Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » ECL középfokú nyelvvizsga fórum

ECL középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. okt. 5. 21:45

Szia kaktusz1234!


Ma nekünk azt mondták, hogy külföldön javítják a dolgozatokat. Alap vagy középfokon voltál? Hogy ment a szövegértés? Szerintem most elég nehéz volt, főleg a 2. feladat. A 2 levél nekem is jól sikerült, szerintem ott nem baj, ha ennyivel többet írtál, elvileg nem számolgatják a szavak számát (ha mondjuk csak 170-et írsz, az sem baj.

2013. okt. 5. 12:18

Az lenne a kérdésem Ecl angol nyelvvizsgán voltam és ah 200 szó helyett írtam 250-t akkor lenulláznak ?

És még azt szeretném megkérdezni ki javítja a vizsgát az aktuális központ vagy Budapesten vagy külföldön?

Előre köszi

751. Nephes (válaszként erre: 750. - Ildus.ka)
2013. szept. 14. 17:08
küldesz privátban egy e-mail címet, s arra küldök feladatot. :)
2013. szept. 13. 18:26
Tudtok nekem olyan linket küldeni, ahol ECL írásbeli feladatok vannak? És ne az ecl.hu-t légyszi. Leveleket, meg szövegértést szeretnék gyakorolni. Köszi
2013. szept. 9. 21:20
Levélírásnál betanult leveleket írtatok? Én eddig telcen próbálkoztam, de sajnos nem sikerült, ott két levél közül kellett választani és ha két levelet betanultál akkor az egyiket tuti feltudtad használni, itt elég széles a választék, bármilyen téma lehet. Mit tanácsoltok mire kell figyelni levélírásnál?
748. kizsu79 (válaszként erre: 747. - Nephes)
2013. júl. 22. 08:07
nekem szóbeliznem nem kellett, úgyhogy arról nem tudok nyilatozni :)
747. Nephes (válaszként erre: 746. - Kizsu79)
2013. júl. 19. 11:22

aha, jól van ez egész barátinak tűnik! :)

Mert akkor úgy látom, h leginkább olyan témákba kérdeznek bele, amelyek a tétlekben is vannak. Azt nem tudod, hogy szóbelin mennyi idő van egy tételre?


És köszönöm a választ!

746. kizsu79 (válaszként erre: 745. - Nephes)
2013. júl. 19. 09:06
Szia! Én a 06.22-i vizsgán voltam, és tegnap tudtam meg, hogy sikerült!! Nálunk a két iromány a következő volt: az egyik, hogy egy fórumon életük legfontosabb eseményéről, élményéről beszélgetnek és írd meg te is a tiéd (mikor volt, kik voltak ott, mit jelentett neked..), a másik pedig egy e-mail volt egy barátodnak, aki az egészségtelen életmódról írt neked az ő országában és válaszul írj te is neki erről nálunk (étkezési szokások, sport,stb.). Szóval egyáltalán nem volt hivatalos levél ezalkalommal.
745. Nephes
2013. jún. 23. 18:02

Sziasztok! Én majd októberben megyek ECL-re. Annyit szeretnék csak kérdezni, h itt is csak hivatalos levelek vannak, vagy baráti is?


Köszi a választ!

2013. máj. 12. 17:01

Sziasztok! Valaki tudna nekem küldeni ECL írásbelihez levél meg fogalmazás mintákat, témákat.

várom váalszotokat

Köszönöm

743. totyak (válaszként erre: 742. - Mannalinna)
2013. máj. 3. 15:32
És a levelek már előre el voltak kezdve, mint a tesztkönyvben, vagy magadtól kezdhetted, ahogy te akartad? Kellett címzést írni, vagy csak köszönés és dátum kell az elejére? Azoknak volt kihagyva hely? Mennyire kell komoly, összetett mondatok írni? Elég az egyszerűbb, könnyebb mondat is? Egyébként hogy volt, a szövegértés, meg a levelek külön lapokon voltak és amikor lejárt a 45 perc, akkor a szövegértést elvették és adták a leveleket? Nagyon komolyan betartják a 45-75 percet, vagy azért lehet csúsztatni kicsit? Már elég régóta nem foglalkoztam a nyelvtanulással (korábban jópár évig tanultam németül) és angyon lassan térnek vissza az emlékek. Bár ahogy egyre több feladatot oldok meg, egyre jobban kezdek ismét belejönni.
2013. máj. 1. 20:39
Az egyik a vásárlásról szólt,a másiknál pedig egy barátnőnek kelltt tabécsot adni, aki egy európai országba akart tanulni vagy dolgozni és ezzel kapcsolaban voltak kérdések. Pontosan már nem emlékszem.
741. Didry (válaszként erre: 740. - Mannalinna)
2013. ápr. 28. 18:28

Szia!

Megtudnád írni áprilisban milyen leveleket kellett írni!

2013. ápr. 28. 14:52

Az áprilisi írásbelin több mind egy oldalas szöveg volt. Részletekre volt osztva a szöveg és a másik oldalon pedig csak címszavak. Összekellett párosítani, melyik illik melyik mondatrészhez. Nehéz volt. És szűkös az idő is. Főleg mert izgul is az ember. A másiknál csak kérdésekre kellett válaszolni.

Levélnél kb. 200szavsat kell írni. Az könnyebb. Legalább is nekem. Ott bőven belelehet férni az időbe. Ja és mindig több lehetőség van megadva de csak 10 et kell felhasználni.

739. totyak (válaszként erre: 738. - Didry)
2013. ápr. 25. 13:36

Köszönöm válaszodat! És az első feladat, amihez kérdések voltak feltéve, annál a szöveg kb. milyen hosszú volt, elég volt a két feladatra az idő? Mert őszintén szólva nekem a gyakorlófeladatokra a 45 perc nagyon nem elég. Illetve a második feladat akkor, ha jól értem olyan volt, mint a gyakorlók némelyike? 10 rövid szöveg, amikből ki vannak hagyva kisebb mondatrészek. Van 12 megadott mondatrész és ebből kell kiválasztani a megelelő 10-et a megfelelő rövid szöveghez?


Szívesen várom mások észrevételeit is, illetve leírásait, hogy náluk milyen fajta feladatok voltak. Meg a korábbi pontozással kapcsolatos kérdésemet is megerősíthetné, cáfolhatná valaki!

738. Didry (válaszként erre: 737. - Totyak)
2013. ápr. 24. 17:53

Szia!

Én februárban voltam vizsgázni és én is ezeket a feladatokat gyakoroltam! Mondanom sem kell, hogy nem ezek voltak! :(

Szövegértésnél van egy szöveg abból kérdések vannak feltéve és arra kell válaszolni, de a szövegből nem lehet szó szerint kimásolni! Csak pár szóval kell válaszolni, valahol csak egyel.

A másik feladatnál egy szövegből voltak kihagyva részek és azt kellett beilleszteni!

Magam sem tudom hogyan csináltam de ez nekem 40%-os lett!

A többi nagyjából úgy van ahogy írtad te is!

737. totyak
2013. ápr. 23. 19:57

Üdv mindenkinek!


Vére sikerült elhatároznom, hogy melyik nyelvvizsgát próbáljam meg, a német ECL mellett döntöttem. Mindenképpen külön teszem le az írásbeli és a szóbeli részt, kezdve az írásbelivel. Azért ezt választottam, mert a nyelvtan annyira nem fekszik nekem, illetve nem akarok fordítani sem.


Amennyire a honlapjukat értelmezni tudtam írásbelin 4 feladat van, 2 szövegértés és 2 levélírás. A 2-2 feladat 25-25 pontot ér, tehát összesen 50 pontot kaphatok írásbelin. Ha jól értelmezem a leírtakat, akkor mindegyik 25 pontos részből (tehát a 2 szövegértésből és a 2 levélből) minimum 40%-ot el kell érnem, ami 10 pontot jelent minimálisan.


Kérdésem az lenne, hogy ez a 10 pont mondjuk a 2 szövegértési feladatnál úgy is összejöhet, hogy egyiket mondjuk nullázom, a másikat meg megcsinálom tökéletesre (hiszen egy szövegértési feladat ugye 12,5 pontot ér)?


A teljes vizsga akkor érvényes, ha összességében a teljes pontszám (50 pont) 60%-a megvan, tehát 30 pontot kell elérnem. Tehát akkor ezt úgy is teljesíthetem, hogy teszem azt szövegértésnél a minimális 10 pontot szerzem meg a 25-ből (akár úgy, hogy feladatot nullázok),viszont levélnél meg brillírozok és mondjuk maximum pontot érek el Valaki erősítsen meg, vagy cáfoljon, hogy jól értettem-e a dolgokat!


Illetve még egy fontos kérdés: általában milyen írásbeli feladatokra lehet számítani? A tesztkönyvben olyan van, hogy egy adott szövegre vannak állítások és azok igazak, hamisak, vagy nem is szerepelnek-e a szövegben. Illetve rövid szövegekhez kell mondatokat párosítani, vagy a hiányos mondatba a megfelelőt beilleszteni.


Akik esetleg mostanában voltak német ecl-en (de a régebbiektől is jöhet válasz), írják le kérem, hogy milyen feladatok voltak. És valóban csak 45 perc áll rendelkezésre a szövegértésre, illetve 75 a levelekre? Ez azt jelenti, hogy külön feladatlapokon vannak ezek a feladatok, tehát amint lejár a 45 perc, elveszik a szövegértést és odaadják a leveleket?


Ha már a levelekről beszélek: ezeknél a leveleknél nem kell címzés? Csak megszólítás és dátum? Én úgy tanultam, hogy meg kell címezni a leveleket. És minden levél előre el van kezdve egy fél mondattal, mint a tesztkönyvben?


Elnézést a sok kérdésért, de jobb lenne mindent előre tudni. Illetve, ha eszembe jut még valami, akkor még kérdezek majd.

2013. ápr. 17. 12:42

Biztos hogy senki sem fogja neked átküldeni. Mindneki órákig kínlódik, mire egy tételt alaposan kitud dolgozni.

Persze, jó pénzért lehet megkapod valakitől.

735. km90
2013. ápr. 11. 20:57

Sziasztok!


Ha valakinek lenne német szóbeli kidolgozott tételsora, áttudná küldeni nekem ? :)

2013. ápr. 11. 10:50
Aki már szóbelizett írja le, hogy milyen volt? HOgy kezdődött, mennyi ideig volt benn? Tényleg nem kérdezik az aktuális téma tételt? Mennyit kellett beszélni? KÖszi. :)
733. Krissz5
2013. ápr. 3. 17:48

Sziasztok!

Aki már levizsgázott, el tudná küldeni nekem a középszintű tételeket ??? Nagyon Fontos lenne!!

2013. márc. 23. 13:55

Én a februári írésbelin voltam de nem sikerült. A levél meglett a szövegértést elcsesztem.

Levélbe amúgy bármit írhatsz. Persze a kérdésre válaszolj, de ami épp eszedbe jut. Nem baj, ha nem is igaz a lényeg, h minél többet írj. :) Hazudhatod, hogy elvált vagy ha éppen olyan a levél téma, vagy 3 gyereked van :D mind1, a lényeg, hogy sokat sokar írj.

2013. márc. 23. 13:53

Szia.

Nagyon sok levelet írj. Vagy bármi, ami eszedbe jut írd le németül. Vann a neten oldalak, ahol külföldiekkel lehet ismerkedni, talán még az is segítene ha találnál egy ilyen levelezőtársat.

Nekem a szövegértés a halálom. Meg a magnós.

Ti filmeket néztek? Vagy sok feladatot csináltok? Vagy hogy fejlesztitek, mert egyszerűen alig tudom megérteni...

Filmet szinkronnal vagy nélküle?

730. KleineB
2013. márc. 20. 20:16

Sziasztok!

Áprilisban megyek nyelvvizsgázni német B2,és a levélírás a halálom...egyszerűen nem megy...nektek akiknek meglett az ECL nyelvvizsga mit tudnátok javasolni???vagy bárki...egyszerűen nincs ötlet semmi..kész vagyok tőlük,inkább száz másik feladat csak ne levélírás...:(

2013. márc. 19. 11:19
71 %-kal megvan, pedig egyáltalán nem bíztam benne. Ez egy jó típusú nyelvvizsga, bárcsak korábban rájöttem volna, mielőtt egy nagycsomó pénzt kidobtam Telcre.
2013. márc. 18. 18:30

Dél óta próbálkozom az eredmény megtekintésével, míg most beengedett.

Hál’ Istennek 3 sikertelen vizsga után meglett. El sem hiszem még mindig remegek :)

Akinek nem sikerült ne adja fel, ez csak egy élet által elénk állított akadály, amivel igenis meg lehet birkózni.

Ha ajánlhatok valami, akkor – nekem legalábbis ez jött be – nagyon sok film, sorozat és könyvolvasás. Ezek fejlesztik leginkább a szókincset és a szövegértést!

2013. márc. 18. 17:17
Meghalt az ECL honlapja, errort ír ki :S
2013. márc. 18. 14:48

Nekem nem sikerült..de én éreztem. Az esélytelenek nyugalmával néztem meg a neten...

Nektek hogy sikerült?

2013. márc. 18. 11:10
Megvannak az eredmények!Kinek hogy sikerült?
724. Ökoangyal (válaszként erre: 700. - KleineB)
2013. márc. 17. 23:00
Én is ugyan így vagyok mint te.:S :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook