Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Édesanyák eszmecseréje csemetéikről fórum

Édesanyák eszmecseréje csemetéikről (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
7267. mylene
2008. márc. 19. 06:42

Sziasztok Anyukák! Szép napsütéses reggelt Mindenkinek!


Sajnos nem volt net a tesóimnál, ezért nem tudtam írni. Nóri és én is élvezzük az ittlétet. Minden nap mi megyünk a boltba bevásárolni. Hugi Kiskunfélegyházán dolgozik, busszal jár dolgozni. Mindig telefonál melyik busszal jön haza és Nócival várjuk a buszmegállóban. Rengeteget sétálunk, játszunk.

Napról-napra ügyesebb. Tegnap megtette első önálló lépéseit. Igaz 3 lépésről van szó, utána a fenekére esett. Össze-vissza puszikáltam. A mesekönyvben mutatja az állatokat és mondja is mi-mi (boci=bú, bagoly, baba=ba, kecske=be). Ha fel van kapcsolva a világítás mutat a lámpára és mondja "bámba". Egyedül le- és felmászik az ágyra.

Jövő hónapban már 1 éves. Nagyon gyorsan eltelt ez az egy év.


Kellemes, szép napot Mindenkinek!

7266. Mágika75
2008. márc. 18. 20:09

Sziasztok Mamik!


Látom, azért hiányoztam...

Dolgozó anya lettem. Most Lengyelországan vagyok. GyöngyBaba hétfőn kezdte a bölcsit. És én nem lehettem vele. :-(

Anyukám szerint nagyon ügyesen vette az akadályt. Nem is hiányzik neki Anyu, oda sem megy hozzá. Ügyesen eszik-iszik, játszik a többiekkel. :-) Olyan büszke vagyok rá!!!


Szilvi!

Gyógyuljatok meg!

Hogy viseled a Pocaklakót? Jól vagytok?


Dus!

Bálintod egy csoda! Mostmár nincs megállás!


Minya!

A legjobbakat Csibidnek!


Mylene!

Gratula a "nagydumás" kiscsajhoz! :-)

7265. kszilvi (válaszként erre: 7258. - Lufi)
2008. márc. 18. 13:50

Köszönjük a köszöntést!


Itt nagyon változó az idő. Egyszer esik, aztán pedig süt a nap. Vasárnap kicsit kint voltunk, akkor szerencsére jó volt az idő. Jótt tett nekem is, mert utána nem fájt úgy a fejem:-)

Petya állandóan menne ki...Kimegy az előszobába, és felveszi az apja,nagyapja cipőjét, esetleg az én papucsomat:-)hogy ő már útra kész:-D

Ma még nem voltunk kint. Ha jó az idő talán du-án kimegyünk kicsit. Majd meglátom.


Sajnálom,hogy Viktornak fáj a pocija a tojástól! Van más is amitől fáj? Amit nem eszik meg?


Mi még a fogakkal is szenvedünk, már látszik a 4. szemfoga is. Szerencsére este alszik, csak 6 körül ébred fel.


Legyen szép napotok!

7264. kszilvi (válaszként erre: 7254. - Dus)
2008. márc. 18. 13:43
Nagyon szépen köszönjük!:-)
7263. kszilvi (válaszként erre: 7252. - Dus)
2008. márc. 18. 13:42

Sajnálom, hogy a szavazás így alakult... Lényeg, hogy tényleg megcsodálhatta mindenki Bálintot! Nagyon aranyos azon a képen (is!:)


Köszi a gyógypuszikat! Így már talán én is hamarosan meggyógyulok!


Szemcsepp: A gyermekorvosunk küldött a szemészetre, mert még nem voltunk. (nem a betegség miatt) ha oldalra néz, akkor kicsit befelé néz az egyik szemével. A szemész szerint nem vészes, de inkább megvizsgálja majd rendesen, mert apa is szemüveges. A cseppet majd akkor kezdem cseppenteni, ha meggyógyult teljesen, mert attól is lehet lázas. 5 napig kell, aztán a 6.nap mehetünk a vizsgálatra. Azért van szükség a cseppre, hogy kitágítsa a pupillát a vizsgálatra, mert még nem tud mozdulatlanul egyhelyre nézni, ami pedig kell a vizsgálathoz.

A 18.hós oltás is csúszik. Majd a szemészet utánra.


Nekem se volt tüdőszűrés, csak az előzőről kaptam igazolást, pecsétet a kiskönyvembe, hogy akkor minden rendben volt. A háziorvosnál csak vérnyomást mértek, megvizsgált-akkor még jele se volt a nátának...az EKG-t nem csinálta meg, mert másfél éve Petyával se volt semmi gond. A fogrvoshoz még vissza kell majd mennem, mert kezeli az ínyemet, az ínyvérzés miatt.(kb. még 2x fertőtlneít, kencézi stb.)


A betegségtől eltekintve jól vagyok. Remélem a pocaklakóval is minden rendben! Még olyan sok idő van az újabb uh-ig...

7262. kszilvi (válaszként erre: 7251. - Dus)
2008. márc. 18. 13:26

Bálintnak én is nagyon boldog 11. hónapot kívánok!

Hogy rohan az idő...


Nagyon ügyes, hogy így elindult Bálint! Most már nem lesz megállás!:-)

7261. kszilvi (válaszként erre: 7250. - Minya)
2008. márc. 18. 13:23

Szia!

Köszönjük a köszöntést!:-)


Sajnálom, hogy az analízis ilyen sok mindent mutatott ki:( Lehet jobb ezeket nem is tudni. Bár a hajlam megvan, még nem biztos, hogy meg is leszenk ezek a betegségek. A tejallergiáról már tudtatok. Jó, hogy sok mindent lehet kezelni! A tea biztos segít!


:-)Akkor Csibi előbb locsolkodott...:-DDDDDDDDDD

Találó a beceneve! Igazi kis csibész!

Puszi nektek!

7260. kszilvi (válaszként erre: 7249. - Mylene)
2008. márc. 18. 13:19

Petya nevében is köszönöm a köszöntést!:-)


Pocaklakó remélem jól van! Jöv. héten megyek tanácsadásra, majd vérvétel is lesz(AFP), utána 2 héttel kell mennem uh-ra a dokimhoz. Még olyan sokára láthatjuk újra a kis törpit...

7259. kszilvi (válaszként erre: 7247. - Mylene)
2008. márc. 18. 13:17

Szia!

Jó utat nektek! Biztos nagyon jó lesz ismét a tesóidat látni!


Petya jobban van már, de még mindig köhög.

Sajnos én is elkaptam tőle:((( Köhögök, orrom bedugolva, máskor meg folyik, fáj a fejem. Majdnem lázam is volt... Így a gyógypuszikat nagyon megköszönjük:-)

7258. lufi
2008. márc. 17. 16:32

Sziasztok


Remélem mindenkinek olyan jól telt a hétvégéje, mint nekünk. Szerencsére nagyon jó idő volt, itt voltak az unokatesók. Viktor annyira boldog és jó kedvű azóta, hiányoztak már neki.


Teljesen ledöbbentem, ahogy elolvastam, hogy szegény Csibinek ennyi baja van. Még jó hogy a teát elfogadja. A Vikcsi semmilyen formában nem issza meg. Remélem használ majd a Csibinek. Nálunk is parketta van, sokkal jobb mint a szőnyeg, igaz ez is porosodik, de legalább fel lehet mosni. Jobbulást kívánunk.


Gratula Bálintnak a lépésekhez, innentől már nincs megállás. A súlya miatt ne agódj, gyönyörű. A lényeg, hogy eszik rendesen. A Viktor csak a kedvenc ételeiből tud felnőtt adagot enni. Milyen jó neki, hogy a tojástól nem fáj a pocija. Vikcsi imádja, de neki csak reggelire adhatok, mert különben egész éjjel ordít.

Tegnap előtt éjjel is nagyon fájt a hasa, mert az nap nem volt széklete. Egész éjjel sírt, nagyon nehezen nyugodott meg.


kszilvi

Remélem jól vagytok. Utólag is boldog hófordulót Petyának.


Ha valakit kihagytam, akkor bocsi.


Legyetek jók és vidámak.


Pussz

7257. Minya (válaszként erre: 7255. - Dus)
2008. márc. 16. 14:03
Hát sajnos igen ennyi baja van nem is gondoltam volna :(egyenlőte csak a gyógyteát kell neki adni ami speciális keverék több minden van benne csipkebógyót tudtam csak megjegyezni mikor sorolta a doki :( Tejcukor érzékeny azt jelenti hogy sajnos nem ihat tejet és tejféléket sem ehet ami állati eredetű de a frissfölt és a krémfőlt eheti mert az növényi eredetű.Anyumék mentek el ehez a homeopátiás orvoshoz először aki Budapestről jár le havonta 1-szer Gyomaendrődre mi azért vittük el Csibit hogy sokat volt beteges a télen és nem nagyon használtak a gyógyszerek neki.Mi csak annyit kértünk hogy teljes vizsgálatot csináljanak Csibinek ebbe beletartozik a géntérkép is.Telefonon kell bejelentkezni és 5000Ft-ba kerül és csak annyi hogy vért vesznek Csibinek az ujját szurta meg és 1 kéncsőt pöttyözöt tele neki ebből csináltak meg neki mindent.Szerencsére megissza mert édes de azt mondta a nő hogy ha nem elég édes tehetünk neki bele mézet.Bízom benne hogy meggyógyul.A toll és pollen allergiára még nem kaptunk semmit de azt mondta a nő hogy az lenne a legjobb ha lecserélnénk a tollpárnát szivacspárnára,a porra sajnos nem tudot mit mondani naponta takarítok de ez szerintem te is csinálod sűrűn szellőztetek sajnos mást nem tehetek még azon gondolkodom hogy felszedjük a szőnyeget és csak a parketta lesz azt könnyebb felmosni mint a szönyeget állandóan takarítani.Na de majd meglátjuk mennyit javul áprilisban kell visszavinni.Köszi elfogadom a gyógypuszikat :)
7256. dus
2008. márc. 16. 10:30
Felénk eléggé el van borulva, mondhatni: lóg az eső lába, de ettől függetlenül további szép napot és kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!
7255. dus (válaszként erre: 7250. - Minya)
2008. márc. 16. 10:28

Szegény Minya!


Csibidnek ennyi baja van? Szegény! Akkor most kúrálhatod!

Tejcukor érzékeny? Ez mit jelent? Mi az, aminek ki kell maradni az étrendjéből? Tejet ihat? Vagy a kettő összefügg egymással?

Miért csináltattatok géntérképet? Orvos javasolta? Jó sok mindent kihoztak belőle!!! Hol lehet ilyet csináltatni? Mi ennek a menete? Mennyibe kerül? Hol csinálják? Békéscsabán vagy Gyulán? Vagy máshol?

Milyen gyógyteát kell itatni a drágáddal? Megissza? Ettől meggyógyul? Az jó, hoyg nincs hajlama cukorbetegségre! Galád egy betegség! Nálunk minden felől van rá esélyünk!

Az toll, por és pollen allergiára kaptatok valamit? Mit kell tenni ellene? Húúú, nem irigyellek benneteket!

Jobbulást és "interurbán" mennek a gyógypuszik!

7254. dus (válaszként erre: 7252. - Dus)
2008. márc. 16. 10:22

Bocsi!


Ezt kihagytam:


SOK BOLDOG 18. HÓFORDULÓT PETYÁNAK!!!!! :)))))))

7253. dus (válaszként erre: 7240. - Mylene)
2008. márc. 16. 10:20

Mylene!


Nem aggódom én a súly amiatt, csak kicsit irigykedtem! :))))

Tudom, Bálint bébi nagyon jól eszik, így nem félek, hogy lefogy! Majdnem annyit eszik, mint én! Bazsit símán túleszi! Tegnap tojásos omlettet csináltam vacsira, nem tudott belőle eleget enni! Apával csak néztük, hová fér ebbe a gyerekbe ennyi kaja! Este nem is volt gond az elalvással! :)))

Valóban kár, hogy apa megy dolgozni, de ha nem lenne hová visszamenni, az lenne az igazi nagy probléma!!! Itt "világ végén" az ember nagyon megbecsüli, ha jó állása van, nincs miből válogatni! Örülünk, hogy van, igyekszünk vigyázni rá!


Írod, hoyg ismét Gátéren töltötök jó pár hetet! De jó Nektek! Érezzétek jól magatokat!!!! Nóri biztosan nagyon élvezni fogja nyüzsgést, a "nagy családot", nagynénit, unokatesókat!! ÉS az sem egy utolsó, hogy Te sem leszel egyedül, felnőtt társaságban más az élet! :))) Mert hát ott van Nóri, de Ő mégis csak baba. A tesóddal legalább tudtok beszélgetni! De jó lesz Neked!!! :)))

Nem csak Ti nem aludtatok jó, Bálint si fent volt vagy 4x az éjszaka, de aztán vissza sikerült altatnom! Olyan keserves sírással indított minden alkalommal, azt hittem, nagy a baj! De ahogy felvettem, azonnal aludt is a vállamon! Nem tudom mi lehetett vele! Front lenne? MA még nem aludt, pedig 9-11-ig szundit szokott rendezni!!!!

Valószínű, még a szemfoggal szenvedünk, nem akarnak kibújni! pedig be van neki duzzadva, de nem töri át az ínyét! Szegény,m biztosa fájhat neki! Ti hogy álltok fogacska ügyben? Kibújtak már?

HA van időd és még a géphez is hozzáférsz, írj, mi van veletek!

Puszi nektek és jó utat, jó pihenést a Tesódnál!

7252. dus (válaszként erre: 7245. - Kszilvi)
2008. márc. 16. 10:04

Szilvi!


Köszi a szavazatot! Bár nem mi fogunk nyerni, de legalább az egész világ megcsodálhatta az én gyönyörűm! Egyébként sokan panaszkodnak, hogy nem engedi őket a rendszer belépni, valószínűleg van benne egy kis bunda! :((( De mindegy, lényeg, hogy fent vagyunk és még egyszer köszi a szavazatot! :)))


Remélem már Petya meggyógyult és jobban vagytok!

Sok-sok gyógypuszi nektek: cuppp-cuppp!

Miért kell Petyának szemcsepp? A szeme is be van gyulladva? Szegény, jól összeszedte a bacikat! Vigyázz magadra, el ne kapd te is!

Írtad, hogy Te is túlestél a vizsgálatokon! Miért kellett menned tüdőszűrésre? Kismamák nem mehetnek, mert veszélyes lehet a babára!

Engem nem engedtek, mikor terhes voltam, pedig üzemiorvosihoz kellet volna! A doki még akkor sem engedett be, amikor Bazsival tüdőgyulladás gyanúval röntgenre mentünk!

Remélem az eredményeid jók lettek és jól is érzed magad!

7251. dus
2008. márc. 16. 09:55

Sziasztok Anyucik!


Köszi a hófordulós köszöntést! Már 11 hónap!!! El sem hiszem! mintha most született volna!


Képzeljétek: Bálint olyan mértékben indult el járni, hogy csak lestünk! Végig megy a lakáson, de a küszöb még akadályt jelent! Nem esik át rajta, próbálja átlépni, ami néha sikerül, de aztán lehuppan pont a küszöbre. Tegnap voltunk anyukáméknál, ahol bátortalanul, de letettem az udvaron, hoyg hátha nem esik el! Meglátta a kutyát és uzsgyi, utána! Nem esett el, csak ment, ment! Aztán amikor kikerültem a látó teréből megfordult és lecsücsült! Olyan édes volt! Sikerült lefotóznom, majd felteszem a képet!

7250. Minya
2008. márc. 16. 09:10

Szép jó reggelt mindenkinek!

Tegnap nagyon el voltunk "havazva" Csibit kellett visszavini a vérkristály analizisre ahol sok mindent mondtak sajnos tejcukor érzékeny de ezen lehet segíteni aszma hajlama van streptococus baktérium is van a szervezetébe és ez okozza a felsőléguti betegségeket nála amire kapot most gyógytea keveréket megcsinálták neki a géntérképét is ami nem sok jó golgot tartalmaz örökölheti a szív és érrendszeri problémákat,májnagyobbodást és legnagyobb meglepetésemre a cukorbetegséget nem pedig ettől tartottam a legjobban még a libatolra,háziporra,és pollenekre alergiás de ezeken is lehet segíteni szerencsére :)eggyenlőre a teát kell neki inni majd megint 1 hónap múlva kell visszavinni remélem akkor már jobb eredményeket kapunk.Nem is gondoltam volna hogy egy ilyen kicsi gyermeknél ennyi minden van.De bizom benne hogy javulni fog a gyógyteától.Na de elég a rossz hírekből :)ma reggel olyan kis huncút volt Csibi hogy mikor Apa rá akart ültetni a bilire hogy oda pisiljen hát a kis drága nem lepisilte Apát mikor emelte le a pelenkázóról és még kacagot is hozzá :D


Kszilvi!

Nagyon boldog 18.hónapos hófordulót kívánok Petyának puszi nektek :)remélem Petya jobban van már


Dus!

boldog 11.hónapos hófordulót kívánunk Bálintnak :)


Mylene!

Édes lehetet Nóri ahogy mesél :)a képekre sajnos várni kell mert már megint nem jó a gép mondtam is Apának hogy vegyünk inkább másikat de hallani se akar róla :(


Na megyek mert megjöttek a boltból puszi mindenkinek!

7249. mylene
2008. márc. 16. 07:44

Jó reggelt Mindenkinek!


Látom tegnap nem volt igazán nagy forgalom. Nóri és apa még alszik. Huncutkának nagyon rossz éjszakája volt, 3X volt fent.

Reggeli, pakolás és indulunk Gátérra.


Kszilvi!


Utólag is nagyon boldog 18. hónapos hófordulót Petyának!

Remélem már sokkal jobban van (a biztonság kedvéért még küldünk pár gyógypuszit Nórival).

Te hogy érzed Magadat? Pocaklakó?

Vigyázzatok Magatokra!


Dus!


Bálintnak nagyon boldog 11. hónapos hófordulót kívánunk és sokszor pusziljuk!


Elveszett többiek!


Haliho! Ti merre vagytok?


Legyen szép napja Mindenkinek!

7248. mylene (válaszként erre: 7241. - Minya)
2008. márc. 15. 09:27

Szia Minyám!


Tényleg zabálnivaló lehetett Csibi, ahogy jaj-jajozott Neked.

Nóri is egyre többet gagyarászik a maga kis babanyelvén. Tegnap "mesét olvasott" a macijainak (fejjel lefelé tartotta a mesekönyvet). Apával alig bírtuk ki nevetés nélkül. Mikor észrevette, hogy nézzük elkezdte hangosabban mondani. Nagyon aranyos volt.

Várom a képeket!

Puszi

7247. mylene (válaszként erre: 7243. - Kszilvi)
2008. márc. 15. 09:20

Sziasztok!


Petya jobban van már?

Küldünk megint sok-sok gyógypuszit Nórival!


Köszönjük szépen mi jól vagyunk (gyorsan lekopogom).

Holnap megyünk Gátérra, remélem addig nem lesz semmi baj. A fogacskák még nem bújtak ki.

7246. mylene
2008. márc. 15. 09:16

Sziasztok Anyukák!


Látom nincs nagy forgalom. Remélem mindenki jól van és a betegek is kezdenek már jobban lenni.

Nálunk gyönyörű napsütéses idő van. Nóri most aludt vissza, 3/4 6 óta gagyarászott, játszott, huncutkodott az ágyunkban. Ha felébred rábízom egy kicsit apára és nekikezdek takarítani.

Holnap megyünk Gátérra a tesókáimhoz és csak április elején jövünk haza.


Legyen szép és kellemes hétvégéje Mindenkinek!

7245. kszilvi
2008. márc. 14. 15:06

dus!

Jelentem, sikerült szavaznom!:-) Remélem jó helyezést ér el Bálint! Most 35-ön áll a szavazás. Majd a végeredményről azért szólj!

7244. kszilvi (válaszként erre: 7241. - Minya)
2008. márc. 14. 15:04

Jaj de drága lehetett, ahogy segített cipekedni! Pedig már ő is fáradt volt!

Kis drága!:-)

7243. kszilvi (válaszként erre: 7238. - Mylene)
2008. márc. 14. 15:02

Köszi a puszikat! Kell is!:-)

Most is másfél óra alvás után sírva ébredt. Szerencsére vissza tudtam altatni.


Remélem ti jól vagytok!

Puszi!

7242. kszilvi (válaszként erre: 7236. - Minya)
2008. márc. 14. 15:01

Szia!

Én is remélem, hogy örülni fog a tesónak!

A puszikat megköszönjük! Szegénykém este is 2 órát forgolódott mellettem, mire vissza aludt hajnalban. Köhögött, bedugult az orra. Reggel szerencsére jó kedvűen ébredt. Ma elvittem a szemészhez is.(anya jött velünk, így könnyebb volt) Még vissza kell majd vinni. Kapott szemcseppet, de most nem lehet cseppenteni, mert attól is belázasodhat...Húsvét után pedig a 18.hós oltás jönne. Azt majd későbbre halasztjuk. Most megvárom míg meggyógyul, aztán jöhet a szemészet, majd az oltás...jajjj!


Én is elintéztem az én dolgaimat:tüdőszűrő,fogorvos, háziorvos-belgyógyász. Igazolás, rutinvizsgálat stb. Örülök, hogy mindez megvolt egy nap alatt!


Én is puszillak titeket!

7241. Minya (válaszként erre: 7239. - Mylene)
2008. márc. 14. 14:29

Szió mylene!

Mikor Apa hazajön fogom neki mondani,hogy tegye fel őket :)én sajnos még nem tudom de majd igyekszem Apától ellesni hogy csinálja :D

Csibikém nagyon virgonc ma de-őt jól kifárasztottam igaz nem szándékosan elfelejtettem vinni a csekkeket a postára így kétszer sétáltunk a faluba :)2-ra mikor jöttünk vissza már kéreckedet fel de mondtam neki hogy Anyának nehéz a táska őt már nem bírom el és olyan édi volt megfogta a táskát és úgy erőlködöt hogy segít vinni és mondta közben jaj-jaj meg tudtam volna zabálni :D

Na megyek is mert már hallom hogy mocorog ébredezik a kis drága :)

Mi is puszilunk titeket

7240. mylene (válaszként erre: 7229. - Dus)
2008. márc. 14. 08:00

Szia "kicsit elveszett" Dus!


Ne aggódj Bálint súlya miatt! Ő nyúlánk, jóképű kis pasi lesz (majd Nóri hurkásodik helyette, hát van mit fogni a lányomon):)!!!

Egy kicsit irigyeltelek, hogy apa otthon volt veletek, de sajnáltalak is, hogy szegény párod így megjárta ezzel a balesettel. Az ember gyorsan hozzá tud szokni a jóhoz. Én a hétvégéket várom mindig nagyon. Tudom, hogy akkor nem dolgozik apa, nem kell korán kelnie stb. Jó az a két nap együtt.


A talpmasszázs kellemes tud lenni, ha hozzáértő kezek csinálják. Örülök, hogy jól érezted Magadat!


Puszilunk Benneteket

7239. mylene (válaszként erre: 7228. - Minya)
2008. márc. 14. 07:50

Szia Minyám!


Mikor teszed fel a képeket a gobleinről? Már nagyon várom, hogy meglessem miket alkotsz.

Csibi remélem jól van és ezerrel rosszalkodik, huncutkodik Neked és apának.

Puszilunk Benneteket

7238. mylene (válaszként erre: 7230. - Kszilvi)
2008. márc. 14. 07:47

Nagyon örülök neki, hogy már jobban van Petya!

Aranyos lehetett, amikor a pocidat krémezte. Biztosan nagyon fogja szeretni a kistesót.

Vigyázzatok Magatokra!

(azért küldünk még pár gyógypuszit, a biztonság kedvéért)

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook