Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? fórum

Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
369. 099c0bed40 (válaszként erre: 368. - Monika1021)
2010. nov. 23. 09:31

Szia, remélhetőleg segíteni fog, ha doki mondta, akkor meg főleg.

Hallottam már ilyenről, remélem bejön Neked is.

2010. nov. 22. 17:52
Szia! Voltam az orvosnál és Novynette fogamzásgátlót írt fel amit 3 hónapig folyamatosan szednem kell, és utána remélhetőleg beáll a ciklusom (ha szerencsém lesz)!! Azt mondta, hogy a küretet nem kell csinálni, nem javallt, mert nem olyan vastag a méhnyálkahártyám..azt mondta nem lát semmi elváltozást. Talán ez a fogamzásgátló majd segít. Szerinted? Móni
367. 099c0bed40 (válaszként erre: 366. - Monika1021)
2010. nov. 20. 20:08

Szia Monika, nem, nem lesz más szervednek baja a sok vérzéstől, csak arra figyelj, hogy az elvesztett vasat pótold valamilyen formában.

Rengeteg vaspótló készítmény kapható a patikában recept nélkül is.

Persze hogy nem jó ha ennyi ideje vérzel, és az is jogos ha a megoldást keresed, bárcsak a "jóhírű" orvos segíteni tudna valami hasznos ötlettel....légy szíves majd írd meg hogy mit javasolt, érdekelne.

Addig is kitartást és türelmet: E

366. monika1021 (válaszként erre: 365. - 099c0bed40)
2010. nov. 20. 10:09
Szia, egy hétig volt erősebb vérzésem, addig csak pecsételő, de ma reggelre ismét elég erős vérzésem van :( nem tudom tényleg meddig megy ez így, de szörnyű.. attól félek, hogy ez a vérzés nem-e lehet káros más szervekre tekintettel..már 4 és fél hónapja vérzek (inkább pecsételő) de jönnek pici csomókba alvadt vér is..ez szerintem nem jó! De hétfőn elmegyek másik orvoshoz is, akinek nagyon jó hírneve van...csak elég drágán dolgozik, de kiváncsi vagyok a véleményére! köszönöm a biztatást, remélem hamarosan elmúlik ez a fránya vérzés és jöhet a baba is :) Szép napot!
365. 099c0bed40 (válaszként erre: 364. - Monika1021)
2010. nov. 20. 08:41

Szia, ha műtötték is a petefészkedet, akkor amiatt is lehet vérzészavarod, és lehet hogy még a Provera is kering a szervezetedben.


Valószínű hogy kell jó pár hónap a műtétek után, mire a petefészkeid működése ismét ciklikusan beindul, utána bármikor megfoganhatsz.

A vérezgetés( főleg ha csak pecsételgető jellegű) önmagában még nem zárja ki azt hogy teherbe ess, van aki nem ciklusosan vérzik, ennek ellenére nála is bekövetkezik a megtermékenyülés, csak ennek kisebb az esélye mint akinek normál ciklusai vannak.

2010. nov. 19. 21:08
Szia! köszönöm szépen, hogy írtál igazából én is igy gondolom, meg már januárban volt ciszta miatt laparoszkop műtétem, szövettanim jó lett, de ismét kialakult egy nagyon (jó nagy alma nagyságú ciszta) júniusban ismét műtét, de már laparotomia..(jobb petefészkemből vettek is el)de ismét jó lett a szövettanim, de a doktor úr beadatta ezt az injekciót, de azóta vérzek..nem volt vészes inkább pecsételő, 1 hétre abba is maradt, de ismét elkezdtem erősebben vérezni, akkor kaptam az exacylt, duphastont,méhösszehúzot, most volt olyan nap amikor nem is véreztem, de tényleg lehet, hogy 8-10 hónap is a vérzés és addig nem is lehet baba?
2010. nov. 19. 19:50

Szia, ez az egyik leggyakoribb mellékhatása ennek az injekciónak---sajnos van akinek 8-10 hónap is kell ahhoz hogy teljesen kiürüljön a szervezetéből, és helyreálljon a saját ciklusa.

Én a helyedben semmiképpen nem engedném megkapartatni magamat--főleg mert még nem szültél--inkább próbáld meg türelemmel és amennyire lehet ép idegrendszerrel kivárni míg a szervezeted helyrebillen ez után a "hormonbomba" után.

Nem tudom miért nem tiltják már végre be, készült egy felmérés amiben feketén fehéren le van írva, hogy az ezzel védekező Nők több mint 90 %-nak kisebb-nagyobb mellékhatásokat okoz már egyetlen injekció is....

2010. nov. 19. 11:26
Sziasztok! Szerintetek normális, hogy júliusban kaptam depo provera injekciót és még mindig vérzek tőle? eleinte pecsételő vérzésem volt, majd egy hétre elmúlt, utána erős vérzésem lett, kaptam Exacylt, Duphaston, méhösszehúzot, kevesebb lett, de még mindig pecsételő vérzésem van? Mennyi a hatóideje? A nőgyógyászom kaparást akar, de mivel még nem szültem, nem merem, most megyek máshoz is tanácsot kérni! Valaki még küzd ilyen problémával?
361. 099c0bed40 (válaszként erre: 360. - E12a6df509)
2010. nov. 17. 19:52

Szia, nem tudom miért szeretik a nőgyógyászok ezt a kombinációt ( Mirena+ Depo Provera) már mástól is hallottam.

Hát mit mondjak, az eddigi hsz-ek szerintem magukért beszélnek, sok mellékhatása van, paradox módon legfőképpen az, ami ellen kaptad: vérezgetés, illetve folyamatos vérzés.

És annyiból kellemetlenebb így, hogy míg a Mirena egy mozdulattal levehető, ebben az egy injekcióban lévő progeszteron sok-sok hónapig fog keringeni a szervezetedben, és ha gondot csinál, nem nagyon van ellenszer.

Bízzunk abban hogy Nálad rendben lesz minden és nem jön elő a sok hülye mellékhatás, ha visszaolvasol, írt olyan sorstárs is aki állítja hogy ez a legideálisabb fog. gátlási módszer....egyébként meg ha már beadták, kár is itt olvasgatni, mert visszacsinálni nem lehet, előre meg nem érdemes azon aggódni, hogy Nálad milyen hatása lesz.

Én mindenesetre kívánom, hogy váljon be.

2010. nov. 17. 06:51

Sziasztok ! segitségre lenne szükségem. Tegnap kaptam Depo P. injekciót a mirenám mellé, mert folyton véreztem. Most nézek utána és látom, hogy hogy sok rosszat irtok róla. Mire számitsak , melyik a legnagyobb gond vele? Mindenki vérzik tőle?

Mellékhatások miatt fájhat a fejem? Illetve a hüvelyi fertőzésre is számitani kell??

2010. nov. 12. 16:22
Nagyon izgalmas, mert most megint megjött.....
358. kiscica26 (válaszként erre: 356. - Judo64)
2010. nov. 11. 19:20

akkor legközelebb kúpot veszek...köszi :)

első szuri után kb.1,5hó alatt 10kg min.felszaladt....nagyon érdekes volt...azóta még 5...szóval próbálok esténként sétálgatni,de fáradt vok munka után és nem mindig jön össze....hasam baromi nagy...a többi nem is zavarna...nah mindegy. hátha nem kell sokáig várni :)

357. Besszi
2010. nov. 10. 20:10
Én kétszer adattam be magamnak, de sokszor voltak köztes vérzéseim, így nem voltam "kiszámítható". Ezért több adagra már nem vágyom, pedig kényelmes, nem kell rá figyelni, hogy mindig bevedd, mint a bogyót, és az ára is kedvező. Ám a fentiek miatt többet nem kérek belőle!
356. judo64 (válaszként erre: 355. - Kiscica26)
2010. nov. 10. 20:08
Türelem!Nem fogyókúráztam,nem tornáztam,magától állt vissza minden.Én már nem is bíztam benne,hogy visszaáll az egész és látod az idő mindent megold.Nekem még az orrom alatt a szőr is jobban nőtt,már az is elmúlt.Majd szép lassan ahogy tisztul a szervezeted.A kúp színtelen.Nincs fehér szín közben, sem utánna.Próbáld ki,ha elfogy a krémed.azt hiszem 2000.-ft.
355. kiscica26 (válaszként erre: 354. - Judo64)
2010. nov. 9. 19:57
Nekem is olyan a testem mint egy bálnáé...én várok, de meddig?? tornáztál? fogyóztál is? nem gond h ezek után csak vízzel lehet tisztálkodni, csak a tejfehér szín a fura...szval érted :) a kúp is olyan?? köszi
354. judo64 (válaszként erre: 353. - Kiscica26)
2010. nov. 9. 19:04

Tudom, hogy rossz érzés,de lassan visszaáll majd a súlyod is.Én is az 54 kilómmal estére mindig 62 lettem.Pedig nem ettem többet.Olyan volt a combom mint az elefánté,már újra a régi.Depresszióra azóta is gyógyszert szedek.Én mivel a korom miatt már nem szedhetek gyógyszert a pharmatex kúpot használom,nőgyógyász is mondta ha megfelelően használom biztonságos.A kúp azért jó mert mindjárt elolvad és nem kell 10 perceket várni.Egy kicsit gáz,hogy utána csak sima vizet használhatsz,de meglehet szokni.Jobb mint a sok hormon.

Szia,vigyázz magadra és fel a fejjel!!!

353. kiscica26 (válaszként erre: 352. - Judo64)
2010. nov. 8. 19:55
Szia! köszi:) aranyos vagy. rem. fogyok is majd, az se lenne utolsó...rem. nekem se lesz gond, megnyugodtam. rem. majd ha úgy alakul a babakérdés se lesz gond.egy kérdés mkihez: vannak ezek a krémek/kúpok/tabletták, mindegyik tej fehér színű? nekem egy kicsit illúzióromboló....de jó a krém :P
352. judo64 (válaszként erre: 350. - Kiscica26)
2010. nov. 7. 16:29

Szia!

Ne féljél már nem lesz semmi probléma.Én 4 inj.-t kaptam és az utolsó után másfél évre jött először minden kín és fájdalom nélkül.Igaz az első akár a kávézacc de megörültem annak is .Azóta rendszeresen időben és minden gond nélkül zajlik a folyamat.Pedig 46é.vagyok.Úgyhogy nyugodjál meg.OK?

351. 099c0bed40 (válaszként erre: 349. - Andi64)
2010. nov. 3. 19:47

Szia, igen, csak az előnyeit szokták ecsetelni a Dokik....

Bár van akinek valóban beválik, nekem is van ilyen ismerősöm, évek óta ezzel védekezik és semmi mellékhatása. Csak irigyelni tudom érte, és ez is azt mutatja, mennyire másként reagál minden nő szervezete ugyanarra a valamire.


Én most is amondó vagyok hogy helyre kell állítani valahogy a normál hüvelyflórát, mert anélkül nem fogsz tudni kikeveredni az egymás utáni fertőzésekből.

És kéne egy teljes körű hüvelyváladék tenyésztés is, hogy milyen baci vagy gomba ami okozza a bajokat, mert amit a cytollal együtt odaírnak, az csak az, amit a méhszájon illetve a méhnyakban levett sejtek mellett találnak.

( Cytol. előtt a lelkiismeretes nőgyógyász kifertőtleníti a hüvelyt és megtörli a méhszájat is egy speciális ecetsavas oldattal, ergo kitörli a bacikat is belőle, így azok nem kimutathatók)

Viszont van egy olyan speciális spatula, amire kifejezetten a hüvelyfalról nyert sejteket küldik el analizálásra, ez a vizsgálat kéne neked egy olyan napon, mikor nem vérzel.

Próbáld meg, ilyen tenyésztést minden nőgyógyász tud csinálni, ha nem is ott helyben a rendelőben, de a kórház bakteriológiáján egész biztosan pontos képet kapsz arról, milyen fertőzéssel küzdesz, és ha megvan a baci, akkor fel lehet írni az arra speciális ellenszert kúp vagy tabletta vagy kombinált formában.

2010. nov. 3. 19:47

Sziasztok!

hát fél évvel a szuri lejárta utáni első vérzésem igazából alig volt 3nap ...és alig volt vmi....kíváncsi leszek mi fog ezután történni .......remélem semmi probléma.....

csak leírom ha esetleg vkit érdekelne :)

349. andi64 (válaszként erre: 348. - 099c0bed40)
2010. nov. 3. 18:24
Köszi!Próbáltam már a tejsavat is,de mire javulnék,megint vérzek,aztán kezdődik elölről.Kezdem azt hinni,hogy ettől sem szabadulok meg addig,amíg helyre nem áll a hormon háztartásom.Szóval megint csak a türelem.Ha én ezt tudtam volna... De csak az előnyeiről beszélt a doki!Örömtáncot járok,ha ezen végre túl leszek.
2010. nov. 3. 10:58

Szia, régen volt egy Génia 92 nevű szer, nem tudom még gyártják-e, az rra volt hivatott hogy a hüvely normál tejsavbaktérium flóráját és az enyhén savas ph-ját helyreállítsa .

Szerintem ha bemész egy gyógyszertárba és elmondod hogy mi a probléma, ott is tudnak ajánlani többféle készítményt is ami erre való.

( A vérzés lúgos kémhatásúvá teszi a hüvelyt ráadásul kiöli az ott élő ún. Döderlein baktériumokat amik éppen ennek az 5,5 körüli, enyhén savas PH fenntartására hivatottak.)

Ezek a szerek ezt a ph-t és ezzel a bacikat is visszaállítják,( nem rögtön, hanem kúraszerűen alkalmazva) bár ha közben folyamatosan vérzel, úgy nehezebben.

Egy dolog viszont biztos hogy hátráltatja a javulást: a rendszeres hüvelyöblítés illetve a műszálas alsónemű viselete.

347. andi64
2010. nov. 2. 17:25
Van valakinek valami jó ötlete hüvely gyulladásra?Vagy vérzek a Depo óta,vagy gyulladásban vagyok.Folyamatosan tömnek kúppal,de semmi nem használ.Tenyésztést egy doki sem csinált,de nemrég rákszűrőn is voltam,ahol azt mondták,ha bármit találnak, értesítenek.Ha fertőzésem lenne,szerintem az ki mutatta volna,ezért azt gondolom,a felborult hormon háztartásom miatt lehet ez is.Eddig még a kamilla vált be legjobban.Ha van valakinek ötlete,megköszönöm.
346. 099c0bed40 (válaszként erre: 343. - Kiscica26)
2010. nov. 1. 20:01

Szia, én biztosan a Nuvaringet próbálnám ki elsőként, majd ha az nem jön be, akkor a Pharmatex termékeket.

Ha pontosan, azaz előírásszerűen alkalmazzák őket, nem olyan nagy a terhességi hibaráta mint azt sokan hiszik, illetve híresztelik.

A depo-proveránál mindenesetre mindegyik sokkal jobb választás, ez egészen biztos.

345. kiscica26 (válaszként erre: 344. - 937a2a883a)
2010. nov. 1. 12:50
Aranyos vagy h válaszoltál. Azért lenne jó a gyűrű mert nem a májon át szívódik fel, nekem azzal van gondom, máj nem bírja. még nincs baba, igaz lehet nem is bánnám ha már jönne :) de majd kitalálok vmit. köszi
2010. nov. 1. 12:45
A gyűrű is hormonos,igaz kevesebb a hormontartalma,mint a fogamzásgátló bogyóé vagy a szurié.De ha ennyire nem bírja a szervezeted,akkor szerintem hanyagold.Bár lehet megér egy próbát.A krémek és kúpok nem hormonosak,de tényleg nem annyira megbízható.Ha nem szeretnél még/már gyereket,akkor szerintem ne.De ha nem gond,hogy becsúszik a baba,akkor használhatod.Mert olvastam statisztikát és elég sokan terhesek lettek mellette.Persze ezek csak az én gondolataim,véleményeim...a döntés a tiéd.
2010. nov. 1. 11:45

Sziasztok!

nekem kb. 6hója járt le az utolsó szuri hatása.3szurit kaptam összesen.és tegnap megjött, igaz alig van, de megjött. örülök neki. remélem kitisztul a szervezetem és helyreáll minden, közöttük a súlyom is.+15!!! soha többet nem kell, hízás, depresszió,nemi vágy jelentős csökkenése.gyógyszert sem bírja a májam, így vagy gyűrűt fogok használni, vagy krémet-kúpot, igaz annyira nem ajánlják, nem biztonságos.szerintetek ezek jók? vagy akkor inkább gyűrű? köszi nektek és kitartást

2010. okt. 27. 09:45
Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 26. 21:06
Hát igen, nagyon szerencsés és ritka, aki megússza mellékhatás nélkül, én is ettől tartanék a legjobban.
340. 099c0bed40 (válaszként erre: 338. - Bettus99)
2010. okt. 26. 21:03
Szia, attól a perctől kezdve véd, amikor megkaptad.
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook