Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? fórum

Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
309. Andesz75 (válaszként erre: 308. - Livi77)
2010. aug. 24. 08:58

Szia!

Tehát akkor te folyamatosan kapod. Amíg én is kaptam minden hiper-szuper volt, arra gondoltam, hogy ez így tökéletes. Utána jöttek a nagy problémák, műtétek sora hogy rendbe tegyem a szervezetem. :(

308. livi77
2010. aug. 22. 17:51

Sziasztok!

32 éves vagyok,a fiam születése óta,10 éve kapom a depo proverát.Soha,semmilyen panaszom nem volt.-bár tény,nem terveztem több gyereket,fogalmam sincs a teherbeesés esélyeiről ennyi év szuri után.Mindenesetre nekem eddig tökéletesen bevált!

307. yousei
2010. júl. 26. 09:21

Sziasztok!


Erről a szerről érdeklődtem a dokinál: azt mondta, hogy semmiképpen se javasolja. Az ösztrogén hormont jóval lecsökkenti, és idősebb korban sokkal nagyobb az esélye a csontritkulásnak.Akinek esetleg javasolja, az olyan emberek, akik már szültek és idősebb korban.

306. 099c0bed40 (válaszként erre: 305. - Andi64)
2010. júl. 26. 08:05

Szia, tökéletesen igazad van.


Még annyit tehettél volna, hogy elmész másik doki véleményét is meghallgatni, de ha Ő meg nem ezt mondja hanem homlokegyenest mást, akkor melyiknek hiszel....úgyhogy ez se jó megoldás.


Azt hiszem így helyes, szedd a gyógyszert aztán csak kialakul valami rend a szervezetedben előbb-utóbb és akkor talán abba lehet hagyni ezt is.

Minden jót: Eszter

305. andi64 (válaszként erre: 304. - 099c0bed40)
2010. júl. 25. 22:13
Köszi!Nem szívesen,de kiváltottam.Azért döntöttem így,mert ha valamilyen gond miatt vissza kell menni,nem akarom,hogy azt vágják a fejemhez,hogy minek megyek,ha nem tartom be,amit mondanak.De szedem tovább a vitaminokat,és reménykedem,hogy ennyivel megúszom.
304. 099c0bed40 (válaszként erre: 303. - Andi64)
2010. júl. 24. 20:16

Szia, nehéz helyzetbe hozol ezzel a kérdéssel.

Mivel nem vagyok orvos, ha Ő azt mondta hogy normál vérzés és fogigátló kell rá, akkor nem javasolhatom neked jószívvel hogy ennek ellenére ne szedj semmit.

Én nem vagyok orvos, csak egy laikus, messze nem tartok ott sem szakmailag sem erkölcsileg hogy egy Doktor szakvéleményét megkérdőjelezzem, főleg ha nem is rólam van szó, hanem egy másik emberről, illetve annak az egészségéről.


Bocs, de erre a kérdésedre inkább passzolok ha lehet...ne haragudj érte, kérlek.

303. andi64 (válaszként erre: 301. - 099c0bed40)
2010. júl. 23. 12:03
Ma vissza mentem a dokihoz,mert annyira rosszul voltam.Volt UH,és vizsgálat.Szerinte ez normál mesi.Felírt egy havi Regulont,az szerinte rendbe teszi a ciklust,azután spirált javasolt.Holnap kellene elkezdeni a bogyeszt,de én félek az újabb hormontól.Inkább nem szeretnék semmit.Szerinted is jobb,ha a semmi mellett döntök?
302. andi64
2010. júl. 22. 18:42
Köszi!Szóval ne pánikoljak,továbbra is kitartás?A görcs sem gáz?Ha kibírtam közel 2hónap vérzést,kibírom tovább is,ha tudom,hogy nincs nagy baj.
2010. júl. 22. 17:10

Szia Andi, sajnos nagyon alattomos egy szer ( szar) és mivel mindenkinek a szervezete másként és más idő alatt bontja ezt az irdatlan mennyiségű progeszteront, csak azt tudom tanácsolni, hogy várj türelemmel, bármilyen nehéz is.

Ha nagy adagban elkezdesz C vitamint és/vagy 100 mg-os E vitamint szedni, azzal esetleg lehet valamelyest enyhíteni ezeken az erős és kitartó mellékhatásokon, ezen kívül sajnos nem tudok mit mondani----

300. andi64
2010. júl. 22. 11:58

Sziasztok!

Ki tud adni tanácsot a szuri lejárta utánra?Nekem július 2.-án lejárt.Közben másfél hónapig vérezgettem gyengén-erősen.Két hét vérzésmentes idő után,most vasárnaptól görcsölgetek,vérzek.Ma már alig van valami,viszont reggel óta úgy görcsölök,hogy haza kellett jönnöm.Ez még a szuri hatása?Meddig kell még szenvedni ettől a csodajó injekciótól?Minden tanácsot megköszönök!!

299. baremoke (válaszként erre: 298. - Virág001)
2010. júl. 5. 13:08

Szia Virág!


A Lapacho teát elvileg a legtöbb gyógynövényboltban be lehet szerezni. Van filteres is, de jobb a darabos. Igaz macerásabb, mert főzni kell, áztatni, szűrni, viszont hatásosabb.

Nekem 12 éve volt miómám, 2 cm-es. Szeptemberben úgy döntött, h 13 cm-re növeszti magát. Hirtelen történt. Panaszaim nem voltak, csak annyi, h nem tudtam pisilni rendesen. Nyomta a hólyagomat. Azt figyeltem meg, amíg én is görcsösen "ezerrel" azon voltam, hogy elmúljon, 1,5 cm csökkenés után megállt. Amikor elengedtem a dolgot és nem foglalkoztam vele, akkor kezdett eltűnni belőlem. A beavatkozás, mait nekem megcsináltak sem mulasztja el teljesen, csak segít zsugorodni. A többi fejben dől el.

Sok sikert! :-)

Emőke

298. virág001 (válaszként erre: 296. - Baremoke)
2010. júl. 3. 18:48
Emőke, a Lapacho teát hol lehet beszerezni?
297. virág001 (válaszként erre: 296. - Baremoke)
2010. júl. 3. 18:37

Szia Emőke!


Olvastam a Brendon könyvet már többször is de sajnos nekem nem akar eltűnni, pedig ezerrel azon vagyok hogy ne legyen ott. Hat éve tudok róla, hogy ott van, igaz a mérete hat év alatt nem sokat változott, kb. 24mm-es egy hónapja voltam ultrahangon. Úgy tudom, hogy akinek myomája van az nem ihatja a cickafarkfűteát, mert ösztrogén van benne és a myoma is hormonfüggő. Neked növekedett, okozott panaszokat a myomád? Nekem hál Istennek nem okozz semmi tünetet csak ott van, persze jobban szeretném ha nem lenne ott.De az orvosom nem javasolja a kivételét, csak a rendszeres félévente ultrahang vizsgálatot

Üdv. Virág

2010. júl. 2. 13:35

Szia Virág!

Nem drasztikus a beavatkozás, egy tűszúrás az egész. Nekem január 21-én elvégezték és ma, júl 2-án voltam UH-on és ELTŰNT teljesen. A dokik is csak néztek. 13 cm volt. Tény, hogy én is rengeteget dolgoztam rajta, mert orvosilag csak méretcsökkenésre volt esély, de én eltüntettem. :-)

A kettő együtt volt hatásos! Jó a palást fű tea és cickafark fürdő is, ill. a Lapacho tea a méregtelenítésre. (ezt inni) de lassú a folyamat, nekem ezekkel 1,5 cm-t sikerült csökkenteni, ott megállt. Javaslom még Brendon Bays könyvét: Baelső utazás címmel, Agykontroll boltban beszerezhető.Mert a lelki hátteret is oldani kell.

Üdv

Emőke

295. andi64
2010. jún. 30. 22:26
Virág!Miómára azt olvastam,hogy jó a palástfű ülőfürdő.A cickafarkfű és palástfű együtt több nőgyógyászati problémára jó,olvass utána.
2010. jún. 30. 07:01

Szia, a felsoroltakon kívül tudomásom szerint csak a myoma enukleáció van, ami azt jelenti hogy műtéttel kiágyazzák a myomát( méhet megtartva)--ha olyan helyen van hogy ez elvégezhető.

Ezen kívül marad a méhkivétel, illetve a klimax kivárása, mert utána annyira csökken a hormonszint hogy a myomák mérete magától is csökken.


Nem drasztikus módszert sajnos nem tudok, de ha keresel egy nagyon profi nőgyógyászt, talán Ő tud valamit amit mi még nem ismerünk, Ő meg a szakmájából kifolyólag igen.

Egy próbát megérne a dolog, úgy hiszem.

Üdv: Eszter

293. virág001 (válaszként erre: 292. - Baremoke)
2010. jún. 29. 17:14
A myoma embolizációról már régebben olvastam, elzárják az ereket, hogy ne kapjon vért a daganat és így a fejlődése le áll vagy akár el is tűnik, de én nem szeretnék ilyen beavatkozást sem. Olyan módszert szeretnék ami nem ilyen drasztikus.
292. baremoke (válaszként erre: 291. - Virág001)
2010. jún. 29. 12:46

Sziasztok!

A mióma csökkentésének jó módszere az embolizáció amit itt Bp.-en és Pécsen is végeznek. Mindenki figyelmébe csak ajánlani tudom, nekem és sok nőtársamnak is elvégezték már és csökken a mérete vagy el is tűnik, ha még egész kicsi.

Bővebben akár privátban is válaszolok, de ha a keresőbe beírjátok a szót, kiadja a megfelelő oldalakat. Hajrá

E.

291. virág001 (válaszként erre: 290. - 099c0bed40)
2010. jún. 28. 20:23
Szia, a myomára milyen gyógymód van, hogy ne növekedjen? Sajnos nekem is van, a dokim a Depo proverat, vagy a Mirena spirált javasolta, de én nem fogadtam el egyiket sem. Légy szíves ha tudsz valami jó szert ami csökkentené a myoma méretét nagyon megköszönném.
290. 099c0bed40 (válaszként erre: 289. - Batkamano)
2010. jún. 24. 17:58

Na látod, akkor azért legalább valami hasznod is volt belőle, sokan még ezt se mondhatják el!


A hurkák lemennek idővel, viszont a myomákra figyelj, mert ha nem nyomatják nekik a progeszteront, akkor újra nőni kezdhetnek!

( nem csak ez a szer van ám , hanem sok más is ami jó a myomák visszaszorítására, lényeg hogy antiösztrogén legyen, beszélj dokival mindenképpen!)

289. batkamano (válaszként erre: 288. - 099c0bed40)
2010. jún. 24. 17:35
Köszi a válaszod. Két hét múlva nyaralást tervezünk, előre szorongok attól, hogy fürdőruhára kell vetkőzni. Az a sok hurka meg hepehupa a bőrömön!Mindegy, majd csak vége lesz! A jó oldala a dolognak, hogy a férfiököl nagyságú miómámat kb 3 centisre zsugorította.
288. 099c0bed40 (válaszként erre: 287. - Batkamano)
2010. jún. 24. 16:36

Szia, akkor lesz vége mikor a tengernyi progeszteron végre kiürül a szervezetedből.

Ez lehet egy-két hónaptól egy egész évnyi idő is.

Sajnos ez a második leggyakoribb mellékhatása az injekciónak, az első a vérzészavar, azaz a folyamatos és megállíthatatlan vérzés.


Ellene nem tudsz tenni semmit mint azt amit eddig is tettél: diéta, mozgás és minden egyes eltelt nappal a remény, hogy már kevesebb Benned az elraktározódott progeszteron.


Amúgy "aranyos" kis szer, sokan mai napig esküsznek rá hogy ez a legtökéletesebb fog. gátló, mert nekik semmi panaszt nem okoz.

Jó nekik, nem is tudják milyen szerencsések.

2010. jún. 24. 15:18

Sziasztok!

Én is azok táborát népesítem, akik megbánták, hogy beadatták a szurit.Csak kétszer adattam be,a harmadik 2 hónapja esedékes lett volna, de nem vállaltam. A hébe-hóba előforduló pecsételgetés még hagyján, de a hízást már egyre nehezebben tudom elviselni. Csak jönnek és jönnek felfelé a kilócskák 2-3 hetente. Nincs egy épkézláb nadrágom, ruhám, ami rám jönne, és egyszerűen nem lehet leállítani a folyamatot.Elkezdtem tornázni,kevesebbet eszek, próbálok sok ásványvizet (és csak azt)inni, mégsem fogyok, sőt tovább hízok lassan de biztosan. Van valakinek hasonló tapasztalata? Mit lehet tenni?Mikor lesz már ennek vége?

286. 099c0bed40 (válaszként erre: 285. - Andi64)
2010. jún. 23. 08:19

Szia, sajnos ennek a francos nagyon magas progeszteron adagnak hosszú a kiürülési ideje, és amíg ez nem történik meg, addig tehetetlenek a dokik is, semmi mást nem ajánlanak, mint a kaparást, azt meg nem kívánom öreganyámnak sem.


Vannak még homeopátiás szerek is amik vérzéscsillapítók, én amiről tudok az az Arnica Montana és a Sepia de ha elmész egy gyógyszertárba ahol árulnak ilyeneket, ott biztosan tudnak sokkal részletesebb felvilágosítást adni.

Gyógyteák is vannak, meg még nem tudom mik, meg kell tudakolni és ha hiszel bennük, ki kell próbálni.

( Nem szeretnélek elkeseríteni, de nekem anno semmi sem használt, ki kellett várnom több hónapnyi vérzést-nem vérzést, mire úgy ahogy visszabillentem, persze akkor se normális ciklusaim lettek, csak legalább nem volt folyamatos a vérzésem).

Kitartást: E

285. andi64 (válaszként erre: 282. - 099c0bed40)
2010. jún. 23. 06:51
Szia!Át tértem egy hete a Rutascorbinra.3x1-et szedek,de tegnap óta megint erősödött a vérzés.Esetleg nagyobb adagban lehet szedni?Április 2-án kaptam a szurit,vagyis lassan kiürül.Pedig már örültem,csak barnás folyásom volt,néha már semmi.Van valami ötleted?Semmi kedvem dokihoz menni.Köszi:Andi
284. Andesz75 (válaszként erre: 283. - Tücke)
2010. jún. 15. 08:49
Sajna a helyzetünk nem túl jó, de egyenlőre még nem adom fel. :) Van még 5 jó évem remélem. :)
283. Tücke (válaszként erre: 280. - Andesz75)
2010. jún. 15. 06:11

PErsze az ilyen esetekben megértem... és nagyon sajnálom hogy így alakult neked... mindig is mondtam hogy nem fair az élet...

Tudom hogy a saját az mégis csak saját... nem is tudom milyen a családi háttered... nem is rám tartozik... e azon nem gondolkoztatok még hogy örökbefogdás.... anyum kolléganőjéék 2hetes kisbabát fogadtak örökbe miután összeférhetetlenség miatt a baba elment nekik és a lány is majdnem belehalt azonfelül 6 hónapig meg is volt vakulva:( ez is hihetetlen hogy a doki erre nem figyelt neki ...

282. 099c0bed40 (válaszként erre: 281. - Andi64)
2010. jún. 14. 20:57

Az apukádnak annak idején azért vált be, mert a daganatos sejtek többsége sok-sok öztrogént termel ahhoz hogy intenzív mértéknem legyen képes burjánozni.( a nők méhnyálkahártyája is ennek a hormonnak következtében vastagodik meg)

Ha ezt nagyon nagy adag progeszteronnal ( ami a depoban van) ellensúlyozzák, akkor megáll a kóros sejtburjánzás, illetve szerencsésebb esetben a ráksejtek "éhen halnak" mivel nem jutnak az éltető ösztrogénhez.

Ez történhetett az apukád szervezetében, aki mivel férfi, nem ösztrogén hanem tesztoszteron termelésre van genetikailag "alapozva", ebből kifolyólag jóval könnyebb náluk az ösztrogén termelést lenyomni mint a nőknél.

Nálad viszont szerencsére nem daganat miatt kellett adni, azaz a kóros ösztrogénburjánzás megfékezésére, és sajnos semmi egyebet nem tett mint össze-vissza kuszálta a saját hormontermelésedet.

Nagyon gyakori a vérzési rendellenesség, ennek ellenére az orvosok nagy hányada propagálja a proverát, mert olcsó, (és mert nem az ő bajuk ha a tisztelt beteg a 40 fokos hőségben hetekig vérzik tőle).

Itt kell megjegyeznem hogy olyan szerencsés honfitársaink is vannak, akik a legnagyobb megelégedéssel és mellékhatások NÉLKÜL használják, ők a szerencsés kisebbség.

281. andi64
2010. jún. 14. 18:02
Az apukámnak bevált!Nem vicc:84-ben kiderült,hogy vese rákos,menthetetlen.Akkor azt mondta egy Prof,ha tudunk szerezni legalább 20db-ot,van esélye.Sikerült 30-at.Akkor darabja 22ezer volt,és nagy nehézségek árán,a Nemzetközi Vöröskereszt hozta be,ugyanis nem akarták beengedni.Apukám 2naponta kapta,és 9évig még élt panasz mentesen.24-et kapott.Amikor felajánlottuk a kórháznak a maradék 6-ot,a doki azt mondta,tegyük félre nekem(mivel nekem is vese gondom van).Gondolhatjátok a meglepetésemet,amikor 10 éve az unokatesóm ezt kapta fogamzás gátlásra!Sajnos én is beadattam,3hétig véreztem,abba maradt,aztán pár napja megint elkezdődött.Sőt,ma lett volna kihúzva egy fogam,és a doktornő nem merte,mert nehéz húzás lesz,nagy vérveszteséggel,és elhalasztottuk akkorra,ha már a vérzésem rendbe jön.Szóval,apukámnak bevált,én nekem nem.
280. Andesz75 (válaszként erre: 279. - Tücke)
2010. jún. 14. 08:53

Oké, oké. :)

Nekem pont azóta állt meg az életem mióta a depót kaptam 1 évig és cisztám lett tőle ami miatt ki kellett venni az egyik petefészkem. Ez már több mint 10 éve volt. Most 35 vagyok és nincs gyerekem. Valahogy összejátszik az élet ellenem. :(

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook