Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha egészségesen élsz akkor kisebb az esélye annak, hogy szenvedve fogsz meghalni? fórum

Ha egészségesen élsz akkor kisebb az esélye annak, hogy szenvedve fogsz meghalni? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. fortissimafingus (válaszként erre: 30. - Greenredblue)
máj. 27. 16:27
Ő nem táplálkozott (táplálkozik) rosszul. Szóval lehet, hogy a stressz, nem tudom.
30. Greenredblue (válaszként erre: 29. - Fortissimafingus)
máj. 27. 16:03
Azért a 2-es típusú diabéteszt a kezeletlen stressz is beindíthatja, sajnos, akkor is, ha valaki sportol vagy a rossz összetételű táplálkozás testsúlytól függetlenül is stb.
29. fortissimafingus (válaszként erre: 28. - Greenredblue)
máj. 27. 15:05

Igen, de nem mindegy, hogy mekkora "kihágások" kellenek ahhoz, hogy elinduljon egy rossz folyamat.

Ismerek olyan 2-es típusú cukorbeteget, akin soha egy gramm fölösleg nem volt, igazi sportember, szálkás izomzatú sziklamászó, és mégis... senki nem tudta megmondani, hogy nála mitől billent át a mérleg nyelve.

Ettől még természetesen igaz, hogy a 2-es típusú cukorbetegséget esélyét az egészségtelen életmód növeli.

28. Greenredblue (válaszként erre: 25. - Fortissimafingus)
máj. 27. 12:43
A genetika csak hajlamosít, míg az életmód megvalósít.
27. Greenredblue (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 27. 12:42

Ha valóban egészségesen élsz, azaz megfelelő módon és mértékben sportolsz, étkezel és kezeled a stresszt, valamint nem hajszolod magad, akkor nagy eséllyel számos krónikus betegséget elkerülsz, melyek fájdalmas utolsó időszakkal járnak együtt.


Nem sorolható ide a mozgásszegény életmód, de az élsport sem. Az ivás, a stressz nem kezelése sem. Viszont rengeteget tehetsz azért, hogy minél több évet élj le egészségben. Egy fitt test jobban megbirkózik mindennel. Egy lelkileg, mentálisan vagy fizikailag leterhelt és elhanyagolt test nehezen vagy sehogy.


A genetika kb. 30, míg az életvitel körülbelül 70%-os hatást gyakorol minderre is.

26. Kissan (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 27. 10:17
Szerintem nem. Ezt pont úgy nem tudni előre, mint ahogy azt sem, hogy mikor ér véget.
máj. 27. 10:15

Igen. De szerintem nagyban számítanak a genetikai adottságok.

Pl. a cukorbetegséggel kapcsolatban mostanában jöttek rá, hogy a határ mindenkinél egyéni, azaz van, akit már a kisebb túlsúly, kisebb kihágások is elindítanak a 2-es típusú cukorbetegség felé, és van, akit még az erős elhízottság és egészségtelen életmód sem. Ettől még igaz, hogy az elhízás és az egészségtelen életmód növeli a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának esélyét, de az egyénre vonatkoztatva nem lehet biztosan megmondani, hogy kialakul-e vagy sem.

24. fortissimafingus (válaszként erre: 7. - K-né Zsóka)
máj. 27. 10:11
Az élsport nem egészséges.
23. fortissimafingus (válaszként erre: 6. - Smaragdzöld 🐉)
máj. 27. 10:11
Valószínűségekről van szó. Ha egészséges életet élsz, nagyobb valószínűséggel fogsz végelgyengülésben meghalni. De garancia nincs rá.
máj. 27. 08:00
nem
21. L’Engel (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 26. 19:08

Nekem mindkét nagyapámat kiszolgáltatottan érte a vége.

Az egyikük éjt nappallá téve füstölt. Ennek következményeképp 48 évesen áttétes tüdőrákban halt meg. Még az unokáit sem élte meg, ráadásul hosszasan szenvedett a betegségében.

A másikuk 90 évet élt. Igaz, hogy élete utolsó éveit demenciával töltötte, és pontosan olyan kiszolgáltatott lett testileg, mint egy súlyos beteg, mégis majdnem egy teljes évszázadot látott, egészségben megérte a nyugdíját, felnevelte a gyerekeit. Mi, az unokái is ismerhettük. Ő egészségesen élt, sportoló volt. Nem a túlhajszolt fajta.


Sosem tudni miként ér a véged, de a meglévő éveidet jobbá teheted, ha felelősségteljesen vigyázol magadra.

20. levarosbukta (válaszként erre: 7. - K-né Zsóka)
máj. 26. 17:35
Pont hogy nem igaz, hogy egészségesen élnek a sportolók. Azért mert sz@rrá hajtják magukat és különféle táplálékkiegészítőkkel tömik magukat, szteroidokat fogyasztanak, kizsigerelik a szervezetüket. Ez minden csak nem egészséges életmód!
máj. 26. 15:14
Nem. Nagyon nem. Hogy végül mit dob az élet senki nem tudja. Sokaknak nem adatik meg a könnyű halál. Azért is meg kell szenvedni, hogy meghaljanak.
18. Enissa (válaszként erre: 15. - Velmetina)
máj. 26. 14:40

Ilyen is megeshet, de a többség él, hála az égieknek.

Volt egy 90 feletti könyvelő kollégám, amit manapság egészségesnek mondunk étkezést nem ismerte, a cigi lógott a szájából, sárga cigifüst volt a hajában, a körme sárga volt, könyvelőként seggelt, nem mozgott, és úgy tudom megélte a 100 évet. Genetikától is sok függ.

17. asztanaviszta (válaszként erre: 10. - Loch ness)
máj. 26. 14:03
Az élsport mindenről szól, csak nem az egészségről.
16. 55Judit (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 26. 13:55

És arról mi a véleményed hogy valaki a nagy szénhidrát zabálásának köszönhetően lesz cukorbeteg és e miatt évtizedeken át szenved nem csak ettől, a szövődményeitől is. Mondjuk elveszíti a látását, krónikus vesebeteg lesz, dialízisre jár, közben állandóan méri a cukrát, szúrja magát, egy csomó dolog miatt rosszul van, amputálják a lábujjait vagy éppen a lábát, stb. Sok féle okból, de a hibás életmódnak köszönhetően is szerezhet az ember olyan krónikus betegségeket hogy évekig szenved.

De végül is mire vagy te kíváncsi?

15. velmetina (válaszként erre: 14. - Enissa)
máj. 26. 13:38
Lehet túlterhelik őket.
14. Enissa (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 26. 13:25
Nem állja meg a helyét, a fiatal sportolóknak is megállhat a szíve, nem egyszer volt már rá példa.
13. Dgdhb
máj. 26. 12:43
Nem.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Loch ness)
máj. 26. 12:09

"A végére tényleg nincs garancia, de az esélyét mindenképpen növeli annak, hogy az élete végét nem betegen és kiszolgáltatottan tölti."


De lehet hogy épp akkor fogsz kiszolgáltatott állapotba lenni mert nehezen tudsz meghalni mert egészségesen éltél, erős lesz a szervezeted, nagypapám mondjuk egészségesen élt és 95 éves korában halt meg, mert erős volt a szervezete pont azért mert egészségesen élt és így nagyon hosszú ideig szenvedett mire meghalt, tehát pont ha egészségtelenül élsz akkor sokkal nagyobb eséllyel fogsz hirtelen meghalni fájdalmak nélküli, például hirtelen szívhalál következtében, ami az egészségtelen élet következménye.

Viszont az igaz hogy jóval előbb fogsz meghalni

11. 55Judit (válaszként erre: 10. - Loch ness)
máj. 26. 11:43
Milyen nagyszerű lenne ha mindenki így gondolná!
máj. 26. 11:35

Az élsportolókról egyáltalán nem vagyok meggyőződve arról, hogy egészségesen élnek. Az élsport már nem is sport, hanem profitorientált üzlet, amiben ők sokszor csak az üzlet tárgyai. Ki tudja, mivel etetik őket.


Szerintem ha az ember egészségesen él és táplálkozik, akkor jobban is érzi magát, és több örömét leli a hétköznapi életben, az egész életérzése más. A végére tényleg nincs garancia, de az esélyét mindenképpen növeli annak, hogy az élete végét nem betegen és kiszolgáltatottan tölti.

9. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 26. 11:04

Nem tudni.

Szerintem az van hogy ha egészségesen élünk - értem ez alatt a testi-lelki-szellemi egészségen való munkálkodást - %-os arányban többen lehetnek azok akik tovább megőrzik egészségüket aktivitásukat, nagyobb %-ban lehetnek azok akik szinte életük végéig el tudják látni magukat. Bár meddig is élnek.


Mint a lentebb említett Karsai Dániel és még sokan mások, nem feltételezhető hogy az életmódjuknak köszönhetően kerülnek abba a helyzetbe amiben vannak. A testi lét minősége nagyon sok tényezőn/tényezők hatásának az összességén múlik. Az életmód ezekből egy szeletke.


Én ammondó vagyok hogy ami tőlünk telhető kötelességünk megtenni magunkért már csak azért is, hogy ha eljön a végítélet, a tetejébe ne legyen még pluszban bűntudatunk is hogy "mi mindent megtehettem volna hogy ez ne így legyen, de rest voltam".


Én nagyon sokat teszek napi szinten magamért és elmondhatom, mióta ez így van, lényegesen jobban érzem magam mint néhány éve. A 70.-ben vagyok.


Itt vannak ingyenes, egyszerű trükkök az egészség megőrzéséhez, hátha érdekel valakit: [link]

8. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 26. 11:00
Nem.
máj. 26. 10:57
Elég sok sportoló halt meg hirtelen szívleállás következtében, pedig ők aztán egészségesen élnek! Állítólag az ülő munka sem tesz jót, még akkor sem, ha mellette sportolsz. Persze, élj egészségesen, de garancia semmire nincs, max. jól érzed magad a bőrödben, energikusabb vagy.
máj. 26. 10:35
Most csak egyetlen példát írok. Nézd meg Karsai Dániel betegség előtti pályafutását, és rögtön választ kapsz a kérdésedre. Egészséges életet élt, sportolt. A lehető legkíméletlenebb halál vár rá.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Csemár)
máj. 26. 10:35
Nem gondolnám teljesen én sem, ugyanis és pont a hirtelen szívhalálnak az érelmeszesedés a fő oka, az meg tudjuk hogy az egészségtelen táplálkozás miatt lesz
máj. 26. 10:22
Valamennyivel kisebb. (Talán.)
máj. 26. 10:22
Nagyobb eséllyel tovább élsz, a végére sajnos nincs garancia.
máj. 26. 10:21
Nem
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook