Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Édesanyák eszmecseréje csemetéikről fórum

Édesanyák eszmecseréje csemetéikről (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
7297. lufi
2008. márc. 21. 15:52

Sziasztok


Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek!

Mostanában elég nyugis napokat élünk, semmi sem történik velünk. Kivéve, hogy Vikcsi ha egyedül játszik az autóival egyre többet beszél hozzájuk. Mondja nekik, hogy ki , mit és hogy csináljon, hova menjen. Nagyon édi. Talán most belendül nála a beszéd. Észrevettem, hogy a "z és sz" betűket egyre szebben mondja.


kszilvi

Szomorúan olvasom, hogy még mindig nem sikerült teljesen meggyógyúlnotok. :(


mylene

Gratulálok Nóri első lépéseihez, nagyon ügyes kis csajszi. Örülök, hogy jól vagytok.


Manóci12

Újra köztünk, örülök, hogy jól sikerült az utazás. Biztos jól éreztétek magatokat. Milyen időtök volt?


Jéghegy

Szerintem is felesleges megpróbálni a tejet visszahozni. A napi egyszeri szoptatásnál már igen kevés teje van az anyukáknak. Az én fiam is szokott sztrájkolni, ilyenkor szinte semmit sem hajlandó megenni. Minél jobban szeretném, hogy egyen rendes kaját annál inkább tiltakozik ellene. Igaz ő már nagyobb. A tápszer felesleges, mert ha arra rá kap akkor az a napi egyszeri szopi sem fog kelleni neki. Nálunk amikor ilyen napok vannak akkor általában gyümi pürét, keksszel vagy babapiskótával, joghurtokat és csupa olyan finomságokat adok neki amit nagyon szeret és biztosan megeszi. Persze egészséges kereteken belül. Fogzás, betegség, székrekedés ezek amiket dus is leírt, mind lehetnek a háttérben. Általában nálunk ez csak pár napig szokott tartani, utána eszik rendesen. Anyukának üzenem minél jobban stresszel rajta annál rosszabb lesz, és a teje is elapadhat. Esetleg lehet még neki vitamint adni, azok általában javítják az étvágyat.


Bocsi ha valakit kihagytam. Puszi mindenkinek

7296. mylene
2008. márc. 21. 15:30

Sziasztok Anyukák!


Csak most jutottam a géphez, a délelőttünk vásárlással telt Nórival. Bementünk busszal Félegyházára és megleptük a hugimat a munkahelyén. Hazafelé már 3-an jöttünk és a rengeteg teli bevásárlószatyor. Nóri nagyon jó kislány volt, nagyon élvezte a buszozást, végig nézelődött.

El is fáradt rendesen, ebéd óta (2 óra) alszik.


Apa csak holnap reggel jön Gátérra. A húsvétot együtt töltjük a tesóimmal.


Remélem Mindenki jól van!

További szép napot Mindenkinek!

7295. kszilvi
2008. márc. 21. 14:31
Kellemes Húsvéti Ünnepeket!
7294. kszilvi (válaszként erre: 7288. - 724b289414)
2008. márc. 21. 14:31

Örülök, hogy jól telt az utazás, és az ott lét!

Biztos szép lehetett!

7293. kszilvi (válaszként erre: 7283. - Sipor)
2008. márc. 21. 14:30

Szia!


Nagyon örülök, hogy jól ment (majdnem minden) a vizsgálaton, és hogy nőtt Nóri!

Most akkor hány cm, kg?


Biztos nem lesz gond a kardiológián sem! Majd gondolok rátok akkor is!

7292. kszilvi (válaszként erre: 7277. - Minya)
2008. márc. 21. 14:24

Köszi a gyógypuszit! Biztos fog használni! Remélem:-DDD


Vigyázz magatokra! Nehogy ti is elkapjatok megint valami nyavaját.


Itt nagyon fúj a szél, máskor meg süt a nap, van, hogy esik a hó:SSSSS

7291. kszilvi (válaszként erre: 7269. - Mylene)
2008. márc. 21. 14:20

Lassan, de gyógyulgatunk. Már vagy két hete, hogy betegek vagyunk:( A gyógypuszikat köszönjük!

Aranyosak vagytok!

7290. kszilvi (válaszként erre: 7267. - Mylene)
2008. márc. 21. 14:18

Szia!

Gratulálok Nóri első lépéseihez! Nagyon ügyes!

Igaz, hogy reül az idő....

7289. kszilvi (válaszként erre: 7266. - Mágika75)
2008. márc. 21. 14:17

Szia!

Örülök, hogy jelentkeztél!:-)

Nagyon ügyes a lánykád, hogy így vette az akadályokat! Hamar megszokja majd a bölcsit!

Büszke is lehetsz rá!


Mi gyógyulgatunk, de nagyon lassan:(

Petya még köhög, folyik az orra. Én reggel köhögök, aztán bedugul az orrom, szétmegy a fejem stb...

Nagyon rossz itt az idő:-(


Vigyázz magatokra!

7288. 724b289414 (válaszként erre: 7287. - Dus)
2008. márc. 20. 22:39

Nagyon jól viselkedett a Danika, jól bírta, oda fele csak egyszer vettük ki, a sogornőm elszórakoztatta!

Hosszú volt az út, fárasztó, de a látvány kárpótolt minket!!

7287. dus (válaszként erre: 7285. - 724b289414)
2008. márc. 20. 22:24

Szia Manóci!


Örülök, hogy épségben megjártátok a "nagy utat" és rendben haza értetek.

Danika hogy viselte az utazást?

Milyen volt az út? Van arra hó?

Majd ha lesz időd, tegyél fel képeket!


Jó éjt Mindenkinek!

7286. dus (válaszként erre: 7284. - Jéghegy)
2008. márc. 20. 22:20

Szia Jéghegy!


Nagyon örülök, hogy végre egy Férfi is megszólal a fórumon!


A probléma, amit említettél sokunkkal előfordul! De ennek az evési sztrájknak (mert én csak így hívtam) lehetnek különböző okai!

Lehet, hogy épp bújik a baba fogacskája, hisz már 9 hónapos, annak van itt az ideje!

Lehet, hogy kerülgeti valami betegség vagy nincs pár napja széklete. Ezek is gondot okozhatnak!

Írod, hogy az orvos azt javasolta, hogy"hozza vissza" a tejet az anyuka! Szerintem ez nagy butaság, mert aki már csak anponta 1x tud szoptatni, az nem azért van, mert nem akarja, hanem esetleg azért, mert kezd leállni a tejtermelés, nem tápláló a tej! Ennyi idősen szerintem nem sok baba van, akit csak anyatejjel táplálnának!

Ha sikerülne is visszahozni a tejcsit fájó önsanyargatással,(fejéssel) annak csak az lesz az eredménye, hogy híg tejcsi lesz, óránként szoptathat, a baba kiharapja a mellbimbót (mert hát szegény hiába szívja, nem lakik jól vele) és az anyukának ez nem kellemes!

Az, hogy a baba nem nagyon akar szopizni, lehet attól is, hogy az anyuka esetleg menstruálni fog, vagy a hormonjai kezdenek visszaváltozni.

Nekem a most 11 hónapos fiam ezt a sztrájkot 5,5 hónaposan csinálta, de aztán elmúlt és minden visszaállt a rendes kerékvágásba!

Szerintem az egy kicsit eltúlzott dolog, hogy pótlásként adjon a babának tápszert, hisz már egy hónapos baba minden eszik! (legalább is az én fiam mindenevő volt ennyi idősen) NA meg ha szegény babát megeteti tápszerrel, az a gyerek nem fog szopni! A tápszer szinte folyik a szájába a cumisüvegből minden küzdelem nélkül, míg az anyatejért "meg kell szenvedni"!!!

Én 8,5 hónapos koráig tudtam szoptatni, aztán egyszerűen önmagát leválasztotta, nem kellett neki a cici! Ezután jött a zacskós, majd házi tej hígítva. Szerencsénk, mert nem vagyunk allergiások a tejre és semmi másra! Nem merem javasolni nekik a tejet, de szerintem a tápszernél egy ekkora babánál jobb a tej vagy a főzelék.

Remélem hamar visszaáll a baba az evésre! De azt mondják az "okosok", hogy ha egy baba nagyon éhes, akármit megeszik, amit csak adnak neki! Nálunk ez így volt igaz. Bízom benne, náluk is így lesz hamarosan!

Ez az én saját véleményem, hátha a többiek is írnak és tudnak segíteni.

2008. márc. 20. 21:55

Szisztok!!!


Végre itthon vagyunk, nagyon jó volt Olaszországban, gyönyörű volt a táj!

Danika nagyon jól viselkedett, még egy foga is kibújt, észre sem vettük!!!


Veletek minden rendben?

7284. Jéghegy
2008. márc. 20. 10:56

Kedves Anyukák!


Egy Anyuka kérédését szeretném tolmácsolni.

Kisfia 9 hónapos (naponta 5x eszik szilárd ételt)már csak este szopizik. Eddig jól ment minden, de a gyerek sztrájkolni kezdett. Se mell, se kaja.

Az orvos azt tanácsolta, hogy hagyja a szilárd ételt,(túl gyors volt az elvállasztás, ezért nem eszik) csak szoptassa. ("hozza vissza" a tejét, addig meg pótoljon tápszerrel)

Anyuka kérdése: Hogy csinálja ezt a "visszahozást"?

Az egyik melléből már csak 10ml tejet tud kikönyörögni. Eszi a homeós bogyókat, teázik, fej.

Attól fél, hogy elapad végleg a teje.

Mit tanácsoltok???

(Barbi nevében előre is köszi a válaszokat.)

7283. sipor
2008. márc. 20. 10:34

Sziasztok!


Kellem Húsvéti Ünnepet kívánok mindenkinek és persze az egész családotoknak.


Egy hete nem voltam, azóta több babának volt hónap fordulója, én is minden jót kívánok nekik!!!


A vizsgálaton majdnem minden rendben ment, olyan sokat nőtt Nóri, hogy a doktornő 2* is a falra szerelt cm elé álította, hogy jól mérte-e le. Aztán meghallgatta a szívét, és az I. szívhangot elmosódottan hallotta. Azt mondta biztos nincs gond, de azért menjünk el a kardiológiára Nórival. Oda április elsejére kaptunk időpontot, szóval, ez lesz a következő "program".


Üdv mindenkinek!

7282. Minya
2008. márc. 20. 06:36

Jó reggelt mindenkinek!

Ma megyünk megint Manó-muzsikára :)Csibikém már fent van és folyamatosam mondja anya hiába mondom neki pihenjen még de nem akar :(

Tegnap du-án jó nagyot sétáltunk Csibivel voltunk a játszótéren is meg kerianyukájához kimentünk a buszhoz utána elmentünk hozzájuk du-án 4-kor indultunk itthonról és este 1/2 7 volt mire hazaértünk :) meg is volt az eredménye este kb. 10 perc alatt elaludt :DDD

Na megyek mert már nagyon ki akar jönni a kiságyból :)


MINDENKINEK SZÉP NAPOT!

7281. mylene
2008. márc. 20. 06:00

Jó reggelt Mindenkinek!


Csak gyorsan benéztem. Ma nem tudok jönni, nem lesz áram 8-17 óráig (karbantartást végeznek).

Remélem Mindenki jól van és a betegek is gyógyulgatnak (ha nem így lenne, küldjük a gyógypuszikat: cupp-cupp-cupp).

Tegnap vettem észre, hogy látszik újabb 2 fogacskája Nórinak. Egy kicsit nyűgösebb is volt napok óta és étvágya sem volt. Így már 4 fogacskánk van.

Még alszik Huncutka. Én nagyon rosszul aludtam, 1/4 5 óta fent vagyok. Gyorsan feltettem az ebédet főni (borsóleves).


Legyen szép napja Mindenkinek!


KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET kívánunk mi is!

Sok-sok piros tojást a fiúknak, a lányoknak pedig sok-sok locsolkodót!

7280. Jk
2008. márc. 19. 13:51
Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok minden babának mamának papának!!
7279. Minya (válaszként erre: 7268. - Mylene)
2008. márc. 19. 10:11

Szió!

Köszi átadom a kis csibészkének :)hát én is nagyon remélem hogy jobb lesz az eredmény 1 hónap múlva.

Gratulálok Nóri baba első lépéseihez mostmár neked se lesz megállás rohangálhatsz utána :)

7278. Minya (válaszként erre: 7266. - Mágika75)
2008. márc. 19. 10:07
Örülök hogy sikerült a bölcsibe szoktatás Gyöngybabának :)és annak is hogy új munkád van :) Csibinek átadom jókívánságaid :)
7277. Minya (válaszként erre: 7261. - Kszilvi)
2008. márc. 19. 10:05

Én is sajnálom hogy ennyi mindent kimutatot talán tényleg jobb lenne ha nem tudnám.Tejalergiáról legalább az derült ki hogy tejcukor így mostmár tudom hogy miket nem ehet és miket igen.Hát tényleg találó beceneve van :DDDDDDD

Puszi nektek és gyógyuljatok meg minál hamarabb küldök gyógypuszit is CUP-CUP remélem hogy nagybetűvel írtam jobban fog használni :DDD

7276. Minya
2008. márc. 19. 10:00

Sziasztok!

Nálunk most eseménytelen napok vannak azért nem is írtam.

7275. Mágika75
2008. márc. 19. 09:28

Még valami:

Itt beköszöntött a tavasz... 20 cm hóval!!!

Ha hazaértem teszek fel képeket.

7274. Mágika75
2008. márc. 19. 09:26

Ezt véletlenül előbb elküldtem.... :-)


Szóval, jó, hogy Gyöngyöcske ilyen könnyen veszi az akadályokat.

De ez az ajánlat olyan volt, amit nem lehetett kihagyni. + Az előző cégemmel olyan szerződésem volt, hogy hiába én mondtam fel kaptam egy kalap pénzt. :-))

Nem hiszek a horoszkópban, néha elolvasom, és nem is foglalkozom vele.... De 3 héttel ezelőtt azt írta, hogy az anyagi helyzetemben jelentős javulás várható és a munkámban változások lesznek... Ez bejött! :-)



Kellemes napot mindenkinek! Írigyellek benneteket, hogy a Babáitokkal lehettek!!!

7273. Mágika75
2008. márc. 19. 09:14

Sziasztok Mamik!


Mylene!

Nagyon ügyes Nócikátok van!!!


Új meló...

Egy nemzetközi cég Dél-Európai regionális pénzügyi igazgatója lettem. A héten Lengyelországban vagyok, tanulgatom a céget, a programokat, a folyamatokat. Pénteken este megyek haza. Akkor láthatom az én bölcsis GyöngyBabámat.

Havonta 1-2 napot leszek távol, meg délután - inkább este - is elég későn érek haza, 1/2 7 körül. Szerencse, hogy Gyöngyöcske ilyen jól vette a bölcsi-akadályt, és hogy Anyukám ráér Vele foglalkozni!

7272. mylene (válaszként erre: 7251. - Dus)
2008. márc. 19. 07:25

Gratulálok Bálintnak!!! Nagyon ügyes fiú! Futhatsz utána ha így folytatja.

Várom a képeket!!!

7271. mylene (válaszként erre: 7266. - Mágika75)
2008. márc. 19. 07:18

Szia Dolgozó Mágika Anyuci!


Köszönöm a gratulációt!


Hiányoztál ám!!!

Nagyon ügyes GyöngyBaba, hogy ennyire könnyen vette a bölcsis akadályt! Tényleg büszke lehetsz rá!


Hogy tetszik az új munkahely? Sokat kell külföldre járnod?


Puszilunk Benneteket is!

7270. mylene (válaszként erre: 7253. - Dus)
2008. márc. 19. 07:11

Szia Dus!


Örülök, hogy Bálint baba ennyire szeret enni. Én még nem adtam Nórinak tojást, de valamelyik nap majd megpróbálok neki adni. Nóri is elég jó evő, amióta az első fogacskái kibújtak mindent elfogad enni. Imádja a sütőtököt, túrót összekeverve valamilyen gyümölccsel és a spenótot.


A jó munkahelyet tényleg meg kell becsülni. Nálunk Kecskeméten sem jobb a helyzet. Én egy nagykertől jöttem el szülni, nagyon jól fogadták mikor bejelentettem. Igaz, a főnököm családpárti, 4 gyereke van. Nem tudom 2 év múlva mi lesz ha lejár a gyes. 37 éves leszek.


Azok a napok, hetek, amelyeket Gátéron tölthetek a tesóimmal nagyon sokat jelentenek számomra. Amióta anya és apa "elmentek", nekem Ők maradtak. Szerencsére mindig is nagyon jó volt a kapcsolatom velünk, leszámítva egy-egy veszekedést (de hol nincs ilyen).Hugi 2 évvel fiatalabb nálam, öcsi pedig 8-al.


Az időjárási frontokat Nóri is megérzi.

A fogacskák nálunk sem akarnak kibújni, nagyon be van duzzadva Nórinak is az ínye.

Remélem gyorsan kibújnak Bálintnak a fogacskák és nem szenved velük majd.

Puszilunk Benneteket!

7269. mylene (válaszként erre: 7259. - Kszilvi)
2008. márc. 19. 06:54

Szia Szilvi!


Remélem már Te is és Petya is jobban vagytok! Küldünk még gyógypuszit, cupp-cupp!!!


Szerencsésen megérkeztünk. Hála, kb. 40 perc az út Kecskemétről Gátérra. Nóri mindig élvezi ha autózhat, imád nézelődni amióta az új "trónja" megvan.


Ti is vigyázzatok Magarokra!

Puszilunk Benneteket

7268. mylene (válaszként erre: 7250. - Minya)
2008. márc. 19. 06:49

Szia Minyám!


Először is Csibinek nagyon boldog 21. hónapos hófordulót kívánunk Nórival és sok-sok puszit küldünk Nektek!!!


Nem is gondoltam volna, hogy ennyi mindent meg tudnak állapítani az analízisen. Szegény Csibi. Remélem egy hónap múlva már sokkal jobbakat tudsz majd írni az eredményekről. Örülök, hogy ízlik neki a tea (jó, hogy csak ezt kell neki adnod).


Édes lehetett mikor lepisilte apát és közben nevetett. Igazi huncut, csibész kissrác!!!


Vigyázzatok Magatokra!

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook