Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Édesanyák eszmecseréje csemetéikről fórum

Édesanyák eszmecseréje csemetéikről (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
7237. mylene
2008. márc. 14. 07:43

Napsütéses szép jó reggelt Anyukák!


Ma reggel 3/4 6-kor ébresztett bennünket Nóri. Tiszta pelus, szopizás, játék, most megint alszik. Ma is ketten leszünk itthon. Ha ilyen szép marad az idő sétálunk egy nagyot az erdőben. Virágzik az ibolya, nagyon szép.

Tegnap este ülünk bent a nappaliban (apa, én, apósom, anyósom). Nóri huncutkodik, majd egyszer csak odamászik apához, felcsimpazkodik a nadrágján és nyújtja a kis kezét, hogy apa fogja meg. Apa megfogta a kezecskéit és Nóri nevetve elindult. Mindannyian csak figyeltünk, alig tudtunk megszólalni. Többször körbejárták a szobát és a nagylány veszettül élveszte, hogy ő most jár.

Ez már azt jelentheti, hogy nemsokára magától is elindul majd? Ha igen, szaladhatok utána (mászva is irtó gyorsan közlededik).


Legyen szép napja Mindenkinek!

7236. Minya (válaszként erre: 7232. - Kszilvi)
2008. márc. 14. 07:23

Milyen aranyos lehet Petya is ahogy a kis kezeivel keni a pocakod :)Bizti örülni fog ha megszületik a kistesója ha már ilyen segítőkész :D

Puszi nektek és még küldök gyógypuszit hogy hamar meggyógyuljon Petya cup-cup

7235. Minya
2008. márc. 14. 07:20

Szép jó reggelt mindenkinek!

Nálunk süt a napocska remélem így marad ma egész nap!!!Csak gyors benéztem ma is sok tennivaló akad.

TOVÁBBI SZÉP NAPOT MINDENKINEK!

7234. kszilvi
2008. márc. 13. 21:57

Mindenkinek jó éjszakát!

Puszi!

7233. kszilvi (válaszként erre: 7229. - Dus)
2008. márc. 13. 21:56

Szia!

Az a lényeg, hogy nőtt a súlya Bálintnak! Ahogy mondtad, sokat mozog, biztos azért nem hízik annyira. A járással hogy áll? Vagy már szaladgál?


Hát jöv. héttől akkor neked is nehezebb lesz vissza szokni a régi kerékvágásba.


Bálintan jó kis alvókája van! jó, hogy e mellett még az éjszakát is átalussza!

Örülök, hogy jól vagytok! Biztos jó lehetett az a talpmasszázs!

7232. kszilvi (válaszként erre: 7228. - Minya)
2008. márc. 13. 21:52

Köszi a puszikat, majd átdadom!:-)


Aranyos lehet Csibi, ahogy magyaráz az ő nyelvén! A mutatványokról nem is beszélve:-)

A krémezésről jut eszembe:

Petike este ha fürdés után felöltöztetem, én lefekszek az ágyra, míg ő játszik még egy kicsit, hozza a krémet, és mutatja, hogy be kell kenni a hasamat:-)

Egyszer mutattam neki, akkor kipróbálta, azóta ő hozza. Olyan édesen keni a kis kezével. Mondtam neki, hogy a kistesó nagyon örül neki!

7231. kszilvi (válaszként erre: 7227. - Lufi)
2008. márc. 13. 21:48

Köszi! Én is remélem, hogy hamar meggyógyul!

Ma viszont már csak másfél órát aludt. Itt nagyon fúj a szél, lehet azért se aldt sokáig.

7230. kszilvi (válaszként erre: 7224. - Mylene)
2008. márc. 13. 21:47

Köszi a puszikat, majd átadom, de már csak holnap ha felébred:-)


Tegnap már nem volt lázas szerencsére. Jó a kedve, csak az étvágya nem az igazi. Bár ez lehet a fogaktól is.

7229. dus
2008. márc. 13. 14:31

Sziasztok!


Igen, valóban kicsit el vagyok veszve! De csak kicsit....! :)))

Tegnap délelőtt volt nálunk a védőnénink, hogy rég nem voltunk már méretszkedni!

Pont mára volt beütemezve!

Nem hízott sokat a legénykém: 8500grammról csak 8670 grammig jutott, a centije továbbra is 73cm.

Volt ott egy kicsi lányka, aki csak 8 hónapos, de már 10 kiló! Olyan kis hurkás!

Mikor leszünk mi olyanok??? Soha! Bálint nyúlánk, kövér soha nem lesz, Bazsi sem volt dundi soha!


Apa még itthon van, de már csak ezen a héten! :((( Rossz lesz visszaállni az "egyedül" létre, hogy csak mi ketten leszünk Bálinttal! Reggel koránkelés, baba cipelés az oviba, onnan bevásárlás, stb.! Már annyira megszoktam, hoyg apa viszi reggel Bazsit óvodába!


Bálint már jól van, rendbe jöttünk minden téren! Csupa örökmozgó, nem tud egyhelyben maradni!

Felénk most nagyon-nagyon fúja szél, ez egyfajta álomkórt hozott a picikémnek! Az elmúlt napokban napi 6 órákat alszik plusz az éjszaka!

Voltam ma a munkahelyemen megnézni a csajokat és beültem egy talpmasszázsra, nagyon jól esett! Napi szinten hozzá tudnék szokni! :))


Most mennem kell, mert még ki kell teregetnem! Ebben a szélben gyorsan meg fog száradni!


Majd még este jövök és válaszolgatok!

Addig is puszi mindenkinek!

További szép napot!

7228. Minya
2008. márc. 13. 13:21

Sziasztok!

Voltunk megint Manó-muzsikán Csibikém elaludt a buszon így van egy kis időm írogatni :)

Készen van a gobelin is be van keretezve már csak fotózni kell és aztán azt is felteszem hogy lássátok milyen :)


Kszilvi

Remélem hamar meggyógyul Petya küldöm is a gyógypuszikat cup-cup


Sipor

Szorítok nektek én is de bizti minden rendben lesz :)


lufi

Hallanád néha milyen halandzsát vág le :)vagy azt mikor föl-le rohangál és kiabálja jaj-jaj-jaji van hogy úgy csinál mintha nagyot esne hasra utána gyorsan megfordul hanyat és biciklizik a lábával és közben kacag :D Tegnap pl.forgott körbe már vagy 3-szor rászoltam hogy mostmár elég mert el fog esni mire kimondtam akkorát eset lett is púp a homlokán annyira keservesen sírt alig tudtuk megvigasztalni :( kérdeztem tőle hogy hol fáj neki és ő a lábát mutatta :)mikor mentünk vacsizni akkor láttuk meg neki a púpot a kis fején :( bekentem neki krémmel és olyan édi volt mert Apájét is meg Anyáét is be kellett kenni :D mondtam neki hogy ettől meggyógyul utána már nem érdekelte hogy eleset :)

Na megyek mert még valamit főzni kell míg Csibi alszik :)


KELLEMES NAPOT MINDENKINEK!

7227. lufi
2008. márc. 13. 09:57

Hali


A hársfatea tényleg jó, én is azt szoktam inni az allergiás köhögésre, de csak mézzel. És mióta éjjelre párásítok egyszer sem köhögök.

A sógórnőmnek koraszülött és sajnos testi hibákkal született a kisfia. Őt is állandóan ellenőrizték, mint titeket. Nagycsoportos óvódásként akkora volt mint most a Viktor. Ráadásul az étvágya sem volt soha jó. Most 8 éves és utól érte a korosztályát. Tökéletesen egészséges, nincs vele semmi probléma. Szerintem nem kell aggódni, ezek a rutin vizsgálatok szükségesek, nem hiszem hogy nálatok probléma lenne. A képeket elnézve gyönyörű kislány és nem látszik rajta, hogy komolyabb baja lenne.


Jobbulást kívánunk Petyának, remélem hamar túl lesztek rajta. Az jó ha alszik, átalussza a betegséget.


Csibi édes lehet ahogy magyaráz. Emlékszem a Vikcsi is halandzsázott. Mindig megmosolyogtam és megdicsértem, volt hogy visszakérdeztem, mintha értettem volna mit mond, ezzel még jobban ösztönöztem a beszédre. Szerintem jó dolog, ha a gyerek szereti nézegetni a mesekönyveket. Viktor azóta szereti őket, mióta kórházban voltunk, ott csak azt tudtuk nézni. Van egy állatos könyvünk, szinte minden állat benne van, de neki legjobban a bogarak tetszenek.

7226. mylene (válaszként erre: 7205. - Dus)
2008. márc. 13. 09:51

Szia Dus!


Végre sikerült Bálintra szavaznom. Mi van Veletek?

Nagyon el vagy veszve.

7225. mylene (válaszként erre: 7218. - Sipor)
2008. márc. 13. 09:05

Én is a hársfateát tudom Neked ajánlani köhögésre, mint Kszilvi. A homeos szerek is nagyon jók, kérdezz utána a gyógyszertárban. Van egy homeos könyv is kb.300 Ft, amiben nagyon hasznos dolgokat talál az ember.

Mi is szorítunk Nektek! Vigyázzatok Magatokra!

Nem lesz semmi baj, csak ne idegeskedj!

7224. mylene (válaszként erre: 7220. - Kszilvi)
2008. márc. 13. 09:01

Remélem nem komoly a dolog és Petya hamar meggyógyul .

Küldjük a gyógypuszikat Nórival!

7223. kszilvi
2008. márc. 12. 15:44

Most megyek, meglesem manókámat.


Puszi mindenkinek!

7222. kszilvi (válaszként erre: 7218. - Sipor)
2008. márc. 12. 15:43

Szia!

Köhögésre: hársfavirág tea. Gyógyszertárban kapni homeopátiás szereket, más gyógyszert nem próbáltál? Mellkasra kenhető kenőcs is van. Kérdezz utána, hátha ajánlanak valami jót!


Holnap majd gondolok rátok! Biztos most is minden rendben lesz!

Pici súllyal született Nóri, de időben. Úgy tudom fél éves korára kell megduplázni a születési súlyát, 1 évesen 3x-ozni, 2 évesen...talán 4x-ezni. Ahogy írtad a naplódban te se vagy túl magas, lehet, hogy ő se lesz.

A fényképeket elnézve Nóri egészséges, boldog kislány!

Azért az jó, hogy a dokitok ellenőrzi mindig a súlyát stb.

Minden rendben lesz! Szorítok!

7221. kszilvi (válaszként erre: 7217. - Minya)
2008. márc. 12. 15:31

Szóval akkor tegnap nálatok zengett a ház!:-DDDD

De jó is az!

Örülök,hogy Csibinek ilyen jó kedve volt!

7220. kszilvi (válaszként erre: 7214. - Mylene)
2008. márc. 12. 15:29

Sziasztok!


Manókámmal ma meglátogattuk a doktor nénit:-(

Köhög, reggel 7-kor 37,7 volt a hőemelkedése, piros volt az arca. A rendelőben még pirosabb és melegebb lett...Kaptunk gyógszereket. Most alszik, már 3 órája. Remélem hamar meggyógyul.


Ráadásul áttörni készül a 3.szemfoga, már látszik...

7219. kszilvi (válaszként erre: 7210. - Mylene)
2008. márc. 12. 15:27

Szia!

Édes lehetett Nóri, ahogy beszélt, sikongott a bevásárló kocsiban:-)

Az én fiam is fél 7-kor ébreszt. Ő is átmászik hozzám (ha előtte 5-körül még nem került mellém), majd felkapcsoja az éjjeli lámpát, jelezve, hogy ébresztő. Ma pl. simogatott, hogy ébredjek fel:-)


Bizony jó nézni, amikor apa-gyermek játszanak:-)

7218. sipor
2008. márc. 12. 13:37

Szisztok!


Nincs valakinek valami jó ötlete köhögés ellen? Január óta köhögök, hol jobban, hol lecsendesedik pár napra. A doki álltal felírt gyógyszer se volt jó, megpróbálkoznék valami mással.


Holnap visszük Nórit kontrollra Debrecenbe, szorítsatok, hogy a doktornő meg legyen elégedve a mért eredményekkel, mert legutóbb, nem volt az... Kicsit izgulok, de ezt próbálom Nóri előtt nem mutatni.


Van másnak is ÁTLGTÓL kissebb babája? Ő is keresztül megy ezeken a vizsgálatokon: gasztroenterológia, endokronológia, vér vizsgálatok (nagylabor, felszívódás rendben van-e, hormonok rendben vannak-e), uh (belső szervei rendben vannak-e), rtg (kézfejét - a csonjai a korának megfelelőek-e)? Szerencsére nálunk minden rendben van, azt mutatja minden, hogy egészséges Nóri, csak, 3 havonta vinni kell ellenőrizni, hogy a doktornő figyelenmmel kísérje, mert ha leállna a növésben, közbe kellene lépni.

7217. Minya (válaszként erre: 7211. - Mylene)
2008. márc. 12. 11:01

Szió!

Hát egyre eszeseb és ügyeseb :)én nem öregszem csak az évek mulnak gyorsasan főleg azóta hogy Csibi megszületet :)Mindegyik mesekönyvet szereti nekem is imád olvasni és az a szöveg amit levág közben hát sokszor olyat tudnék nevetni de nem nagyon merek mert elszégyeli magát és utána jó db-ig nem csinálja.Tegnap mikor hazaértem elbujt Apával és mikor megtaláltam őket akkorát sikoltot utána nem is akart sehová engedni ilyet még nem csinált :)úgy látszik igaz a mondás hogy Anya csak 1 van.Olyan jót hancuroztunk fürdésig még hogy Apa azt mondta mostmár jó lenne ha kicsit csend lenne :)Na megyek mert Csibim rendetlenkedik!

Puszi nektek!

7216. lufi
2008. márc. 12. 09:28

Sziasztok


Dus

Utólag is boldog névnapot kívánok. Szavaztam a babydre, az első 10-ben benne van, nem? Lehet mindennap vagy csak 1x?


Remélem mindenki jól van.


Tegnap elmentünk a húgomékhoz vidékre, már lassan 2 hónapja nem találkoztak a gyerekek. Mikor indultunk haza Vikcsi elkezdett sírni, alig bírtam megnyugtatni. A távolság nem tesz nekik jót.

7215. mylene
2008. márc. 12. 07:36

Elveszett többiek!


Veletek mi van? Hiányoztok ám Ti is!

7214. mylene
2008. márc. 12. 07:36

Kszilvi!


Remélem jól vagytok és a Pocaklakó is szépen növekszik, fejlődik.

Vigyázz Magatokra!

Puszilunk Benneteket Nórival

7213. mylene (válaszként erre: 7203. - Jk)
2008. márc. 12. 07:32

Szia Jk!


A brümmögés nálunk is megy. Nóri is sokszor csinálja, főleg mikor meglátja a macijait. Nagyon aranyosak tudnak lenni.

Örülök neki, hogy jól telt a hetetek a szüleidnél. Mi hétvégén megyünk haza a testvéreimhez, már nagyon várom ( az én szüleim már sajnos nem élnek).

7212. mylene (válaszként erre: 7205. - Dus)
2008. márc. 12. 07:28

Szia Dus!


Próbáltam szavazni, de nem engedi, hogy bejelentkezzem. Még próbálkozom.


Bálint jobban van már?

7211. mylene (válaszként erre: 7209. - Minya)
2008. márc. 12. 07:26

Szia Minyám!

Örülök neki, hogy ilyen jó napod volt. Csibi már kész nagyfiú.

Telik az idő. Ők felnőnek, mi meg öregszünk :).

Milyen mesekönyveket szeret Csibi "olvasni"?

Nóri imádja a kemény lapos, lapozgatós mesekönyveket. Több is van neki (állatos, virágos, babás stb). Haláli mikor fejjel lefelé "olvassa" nekem.


Fog ügyben minden rendben. Úgy veszem észre nem nagyon viseli meg. Az étvágyával sincs semmi baj, most többet szopizik, de eszik mellette mást is. Remélem hamar kibújnak a fogacskák.

Puszilunk Benneteket!

7210. mylene
2008. márc. 12. 07:16

Sziasztok Anyukák!


Tegnap délután elmentünk apával vásárolni. Nóri annyira élvezte a bevásárlókocsiban való ülést, hogy végig kiabált, sikítozott, halandzsázott. Nagyon ari volt, sok vásárló megmosolyogta. Este nem is kellett altatnom, elaludt szopi közben (úgy csempéztem be a kiságyba). Ma 1/4 7 körül ébredt fel, ledobálta a macijait az ágyunkról, beszélgetett velük. Most csend van, szerintem visszaaludt.

Mostanában minden reggel ilyenkor ébred fel (6-7 óra között). Felkapaszkodik a kiságy rácsain és figyel bennünket, ahogy alszunk. Vár egy picit, majd elkezd dumcsizni. Persze apával mi úgy teszünk, mintha aludnánk tovább. Erre Nóri még hangosabban halandzsázik. Amikor kinyitjuk a szemünket és meglát bennünket elkezd nevetni. Általában az ágyunkban köt ki, birkózik egy kicsit apával. Jó, hogy apa 1/2 8-ra jár dolgozni, így reggel tud egy kicsit hancúrozni a lányávál. Én ilyenkor figyelem őket és néha egy picit meg is könnyezem. Olyan jó boldognak látni Őket!


Kellemes szép napot Mindenkinek!!!

7209. Minya
2008. márc. 11. 16:36

Sziasztok!

Ma nagyon jó napom volt Csibikém is annyira ügyesen viselkedet egész nap most Apával hagytam őket én meg kicsit eljöttem a könyvtárba Csibinek ujabb mesekönyvekért :)Találtam is jó könyveket neki autósokat meg grimm meséket :)Meg szerencsére volt szabad gép is így gyors benéztem hogy miket írtatok :)


Dus!

Nagyon boldog névnapor kívánok én is így utólag :) Remélem Bálint jobban van már

7208. kszilvi (válaszként erre: 7205. - Dus)
2008. márc. 11. 12:47

Szia!

Megpróbálok majd szavazni, csak elfelejtettem a jelszavamat. Küldig emailban, és akkor szavazok:-)

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook