Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? fórum

Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
399. Irongirl (válaszként erre: 397. - Ginanyuszi25)
2011. febr. 16. 18:21

Szia!


Olvastam a bejegyzéseidet. Először is türelem! Másodszor sürgősen keress fel egy nagyon jó és megbízható nőgyógyászt és konzultálj vele. Csináltass vele ultrahangot a méhedről, illetve a petefészkeidről. Én is ezt tettem, és azóta tök nyugodt vagyok. Lejjebb olvashatod, hogy nagyon sokáig kaptam a proverát és most hagytam abba. Nekem is pár napra rá megjött, de most késik, és nem aggódom!Nagyon vigyázunk a Párommal nehogy teherbe essek, mert igenis kell 3-4 rendes menzesz mielőtt felelősen bevállalhatnánk egy babát. Másrészt a gyógyszer egyik mellékhatása, hogy a méh nyálkahártyája (ami majd a későbbi beágyazódás helye lesz) meglehetősen elvékonyodott a hormonhiány miatt, s mindenképpen meg kell várni amíg normális vastagságú lesz, nehogy ez legyen az oka egy vetélésnek. Nagyon szuper dokit fogtam ki, milliméterre pontosan mérte és egy kivetítőn mutatta, hogy mi a helyzet, mire kell figyelnem, illetve azt is láthattam, hogy 3-3 petesejt már meg is érett mindkét petefészkemben, így nyugodt lehetek, szépen elindultak a folyamatok. Szóval: keress egy jó orvost, konzultálj, ne görcsölj, és védekezz, nehogy baj legyen idő előtt. :-)

2011. febr. 16. 14:08

Szia Gina, sajnos semmivel se lehet "megsürgetni" a hormon távozását a szervezetből, és nagyon egyéni, hogy kinél mennyi ideig tart míg visszaáll a ciklus.

Elkeseredni nem kell, össze fog jönni az a kistesó, csak még egy kis türelem.

Ha megpróbálsz valamilyen "kismamavitamint" szedni,( neveket nem írok, sok van) esetleg segíthet, nem tudom, ha hiszel benne, ezt megpróbálhatod.

Hogy lány vagy fiú, erről annyit, én hármat szültem annak reményében hogy legalább egy kislány lesz köztük, de nem lett, mindegyik fiú.

Nem panaszként írom, isten ments, hisz egészségesek és nagyon klassz srácok----talán majd az egyik kisunokám ( ha egyáltalán megérem hogy megnősülnek és gyereket is vállalnak) lány lesz, és kárpótol ...:)

2011. febr. 16. 12:00

Rettentően türelmetlen vagyok..és nagyon szomorú is..irtad, hogy már jó jel, hogy időben mestruáltam, de azóta semmi, február elején kellett volna a következőnek. Tesztjeim negatívak. Nagyon lehetséges, hogy még mindig a szervezetemben van és még mindig gátolja. Folyamatosan enyhe fájdalmat és feszülést érzek a köldököm és a köldököm körüli részen. Főleg szeretkezés után. Már tesztet se veszek, idáig naponta (reggelente) teszttel kezdtem a napot. A sok negatív szomorúvá tett.

Mivel és hogyan lenne lehetséges segíteni azon, hogy hamarabb kiürüljön a szervezetemből ez a szer. Már nagyon bánom, hogy beadattam tavaly magamnak meggondolatlanul. Barátnémnak 6 gyermeke van a nagy semmire, legidősebb 9 éves a legkissebb 2 éves. Nem szeretnék a nyomdokaiba lépni, de úgy néz ki, hogy a Jóisten csak 1et adott nekem és azt osszam be egy életre. Nagyon szeretnék, sok forumot olvastam, hogyan legyen lány..hogyan legyen fiú..nekem mind1, csak 1 egészséges kistesókát szeretnék a 8 éves fiamnak:) Már a kistesónak is mindene megvan, pedig még meg sincs..kicsit lehetséges, hogy nagyon "tervezgetek".

Minden jót és köszönöm a biztató válaszodat!

2011. febr. 9. 19:31

:))) Nyugi bele hogy kopogni fog, csak kis türelem, míg a szervezet tökéletesen regenerálódik.....ja és nem kell ám engem magázni, mert attól csak még öregebbnek érzem magamat. :)

A legjobbakat! Eszter

2011. febr. 9. 17:49

Kedves öregnéneőzikéje!


Nagyon szépen köszönöm a biztató válaszát!

Igaz,hogy még a hó elején vagyunk, de még jelenleg nem jelentkezett semmi jele a mestruációnak. Tesztjeim sajnos mind idág negatív lett. Remélem kopogtatni fog az a bizonyos piros csőrű madár, de nem bánnám ha verni is az ajtót! :D

Még1x köszönöm a válaszát!

További szépeket!

394. 099c0bed40 (válaszként erre: 393. - Ginanyuszi25)
2011. febr. 2. 09:40

Szia, az már eleve jó jel, hogy időben menstruáltál.

Szerintem nem kell sokáig várnotok a gólyára, azért egy ciklust még megvárnék a helyedben,( biztonság kedvéért) az az utániban meg már lehet hogy be is kopogtat Hozzátok az a bizonyos piros csőrű madár.:)

2011. febr. 1. 12:01

Sziasztok!


Sok érdekes és hasznos dolgokat olvasgattam ebben a forumban, véleményetekre lennék kíváncsi. December végén lejárt a Depom, nem adattam be magamnak a következőt, mert babát szeretnénk. Van már egy 8 éves fiúnk, idáig mindig "még korai" dologra fogtuk a következőt. De most szeretnénk. Január elején kellett volna a következőt beadatni, rá pár napra rendesen megérkezett a mestruációm. Semmi mellékhatás nem jelentkezett szerencsére. Arra lennék kíváncsi h mennyi időbe tellik a teherbeesés, valóban van olyan h fél év/1 év, vagy nem mindenkinél?

Előre is köszönöm a véleményeket és tanácsokat!

392. 099c0bed40 (válaszként erre: 391. - 2e8c028830)
2011. jan. 30. 18:21

Szia, gondolom a korod 42 év akart lenni, csak elmászott a kettes....( adatlapodon néztem meg a korodat).


Gondold meg a Depo proverát, mert ha ettől is vérzel, nem fogod tudni "abbahagyni" mint a szájon át szedhető tablettát, ennél kénytelen vagy megvárni míg kiürül a szervezetedből.( ami átlagosan 3-6 hónap)


Vannak akiknek viszont tökéletesen beválik, abszolút egyénfüggő hogy ki melyik csoportba tartozik, ám ez sajnos csak a használat során derül ki.

2011. jan. 30. 10:26
Sziasztok! Nekem vérzés miatt abba kellene hagyni a Gestomixet,és felvetődött az inj. gondolata bennem.!2 éves vagyok.
390. 099c0bed40 (válaszként erre: 389. - 4b291d7667)
2011. jan. 26. 12:04

Szia, sajnos az elhúzódó vérezgetés/vérzés az injekció egyik leggyakoribb mellékhatása, és hiába tájékozódik valaki már jó előre, hogy az Ő szervezetében mi fog történni, az kizárólag a beadás után derül ki.

Ha visszaolvasol meglátod, van akinek pont ez ami tökéletesen bevált, míg mások hosszú ideig nyögik a mellékhatások okozta kellemetlenségeket.


Abszolút egyénfüggő, kinek a szervezete hogyan reagál rá, és ezt előre sajnos nem lehet sem kiszámítani, sem pedig megjósolni.

2011. jan. 26. 10:41

Szia(sziasztok)!

Én egy hónapja kaptam meg a szurit előzetes tájékoztatás nélkül,mondván ez a legszuperebb fogamzásgátlás,mert nem kell vele bajlódni(eleget).A beadás után egy héttel pontosan barna erős folyásom kezdett lenni ami még mindig tart.Tegnap voltam dokinál,azt mondta várjak még egykicsit hátha megszokja a szervezetem hisz mindenhez igazodnunk kell(persze a 7000ft-ot volt bőr a képén elkérni).Én nem ajánlom senkinek vagy jól győzödjön meg róla valóban ez kell neki?!

388. miau4 (válaszként erre: 387. - Irongirl)
2011. jan. 20. 10:02

Szia!

Ráhagytam én is elég sokat, hogy teljesen kiürüljön, mire belevágtunk, és nem is volt semmi gondom. Szülés után kb. 4 héttel már kaptam is az elsőt, és egy-egy évig szoptattam mellette (a 2. és 3. szülésem után). Ma voltam épp rákszűrőn, és megkérdeztem a doki véleményét, ő is csak pozitívat tudott mondani. Másfél évente javasolt mellette egy teljes laborvizsgálatot a biztonság kedvéért, én a múlt héten voltam, minden rendben. Ő kb. 48 éves korig ajánlja biztonsággal (klimaxig). Velem néha előfordult, hogy akár egy hetet is késtem a beadással, de pont a lassú kiürülés miatt nem aggódtam, és nem is jött meg ilyen hamar a menzesz.

Sok sikert kívánok! Most kicsit nehézkesebb lesz a védekezés júliusig! :)

387. Irongirl (válaszként erre: 386. - Miau4)
2011. jan. 18. 10:39

Sziasztok!

Én egyszerűen imádtam pont az általad leírt "mellékhatások" :-) miatt. Nagy meglepetésemre január 11-én kellett volna ismét beadatnom, amit nem tettem meg, s 14-én már meg is jött a mensim.Pedig az itt olvasottak utn rettegtem, hogy hónapokig nem fog megjönni. Számomra ez volt a tökéletes megoldás.Nem dohányzom, heti 6 napot edzek, egészségesen táplálkozom, így nem tartottam kockázatosnak ezt a fajta megoldást. Csak most jött el az ideje a baba tervezésének, s július végén-augusztusban szeretnék teherbe esni. Remélem minden rendben lesz!

Köszönöm a pozitív visszajelzést, és a reményt, amit adtál!

386. miau4
2011. jan. 13. 14:42

Sziasztok!

Jómagam majdnem 11 éve vagyok a szeren, semmi negatív tapasztalatom nincs vele. Volt kb. másfél év szüneteltetés, mert bevállaltuk a 3. babát. Ő azóta már lassan 5 éves, egészséges kislány. A 2. lányom születése után kezdtem a Depo-t 2000-ben, majd újrakezdtem 2006-ban, miután szültem. A szoptatások alatt is már kaptam. Teherbeesés előtt 6-8 hónapot védekeztünk máshogy (természetes módon), és azonnal simán terhes lettem, amikor már azon voltunk... Én csak ajánlani tudom.

Ja, mellette nekem semmi mensim nincs, így nem csak a fogamzásgátlás olcsóbb, hanem a havi kiadásaim is alacsonyabbak (nem kell tampon, betét), nincsenek a régi mensi előtti hangulatváltozásaim, plusz kilók, nem hiányzik a ciklus. Több gyermeket már nem szeretnék (41 leszek lassan), nekem ez az ideális. Lassan majd a változó korba lépek :(, nem tudom, akkor még hogy lesz...

385. dutkaniki (válaszként erre: 379. - Irongirl)
2011. jan. 12. 10:48
Szia!Én egy évet használtam csak,de miután babázni szerettem volna,lett egy méhenkívüli terhességem és egy mola terhességem.A depo előtt pedig két egészséges normális terhességem..Nem akarlak ijesztgetni,de én csak a proverára tudom fogni...
2011. jan. 12. 09:20
Köszönöm a segítséget!
383. 099c0bed40 (válaszként erre: 381. - Irongirl)
2011. jan. 10. 19:20

Szia, mindenképpen védekezzetek, mert bizonytalan hogy mikor van,illetve van-e egyáltalán peteérés.


Szívesen. :)

2011. jan. 10. 18:55

Irongirl


Nekem is ez volt a kérdésem, azt mondták kell védekezni, szinte mindenhol javasolták, dokik is. 8hója járt le a szuri hatása, kb.4x jött meg azóta.2.menzesz 2hétre az elsőre "jött".Azóta 28napra.tök pontos :) mi nem védekezünk és semmi...vagy velem van baj, vagy a párommal...

de ez egyéni.igaz vettem "védő"krémet de nem használtuk.

381. Irongirl (válaszként erre: 380. - 099c0bed40)
2011. jan. 10. 18:37

Szia!


Köszönöm a kedves sorokat! Azt nem tudod véletenül, hogy az első menzesz megérkezéséig már nem árt más módszerrel védekezni, vagy addig még tart a védettség?

Szeretnék biztosra menni,nehogy vmi gond legyen.

380. 099c0bed40 (válaszként erre: 379. - Irongirl)
2011. jan. 7. 17:15

Szia!


Ez igen, ámulattal olvasom a soraidat---- megmondom őszintén, személy szerint nem találkoztam még olyan emberrel, aki 11 évig ezzel a módszerrel védekezett, és semmi problémája nem volt...szerencsés vagy, az egyszer biztos.:)


Ilyen hosszú időre leállított petefészkek illetve hormonok esetében valószínű hogy várni kell majd, mire kiürül a szervezetedből a mesterségesen bevitt progeszteron, és beáll a saját ciklikus hormontermelésed.

Hogy ez mennyi időbe telik, az egyénileg annyira változó, hogy megjósolni nem nagyon lehet.

(Papírforma szerint egy-két hónaptól fél évig terjedő időszak, de tudvalevő, hogy a papírforma nem több, mint egy matematikailag kiszámolt átlag, az emberek szervezete meg általában nem matematikai átlag szerint működik)

2011. jan. 7. 11:47

Sziasztok!

11 éve használom a Proverát és ez idő alatt semmi mellékhatást, kellemetlenséget nem észleltem, sőt!

Imádtam a probléma-,görcs-,és hangulatváltozásmentes életemet. Most jött el az ideje a babázásnak, így nem adatom be a következőt. Január 27-ére van időpontom a nőgyógyászomhoz egy állapotfelmérésre. Nem tudjátok mikorra várható az első menzesz?

378. andi64
2010. dec. 27. 18:05
Aki nem veti el eleve a természet gyógyászatot,annak ajánlom figyelmébe az én sztorimat.Április 2.-án kaptam az első,és utolsó Depót.Szinte folyamatosan véreztem,és állandó hüvely gyulladásom volt,amire mindig valamilyen kúpot kaptam,nem sok eredménnyel.Október elején természetgyógyász nap volt,amin ingyenes előadást,azután tanács adást adott egy híres füves ember.Gondoltam,veszíteni valóm nincs,ha az orvos tudomány meg állt,így aztán tanácsot kértem Gyuri bácsitól.6 hetes kúrát ajánlott,pontosan megadva,mikor milyen teát igyak.A gyulladás 3 nap után el múlt.Pár nap után megint vérezni kezdtem,először el keseredtem,de arra gondoltam,ha a dokik fél év alatt semmire nem mentek,miért várok csodát pár pohár teától,ezért folytattam.Most csak egy hétig véreztem.Aztán jött 33 vérzés nélküli nap,majd megjött,és csak 5 napig tartott,mint régen!ÚJJÉ!Se vérzés,se görcsök,se gyulladás!A teák nevét nem írom meg,mert mindenkinek egyénileg állítja össze a kúrákat.Én 6 féle teát használtam,napi 3 pohár,vagyis 2 naponta került sor az összesre.Köszönettel tartozom neki,mert amivel az orvosok nem tudtak mit csinálni,azt ő tea kúrával rendbe rakta!
2010. dec. 25. 19:09

Köszi, de azért annyit hadd tegyek hozzá, nem a saját kútfőmből eredt amit írtam, hanem onnan, hogy rengeteg infót összegyűjtöttem róla.


Ami a lényeg: örülök hogy jól vagy, maradjon is minden így , és kellemes ünnepeket! :)

2010. dec. 25. 17:04

Sziasztok!

3 hónapja visszatért a menszeszem, és azóta is pontosan 4 hetente megjön. Lement 2 kg. Öregnéneőzikéjének mindenben igaza volt!:)

2010. dec. 23. 16:40
Köszi.:)
374. kiscica26 (válaszként erre: 373. - 099c0bed40)
2010. dec. 23. 09:02

Igen, úgy látom sehol semmi gond.....de legyen továbbra is így....:)

Boldog Karácsonyt neked is és MINDENKINEK!!!!!!!!!!!

2010. dec. 23. 08:34

Szia, úgy látszik szerencsére újabban senkinek sincs gondja a Depo-proverával---lám csak, Nálad is meghozta a türelem a gyümölcsét, kívánom hogy maradjon is így minden!

Békés karácsonyt kívánok: Eszter

2010. dec. 20. 20:22

úgy látom régen írtatok már :)

mindenki készül a karira? jó is az :)

most tök normális volt a menzeszem.......vkinél vmi???

371. 099c0bed40 (válaszként erre: 370. - Kiscica26)
2010. nov. 24. 08:30

Szia, igen, lehet normális, így próbál helyreigazodni a saját hormonrendszered, és időbe telhet amíg sikerül visszaállítania a spontán ciklusokat.

Én a helyedben még egy kis időt adnék magamnak mielőtt orvoshoz megyek, gyorsan hozzáteszem azt is hogy ez kizárólag egy magánvélemény.

2010. nov. 23. 19:29
Sziasztok! szerintetek normális hogy 2hetente 3napra megjön? úgy gondoltam majd kitisztulok, nem akarok szedni semmit rá....majd kiürül a hormon, de lehet elmegyek dokihoz. nem tudom meddig akarja még ezt csinálni a testem....
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook