Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! fórum

Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
617. bnedora (válaszként erre: 616. - Csakén22)
2017. júl. 3. 07:04
Nehéz megérteni, nálam is előfordul "extrém" mérés. Szerintem még jó a cukrod, de figyelj oda, miket eszel, és mozogj. Van "cukorbeteg lettem" naplóm, ha gondolod, nézz bele.
2017. júl. 3. 04:50
köszönöm a válaszokat.egyik délután mikor meg mértem akkor jó volt 4.9 .de hogy reggel mért van 5.5 felett ezt nem értem.szerintetek méregessem még reggelente vagy nem érdemes?
615. 597e292c7d (válaszként erre: 612. - Bnedora)
2017. júl. 2. 21:04

A megertesem szerint a 2-es tipusu diabetesz kialakulaaa soran eloszor inzulin reszisztencia alakul ki, ekkor a vercukor szintje meg normalis. Az inzulin rezisztencia azt jelenti, hogy a szervezetnek egyre tobb es tobb inzulin hormont kell termelnie, hogy a verbol a cukrot a sejtek felvegyek.

Ez egy ordogi kor, hiszen a folyamatosan emelkedo inzulin szint az inzulin reziszenciat csak fokozza (hasonlo, mint amikor valaki valamilyen gyogyszerhez szepen lassan hozzaszokik, es egyre nagyobb adag kell, hogy ugyanaz a gyogyszer ugyanazt a hatast erje el). A folyamatosan emelkedo inzulin meg kepes kontrol alatt tartani a vercukorszintet.


Ezutan elerkezik egy pont, ahol az inzuin termelese eleri a csucsat, majd csokkenni kezd, es ilyenkor a vercukorszint hirtelen elkezd emelkedni. Az inzulin rezisztencia azonban tovabbra is problema marad.


A betegeknek adott gyogyszerek es inzulin a vercukor szintet probaljak szabalyozni, a hatterben levo problema (inzulin rezisztencia) azonban kezeletlen marad.


Termeszetesen az inzulin rezisztencia mellett kialault egyik masik problema is, a lecsokkent inzulin termeles.

Errol az az altalanosan elfogadott allaspont, hogy az inzulin termelesert felelos (beta-)sejtek szepen "kimerultek" es jobb hijan marad a gyogyszer vagy az inzulin...

Ugy tunik, a tapasztalat / valosag azonban ennek ellentmond. A 2-es tipusu cukorbetegek hasnyalmirigyen ugyanis rendszerint nagyobb mennyisegu zsirlerakodas van (grammokrol vn szo), mint a normalis esetben. Ha ez a zsirlerakodas megszunik, akkor az inzulin termelese helyreall, vagyis a beta-sejtek nem merulnek ki.


A hasnyalmirigyen persze nem veletlenul jon letre zsir. Az inzulin nevu hormon felelos azert, hogy a szenhidratot zsirra alakitsa. Egy megemelkedett inzulinszint (lasd inzulin rezisztencia fent) pedig meg hatekonyabban vegzi a zsirkepzes feladatat.

Az inzulinrezisztencia es a majon, izmokban lerakodott zsir kozott is rendkivul szoros osszefugges van.


Ezekbol talan latni lehet, hogy az inzulin hormonnak kulcsszerepe van a 2-es tipusu cukorbetegseg kialakulasaban.


Az idoszakos bojtoles egyszeruen pedig segit az inzulinszint helyreallitasaban, illetve a szervezetben lerakodott zsir elegeteseben, ezzel pedig a 2-es tipusu cukorbetegseg visszaforditasaban (gyogyitasaban).


Akit erdekel ennel szakszerubb leirast talalhat a korabban hivatkozott blogon:

[link]

[link]


Az eloadas sorozat:

[link]

2017. júl. 2. 20:20
Sziasztok.kisgyermek korom óta 1-es tipusú cukorbeteg vagyok.immár 30 éve.oda figyeléssel és egész életmódváltással igenis "egészségesen" lehet vele együtt élni.
613. bnedora (válaszként erre: 610. - Csakén22)
2017. júl. 2. 20:06
Evés után is mérd meg másfél órával. Nem ártana diétázni, kevesebb CH-ot fogyasztani.
612. bnedora (válaszként erre: 611. - 597e292c7d)
2017. júl. 2. 19:26
Az utolsó mondatodat hogyan kell értelmezni? Én úgy tudom, hogy azért kell az inzulin beadása, mivel nem a hasnyálmirigy nem termeli azt. Akkor, hogy lehet magas?
611. 597e292c7d (válaszként erre: 595. - L.luiselotte)
2017. júl. 2. 17:57

Ha jol ertem, 2-es tipusu cukorbeteg van.


A 2-es tipusu cukorbetegseg a hirekkel ellentetben jo esellyel gyogyithato a kovetkezo modon:

- megfelelo taplalkozas (LCHF etrend)

- idoszakos bojtoles (intermitent fasting)


Javaslom dr. Jason Fung kanadai orvos blogjat (Intensive Dietary Blog) ahol tobbek kozott eloadassorozatot is talalsz az elhizasrol es a 2-es tipusu cukorbetegsegrol.

A Diet Doctor honlapjat is erdemes megnezni a LCHF etrend miatt, illetve az idoszakos bojt (intermittent fasting) temaban is vanak informaciok.


A gyogyszer, az inzulin csak a tunetet (vercukorszint) probalja kezelni, a problema gyokere az inzulin rezisztencia. A gyogyulas lenyege, hogy a magas inzulin szintet kell

"megtorni".

2017. júl. 2. 08:03
a héten elkezdtem mérni,ez elött soha nem mértem.5.8 és 6.1 között mozog nálam az éhgyomori.nem tudom mennyire jó ez.
609. globus (válaszként erre: 606. - Renyh)
2017. júl. 1. 19:22
Ha IR van, akkor magas az inzulinszint, tehát inkább alacsonyabb vércukor értékek vannak... diagnosztikához a terheléssel változó görbét használják. Cukor + inzulinérték páros függvényében.
608. globus (válaszként erre: 607. - Bnedora)
2017. júl. 1. 19:21
Most direkt elővettem egy múlt heti laborleletet. Ref. tartomány 3,9-5,5. 5,5-öt már csillagozzák nálunk.
607. bnedora (válaszként erre: 605. - Csakén22)
2017. júl. 1. 19:00
Nem hiszem. 6.5-ig jó.
606. renyh
2017. júl. 1. 16:17
Én úgy tudom, hogy éhgyomorra magasabb
2017. júl. 1. 15:17
sziasztok.mennyi a normális vércukorszint éhgyomorra?elküldtek cukorterhelésre és IR-re. az IR-eseknek az éhgyomori magasabb mint az evés utáni?
604. bnedora (válaszként erre: 603. - Emili14)
2017. jún. 20. 21:41
Nem hallottam róla.
603. Emili14
2017. jún. 20. 18:07
Sziasztok! Hallott már valaki a fehér eperfa tablettáról? Szabad-e orvos megkérdezése nélkül szedni? Mennyire lehet hatásos mint természetes alapú készítmény? Köszönöm előre is.
602. gizus58 (válaszként erre: 599. - Renyh)
2017. jún. 19. 15:18

I, vagy II,típusú cukros?? Mennyi a háromhavi cukor értéke??Mérték gondolom, ez a HBA1AC.Nem tudom mennyi ideje cukros, de 29 évesen ezt már meg kéne tanulnia hogy vigyázzon magára.Gondolom inzulinos?

Igen ez a hypoglikémiás sokk.Nagyon vigyázni kell mert kóma is lehet belőle. Hideg verejtékezés, zavartság, sápadtság, remegés ezek mind ennek a jele.Jó a szőlőcukor,vagy 100% narancslé de utána kell enni lassan felszívódó szénhidrátot is pár falatot,, mert csak a szőlőcukor nem elég, az csak tűzoltás!

601. renyh (válaszként erre: 600. - Bnedora)
2017. jún. 19. 10:08
Mikor felkeltett és hozzáértem, jéghideg volt a teste, de nyirkos. Nagyon hülyeségeket beszélt, hallucinált, azt hitte, van még ott valaki és hozzá is beszélt :(
600. bnedora (válaszként erre: 599. - Renyh)
2017. jún. 18. 14:11
Nekem 3 havonta kell járnom. Nem elég csak szőlőcukrot adni, hanem lassan felszívódó CH-ot is kell ennie, hogy ne essen le megint. Az össze-vissza beszélésről még nem hallottam, ha valakinek lemegy a cukra, izzadás, remegés a jellemzője.
599. renyh (válaszként erre: 598. - Bnedora)
2017. jún. 18. 12:57
Jár félévente kontrollra, pont nemrég volt, rendben találtak mindent (bár firtatnám a pontosságot). Viszont most a héten már harmadszorra történt az, hogy felkeltett éjszaka, össze-vissza beszél, totál lent van a cukra. Adok neki szőlőcukrot és 10 percen belül rendbejön, de nagyon nyugtalan vagyok. Nem tudom, mi az oka, hogy a dolog kezd állandósuni és nagyon féltem.
598. bnedora (válaszként erre: 597. - Renyh)
2017. jún. 16. 05:47
Remélem jár rendszeresen kontrollra. Jó lenne, ha odafigyelne arra, hogy mit eszik, és betartaná a dietetikus tanácsait. Ő még nagyon fiatal, a cukorbetegség szövődményei a kritikusak. Ha nagyon lemegy, be is kómálhat, ami nagyon veszélyes. Nem játék ez a betegség.
597. renyh
2017. jún. 16. 05:40

Sziasztok!

A barátom évek óta cukorbeteg, de nem tanulta meg kezelni, így éjszakánként van, hogy annyira leesik, hogy nem is tud magáról. Ilyenkor én megmérem és adok neki szőlőcukrot, de mi lesz, ha egyszer nem veszem észre? Hogy vehetném rá, hogy figyeljen oda jobban? 29 éves

596. bnedora (válaszként erre: 595. - L.luiselotte)
2017. jún. 10. 19:45
A stressz felviheti, de ennél már bekómálhat az ember. Nekem, ha 10 fölé megy parázok. Szerencsére 4x-i szúrással rendben szoktam tartani.
595. l.luiselotte (válaszként erre: 594. - Bnedora)
2017. jún. 10. 19:24

én nem szeretném naponta, ezért inkább bármennyi gyógyszert megeszek, de nagyon rosszak a mellékhatásai. ja, és a kórházba sem szeretnék befeküdni ezért most nagyon hallgatok a diabetológosokra.

nem tudom mitől ment fel, nem vagyok édesszájú, nem vagyok túlsúlyos, étvágyam inkább rossz mint jó, mozgok eleget, a tilos kajákat meg nem is szeretem, a családban sem volt ilyen. Van azért tippem,: ülő munka és a munkahelyi stressz okozhatta.

594. bnedora (válaszként erre: 593. - L.luiselotte)
2017. jún. 10. 18:40
38? az nagyon sok. Én, 20-nál azonnali inzulint kaptam.
593. l.luiselotte (válaszként erre: 592. - Bnedora)
2017. jún. 10. 18:30

most újra aktuális lett a v.cukor mérés, működik a Méry, de nem tudom lenullázni, a memóriát eltüntetni ( 3 év alatt eltünt a haszn., utasitás, a neten meg már újabbaké van fenn )

- csütörtökön 38 volt a v. cukrom, most elég sok gyógyszerrel próbálják levinni. Kaptam inzulin injekciót, az nagyon jó volt, 8 mmmol-t le is vett, de most még nem szeretném naponta

592. bnedora (válaszként erre: 590. - L.luiselotte)
2017. jún. 10. 16:09
Nekem is Méry van, de eddig még semmi baja nem volt.
591. globus
2016. nov. 22. 10:50
Nekem is AccuCheck van, gyerekjáték kezelni, nagyon szeretem. Leellenőriztem az értéket aznap, amikor rendes vérvételre mentem, pontos.
2016. nov. 15. 17:16

Méryt kaptam a cukorgondozóban. Elég drágák hozzá a kellékek,de nem is az a baj, hanem sokszor lefagy a mérő.

Tavaly vmi hipermodernnek mondta az orvosnő, de nem lehet folymatosan használni. ( mert néha leáll és nem mér ) visszavittem, de nem tudták megjavitani.

Nem vettem, helyette másikat, de lehet hogy kellene

2015. jún. 15. 07:58

sziasztok 35 éves 2. tipusú cukorbeteg vagyok Pestről.

Látom nagyon régen írtatok.

Valaki?

2015. márc. 16. 15:23
A karkötős dolog nekem is tetszene.... engem is néztek már többször is alkoholistának. :(
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook