Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? fórum

Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
2010. máj. 26. 20:59

sziasztok

mindjárt lejár a 3.szuri hatása, 1,5hét, de nem adatok be többet, jelentősen csökkent a libidom, híztam, sokat. első szuri óta nincs vérzésem, hőhullámaim vannak. kérdéseim:mennyi idő múlva ürül ki a szervezetből? mennyi idő múlva jön meg a mensi? mikor forduljak dokihoz, milyen tünetekkel? köszönöm ha válaszoltok

248. wiki76
2010. máj. 26. 17:27

fél év után MEGJÖTT!!!

5 HÓNAPON KERESZTÜL TARTOTT A VÉREZGETÉS.

De most végre úgy tűnik vége .

247. andi64
2010. máj. 26. 16:41

Sziasztok!

Lassan 2 hónapja,hogy beadattam,és másfél hete vérzek.A doki szerint majd elmúlik,de ha nem,akkor jövő héten menjek vissza.Ma vettem vérzést csillapító cseppeket,hátha használ.Nem szeretnék kaparást.Tud valaki valami jóval is biztatni,vagy lesz ez még rosszabb is?

246. Simike87 (válaszként erre: 245. - 099c0bed40)
2010. máj. 26. 15:32

Szia!

Képzeld múlthéten kedden megjött a menzim.

Még most is megvan de már nem vészes, szerinted most amit elkezdtem szedni Yadine nevű gyógyszert mire számíthatok mert ezt azért írta fel a doki hátha segít fogyni mert mikor elkezdtem az injekciót akkor voltam 65 kg most meg 85 kg szerinted?

245. 099c0bed40 (válaszként erre: 243. - Judo64)
2010. máj. 23. 21:05

:) Örülök ha valamennyit segítettem a soraimmal.

Így van ahogy mondod: HAJRÁ NEKED!!!!!!!!

Minden jót, majd jelentkezz hogy mit mond a Doki, jó?

244. klenca
2010. máj. 23. 20:14
Kaptam, s nagyon jó hatással volt.:))
243. judo64 (válaszként erre: 241. - 099c0bed40)
2010. máj. 23. 19:54
Köszönöm hogy ilyen bő felvilágosítást adtál erről a dologról.Kedden visszamegyek a nődokihoz.Kíváncsi leszek mit mond.Amíg kaptam a szurit egyszer sem csinált UH-ot,pedig minden inj. beadása előtt kellett volna tudomásom szerint.Majd elválik.Hajrá Nekem!
242. dórinéni (válaszként erre: 241. - Gmoó)
2010. máj. 23. 17:02
Szia!Köszönöm,hogy válaszoltál....én is elolvasom majd a hozzászólásokat a dokiktól.Mondjuk nem vagyok túl boldog,hogy ők nem javasolják.Már eltelt 1hónap a szuri beadása óta,az előző menzesz óta már 1,5 hónap és még nem jött meg.Igaz nekem nem gáz,mert nagyon fáj a hasam minden hónapban,szóval nem hiányzik.De te miért véreztél 3hétig?...itt nem aza cél,h ne vérezz?
241. 099c0bed40 (válaszként erre: 240. - Judo64)
2010. máj. 22. 21:23

Szia, ilyen hosszú vérzéskimaradás esetén nálunk az a rutin, hogy megnéznek uh-on, és ha vastagnak találják a nyálkahártyádat, akkor csinálnak egy eü abráziót szövettannal kiegészítve annak kizárására hogy nincs semmilyen rosszindulatú nyh elfajulás a méhedben ( mivel már egy éve nem véreztél).

Ha ez a szövettan negatív, akkor adnak gyógyszert amivel szerencsés esetben megjön a menses, utána van egy hormonos "ciklusrendező kúra", amivel megpróbálják művileg időről időre meghozni a vérzésedet.

3-4 hónap után leépítik a gyógyszereket és várnak, beindulnak-e a saját hormonok.

Jó esetben igen, rosszban nem, akkor van még egy injekciókúra is , aztán ha azzal sem, akkor nem tudom mi következik, mert akivel én eddig beszéltem, annak erre már mindnek megérkezett a vérzés, és kisebb nagyobb idő után be is álltak a spontán ciklusai.

Ha meg csak amiatt nem vérzel, mert még mindig nincs olyan vastag az endometrium ami le tudna válni, akkor további türelem, ez annak a jele hogy a saját hormonrendszer még mindig nem tért észre a nagy adag progeszteron "pofontól".

Ezért nem annyira nyerő azon szerencsésektől a "próbáld meg, nyugi, semmi bajod nem lesz kijelentés" amiket itt lejjebb is lehet olvasni.

NEM MINDENKI olyan szerencsés hogy semmi tünete és baja nem lesz, sőt, a többségnem valamilyen panasza sajnos idővel előjön.

A legjobbakat kívánom, üdv: E

240. judo64 (válaszként erre: 241. - Öregnéneőzikéje)
2010. máj. 21. 20:33
Én ma voltam a neurológusnál akihez SM betegségem miatt járok.Mondtam,hogy nagyon rossz napjaim vannak abban az időben mikor a bajomnak meg kellene lenni.Kemény 1 éve nem volt sajnos mensesem.Azt javasolta menjek vissza a nőgyógyászhoz.Tanácsot szeretnék kérni Tőletek ha vissza akarják gyógyszerrel hozni engedjem vagy várjak míg magától egyszer csak visszatér vagy nem.Most már nem tudok dönteni tapasztalat csere nélkül,mert minden orvos mást mond.Eddig azt hallottam semmifajta hormonkészítményt nem kaphatok,most ennek az ellentétjét mondják.Akkor mit tegyek?
239. matyi78 (válaszként erre: 240. - Gmoó)
2010. máj. 14. 06:33
tavaly szeptemberben kaptam a másodikat ami egyben az utolsó is volt...és áprilisban jött meg először....ezzel egyidejűleg kezdtem rekreálódni.
2010. máj. 13. 21:54
Szia gmoó!Az lenne a kérdésem hozzád,hogy neked mire írták fel ezt a szurit?...nekem endometriózisom van,már 5 éve kínlódok vele.A dokim azt mondta,hogy ettől nem jön majd meg és így nem fog fájni a hasam.Lassan 1 hónapja kaptam meg az elsőt,de amiket olvasok egyre jobban parázok!!!Nem akarok hízni,meg gennyes pattanásokat sem akarok!!!...én felrúgom a dokim,ha eltorzulok!Valaki írjon légyszi,akinek semmi negatív tapasztalata nincs a deporól.Köszi szépen.
237. 099c0bed40 (válaszként erre: 235. - Gmoó)
2010. máj. 6. 20:07

Szia, hiába keresel, Ő se tud semmi mást mondani mint hogy türelem.

Az ismerősöm( akiről már írtam pár strófával lejjebb) 2,5 évig várt, akkor jött meg neki.


Én még ennél is rosszabbul jártam, mert egyetlen szuri után 9 hétig folyamatosan véreztem, kétszer is meg kellett kaparni mire végre elállt, igaz akkor meg majd egy egész évig se kép se hang nem volt. :(

236. judo64
2010. máj. 6. 20:07
Ajánlom figyelmedbe a pharmatex fogamzásgátló hüvelykúpot.Azonnal olvad és nem kell várni 10 percet.Attól függetlenül hogy nincs meg a bajod,teherbe eshetsz.Én is használom.
235. gmoó
2010. máj. 6. 10:36

Sziasztok! Én is tavaly novemberben adattam be, és csak várok-várok, hogy történjen valami. Már többször álmodtam azt, hogy menstruálok. :)

Egyébként a gyógyszergyárnak van fent a neten is egy leírása a "szerről", ami bővebb tájékoztatást ad, többek között azt, hogy a progesztegén még 9 hónap eltelte után is kimutatható a szervezetben (persze alacsonyabb koncentrációban). Ezért úgy döntöttem augusztusig nem nagyon izgulok. Azt azonban nem tudom, mi lesz, ha esetleg teherbe esnék...

Egyébként már érzek változásokat: nem annyira sivatagi a klima odalent, néha úgy érzem mintha fájdogálna a hasam... micsoda öröm! :)

Kellene keresnem egy nőgyógyászt! :(

234. judo64 (válaszként erre: 232. - Simike87)
2010. máj. 6. 08:02
Aggodalomra semmi ok várjál türelemmel.Én tavaly juniusban kaptam a 4. inj-t és azóta még mindig semmi jele annak,hogy visszatérne.A labor eredményeim még most kezdenek helyreállni,úgyhogy én is várok.
233. Andesz75 (válaszként erre: 232. - Simike87)
2010. máj. 5. 08:32

Szia! Ha negatív lett az ultrahang és minden rendben volt akkor szerintem ne csinálj semmit még néhány hónapig. Várni kell, hogy a természet rendbe tegye a dolgokat.

De ez csak az én véleményem...

2010. máj. 4. 23:29

Sziasztok!


Én azt szeretném kérdezni hogy én kaptam 3 hónapja depot másodjára már nem adattam be mert híztam főleg a hasamra azóta voltam orvosnál csinált uh negatív lett de még nincs vérzésem pedig közbe végig megvolt most mit csináljak írjatok köszi

2010. ápr. 29. 22:59
Sziasztok!..Én 1 hete kaptam meg az első szurit,de nekem a dokim az endometriózisomra írta fel,mert 5 éve szenvedek tőle.Volt már műtétem,de semmit nem ért így most megpróbáltuk ezt...hát remélem pozitív tapasztalataim lesznek.Bár amit eddig olvastam véleményeket elszomorított.Ha valaki hasonló cipőben jár,kérem írja meg neki hogy vált be a szuri..Köszi előre is!
230. 099c0bed40 (válaszként erre: 229. - Matyi78)
2010. ápr. 29. 09:45

Nem fog tudni mit csinálni, csak türelemre int.

Az egyik ismerősősömnek 2,5 év után jött meg valami rózsaszínes izé, utána még egy évig nem igazi vér, és csak az utolsó proverától számítva 3,5 után kezdett volna helyreállni a ciklusa, ha nem lettekl volna öklömnyi petefészekcisztái amit ki kellett műteni.

Nem mindenki olyan szerencsés mint az itt írt fórumozó, én ennek ellenére amondó vagyok, egy próbát megér, egy szuri után csak én voltam olyan szerencsétlen akit sorozatban kellett kaparni a vérzés el nem állása miatt. :(

229. matyi78
2010. ápr. 29. 06:26
Vérzésgondok...jaja. Miután abbahagytam, és eltelt bő négy hónap a piros napjaim nélkül, megjött egyszer...aztán most újra de ezzel valami nem stimmel, mert eszméletlenül nincs vér színe annak ami távozik belőlem... Ha így marad, dokihoz megyek.
2010. ápr. 27. 18:23
...de azért én senkinek sem tanácsolnám, hogy ,,egy próbát megér". Szerintem inkább ne ezzel kísérletezgessen az ember lánya, ez nem olyan, hogy max. lesz egy kis hasmenése -nagyon komoly vérzésgondokat okozhat. Szóval az egész fórumot összegezve: inkább ne.
227. 099c0bed40 (válaszként erre: 226. - Edeskedv)
2010. ápr. 27. 16:00

Örülünk neki ha pozitív visszajelzés is érkezik , ugyanis ebből van a kevesebb.

Szerencsés vagy hogy ennyire bevált, és csak nagyon halkan súgom, hogy ha 11 éve folyamatosan kapod, nem árt óvatosságból megméretned a csontsűrűségedet( ha ugyan még nem mérték az utóbbi két évben) mert az állandó ösztrogénhiány hajlamosító tényező lehet az oszteoporozisra.

Egyébként teljesen igazat adok: minden szervezet egyedi módon reagál a mesterséges hormonokra, így a mellékhatások legtöbbször csak menet közben vagy egy idő után mutatkoznak, azaz előre nem megjósolható hogy lesz-e valakinek valami kellemetlensége az adott szertől, avagy sem.

2010. ápr. 27. 15:45

Sziasztok


Végig olvastam a fórumot és sok a negatív bejegyzés. Én pozitívat tudok írni. 11 éve kapom a depo-t,semmi bajom a mai napig tőle. Nem híztam nem fogytam,nem menstruálok...élem az életet mit bármelyik másik fogamzásgátló mellet... szerintem egy próbát mindenkinek meg ér .. a tabletta szedésénél is vannak ugyan ilyen problémák... szervezet mindenkinél másképp reagál a hormonokra .

225. matyi78 (válaszként erre: 224. - Kittus1987)
2010. ápr. 20. 08:17
Én nem lettem terhes a depo mellett...szerencsére, de azért minden hónapban -amikor már nem votlam védett- vettem legalább egy terhességi tesztet. Biztos ami tuti.
2010. ápr. 18. 01:55

Sziasztok

Nekem tavaly szeptemberben adtak be az elso szurit,utana decemberben kaptam a masodikat

Az elso kornel meg nem vlt semmi gondom,aztan a masodiknal sokszor voltam rosszul,a pulzusom 150korul mozgott....

Utananeztem,es a szuri csinal ilyet,a belgyogyasz azt mondta hogy mindennek van ellenszere,szoval latogassak el a nogyogyaszhoz

el is mentem,de o azt mondta hogy tud adni olyan injekciot ami meghozza a menstruaciot,de csak akkor ha a szuri hatasideje lejart,es ultrahangal megnezk hogy eleg vastage a mehnyalkahartyam....

Marciusban mar nem adattam be de meg mindig nem jott meg,mondjuk igy vegigolvasva a hozzaszolasokat,talan csak karacsonyi ajandek lesz a verzes....

Pedig en mar nagyon varom.....

Ezt a szert amugy a rakosoknak szoktak adni verzescsillapitasra,szoval nem tartozik a fogamzasgatlo gyorgyszerek koze....

Az en nogyogyaszom se nagyon ajanlotta,de 3honapig nagyon eros verzesem volt,es veszes verszzegeny lettem,igyhat azt mondta hogy probaljuk ki...

HAt...most aztan begyujtottem jo sok honapra valo vert....

Kar amugy az orvosokat hibaztatni,mert mindig mindennek utana kell olvasni,ha meg bevallaljuk igy is akkor mindent csak magunknak koszonhetunk....

Nekem egy kerdesem lenne ezzel kapcsolatban...van valaki aki terhes lett emellett?

Mert igazabol szep dolog a varakozas,de ha teresek vagyunk,akkor nem mindegy hogy meddig varunk arra hogy megjojjon,mert majd csak aztan azt vesszuk eszre hogy elfolyik a magzatviz...

Szoval ha valaki tud olyanrol aki terhes lett az irja meg

223. matyi78
2010. ápr. 13. 15:15
Sziasztok! A múlt héten, azt utolsó szuri hatásvesztését követő 4 hónap leletével -mikor már a nőgyógyászt is megkerestem- megjött VÉGRE! Azt hiszem soha ekkora örömmel és lelkesedéssel nem voltam a nehéz napjaim iránt :D Remélem mostantól rendeződik a helyzet... soha többé nem kótyavetyélem el a havi megtisztulásomat!
2010. ápr. 12. 20:22
Elvileg egészen a változókorig adható--és szokták is adni annak aki kéri-- hiszen ez is fogamzásgátló.
2010. ápr. 12. 18:11
Nem pont azért ajánlják ezt a szurit a dokik, mert amúgy is elmúlik egyszer? Ezek szerint ezt akár a változó korig és az alatt is kaphatnánk? Nekem ez volt az ajánlás kísérője.
220. pemete
2010. ápr. 7. 15:56
Az első két-három hónapban dőlt belőlem a vér, utána normalizálódott a helyzet.
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook