek magatokat, hogy bebizonyítsátok, hogy ti nem vagytok azok), aztán kijelenti, hogy nem ember, aki másképp áll a problémához - te pedig ártatlanul megkérded, miért bántják, hát ez kész. ; )

Egyébként igazad van, hogy nem az a bajod, hogy valaki kiiktatja a vitapartnert az emberek sorából, hanem az, hogy a másik sérelmezi: akinek ugyanis ilyen a vitakultúrája, az legalább egy netes fórumon hadd fröcsögje ki magát nyugodtan, hátha élőben kevesebb jut a környezetének a méregből, míg Csaba tényleg hibát követett el, hogy egy ilyen alak véleményével foglalkozott.

160. 252690845f (válaszként erre: 159. - Kotkoda28)
2010. aug. 15. 00:43
Gondolkoztam, hogy nyitok egy fórumot arról, miért torkollik sok fórum veszekedésbe. Nem értem...
159. Kotkoda28 (válaszként erre: 154. - F36e266467)
2010. aug. 15. 00:01
azon gondolkodtam miközben a három felelőtlen döntésemnek a homlokára adtam puszit és elnéztem milyen édes álmuk van hogy sérelmezted amiért "nem tart téged embernek" erre te "diktátor lelkületű fórum önkéntesnek" nevezed őt, miért kell egymást így bántani??
158. 40435425ba (válaszként erre: 140. - F139b5f82c)
2010. aug. 14. 23:07

Nagyon közeli ismerős lehetsz ha

" A magam részéről a szabad időmet tudtam felajánlani az édesanyának, a pici lányra fogok vigyázni a jövő héten."


Gondolom egy 2 éves gyereket nem ad oda idegeneknek. :)

2010. aug. 14. 22:55
Abszolút átértelmezitek a dolgokat te is és Cicus is Doki... ő nem a saját tettit méltatta hogy milyen jó lelkű... hanem próbált ráébreszteni arra hogy ti nemtudjátok milyen amikor gyerekekkel kerültök nagy bajba, és nem a ti hibátokból. Senki sem tökéletes. Igaz, tanuljunk mások hibáiból, de nem kövezheted meg azért hogy boldog akart lenni és sok gyermeket akart...!
156. Cicus62
2010. aug. 14. 21:23

Persze ,e,berek vagyunk,gyarlók is talán,szeretünk "jók" lenni.

Kell a lelkünknek.

Van akinek ez kevés,és méltatja önnön tetteit,de hát ugye,ő meg ilyen.

155. f36e266467 (válaszként erre: 154. - F36e266467)
2010. aug. 14. 21:21
Nem a fórum diktátor lelkületű, pardon. :O)
154. f36e266467 (válaszként erre: 153. - Kotkoda28)
2010. aug. 14. 21:18

Cicus nem rád gondolt, hanem a diktátor lelkületű fórum önkéntes átmeneti főnökére. :O))


Olvasd el, amit ő írt. Ő elemezgette, hogy miket tett.


Amúgy Cicus "kérdezte", hogy ez minek kell.


Van benne valami. Persze nem tragédia, de az önzetlen segítséget nem reklámozza az ember, csak ha ezt fel akarja használni a saját elképzeléseinek igazságára.


Persze nem mindig, de most ezt történt.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook