Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? fórum

Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
279. Tücke (válaszként erre: 272. - Andesz75)
2010. jún. 13. 13:48
PErsze nem vagyunk egyformák kinek a pap kinek a papné... én ha logikusan végiggondolom akkor már 9éves lesz a lányom annál nagyobb korkülönbség meg már nagyon nagy gáz már a 9is... és igen valóban lehetne több ezer hozzászólással kikérdezni ki hogy gondolja ezt... am meg pont ezért írtam hogy nem akarok megbántani senkit ez csak az én véleményem.... és hogy sorry érte előre is....
2010. jún. 12. 14:50

Elhiszem...

Minden jót!

277. Lyrian (válaszként erre: 276. - 099c0bed40)
2010. jún. 12. 14:01

Köszönöm Eszter!


Elfelejteni nem lehet, az biztos.

276. 099c0bed40 (válaszként erre: 275. - Lyrian)
2010. jún. 12. 13:48

Szia, hát ezt döbbenetes még olvasni is, szívből sajnállak hogy ennyi testi-lelki kínon kellett átmenned, és ráadásul mindezt más hanyagsága-nemtörődömsége miatt.:( No komment.


Mielőbbi testi-lelki regenerálódást kívánok, és azt, hogy a hátralévő termékeny éveidben soha több ilyen ne történjen Veled.

Üdvözöllek: Eszter

275. Lyrian (válaszként erre: 274. - 099c0bed40)
2010. jún. 12. 11:41

bizony, a tájékoztatás nagyon szar. max. azt mondják, hogy ez milyen jó, három hónap tuti védekezés, közben lehet pecsételő vérzés, de más semmi. közben meg olvasgatom, hogy hányan jártak már úgy, mint én.


de köszönöm kérdésed, azóta feltettek tavaly decemberben egy spirált. 1 hónapja elvetéltem. mellette estem teherbe (mert én mondtam, de ez ugye hülyeség, hogy a család nőtagjai blablabla), nem tudtam róla, de mivel rosszul lettem, elöntött a vér, elmentem orvoshoz. amúgy kiderült, hogy valamikor a spirál lecsúszott, hogy mikor, azt nem tudják. széttárt kezekkel találkoztam.

elköttetni nem akarom magam, amúgy orvosok szerint ez lenne a megoldás, bár a tb nem támogatja, sem a korom miatt, sem a 3 gyerek miatt... stb.stb.stb.


most Nuva-Ringet használok két hete, semmi bajom nincs tőle. lekopogom.


remélem most már minden rendben lesz.

elég nehezen dolgoztam fel, sőt, szerintem még igazából nem is sikerült, a vetélést.

274. 099c0bed40 (válaszként erre: 273. - Lyrian)
2010. jún. 12. 10:39

Szia, igen, sajnos ilyen is van, és nem is olyan kis százalékban mint ahogyan azt a nőkkel próbálják elhitetni.

Remélem azóta jól vagy....


És még erre is azt kell írjam, egyéni hogy ki hogy bírja, van aki évek óta adatja be magának a legkisebb mellékhatás nélkül.

Ahány szervezet annyiféle reakció, de ezt már annyiszor leírtam hogy már a saját könyökemen jön ki.

273. Lyrian
2010. jún. 12. 10:03

soha-soha Depo-proverát!!!!!!


A kálváriám tavaly nyáron kezdődött. Közölte az orvos, hogy a kor és egyebek miatt (nem részletezte) csak és kizárólag spirállal védekezhetem (latex-érzékeny vagyok, tehát óvszer, pesszárium szóba sem jöhet, bogyó sem, semmisenem). Szóltam neki már az elején, hogy a család nőnemű tagjai simán teherbe estek spirál mellett. Na jó, akkor legyen Depo-Provera injekció. Beadta. Ugye három hónapig ennek a hatása visszafordíthatatlan. 3 nap után dől belőlem a vér. Visszamentem. Kaptam hormon-gyógyszert rá. Semmi eredmény. Mély fájdalommal közölte, hogy beleestem a húúúdenagyonezrelékes részbe, akiknek ilyen lehetséges. 3 hónapig véreztem folyamatosan. Nem pecsételősen, hanem normál vérzéssel.


Egyben igaza volt, tényleg nagyon hatásos volt a fogamzásgátlás. Szexuális élet nuku volt 3 hónapig. Legalábbis nálam, mert én páromnál aztán mindent megtettem, ha már én nem, legalább ő.


A hormonháztartásom felborította, hál istennek a kapcsolatomat nem.

272. Andesz75 (válaszként erre: 271. - Tücke)
2010. jún. 12. 09:56

Erről a témáról el lehetne diskurálni hosszabban de az már egy másik topic. :) De amikor ilyen véleményt hallok, hogy 30 felett már nem lenne jó ötlet szülni azért nem tudom szó nélkül hagyni.

Nem vagyunk egyformák...

271. Tücke (válaszként erre: 269. - Kiscica26)
2010. jún. 11. 19:17

Sorry ha megbántalak de sztem az hogy fiatal vagy még relatív a gyerekválaláshoz... ha belegondolsz van aki 16évesen szül és van aki 45 ez két véglet mondjuk é s sztem az ideális a 25-30 közötti időszak lenne... de manapság mindenkinek saját maga a karrierje a legfontosabb meg a szórakozás...


nekem van egy 5 éves lányom olyan idős vagyok mint te és nem bánom oké becsúszott gyógyszer mellett és nem is egy stabil kapcsolatba de ha jönni akart hát jöjjön:D a mai napig is olyan makacs mint amikor még csak kis embrió volt:D és imádom életem egyik legjobb döntése volt hogy bevállaltam. Tény ez én vagyok:D De nekem ennél több öröm nem is kell meg bocsi mindenkitől aki 30 felett szült de én nem akartam olyan anyuka lenni aki szinte bottal jár szülőire. Nagynéném 38 éves most szülte élete első gyerekét... azt biztos hogy nem vállalom be. nálam 30 az utolsó év amikor szülnék még 1et...

2010. jún. 9. 17:45
No hát akkor nincs más mint ezt tenni----türelemmel várni, és védekezni.
269. kiscica26 (válaszként erre: 268. - 099c0bed40)
2010. jún. 9. 17:41

babát még nem igazán tudnék bevállalni, fiatal vok még hozzá az alapok sincsenek meg és munkahelyet is most váltottam. így mivel időm sincs enni könnyebb a diéta :D meg ilyen melegben kedvem sincs enni.

kérdeztem itt orvos válaszol-on keresztül, h kell-e védekezni és azt írta az orvos hogy igen és várjak türelemmel majd csak kiürül a cucc a szervezetemből.

268. 099c0bed40 (válaszként erre: 267. - Kiscica26)
2010. jún. 8. 20:46

Szívesen....:)

A kilók leolvadása is meglesz, sajnos ahhoz is idő és kitartó diéta kell, meg az hogy kiürüljön az a sok barom progeszteron a szervezetedből amit beléd nyomattak ezekkel az injekciókkal.


Védekezni muszáj, hacsak nem vállalnál be egy véletlen babát ha éppen úgy sikerül, mert ez is egy megoldás....

Üdv: E

267. kiscica26 (válaszként erre: 266. - 099c0bed40)
2010. jún. 8. 17:38
köszönöm a választ. ha tudnám mikor fog megjönni jobban örülnék, mert ahogy Te írod elvileg csak a menzesz előtt 2 héttel lehetnék terhes, addig nem, lehet hogy hónapok múlva fog megjönni, de akkor marad a hagyományos gumis védekezési forma...igazából annak örülnék a legjobban ha leolvadnának rólam végre a kilók...
266. 099c0bed40 (válaszként erre: 264. - Kiscica26)
2010. jún. 8. 07:07
DE KELL védekezni, hisz amikor az első menzesz megjelenik, az előtt 2 héttel már lehet olyan tüszőrepedésed, amitől megfoganhatsz!
265. 099c0bed40 (válaszként erre: 263. - Andi64)
2010. jún. 8. 07:06

Őszintén örülök neki hogy elmúlt a vérzésed, 3 hét után már nagyon ideje volt, gondolom mennyire untad és meg voltál ijedve tőle.


Az az igazság hogy homeopátiában nem vagyok járatos, ezt a két szert is csak onnan ismerem, hogy mikor én voltam így mint Te, a természetgyógyász-nőgyógyász doktornőm ennyit tudott tenni értem, hogy ajánlotta a szedésüket.

Bár mintha Ő csak a vérzés megszűnéséig mondta volna, és nem tovább, de lehet hogy tévedek.

Az biztos hogy ártani nem ártasz Magadnak azzal ha heti egyszer szeded, a C vitamin (illetve Rutascorbin) meg mehet folyamatosan 2-3 hónapig, aztán 2-3 hét szünet, és újra ugyanígy.


Az összes itt felsorolt szer gyulladáscsökkentő illetve nagyon enyhe érfalerősítő hatással bír, az árnika és szépia inkább gyulladáscsökkentő és immunerősítő, úgyhogy biztosan nem ártasz Magadnak ha szeded őket az után is , hogy elállt a vérzésed.

Továbbra is maradjon így, üdv: Eszter

2010. jún. 7. 17:43
sziasztok! hát ma lejárt a 3.szuri hatása, szval várok türelmesen amíg kiürül a szervezetem, csak annyit kérdeznék még, hogy elvileg azt mondják kell védekezni, de amíg nem jön meg a menzesz nincs is peteérés, nem? bocsánat, ha tévedek, ne nézzetek butának, csak kérdezem, tehát nem nagy az esélye a teherbe esésnek, vagy igen? rem. hamar visszazökken a libidóm, a súlyom és a hőhullámok meg eltűnnek.sziasztok
263. andi64 (válaszként erre: 262. - 099c0bed40)
2010. jún. 7. 16:33

Szia!

Köszi az eddigi tanácsaidat,a vérzésem 3 hét után elmúlt! :-)

De szeretném az utóhatásokat is elkerülni.A szépiából és árnikából a barátnőm C-200-at hozott.Azt olvastam egy könyvben,hogy menzesz problémáknál a C-15-ből napi 3x5 ajánlott.Ha nekem C-200-am van,akkor jól számolom,hogy abból elég heti 1 is?A vitaminokat szedem továbbra is.Köszi

2010. jún. 1. 09:10

Szia!

A vitaminok illetve a gyógynövények nincsenek közvetlen hatással magukra a hormonokra, csupán--ahogy írod --az immunrendszert hivatottak erősíteni, illetve a szépia meg az árnika az érfalakra van jótékony hatással, azaz a kapillárisok falát vastagítja és bizonyítottan gyulladáscsökkentő hatású.

Nem kell semmit megvárni, lehet szedni őket folyamatosan, úgy szokták hogy 6 hét szedés majd 2 hét szünet, aztán megint 6 hét szedés, ha viszont ennek ellenére se mutatkozik semmilyen javulás, akkor muszáj elmenni az orvoshoz, mert a "házi önsegélynyújtásnak" is vannak határai.

261. andi64 (válaszként erre: 255. - 099c0bed40)
2010. máj. 31. 22:16
Szia!Szedem a vitaminokat,és kaptam szépiát és árnikát.Azokat mikor és mennyit kellene szedni?Ha a szépia a hormonrendszert szabályozza,akkor várjam meg előbb,hogy kiürüljön a szervezetemből a progeszteron?Addig csak a vitaminokat szedjem?Köszi
2010. máj. 30. 21:08

Igen, ennek a ló adag progeszteronnak idő kell kell mire kiürül a szervezetből, egyéni kinél mennyi idő, sajnos nincs más mint hogy az ember türelemmel vár.

A legjobbakat Neked: E

259. bujuli (válaszként erre: 258. - 099c0bed40)
2010. máj. 30. 21:06
Köszi a választ, szerinted is még mindig annak a hatását "nyögöm"? Mert szerintem igen... Szörnyű, és csak kettőt vettem be...
258. 099c0bed40 (válaszként erre: 257. - Bujuli)
2010. máj. 30. 18:03

Szia, a tea ártani nem árt, de ne fűzz hozzá sok reményt.

A depo proverát eredetileg nemi erőszak miatt letartóztatott hiperszexuális férfiak kémiai kasztrálására fejlesztették ki, ezzel talán el is mondtam a lényeget.

A női hormonokat ugyanúgy "letarolja" mintha egy atombombát dobtak volna le az ember szervezetében.

Sokan ennek ellenére propagálják és van akinél valóban semmi mellékhatást nem okoz, de a többségnél sajnos igen.

Mielőbbi regenerálódást, szia: E

257. bujuli
2010. máj. 30. 13:58

Sziasztok! Nem olvastam el az összes depoproverás bejegyzést, de én is szeretném megosztani veletek tapasztalatomat.

2007 decemberében született legkisebb gyermekem. Januárban, a szülés utáni kontrollon a dokimmal megbeszéltük, h megpróbálom a depo provera injekciót. Erre még rá tudott beszélni, minden mástól idegenkedtem. Egy hónap után a libidóm teljesen leépült, sokszor még élni sem volt kedvem. Áprilisban bevettem a következő, egyben utolsó szurit. A menszim, ami az injekció előtt januárban egyszer megjött, hosszú ideig nem jelentkezett. Következő év márciusában jött meg, kb. 2-3 hónap alatt rendeződött, voltak közti vérzéseim, ami azelőtt soha nem volt. Tavaly szeptembertől pedig megváltozott a menstruációm, lerövidült 3 napra. Januárban pedig utána egy héttel jelentkezett egy 4 napos barna folyás. Februárban terhes lettem 9 hetesen elvetéltem sajnos küret lett a vége. Utána 4 héttel megjött, de egy hét múlva ismét barna folyás. És a melleim is furcsán bizseregnek, duzzadnak időnként, mint a szoptatás alatt. Mindig napra pontos a menzim, de nem értem, mi zajlik, két doki is azt mondta, h kutya bajom. De a házi orvosom, aki jó barátom, azt mondja, h a szuri teljesen leállítja a petefészek működését, tehát, amikor újra megjön, visszaesel a tini korba, s kezdődik minden elölről a rendszertelenséggel. Legalábbis nálam, no de meddig tart ez? Engem zavar, most cickafark teát kezdtem inni. Szerintetek jó ötlet?

256. andi64
2010. máj. 28. 14:08
Tyű,Te kincset érsz!Köszi!Biztosan a szuritól vérzek,mert múlt héten voltam a fagyasztás miatt kontrollon,és azt mondta,hogy a méhszáj gyönyörű.Ha a vérzés nem múlik el,jövő héten kellene vissza mennem.Érdemes?Ergam cseppet szedek 3 napja,ha nem is használ,de legalább nem erősödött a vérzésem.Remélem,már ez is valami.Akkor most megyek vitamint venni.Hát nekem a hormont többet be nem adja,az biztos!Kereshetlek máskor is?Örök hálám!Köszi,szia!
2010. máj. 28. 06:46

Szia, ha nem kalcium oxalátos a köved, akkor egész nyugodtan elkezdheted a C vitamint, mert bár több helyen is rebesgetik hogy a vesében valóban lerakódhat a kristályából, igen ám de ahhoz ipari mennyiséget kéne megenni minden nap, mondjuk az ajánlott adag tízezerszeresét hónapokon (éveken) keresztül.

Ilyen marha meg nincsen, vagy irodalmian ritka, hisz annyi gyógyszer egy kész vagyonba kerülne.


Na szóval C vitaminból 1000 mg mehet naponta, vehetsz mellé 100 mg-os E vitamint is, és mindkettőt egy hónapig szedd minden nap, utána 2 hét szünet ( hogy kiürülhessen), aztán ismét szedni.

Ha a C vitamin nem hatna, akkor át lehet nyergelni a Ruascorbinra, az is aszkorbinsav származék, csak a hozzáadott rutin miatt kicsit erősíti a kapillárisok falát, hátha elég lesz arra hogy megszűnjön a vérzés.

Ha a hormonok miatt van, akkor némelyik vállalkozóbb kedvű nőgyógyász szokott adni vérzéscsillapító gyógyszert illetve a még merészebbek ösztrogént is, de ez kevésbé ajánlatos, mert elég drasztikus beavatkozás volna a saját rendszerbe.

Próbáld meg a vitamint, vagy a homeos bogyókat.

Ja, azt nem írtam, ne egyik napról a másikra várj javulást, a szervezet először feltölti a raktárait és utána kezd hatni, ez lehet egy-két-három esetleg 4 hét is.

254. andi64 (válaszként erre: 253. - 099c0bed40)
2010. máj. 27. 19:27
Köszi!Vese kövem is van,és azt hallottam,akkor nem ajánlott a sok C-vitamin.Foszfátos.Tudsz erről valamit?Mert szerintem ez hülyeség,a vitamin az immunrendszeremnek is jót tenne.Mennyit?Andi64
253. 099c0bed40 (válaszként erre: 252. - Andi64)
2010. máj. 27. 19:08

Szia, az orvos sem tud semmi érdemlegest mondani, csak azt hogy türelem----ha nagyon erősen vérzel, akkor pedig kénytelen felajánlani egy eü. kaparást, amit jobb elkerülni.

Próbálj nagy adag C vitamint vagy Rutascorbint szedni, illetve ha a homeopátiával jóban vagy akkor Árnika Montana-t vagy Szépiát , ezek mind vérzéscsillapítók illetve érfalerősítők.

Jobbulást Neked!

252. andi64
2010. máj. 27. 16:22
Két hetes vérezgetéssel el kell menni a dokihoz,vagy várjak?Mit szoktak ebben az esetben tenni?Tud valaki tanácsot adni?Beparáztam...
251. 099c0bed40 (válaszként erre: 249. - Kiscica26)
2010. máj. 27. 08:37

Szia, ezek azok a kérdések amikre nem lehet válaszolni, ugyanis teljesen egyéni hogy kinek mennyi idő alatt ürül ki a ló adag progeszteron szervezetéből.

Hallottam 3 és 12 hónapról is, az igazság talán valahol félúton lehet, azaz kb. fél év.

Ha diétázol és mozogsz, a testsúlycsökkenés hamarabb is megindulhat, inkább a ciklus az, ami nehezebben áll vissza.

Orvoshoz azért nem érdemes fordulni, mert semmi mást nem tesz, mint hogy türelemre int, és kb. ugyanezeket mondja el.

2010. máj. 26. 21:00
még annyit akartam kérdezni, h mennyi idő múlva áll vissza a testsúlyom? köszönöm
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook