Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? fórum

Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? (beszélgetős fórum)


159. pemete (válaszként erre: 157. - Barby_35)
2010. márc. 1. 07:01
Van már tapasz, meg beültethető implantátum, esetleg a nuvaring, vagy spirál. Nyilván ezek mind drágábbak a szurinál. De azért abba is gondoljunk bele, hogy vajno ez miért kerül csak 1000 forintba...
158. 099c0bed40 (válaszként erre: 157. - Barby_35)
2010. febr. 28. 20:39

Szia Barby, ne kizárólag a mi negatív hsz-eink alapján hozd meg a döntést, hanem mérlegelj, és annak fényében dönts, vállalod-e avagy sem.

Sajnos a mellékhatások csak a beadás után jönnek, előre lehetetlen megjósolni hogy Nálad mi várható, illetve hogy várható-e egyáltalán valami.

Tudom hogy ez se megnyugtató válasz, de így korrekt.

157. barby_35 (válaszként erre: 156. - Pemete)
2010. febr. 28. 20:24
Háááát!!!!! Sokkal okosabb nem lettem. Illetve okosabb és még rémültebb lettem. Ennek ha csak a fele igaz, már az is nagyon sok. Nagyon sokan írjátok, hogy ne! De mi marad nekünk 40 körülieknek???
156. pemete
2010. febr. 28. 19:58

4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK


Mint minden gyógyszernek a Depo-Provera injekciónak is lehetnek mellékhatási.


Általában ritkán, az alábbi mellékhatások fordulhatnak elő: idegesség, álmatlanság, aluszékonyság, fáradékonyság, depresszió, szédülés, fejfájás; csalánkiütés, viszketés;

hányinger, hasi fájdalom, sárgaság; mellfeszülés, tejcsepegés, mellbimbóvérzés, rendszertelen vérzések, fokozott hüvelyi váladék, felmaródás, változó szexuális vágy;

folyadékmegkötés, vizenyő, testsúly gyarapodás, láz, holdvilágarc; az injekció beadásának helyén fájdalom, duzzanat, a bőrszín elváltozása; anafilaxiás (túlérzékenységi) reakciók, vérrögképződés (trombózis), tüdőembolia, érgyulladás.

A forgalombahozatal utáni tapasztalatok szerint osteoporosis (csontritkulás) és osteoporosisos törések fordultak elő az injekciót használó betegekben.


A felsorolt vagy egyéb szokatlan tünet jelentkezéséről számoljon be orvosának


Engem a csontritkulásos dolog is mellbevágott!

155. pemete (válaszként erre: 154. - Barby_35)
2010. febr. 28. 19:56
Szia! Olvasd el a betegtájékoztatót, hogy miket ír, meg amint láttad nagyon csúnya mellékhatásokat okoz:S
154. barby_35 (válaszként erre: 153. - 099c0bed40)
2010. febr. 28. 18:32

Sziasztok!

Most készülök (készültem) beadatni a depo-t, de minden bátorságom elszállt attól, amiket itt olvastam. Kb. 28 éves koromban egyszer már kaptam injekciót, de sajnos nem emlékszem a nevére, mert a nőgyógyászom mindig beadta a rendelésen, még csak kis kellett váltani a patikában. MOst nagyon nagy gondban vagyok, mert közel a 40-hez sajnos nincs sok lehetőség! A mostani nőgyógyászom ssemmi rosszat nem mondott róla, csak azt, hogy akkor vállaljam, hogy ha már nem akarok gyereket. Ha esetleg tud valaki valami okosságot, akkor írjon. Köszi (Holnap kellene beadni)

153. 099c0bed40 (válaszként erre: 152. - Globus)
2010. febr. 28. 14:10
Oké :)
152. globus (válaszként erre: 151. - 099c0bed40)
2010. febr. 28. 12:29
Megértelek, s nagyjából értelek is :)
151. 099c0bed40 (válaszként erre: 150. - Globus)
2010. febr. 26. 08:42
Szia, nem csak hogy elképzelésem, de konkrét teoriám is van az esettel kapcsolatban, de mivel nem ehhez a fórumhoz kapcsolódik, nem szeretnék vele offolni.
150. globus (válaszként erre: 149. - 099c0bed40)
2010. febr. 25. 20:35

Szia!

Van róla elképzelésed, hogy vajon miért vonták ki őket?

Nekem is használt anno, bár egy idő után nem.

149. 099c0bed40 (válaszként erre: 148. - Dutkaniki)
2010. febr. 25. 19:56

Metformin, vagy Adimet, ezek a szerek vannak hyperinzulinémiára, én is szedtem mindkettőt.

Fogyni viszont csak más gyógyszerrel tudtam, azzal amit most betiltottak. :(

A súlyommal ádáz küzdelmet vívok már több mint 10 éve, úgyhogy nekem nem kell mondani, milyen rettenetes az állandó fogyózás és eredménytelenség érzés, mert testközelből ismerem mindkettőt.

148. dutkaniki (válaszként erre: 147. - 099c0bed40)
2010. febr. 25. 10:34
Szia!Az a helyzet,hogy én már annyi mindent próbáltam a fogyás érdekébe,hogy elmondani sem lehet!És teljesen eredménytelen minden,egy deka nem sok,annyi nem megy le.Most a háziorvosom azt mondta,hogy fogok kapni valami gyógyszert az inzulin rezisztenciára,és állítólag attól lefogok fogyni..Hát nagyon bízom benne,mert sem önbizalmam,sem életkedvem nincs már.Hiába tudom,hogy önhibámon kívül vagyok ilyen,nagyon nehéz ebbe belenyugodni,mikor állandó kérdés az,hogy:Ugyan,hova hízol?? Köszönöm azért a biztatást!
147. 099c0bed40 (válaszként erre: 146. - Dutkaniki)
2010. febr. 25. 09:19

Szia, ne Magadat hibáztasd, sokkal inkább az orvost, aki elfelejtett korrekten tájékoztatni a mellékhatásokról mielőtt beadta volna az első injekciót.


Ha a testsúlyodat 10-15 %-kal tudnád csökkenteni, azzal a hyperglikémiád is nagy eséllyel megszűnne.

Ezt saját tapasztalatból írom, ahogy azt is, hogy helyre fog állni a szervezeted működése, csak sok idő és még több türelem szükségeltetik hozzá.

2010. febr. 25. 08:56
Sziasztok!Én nem akarok horror sztorival jönni,de nagyon megettem a depot:(2008 októberében kaptam az utolsó szurit.Számszerint 4-t kaptam összesen.a 2009-es évben szeptemberben menstruáltam először.Híztam 20 kilót,nem bírok teherbe esni,és tegnap kiderült,hogy inzulin rezisztenciám van.Mellé kaptam egy 37 mm-es cystata,ami most még felszívodot,vagy kifakadt vagy nem tudom hova lett.És neki feküdtem a netnek...A depo mellékhatása:- csökkent cukor tolerancia- .Borzalmasan nagyot csalódtam,leginkább magamba!Hogy hagytam magam rábeszélni!
145. Andesz75 (válaszként erre: 144. - Matyi78)
2010. febr. 17. 09:11
Én mindenkinek azt ajánlom, hogy amikor visszamegy a dokihoz ragaszkodjon a belső ultrahanghoz. Sok minden kiderülhet belőle.
144. matyi78 (válaszként erre: 143. - Andesz75)
2010. febr. 17. 06:38
Most én is ebben a stádiumban vagyok, hogy nem jön meg...egyenlőre várok. Adtam még egy hónapot magamnak, aztán doki...csak félek -az itt hallottak alapján- hogy majd ő is hormonnal akar hatni a bajra.
2010. febr. 16. 19:17

Sziasztok!

Én is kaptam 3 adagot ebből a szerből. Jó nagy lórúgás a szervezetnek az biztos. Tényleg nem horror sztorit akarok írni csak a saját tapasztalatomat szeretném megosztani: vashiányos anémiám volt/van és ezért kaptam ezt a szurit. (nem bírom a tablettákat) 9 hónapig semmi bajom nem volt, élveztem a kellemes mellékhatást (nem jött meg) majd helyre állt a vérképem és a dokival egyeztetve leálltam a szuriról. Utána viszont nekem sem jött meg néhány hónapig. Orvos nézegetett aztán az ultrahang kiderítette, hogy cisztám van. Összefoglalva: kivették a jobb petefészkem és petevezetékem. Hozzáteszem, hogy nincs még gyerekem.... Senkinek sem kívánom azt az 1 hetet amit a kórházban töltöttem. Az volt az igazi horror sztori.

Nem bizonyított az, hogy a depo miatt történt ami történt, de gyanús az egybeesés. Természetesen a szuri előtti vizsgálat nem mutatott ki cisztát.

Biztos, hogy ember és szervezetfüggő ez a készítmény. Nekem is nagyon tetszett amig hatott és akkor azt gondoltam, hogy miért nem találtam rá korábban erre a csodaszerre???!!!

Ma már nem így gondolom.

142. 099c0bed40 (válaszként erre: 141. - Judo64)
2010. febr. 6. 20:16
Szia, nagyon kíváncsi lennék hogy hányan voksolnának eme "szuper" módszer mellett, ha előtte mindenkit objektíven felvilágosítanának az esetleges mellékhatásokról.
141. judo64 (válaszként erre: 139. - 099c0bed40)
2010. febr. 6. 18:07

Köszönöm szépen a biztatást!

A szemöldököm már helyrejött és a hajam sem hullik annyira.Csak már szeretném ha a bajom is visszajönne.A combméretem is visszaállt a rendes formájába.Na meg a hátam nőtt, mint aki bodyzik, amit a ruháimon vettem észre.Most már ez is visszacsökkent.Ha felvilágosít valaki erről előbb biztos egyet sem adatok be nem 4-et.

Na de majd lesz valahogy.

Üdv.: Judit

2010. febr. 6. 10:18
sziasztok!kitartás mindenkinek!nekem egy év kellett mire kiürült a szervezetemből,pedig csak egy adagot adattam be.szóval kitartás mindenkinek!!!!és soha többet szuris fogamzásgátlót!
139. 099c0bed40 (válaszként erre: 138. - Judo64)
2010. febr. 5. 20:48

Hát igen, sajnos sokszor csak utólag okos az ember, mikor már megvan a baj.


Reméljük hogy a vérzésed nem lesz Niagara-szerű , és hogy a szemöldököd meg a hajad is kinő, amint a lórúgásnyi progeszteron kiürül a szervezetedből.

Sajnos ez több hónapot, esetleg egy évet is igénybe vehet, egyéni hogy kinél mennyi idő kell hozzá.

A legjobbakat kívánom: E

138. judo64 (válaszként erre: 105. - 099c0bed40)
2010. febr. 5. 19:52

Sajnos én is beadattam ebből a nemkívánatos szerből 4db-ot.Tavaly juniusban kaptam a 4.et és azóta semmi.A havi betegségem azóta sem jött meg.Tehát nem tudni mennyi idő alatt áll vissza a szervezet a rendes kerékvágásba.Mellékhatásként pánikbeteg lettem kihullott foltokban a szemöldököm.Az még most jött helyre.A szívem sem úgy ment,mint kellett.Annyi betalocot mint az elmúlt évben még soha nem vettem be.Az inj. alatt folyamatosan volt a mensesem.Félek tőle ha visszaáll mennyire fog megjönni.Több orvost is kérdeztem és azt a választ kaptam, nincs kizárva hogy ha jön az nagyon fog jönni.

Szeretnék lebeszélni mindenkit erről a szuriról.Vannak a Pharmatexnek megfizethető áron helyileg használható termékei.Kúp,hüvelytabletta,krém stb.

2010. febr. 3. 19:25
A Te eseted eltér az enyémtől annyiban,hogy nekem 3 hónapos menstruációm volt az injekciótól és azt hittem soha nem hagyja majd abba. Én mivel csalódtam az orvosokban, inkább a magam módján gyógyulgattam vitaminokkal, gyógyteákkal. Mivel Neked a menstruációd nem akaródzik megjönni sajna nagy okosságot nem tudok tanácsolni, talán csak annyit,hogy várj még egy kicsit türelemmel. Ugyanis a menstruációdat biztosan újabb hormon tartalmu szerrel próbálják majd visszahozni az orvosok. Nem tudom mennyire hiszel a természetgyógyászatban, lehet érdemes lenne a neten felkeresni pár ilyen jellegű tanácsadással foglalkozó oldalt, ahol kiváló szakemberek vannak, tőlük is tudnál esetleg valami hasznos információt kapni. Ami igazán biztos az az, hogy a szervezeted magától is helyre fogja állítani a megbomlott egyensúlyt, ez a saját tapasztalatomból mondhatom. Jobbulást és kitartó türelmet Neked!
136. matyi78 (válaszként erre: 135. - Zsuzsy48)
2010. febr. 3. 13:51
Komolyan köszönöm neked, hogy ilyen választ olvashattam. Sokszor annyira félek már, hogy elvesztem önmagamat ebben a nagy diliben. Olyan vagyok, mint aki egy nap több rétegben húzza magára a hisztis p'csa jelmezt, miközben marhára szenved a súlya alatt. Libidó? Mi az? :) Most már annak is örülünk, ha hetente 2 alkalommal "összejön". Előtte azért nem így mentek a dolgok... Mennyi idő a tisztulás, mikor menjek dokihoz? Én szeptemberben kaptam a második (egyben utolsó) adagot, és így elvileg dec. elejéig voltam védett. Most február van és semmi...mikor lesz valami? vagy mindenképp keressem fel az orvostársadalom egy eminens képviselőjét?
135. Zsuzsy48 (válaszként erre: 134. - Matyi78)
2010. febr. 3. 10:11
Tudom én is,hogy miről beszélsz, a személyiségem is teljesen átalakult a hatása alatt. Rettentően rosszul aludtam, kb. 20 percenként felébredtem éjszaka és órákig nem tudtam visszaaludni. Depresszióssá is váltam, sok esetben lemondtam baráti parti meghívásokat, mert csak macerának éreztem,hogy én oda elmenjek. Pedig régen ezek az összejövetelek mindig feltöltöttek, örültem neki.Szóval kb. 6-8-ig sárkány figurát öltöttem, balhéztam , türelmetlen voltam mindenkivel, ja és a libidóm az a padlón volt. Viszont a remény meg van, visszafogsz változni tündérré aki a szuri előtt voltál és nem fogsz mindenféle idegi és fizikális tünetet produkálni.Amúgy nekem meg az állandó "pirulás" volt a gondom többek közöt, amiről lejjebb irtam is.
134. matyi78
2010. febr. 3. 06:34

Újra itt, és még mindig semmi "pirulás". Baccameg. Én már nagyon utálom ezt... Olyan fizikális tüneteim voltak, amik arra indítottak, hogy kivizsgáltassam maga. Sokszor szédültem, hányingerem volt meg olykor erős szívdobogásom. Meguntam, beparáztam és elmentem házidokihoz, csinált EKG-t, vércukrot mért, teljes laborra küldött...semmi. Valszleg az injekció áldásos mellékhatásait élvezem szerinte is ,ő is nagyon ellene van. Mert szerinte (is) a nő úgy van programozva, hogy havonta megtisztuljon...ennek ellent tenni pedig maximálisan egészségtelen. Hát igen, most már én is alátámaszthatom ezt.

Egy kérdés minden "szerencsés" használóhoz: Ti nem tapasztaltatok fokozott ingerlékenységet, türelmetlenséget? Nálam -mióta a leszokási szakban vagyok december óta- ezek erősödnek, de annyira...

?

133. Zsuzsy48 (válaszként erre: 131. - 099c0bed40)
2010. jan. 31. 15:41
Köszönöm a gratulációt! Szerintem mindenki megérdemli aki a szer beadása után hősiesen, de néha elkeseredetten végig csinálta a sok megpróbáltatást. Borzasztó tud lenni amikor csak telnek a napok, hetek...és semmi javulást nem észlel az ember. Kitartást kívánok azoknak akik még az elején vannak a depó provera mellékhatásainak. Igaz,hogy végetnemérőnek tűnik, de előbb-utóbb rendbe fog minden jönni, bár ezt mikor benne vagyunk a bajok sűrűjében el sem hisszük. Soha többé nem fogok a hormonok áldásos hatásával élni. Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a sok kínlódás elvitt egy pár nőgyógyász rendelőjébe, de mindegyik továbbra is hormonnal próbálta megoldani a gondjaimat, no meg kürettel. Az egyik orvos azt mondta "soha többé nem lesznek normális ciklusaim", szerencsére neki sem lett igaza. Ezek után még mindig keresem a számomra megfelelő és nem csak a pénzt elszedő nőgyógyászt. Kitartást sorstársaim!
132. 099c0bed40 (válaszként erre: 130. - Globus)
2010. jan. 31. 10:16
Abszolút egyetértek Veled, be ne adasd, inkább károld el az árát.
131. 099c0bed40 (válaszként erre: 129. - Zsuzsy48)
2010. jan. 31. 10:10

Hát igen....gratulálok a kitartásodhoz, jó nagy adag kellett belőle, de megérte.

Sajnos sokan vagyunk úgy hogy csak későn eszmélünk.

Lényeg, hogy helyrejöttél.

130. globus (válaszként erre: 129. - Zsuzsy48)
2010. jan. 31. 09:08
Hivatalosan azt írják róla, hogy egyáltalán nincs vérzés, amíg a hatása tart. Erősen úgy tűnik, hogy nem igazán tudják irányítani a hatást, mert a többség zűrzavarról számolt be - ennek hatására álltam el én is a beadásától, pedig kiváltottam. Korábban felírtak egy másik szert, ami kifejezetten a vérzés időpontjának eltolására szolgál, na az úgy bezavart, hogy azt hittem, nem tudok elutazni a nyaralásra. Soha többet hormonális beavatkozást :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook