Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? fórum

Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
339. andi64 (válaszként erre: 338. - Bettus99)
2010. okt. 26. 16:54
Nekem azt mondták,hogy a beadás napjától függ,hogy mikortól hat.Mivel a 3.napon adattam be,azt mondták,hogy védett vagyok már az első hónapban is,nem kell kiegészítés,de egy egészségügyistől azért kérdezd meg.Lehet,hogy a 7. nap miatt mondták neked a 2-3 hetet.Én azóta is a mellék hatásától szenvedek,kívánom,hogy neked beváljon.
2010. okt. 26. 10:40
És szerintetek az nem baj, hogy én az első injekciót nem az 5. napon belül kaptam meg, hanem a 7. napon? Azt tudom, hogy az első 2-3 hétben kiegészítő védekezés kell, de így is hat a szervezetemben, hogy csúszva kaptam meg?
337. andi64 (válaszként erre: 336. - Bettus99)
2010. okt. 25. 19:07
Én úgy tudom,hogy az antibiotikum csökkenti a fogamzásgátló hatását,azért ajánlatos olyankor mással is védekezni.Egyébként a libidómat nekem is csökkentette,de idővel az lassan vissza áll.
2010. okt. 24. 16:42

És szerintetek a gyulladáscsökkentő nem befolyásolja az injekció hatását?

A tabletta mellett nem lehetett szedni antibiotikumokat.... =(

2010. okt. 24. 15:35
Akkor úgy tűnik marad a gumi megoldásnak..... =(
334. wiki76 (válaszként erre: 333. - Bettus99)
2010. okt. 24. 14:39
Ez is csökkenti a libidót.Mondjuk azért se volt kedvem szexelni mert cirka fél évig vérezgettem.
2010. okt. 24. 14:25

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a fogamzásgátló tablettától nekem jelentősen csökkent a libidóm. Nem elhidegülésről van szó, nagyon szeretem a páromat. Először a Yas...elle-t szedtem, azt hittem biztos csak kimondottan ATTÓL a gyógyszertől vannak ilyen problémáim, aztán írattam másik fajtát, de annál is jelentkeztek ezek a tünetek úgy kb 8-9 hónap után. Most a Depo Provera injekciót kaptam, szerintetek ennél is jelentkezik ilyen mellékhatás? Ti mit tudtok javasolni?

A másik kérdésem pedig, hogy én most kaptam meg ugye az első injekciót, de a nőgyógyászom a 7. napon adta be. Így is hatásos? Vagy csak akkor ha szigorúan az 5.napon belül kapom meg? Jelenleg meg vagyok fázva, az nem jelent gondot ha gyulladáscsökkentőt szedek? Csak mert a fogamzásgátló tabletta mellett nem szedhettem antibiotikumokat.

Előre is köszönöm a válaszokat! Remélem tudtok segíteni.

332. 099c0bed40 (válaszként erre: 330. - Batkamano)
2010. okt. 22. 13:03

Szia, igen, így szokott lenni, amint feltápászkodnak a saját hormonok és beindulnak a spontán ciklusok, elindul a súlyvesztés is.

Igaz nem látványosan és drasztikusan, hanem szépen fokozatosan, de úgyis ez a fajta fogyás az, ami tartós.

331. 099c0bed40 (válaszként erre: 329. - Szandyca19)
2010. okt. 22. 13:00

Szia, sajnos ez is olyan dolog mint minden más fog. gátlási eljárás: az egyik nőnek 100 %, a másiknak csapnivalóan rossz és elfogadhatatlan, és sajnos csak a beadás után derül ki hogy Te melyik csoportban vagy.

Én úgy tudom, hogy aki még valaha gyereket tervez, annak kevésbé ajánlatos ezzel a módszerrel védekezni, ez elvileg rajta van a betegtájékoztatón is ( régebben legalábbis rajta volt, mostanában meg nem nézegettem)

2010. okt. 19. 17:12

Sziasztok!

Végre megjött a menszeszem! Nagyon örülök neki,mert januárban kaptam a szurit,és azóta nem volt meg. Abban reménykedek, hogy a súlyom is elkezd majd lassacskán csökkeni, mert bizony felszaladt 8-10 kiló azóta.

2010. okt. 18. 22:03
Sziasztok! én ma írattam fel a gyógyszert de nem merem beadatni olyan sok rosszat olvastam róla..főleg olyat h valaki meddő is lehet tőle.. van valakinek valami tanácsa?:)
328. 099c0bed40 (válaszként erre: 327. - Andi64)
2010. szept. 27. 19:42

Szia, sajnos igen, csak a türelem marad, bármilyen nehéz is egy ilyen helyzetben türelmesnek lenni.


Persze én nem vagyok Doktor, lehet hogy okosabb lenne kikérni egy szakember tanácsát, elvileg létezik olyan szer ami segít lebontani a progeszteront---csupán annyi a szépséghibája hogy az is hormon, ( ösztrogén) és nem biztos hogy jobban jársz ha még valami művi szert bejuttatnak a szervezetedbe.

Mihamarabbi jobbulást: E

327. andi64 (válaszként erre: 326. - 099c0bed40)
2010. szept. 27. 13:58
Köszi Eszter.Szóval további türelem,korai volt a múlt heti örömöm,hogy túl vagyok rajta.Andi
326. 099c0bed40 (válaszként erre: 325. - Andi64)
2010. szept. 27. 00:14

Szia Andi, igen, ez még belefér, mert a depoban lévő magas progeszteron szint csak lassan csökken illetve ürül ki, nem beszélve arról hogy olyan fog. gátló még nincs kifejlesztve amiben ne lenne saját progeszteron komponens is....azaz a szervezetedben még mindig nincs egyensúly, mert a provera +a gyógyszer progeszteronja elnyomja sz ösztrogén szintet, aminek a feladata a vérzés megszüntetése, illetve a nyh építés.

A vitaminok jók, szedd őket folyamatosan, van akinek használ.

Egyéni hogy kinél mikor, de általában pár hónapnyi türelmi idő kell a szervezetnek, mire vissza tudja állítani az eredeti hormonális állapotot.

Üdv: Eszter

325. andi64
2010. szept. 26. 20:13
Öregnéneőzikéje,szeretném a véleményedet kérni,és köszönöm az eddigi tanácsaidat.A Depótól 2hónapig véreztem,a lejárta után kaptam egy havi fogamzásgátlót,hátha rendbe teszi a hormonháztartásomat.Azóta megint eltelt egy hónap.Múlt vasárnap,egy heti görcsölgetés után,4 napos késéssel megjött a menzeszem,aminek nagyon örültem.3 napig normál vérzésem volt,aztán csökkent,a görcs is elmúlt.De tegnap megint elkezdődött a görcsölgetés,és még mindig vérzek.Nem erősen,de 4-5 napig tartott a szuri előtt a menzeszem,most meg már 8 napja tart.Olvastam,hogy akár 1év is eltelhet,mire helyre áll a hormon háztartás.Akkor ez még bele fér?Tegnap megint elkezdtem a Rutascorbint és az E-vitamint.Nem szívesen mennék dokihoz,csak ha nagyon muszáj.
324. 099c0bed40 (válaszként erre: 323. - A959b08f86)
2010. szept. 2. 09:37

Igen, sajnos annyi is lehet.

Ha erősen vérzel, akkor menj vissza a dokihoz, vannak vérzéscsillapítók és méhösszehúzók amiket szoktak adni, ha az sem segít akkor marad a kaparás mint végső megoldás.

323. a959b08f86 (válaszként erre: 320. - 099c0bed40)
2010. aug. 31. 14:10
De több hét?
322. dorka3
2010. aug. 29. 21:05
327 es hozzászolonak irom de nagyon szépen köszönöm a tanácsot csak nagyon aggodom és nálun mire dokihoz kerülsz az kb 3 4 hét ez a has pufadás miatt agodom kellemetlen de gondolom ez a szuri mellet nem lehet teherben esni
321. andi64 (válaszként erre: 315. - Georgia5)
2010. aug. 29. 19:05
Egy ismerősömnek,aki 8 évig kapta a szurit minden mellék hatás nélkül,amikor abba hagyta,1évig nem jött meg a menzesze.Egy év után,amikor megjött,viszont annyira ömlött,hogy megkaparták.Ő 50 éves.Bocs,nem akarlak ijesztegetni.Viszont azóta úgy néz ki,hogy ő jól van.
320. 099c0bed40 (válaszként erre: 317. - A959b08f86)
2010. aug. 29. 10:36
Szia, mindkét kérdésre IGEN a válasz, egyéni hogy kinél meddig tart, ezt sajnos nem lehet megjósolni sem.
2010. aug. 29. 10:35
321.es hsz-ben írtam választ Neked, bár lehet hogy ez nem elégített ki, akkor bocsánat, tőlem csak ennyi telik.
318. dorka3
2010. aug. 28. 12:31
sziasztok az elsö szuri után kb mikorra áll vissza a mensturáciom vajon a has pufadás ijen esetben normális e meg vagyok ijedve aki hasonlo hejzetben van kérem irjon
2010. aug. 28. 11:24

Sziasztok.

Az a kérdésem hogy az első hónapban mennyi ideig tarthat vagy egyáltalán normális e a vérzés.

316. livi77
2010. aug. 28. 09:23

Sziasztok!

az előző hozzászólóknak írom:10 éve,mióta a szurit kapom,nem menstruálok,úgyhogy ettől nem kell megijedni.A környezetemben többen kapják és nincs semmi problémájuk.Gondolom,ez mindenkinél más,hisz nem reagálhatunk egyformán.A dokim szerint,ha mégis szeretnék még egy gyereket,akkor az utolsó injekciótól számítva kb 1 év,mire visszaáll a menstruáció és próbálkozni lehet(az én esetemben,ennyi év után).

2010. aug. 27. 15:41
Sziasztok, bár nem az elejétől ovastam a hozzászólásokat, szeretném, ha tudna valaki segíteni. Nekem nem vérzés gondom van, hanem épp az ellenkezője. Az utolsó injekciót október közepén kaptam, januárban lett volna esedékes a következő, de azóta sem jött meg a menstruációm. 46éves vagyok, lehet, hogy csöndesen megléptem a változást? Bár a klimax jelei még egyáltalán nem jelentkeztek :D. Kicsit tartok attól, hogy ez az egész ilyen "simán" nem úszható meg :(
314. 099c0bed40 (válaszként erre: 313. - Dorka3)
2010. aug. 26. 22:22
Szia, vissza kéne menni a nőgyógyászhoz egy hüvelyi Uh-ra és vizsgálatra, ezt Ő tudja pontosan megmondani.
313. dorka3
2010. aug. 26. 17:10
sziasztok én áprilisban kaptam az elsö szurit azota nem menstruáltam nagyon püfedt a hasam mint aki 5 6 ho terhes ez normális dolog kérem irjanak köszönöm
312. Andesz75 (válaszként erre: 311. - 099c0bed40)
2010. aug. 26. 07:55

Nekem sem volt semmi bajom amíg kaptam. Olyan jó volt, hogy nem jött meg, nem voltak görcseim, helyre állt a vasam is. A doki is csak gratulált, hogy milyen jól nézek ki és megtaláltuk a csodaszert amivel minden gondom megoldódott. Arra gondoltam, hogy ameddig lehet ezt fogom használni. Aztán a doki azt mondta, hogy azért tartsunk szünetet és meglátjuk, hogy minden rendben van-e. Hangsúlyozom, hogy soha jobban nem voltam mint amikor kiderült, hogy pillanatok alatt egy halom ciszta lett a petefészkemben. Pedig 3 havonta szigorúan vizsgáltak.

Én is csak azt mondom, hogy folyamatosan járjon vizsgálatokra aki hosszabb ideig kapja a Depot, mert a gyógyszer elnyomja a gyulladásokat!!!! A doki azt mondta, hogy ilyen petefészek gyulladásokkal borzasztó kínokat kellett volna átélnem és nekem semmi bajom nem volt. Mondjuk amikor kivették a petefészkem majdnem meghaltam, mert teljesen gyulladásban voltam.

Én is csak örülök ha valakinek beválik, de fő az óvatosság. Én szigorú időközönkénti vizsgálatokra kötelezném aki ilyet kap.

Azért kíváncsi lennék, hogy 10 év után mennyi idő alatt áll helyre a szervezet. Nem csak babavállalás szempontjából hanem úgy kompletten.

311. 099c0bed40 (válaszként erre: 309. - Andesz75)
2010. aug. 25. 17:16

Szia, ha Livinek 10 év alatt semmi gondja nem volt, akkor nagy valószínűséggel utána se lesz, vagy csak nagyon csekély---Ő azon szerencsés kis hányadba tartozik, akinek ez a szer tökéletesen bevált.

Nekem is van ilyen barátnőm, meggyőzhetetlen arról hogy ez a legtökéletesebb és legolcsóbb fog. gátló módszer, Ő 8 éve kapja, most 44 éves és tökéletesen van tőle.

Igaz szülni már nem szeretne, tehát amiatt nem kell aggódnia, hogy precízen visszaáll-e az ovulációja vagy sem, a dokija szerint klimaxig simán mehetnek tovább a Proverák----nekem ez ügyben komoly fenntartásaim vannak, de nem vagyok doktor, így csak annyit állapítok meg, hogy ha én lennék az Ő helyében, biztosan nem ezt az utat választanám.

Mivel azonban nem vagyunk egyformák és a doktor nyilván nem akar szánt szándékkal rosszat azzal ha ezt állítja, nem szólok bele abba, hogy dönt, hisz az Ő teste és egészsége, nem az enyém.

310. 099c0bed40 (válaszként erre: 308. - Livi77)
2010. aug. 25. 17:07

Szia, hála az égnek hogy ilyen pozitív hozzászólás is van, nagyon szerencsés vagy, tudod-e, ugyanis keveseknek válik be ennyire, mint Neked.

Azért egy csontsűrűségmérést ( ha még nem volt) meg kéne ejtened így 10 év után, mert a tartós ösztrogénhiány okozhat elég komoly csontvesztést és mindezt tünetek nélkül!--- persze ezt nem riogatásnak szánom, inkább csak jó tanácsnak.

Ha pedig még szeretnél szülni, abban az esetben minimum egy évvel előbb érdemes leállítani az injekciókat, mert nagy általánosságban több hónapnyi idő kell hogy a szervezetben felhalmozott progeszteron kiürüljön, és a petefészkeid felébredjenek "Csipkerózsika álmukból".

Üdv: E

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook