Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! fórum

Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
768. norma2 (válaszként erre: 767. - 597e292c7d)
2018. jan. 11. 19:21
Koszonom.
767. 597e292c7d (válaszként erre: 765. - Norma2)
2018. jan. 10. 20:01

A DietDoctor angol nyelvu oldalan rengeteg recept es otlet van. A rovid, magyar nyelvu tejekoztatoban is talalsz recepteket.


Az LCHF etrendben az energia a zsirbol jon, igy nem egy kenyer helyettesitot kell keresni, hanem azt kell atgondolni, hogy milyen etelek azok, amelyek majd az energiat adjak.


Egy peldat mondok: pizzat padlizsan vagy karfiol alapon lehet kesziteni teszta helyett. Az energia nagy resze nyilvan nem a padlizsanbol vagy a karfiolbol fog szarmazni, hanem peldaul a sajtbol, husbol, tojasbol, oliva bogyobol, stb.


Nagy valoszinuseggel ez az etrend dragabb lesz/lenne a jelenleginel.

766. norma2 (válaszként erre: 763. - 597e292c7d)
2018. jan. 10. 18:14
Köszönöm szépen hogy próbálsz segíteni de kérlek értsd meg hogy nekem ide az angol tudásom kevés hiába linkeld ezeket az oldalakat semmit nem értek belőle.
765. norma2
2018. jan. 10. 18:12
Értem a ha ennyire kiállsz a kenyér satöbbi mellett hogy az tilos akkor légyszíves mondjál nekem olyan élelmiszert ami megvásárolható és alapját képezi az étrendnek amivel az ételek fogyaszthatóak. Mert jelen esetben pl a teljes kiőrlésű kenyer az ilyen. Mégis mit tegyek az étrendbe ha a kenyér tilos
764. 597e292c7d (válaszként erre: 758. - Norma2)
2018. jan. 10. 17:26
Igen, a fogyas kulcsfontossagu, en korabban mar leirtam, en mit tartok hatekony modszernek.
763. 597e292c7d (válaszként erre: 761. - Norma2)
2018. jan. 10. 17:24

A megertesem szerint:

A main stream orvostdomany celja a vercukorszint (tunet) kordaban tartasa inzulinnal / gyogyszerrel.

Ennek egyik fo celja az lenne, hogy a szovodmenyeket megakadalyozza.


Az orvosi kutatasok azonban azt tamasztjak ala, hogy az inzulin es sok, a 2-es cukorbetegseghez hasznalt gyogyszer nem alkalmas a kardiovaszkularis szovodmenyek csokkentesere. Sot, barmilyen meglepo, az inzulinnal/gyogyserekkel szigoruan karbantartott vercukorszint egyenesen nagyobb kockazatot jelent, mint egy kevesbe jol kontrollalt vercukorszint. Szoval nem csak, hogy nem csokkentik, de az inzulin es jo par gyogyszer egyenesen noveli ezen szovodmenyek kockazatat.

A kardiovaszkularis szovodmenyek pedig a legjelentosebbek, a legtobb cukorbeteg ettol a szovodmenytol hal meg.


A 2-es cukorbetegseg fo problemaja ugyanis a hiperinzulinemia (nagyon magas inzulinszint) es inzulinrezisztencia. A kivulrol bevitt plusz inzulin es az inzulin hatasara "rajatszo" gyogyszerek pedig segitenek ugyan a tunet (vercukorszint) kezeleseben, de a problema valodi okat (iznulin) csak sulyosbitjak.

Ez ahhoz hasonlo, mintha egy akoholista elvonasi tuneteit ugy kezelnek, hogy alkoholt adnak neki.


Ezek a fajta gyogyszerek es az inzulin egyebkent elhizast is okoznak. Az inzulinnak ugyanis a felesleges cukor zsirra alakitasa a funkcioja. Tobb inzulin ezt hatekonyabban vegi el.


Azt is emlitetem, hogy a cukorbetegseg es a rak kozott is osszefugges van. Ez mogott is a magas inzulinszint es inzulin rezisztencia van.


Az USA-ban 2013-ban az elhalalozasok 3 fo oka:

1) Sziv betegsegek (Heart Disease) 23.7%

2) Rak (Cancer) 22.8%

3) Kornikus tudo betegseg (Chronic lung disease) 5.7%


Reszletes es sokkal pontosabb informaciot talalsz az alabbi linkeken, ahol a kutatasokra hivatkozast is megtalalod.

A harmadik linken olyan gyogyszerek vannak, amelyek hatekonyak a 2-es tipusu cukorbetegseg eseten.


[link]

[link]

[link]

762. 597e292c7d (válaszként erre: 759. - Norma2)
2018. jan. 10. 16:42

Ugy gondolom abban teljesen igazad van, hogy van haszna es ertelme is a megvaltozott etrendnek, hiszen peldaul a szenhidrat mennyiseg szmepontjabol valoszinuleg sokkal jobb, mint a korabbi etrend.


En arra gondoltam, hogy a 130 CH etrendnek a lenyege nem a cukorbetegsegbol valo gyogyulas elosegitese, hanem hogy a hasznalt gyogyszer/inzulin mellett a vercukorszintet kordaban tartsa.

761. norma2 (válaszként erre: 756. - 597e292c7d)
2018. jan. 10. 10:18
Azt áruld el nekem a vércukorszintet normális keretek között lehet tartani akkor miért alakul ki szövődmény Én úgy tudtam akkor alakul ki ha a vércukorszint magas.
760. norma2 (válaszként erre: 757. - 597e292c7d)
2018. jan. 10. 10:17
Köszönöm Egyébként a linket bele fogok nézni!
759. norma2 (válaszként erre: 757. - 597e292c7d)
2018. jan. 10. 10:17
Hát valamit csak használ az étrendben mégiscsak lement az a gyomor vércukorszint 8.2 ről 5.7 re ( vagy mennyit mértünk reggel). Ez is valami
758. norma2 (válaszként erre: 756. - 597e292c7d)
2018. jan. 10. 10:16
Persze hogy érdemes ezt nem is vitatja senki csak ahogy a kérdés. Hogy lehet fogyni egy cukorbetegnek. Ez a fő cél mert szerintem akkor ha nem is múlna el de normalizálódna a cukorbetegsége.
2018. jan. 10. 07:29

Az alabbi linken talalhato egy 1917-bol szarmazo sved szakacskonyv cukorbetegeknek.

[link]


Erdemes megnezni, hogy milyen etelek vannak tiltolistan - kenyer, teszta, rizs, krumpli, stb.

Magyarorszagon (es sok mas orszagban is) a cukorbetegeknek sajnos javasoljak ezeket az eteleket (termeszetesen CH mennyiseg korlatozasaval)...


Ezt azert irom, mert sokan azt gondoljak, hogy az az etend, amit hivatalosan javasolnak nekik (pl. 130 g CH) az teljesen rendben van...

756. 597e292c7d (válaszként erre: 755. - Norma2)
2018. jan. 10. 07:03

Korabban irtam, hogy a pusztan kaloriacsokkentesen alapulo fogyas a hosszu evtizedek alatt kudarcot vallott, mivel a szervezet metabolizmusa hozzaigazodik a taplalkozassal bevitt energiahoz. Ha valaki kevesebb kaloriat eszik, a szervezet kevesebb kaloriat eget el, ha tobbet eszik, tobbet eget el.

Ennek ellenere ez a fajta kaloriacsokkentesen alapulo etrend sajnos meg hasznalatban van...


Visszaterve a vercukorszintre: a 10-es ertek etkezes utan nem az jelenti, hogy jo. Az jelenti, hogy cukorbetegeknel azt elfogadhatonak tartjak.

Sajnos hiba sikerul a vercukorsintet a hatarok kozott tartani, szovodmenyek kialakulasat (inzulin miatt) ez nem gatolja meg.

Ezt azert irom, hogy itt nem lehet hatradolni es megnyugodni.


A fogyas kapcsan meg annyi megjegyzesem van, hogy a tulsuly es a rakos megbetegedesek kozott szoros osszefugges van, ez talan egy ujabb erv amellett, hogy fogyni erdemes.

755. norma2
2018. jan. 10. 06:00
Ma reggel mértünk vércukrot 5.6 volt. Hm...hát nem tudom. Eléggé ingadozhat még neki. De szükség lesz napközbeni több mérésre is. Sajnos nincs egy nap h normalisan meg lehessen vizsgálni mert vagy en vagy ő van dolgán. Súlyban nem akar csökkeni...amit nem igazán értek...mivel 163 cm 100 kg. Bőven van miből..es egy ilyen testnek az 1200 kcal sem sok.
754. 597e292c7d (válaszként erre: 751. - Norma2)
2018. jan. 10. 00:08

Meglepetesemre talaltam egy magyar nyelvu osszefoglalot az LCHF etendrol a diet doctor oldalan, erdemes lenne elolvasnod:

[link]

753. bnedora (válaszként erre: 751. - Norma2)
2018. jan. 10. 00:03

Nekem a tejet még vacsorára sem ajánlották. A tej gyorsan felszívódó, így emeli a cukrot.


Bűnözni én is szoktam, mint pl. ma is. A süteményeknek nagyon nehezen tudok ellenállni. Természetesen csak ritkán.


Amúgy szinte mindent eszek, mint korábban, csak az alapanyagokon változtattam, és figyelem a mennyiséget.

752. norma2 (válaszként erre: 749. - Gameower)
2018. jan. 9. 23:36
És köszönöm a választ
751. norma2
2018. jan. 9. 23:35
Elnézést hogy ennyit kérdezek csak mindig fogalmazódnak meg bennem kérdések. Ha összeállítottam egy étrendet ami például 1200 kalória 130 szénhidrát, és ha mondjuk az illető este 10:00 órakor egy fél deci tejet önt a kis kávéhoz.. Ez már nagy vétek árt a vércukrának nagyon, vagy az belefér? Mennyire kell ezeket a számokat komolyan venni Mennyivel lehet eltérni.. mert azért valljuk be nehéz összeállítani hogy egy étrendet hogy azok pont ki jöjjenek mindig és változatos is legyen .. Ti hogy oldjátok Ezt meg sose szegtek egy nagyon pici szabályt sem?
750. bnedora (válaszként erre: 748. - Norma2)
2018. jan. 9. 17:57
A lényeg, hogy étkezés után másfél órával ne menjen 10 fölé.
749. gameower (válaszként erre: 748. - Norma2)
2018. jan. 9. 15:20
Ezek a feltuntetett ertekek,az ehgyomri,es etkezes utan 2 oraval mert mert hatarertekek, egeszseges es cukorbetegeknel.
748. norma2 (válaszként erre: 747. - 597e292c7d)
2018. jan. 9. 14:26

Most ezek az értékek mik?

Ha étkezés után cukorbetegnél 10 es a cukor az jo vagy rossz?

Nem ertem.

2018. jan. 8. 23:23

[link]

Az ADA (American Diabetes Association) szerint:

a) ehgyomri

- egeszsges szemely: 70–99 mg/dl (3.9–5.5 mmol/L)

- cukorbeteg: 80–130 mg/dl (4.4–7.2 mmol/L)

b) Etkezes utan 2 oraval

- egeszseges szemely: 140 mg/dl (7.8 mmol/L)

- cukorbeteg: 180 mg/dl (10.0 mmol/L)

746. bnedora (válaszként erre: 745. - Norma2)
2018. jan. 8. 19:12
Nem tudom, mennyi idő után áll vissza, de visszaáll. Az a nem jó, hogy hirtelen emelkedik meg. Ezért kell igyekezni, hogy lassan felszívódó ételeket együnk.
745. norma2
2018. jan. 8. 17:18

Azt szeretném kérdezni:

Az mennyire okés, ha mondjuk éhgyomorra mér 7.2 értéket, aztán este vaccsora után nem sokkal rámért megint és 10 volt a vércukra. Ez elég aggasztó nem? (nem volt meg közel sem a 2 óra étkezés után várni mérés előtt" időintervallum) de ha jól tudom ez még rosszabb, mert elvieg fél óra alatt meg sem emelkedett a vércukra. Tehát akkor ettől még magasabbra kúszhatott.

----

Ami még nem egészen tiszta, ha jól értem kerülni kell a vércukor ingadozásokat. Namost akinek pl inzulin rezisztenciája van (II tipus) ha megeszik valami cukor nap elején, az megdobja a vércukrát, ahogy az egészségeseknek is. Annyi különbséggel hogy egy egészségesnél rövid időn belül 30-40 perc vissza áll normál értékre, míg a cukorbetegnél vissza sem áll? vagy csak kevésbé áll vissza? vagy lassabban (ezért a 2 órás mérés időintervallum étkezés után?) Hogy is van ez

744. norma2
2018. jan. 7. 18:25
Azzal az 1 ruddal fél ebédet kitett ráadásul tömény cukor.. ha most nem elsőre ..máskor is..
743. norma2
2018. jan. 7. 18:22
En is nagyom :( pedig volt értelme a munkának lement az ehgyomori értéke 7.2 6.7 re. Nem vizesedett a lába nem puffadt nem volt diszkomfort os a gyomra sovány annak is érezte magát. Egyszerűen nem tudom tovább csinálni igy.
742. bnedora (válaszként erre: 741. - Norma2)
2018. jan. 7. 18:12

Sajnálom.


Az biztos, hogy nagy odafigyelést és főleg akaraterőt kíván.


Anno, én sem gondoltam, hogy ez ilyen komoly betegség.

741. norma2
2018. jan. 7. 17:37

Feladom

Naponta órákat eltöltök h odafigyelve összeállitsam anyának az étrendjét , változatosan mérve. Erre megint rá kell jönnöm h reggel megevett 1 rud kitkat csokit. Kápsból 240 kcal 27CH... kuka az egész amiért töröm magam minden nap. És mégcsak meg sem mondja nekem h legalabb bekalkulálnám. És nem az első eset. Ugy gondolja mi az az 1 rud...édesség. elegem van. Csinálja magának amire képtelen lesz. Nem birja kiszámolni sem képben sincs..azt sem tudja mi ez a betegsége...éljen 8 9 éhgyomori vércukorral....majd pár év mulva kozlik vele vagy betartja kényszerből vagy nézhet a szövődmények miatt. 1 hónapja töröm magam h segitsem a sok óra és csak annyit kértem legyen őszinte csináljuk végig segitek, es tartsa be amit kérek étkezéssel kapcsolatban. :(

740. 597e292c7d (válaszként erre: 734. - Norma2)
2018. jan. 4. 15:50
A Gizus altal javasolt Somogyi effektuson kivul erdemes utananezni a hajnal jelensegnek (Dawn phenomenon) is.
739. norma2 (válaszként erre: 737. - Bnedora)
2018. jan. 4. 10:53
Félreértettél Már egy hónapja rendszeresen megadott szénhidrát mennyiségett figyelembevéve, kaját lemérve, vezetve, és odafigyelve a lassan és gyorsan felszívódó szénhidrátok ra Azok arányára eszik. 7 10 13 19h. De van hogy napi tevékenységek miatt nem 13 óra hanem 14:00 órakor tud enni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook