Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depressziómról, nagyon őszintén fórum

Depressziómról, nagyon őszintén (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Depressziómról, nagyon őszintén

1 2 3 4 5 6 7
95. a7cc68ff82 (válaszként erre: 84. - KékZsebElefánt)
2010. febr. 23. 15:56

Nálam annyiban volt figyelemfelhívás a tinikori körzős karvagdosás, hogy nagy volt bennem a feszültség és nem tudtam megoldani. Nem találtam jó módszert a feszültséglevezetésre és a problémám feltárására, megoldására.

Külső szemlélő számára nem nagy cucc, de aki benne van, annak az a minden.

2010. febr. 23. 13:24
Sziazstok!Az öngyilkosság tényleg egy kíút lehetne..ez bennem is megvan,hogy akkor már semmi nem fog fájni,és ez az ami jó benne.Az,hogy egyszer meghalunk és akkor már nem fogsz lelki fájdalmat érezni...Lehet hogy gyávaság,de ha nagyon mélyen vagy ez sem számit.
93. KékZsebElefánt (válaszként erre: 92. - Maya80)
2010. febr. 23. 13:06

Maya, ez tény.

De ott és akkor, amikor az ember nagyon mélyen tart, hiheti kiútnak is.

"A halál gondolatával biztosítasz magadnak hitet. Az nyugtat meg, tudod,hogy mindig van kiút..."

Ezt pszichomókus írta nekem.

(Egy elég ismert pszichológus Nő.)

Van benne ráció.

Észérvnek jó ,amit írtál.

De nem segítség.

Mondták nekem is.

Nem segítettek. Még rosszabban éreztem magam.

Egy módszer jó,ami segített...

Régen,egy barátom akart leugrani. a 3.ról. Csodálatos.

Felhívott sírva, felrohantam hozzá.

Ennyit mondtam: Jó, mássz le picit. Ugrani akarsz? Tényleg? Hm. Én nyitom neked az ablakot."

Célba ért.... Nem ugrott le, nem mert. Megijedt attól,hogy támogatom.

Segített ez a módszer.

Hm...

92. maya80 (válaszként erre: 88. - 241a129651)
2010. febr. 23. 09:48
Az öngyilkosság nem bátorság, hanem gyávaság. Aki megöli magát az nem bátor, hanem sokkal inkább gyáva. És önző. Nagyon-nagyon önző.
91. maya80 (válaszként erre: 75. - A7cc68ff82)
2010. febr. 23. 09:46
Nagyon jó úton haladsz! :)
90. KékZsebElefánt (válaszként erre: 89. - 241a129651)
2010. febr. 22. 20:28

Ööö....

Igyekszem távol maradni tőlük, amennyire lehet.

Nem egyszerü, de muszáj:)


Puszim.

2010. febr. 22. 16:31

Rossz barátokat választhattál nagyon,ahogy irod...

Gondolom már nem tartod velük a kapcsolatot.

2010. febr. 22. 16:30
Én a halál gondolatával szoktam időnkétn játszani,de azt hiszem még nem vagyok olyan mélyen,hogy legyen is bátorgásom megtenni.
2010. febr. 22. 16:26
csupa*
2010. febr. 22. 16:25

Örülj neki,én tartottam ott.

Tartottam a minden napi piánál is.

És nem segítettek.

Hanem mélyebbre, és mélyebbre löktek.

Most igyekszem kimászni belőle.

Iskolát intéztem,tanárt intéztünk.

Talán orvosi segitség sem kell, ezt mondták.

De lehet, mégis megpróbálom.

Ami biztos: Engem a szférám tett olyanná, ami lett belőlem.

Hagytam, hogy tönkre tegyenek.

És...Csuopa 30.40 éves felnőtt sodort bele mindebbe.

Jó volt hinni nekik.

Jó volt érezni,hogy törödnek velem.

Két éve nem tudtam,hogy mit vállalok.

Nem tudtam,hogy megfosztanak attól,aki én vagyok.

Egy lelkileg sérült embernek a legrosszabb megoldást ajánlották: Féktelen bulik,és stb.

85. 241a129651 (válaszként erre: 84. - KékZsebElefánt)
2010. febr. 22. 15:11
Bátorságom vadgosni magam nekem nem lenne.Én ha már annyira készen lennék,valami tuti biztos módszert választanék.De annyira szerencsére még nem vagyok mélyre zuhanva....
2010. febr. 22. 13:16

Jogos.

Csak sokan viccnek hiszik.

Meg "figyelem" felhivásnak.

Pedig...csak nem értik.

Anno, mikor összevagdostam magam (volt ilyen, nem szégyen, és nem az egyetlen vagyok) akkor is mondták,h csak figyelem felhivás,stbstb..

Pedig nem. Sok mindenről szól egyszerre.

Sokrétű...

Mély.

2010. febr. 21. 19:21
A depi szerintem csak súlyos lehet..
2010. febr. 21. 18:52

Adepresszió súlyos dolog..

Súlyos? Veszélyes, inkább..

81. 241a129651 (válaszként erre: 80. - A7cc68ff82)
2010. febr. 21. 11:39
Meg hát ez valami borzasztó!Irigylem azokat az embereket,akik nem hajlamosk a depire...
80. a7cc68ff82 (válaszként erre: 76. - 241a129651)
2010. febr. 21. 11:09
Én is így voltam vele, főleg, amikor beszűkült a figyelmem.
79. a7cc68ff82 (válaszként erre: 77. - KékZsebElefánt)
2010. febr. 21. 11:08

Diákoknak az állam fizeti a Tb-t tudomásom szerint, tehát igen, támogatott vagy :)

Az elején én is úgy éreztem, más el se tudja képzelni, milyen az, ha néha úgy érzem, mindjárt begolyózok és elviselhetetlenül érzem magam, de akik keresztül mentek/mennek ezen így vagy úgy de jelezték, nehogy azt higyjem, nekik is volt hasonló fázisuk, nem kell megijednem.

78. 241a129651 (válaszként erre: 77. - KékZsebElefánt)
2010. febr. 20. 18:57
Jó neked,hogy tudsz pozitívan is gondolkodni.
2010. febr. 20. 18:55

Gerda, nagy többség igy van vele.

De nem vagy vele egyedül.

Azt hiszem,mára én is tudom.

Klucz, köszönet a hozzá szólásért.

Muszáj lépni.

Sok minden van mögöttem, sok minden lehetne elöttem, ha esélyt adnék magamnak,ha máshogy nem,akkor igy.

A TB támogatja?

Ha iskolás vagyok (végre, megint, 2-3 év kihagyással.), akkor kötelességük támogatni.

Ugye?

Ha nem lépek most, tudom,hogy baj lesz.

És nem mást féltek, csak saját magamat leginkább.

Mást nem bántok...

Ha baj van, magammal szemben vagyok ellenséges rendszerint.

De nem magyarázom..

Ti ezt értitek.

2010. febr. 20. 14:16

Sziasztok!

Nem tudom ti,hogy vagytok vele,de én eleve úgy érzem mintha a világon egyedül lennék ezzel a depis problémával :(

75. a7cc68ff82 (válaszként erre: 70. - Maya80)
2010. febr. 19. 12:25

Le szoktam kötni magam, de nem mániákusan, hogy "jaj, muszáj csinálnom valamit, vagy megőrülök ha nem". Volt ilyen fázisom, amikor a semmittevést ellenségként és a becsavarodás forrásaként kezeltem, az se volt túl jó :P

Időnként jót tesz elgondolkozni azon, jó felé tartok-e, végiggondolni, mekkora utat tettem meg. Időről időre új felismerésekre jutok, amik segítenek.

74. a7cc68ff82 (válaszként erre: 72. - KékZsebElefánt)
2010. febr. 19. 12:22
:D Tyű, másokat nem szoktam méricskélni, forduljon-e orvoshoz, vagy sem. Én magamban felmértem, ha már testi tüneteket produkálok, az pusztán egy alapos önvizsgálattal és elmélyüléssel egyedül nem fog menni, ezért kértem külső segítséget. Ismerőseim közül aki rendszeresen figyel magára lelkileg, azaz időről időre végiggondolja, miket tett, miken ment át és azok tekintetében mérlegel, egyedül/baráttal is átvészelték/ik a nehézségeiket; de akik sokáig ehanyagolták magukat lelki értelemben és megoldatlan dolgokat halmoztak fel (ez lennék én) ott érdemes elgondolkozni azon, megy-e egyedül, vagy mégsem.
73. a7cc68ff82 (válaszként erre: 71. - KékZsebElefánt)
2010. febr. 19. 12:18

Üdv!


Egri lévén a helyi mentálhigiénés központba járok, amit a TB is támogat. Érdemes megnézni, arrafelé, amerre te laksz, van-e ilyen lehetőség/intézmény. Ez nem kórház, akik itt rendelnek, képzett szakemberek (pszichológus, pszichiáter, stb.), kórházi munka vagy magánpraxis mellett itt is dolgoznak.

Mikor észrevettem, a bajom nem fizikai hanem lelki természetű, s baráttal kibeszélni nem elég (alvászavarokkal, testi tünetekkel indult), egyből az jutott eszembe, segítséget szeretnék kérni, olyantól, aki hozzáértő.

Hogy kell elkezdeni az utat? Egyetemes válasz nincs: hiszen egyénenként eltérő, mi a problémája, mi váltja ki nála a depressziót. Nekem az orvos abban segített, megmutassa az ajtókat, hol lehet baj, de nekem kellett kinyitnom őket és belépnem rajtuk. Fontos volt a gyógyulási szándék és akarat, mert anélkül ő sem tudott volna velem mit kezdeni.

Kemény, fájdalmas, fokozatosan haladó belső utazás ez, keményebb mint bármi, amivel eddig életem során szembetalálkoztam. Ha viszont ez kell ahhoz, tisztában legyek magammal, rendbe jöjjek és a végén jól érezzem magam, végigcsinálom. Néha manapság is elképedek azon, "milyen mély a nyúl ürege", azaz mik kerülnek felszínre, amiket el kell rendeznem. Kitartás, türelem, elfogadás az útravalóm, és leírva piti fogalmaknak tűnnek, de a java ezen áll vagy bukik esetemben.

2010. febr. 18. 15:29

illetve, a kérdés még:

Hogy honnan tudod,ha ránézel valakire, hogy ide pszichológus, vagy pszichiáter kell már?

Sokat agyaltam, agyaltunk ezen, de nem jutok- jutunk dűlőre.


Köszim.

71. KékZsebElefánt (válaszként erre: 69. - A7cc68ff82)
2010. febr. 18. 15:28

Szia!


Remélem nem zavarlak...

Te hova jársz?

hogy kell elkezdeni azt az utat, ha már észrevetted, hogy baj van, és kimásznál belőle?

Ha tudsz,kérlek válaszolj.

És nagyon köszönöm.

70. maya80 (válaszként erre: 69. - A7cc68ff82)
2010. febr. 18. 08:31
Eljön az is! Csak kösd le magad mindig, hogy ne legyen időd unatkozni meg depresszióba esni. Ha mindig van mit csinálnod, fontosnak érzed magad, és elkerülnek a negatív gondolatok.
2010. febr. 15. 15:13
Lábalok kifelé belőle, de azért vannak még göröngyösebb pillanatok :)Jó lenne már megkönnyebbülten azt bejelentenem egy nap, túl vagyok rajta :)
68. maya80 (válaszként erre: 67. - A7cc68ff82)
2010. febr. 15. 14:17

Igen, ez jó hozzáállás.

Hogy állsz a depresszióddal?

67. a7cc68ff82 (válaszként erre: 66. - Maya80)
2010. febr. 7. 15:00
Nem is kell, saját magamnak kell magamért tennem :)
66. maya80 (válaszként erre: 64. - A7cc68ff82)
2010. febr. 6. 18:23
Nagyon szívesen! :) Többet sajnos nem tehetek érted...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook