Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! fórum

Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
790. bnedora (válaszként erre: 789. - SSSzilvi)
máj. 10. 20:09
Sajnos, nem tudok neked segíteni.
máj. 10. 19:32

Sziasztok!

Nem tudom mennyire aktív ez a fórum. Tudtok esetleg javasolni orvost akihez kérhetnek időpontot cukorbetegséggel kapcsolatban? A terheleses értékem nagyon nem jó, a cukor magas, az inzulin alacsony. Felnőttkorban kialakuló 1-és típusú diabéteszre gyanakodnak, de jelenleg épp az ötödik orvos akar tovabbpattintani. Tűu doktort olvastam több helyen, hogy jó, de nem kapok hozza időpontot, Breyer doktornő pedig nem foglalkozik ilyen esetekkel.

Koszonom

jan. 29. 14:57

Sziasztok!

Olvastam hogy a cukorbetegség tünete lehet ízérzékelési zavar.

Ez lehet oly mértékű, hogy pl. egy sima colát light colától ne lehessen megkülönböztetni?

Köszönöm a választ előre is!

787. csikil4ny (válaszként erre: 786. - Norma2)
jan. 28. 08:39
Ne feszülj rá te sem. Ha nem tudja megenni, akkor vagy a mennyiség sok, vagy nem ízlik neki. Nehéz átszokni egy kötelező étrendre.
786. norma2
jan. 27. 00:01
ilyen probléma sosincs szoktam tőle kérdezni sose éhes kaja után, Elég neki az amit eszik. Sőt van hogy még ezt se akarja megenni Főleg az ebédet mindet..
785. csikil4ny (válaszként erre: 783. - Norma2)
jan. 26. 17:37
Ha evés után fél-, egy órával nagyon enne valamit, akkor az elfogyasztott ételre nem jól reagál a szervezete.
784. norma2 (válaszként erre: 781. - Globus)
jan. 26. 17:23

Az a baj ez nem járható út ugyanis mindig egyénileg kell vágnom annyit amennyit a diétában kenyérre meghatározzok. nem egyenlő cikkekről van szó meg fizikai képtelenség ugyanolyan méretű cikkeket vágni.

Ha pedig annyit vennék amennyit éppen sikerül vágni akkor azzal lehet kiszorítané olyan ételeket amelyek Úgy gondolom szintén fontosak.

A másik dolog hogy számolni akarom az étrendhez.

783. norma2 (válaszként erre: 782. - Csikil4ny)
jan. 26. 17:21
Értem De mit értesz az alatt hogy megdobja hogy kell ezt értelmezni hány százalékkal dobja meg az előtti értékhez képeat, vagy mi az amikor azt mondod hogy ez nem jó étel mert megdobja...
782. csikil4ny (válaszként erre: 772. - Bnedora)
jan. 25. 20:47
Leginkább az egyén reakciójára érdemes figyelni. Nekem pl. a zabpehely megdobja a vércukromat.
781. globus (válaszként erre: 779. - Norma2)
jan. 25. 18:58
Összeadod a hozzávalók CH tartalmát. Kapsz egy viszonylag magas értéket. Ezt elosztod annyi felé, ahány szeletre vágod a kész kenyeret. Azzal már tudsz számolni.
780. bnedora (válaszként erre: 779. - Norma2)
jan. 25. 18:52
A vizet nem kell számolni. Számolj csak alapanyagot.
779. norma2
jan. 25. 15:34

Ti ezt hogy számolnátok?

Adott egy lisztkeverék amiből felhasználtam 500 gr-ot. (és rá van írva a csomagolására hogy ennyi és annyi CH zsir fehérje tartalmaz 100 gr-ja)

És 330ml vizet adtam hozzá. Igen ám de a tészta ugyebár megkelt és lett egy 750gr-os kenyerem.

namost ezt hogy vegyem ha ebből pl 40gr cikket vágok?

Adjak annyi vizet hozzá míg 750 gr-om nem lesz a kalkulátorban?

Mert jelenleg csak 430 gr-nak veszi az egészet.

778. bnedora (válaszként erre: 777. - Juhászzsófi)
jan. 24. 07:03
Én nem, egyből inzulinos lettem.
jan. 23. 20:54
Szép estét nektek. Használt valaki közületek Diaprel Mr 60 mg-os cukorgyógszert?
776. norma2 (válaszként erre: 772. - Bnedora)
jan. 13. 13:25
Köszönöm.
775. norma2
jan. 13. 13:24
egyelőre a háziorvossal beszélve. De akkor megvárjuk a diabetológus orvos véleményét.
774. norma2 (válaszként erre: 773. - Bnedora)
jan. 13. 13:19
Nem mert csak áprilisra kaptunk időpontot (vagyis kapnánk, és mást meg nem találtunk akihez mennénk). Én csak arra gondoltam hogy megkisérelni elhagyni figyelve közben a vércukrát, miként változik.
773. bnedora (válaszként erre: 771. - Norma2)
jan. 13. 11:28

Valamit nem értek. Anyukád nem jár rendszeresen kontrollra dietetikusnál? Nekem 3 havonta menni kell. Egy dietetikus jobban tudja, mint a házi orvos, hogy mit kell csinálni.

Azért, mert 1x-2x alacsony a cukra, még szerintem nem jelenti azt, hogy kevesebb gyógyszert kell bevennie.

772. bnedora (válaszként erre: 769. - Norma2)
jan. 13. 11:24
A zabpehely lassú felszívódású.
771. norma2
jan. 13. 00:17

Köszönöm Finiske70! Utána nézek magam is ezeknek.

Ma mért vércukrot anya, éhgyomorral 5.6 volt, aztán mért reggel után 2 órával akkor szintén 5.6 volt. Ez már igy jól hangzik nem? A normáls értékben van. De a fogyással kezdeni kéne valamit.

Szerintetek beiktathatnánk heti 1 max 2 napot (nem egymás után) amkor csak gyümölcsöt és zöldséget enne? Természetesen kevesebb kalóriát ezáltal. Csak nem tudom Ch -ból mégis hogy számoljak, mert ugye zöldségeknél nem számoljuk. De heti 1-2 nap nem hiszem hogy nagy bajt csinálna, mi a véleményetek erről? Esetleg aki már próbálta, nem! inzulinosként II diabétesszel?

A másik dolog azon gondolkodtam, ha ez a vércukor szint megmarad, talán el lehetne hagyni 1 szemet a mostani 2 szem 500mg meforalból. De erről megkérdem a háziorvost majd. Ha diéta meleltt is tartható lenne a cukorszint, szerintem nem lenne szükséges tovább szedni míg jó a cukra.

jan. 12. 23:49
Én próbálom tartani a diétát, és el kezdtem szedni fahéjkapszulát, és a szememre fekete áfonya kapszulát. Azt vettem észre hogy a szemem javult is már.De a cukrom is kezd beállni. Mozgásként többet gyalogolok. Azt is olvastam hogy a savanyú káposzta is jó a cukor csökkenéshez.
769. norma2
jan. 11. 19:22
A cerbona zabpehely cukormentes változata az lassú felszívódású vagy gyors?
768. norma2 (válaszként erre: 767. - Walaki_mas)
jan. 11. 19:21
Koszonom.
767. Walaki_mas (válaszként erre: 765. - Norma2)
jan. 10. 20:01

A DietDoctor angol nyelvu oldalan rengeteg recept es otlet van. A rovid, magyar nyelvu tejekoztatoban is talalsz recepteket.

Az LCHF etrendben az energia a zsirbol jon, igy nem egy kenyer helyettesitot kell keresni, hanem azt kell atgondolni, hogy milyen etelek azok, amelyek majd az energiat adjak.

Egy peldat mondok: pizzat padlizsan vagy karfiol alapon lehet kesziteni teszta helyett. Az energia nagy resze nyilvan nem a padlizsanbol vagy a karfiolbol fog szarmazni, hanem peldaul a sajtbol, husbol, tojasbol, oliva bogyobol, stb.

Nagy valoszinuseggel ez az etrend dragabb lesz/lenne a jelenleginel.

766. norma2 (válaszként erre: 763. - Walaki_mas)
jan. 10. 18:14
Köszönöm szépen hogy próbálsz segíteni de kérlek értsd meg hogy nekem ide az angol tudásom kevés hiába linkeld ezeket az oldalakat semmit nem értek belőle.
765. norma2
jan. 10. 18:12
Értem a ha ennyire kiállsz a kenyér satöbbi mellett hogy az tilos akkor légyszíves mondjál nekem olyan élelmiszert ami megvásárolható és alapját képezi az étrendnek amivel az ételek fogyaszthatóak. Mert jelen esetben pl a teljes kiőrlésű kenyer az ilyen. Mégis mit tegyek az étrendbe ha a kenyér tilos
764. Walaki_mas (válaszként erre: 758. - Norma2)
jan. 10. 17:26
Igen, a fogyas kulcsfontossagu, en korabban mar leirtam, en mit tartok hatekony modszernek.
763. Walaki_mas (válaszként erre: 761. - Norma2)
jan. 10. 17:24

A megertesem szerint:

A main stream orvostdomany celja a vercukorszint (tunet) kordaban tartasa inzulinnal / gyogyszerrel.

Ennek egyik fo celja az lenne, hogy a szovodmenyeket megakadalyozza.

Az orvosi kutatasok azonban azt tamasztjak ala, hogy az inzulin es sok, a 2-es cukorbetegseghez hasznalt gyogyszer nem alkalmas a kardiovaszkularis szovodmenyek csokkentesere. Sot, barmilyen meglepo, az inzulinnal/gyogyserekkel szigoruan karbantartott vercukorszint egyenesen nagyobb kockazatot jelent, mint egy kevesbe jol kontrollalt vercukorszint. Szoval nem csak, hogy nem csokkentik, de az inzulin es jo par gyogyszer egyenesen noveli ezen szovodmenyek kockazatat.

A kardiovaszkularis szovodmenyek pedig a legjelentosebbek, a legtobb cukorbeteg ettol a szovodmenytol hal meg.

A 2-es cukorbetegseg fo problemaja ugyanis a hiperinzulinemia (nagyon magas inzulinszint) es inzulinrezisztencia. A kivulrol bevitt plusz inzulin es az inzulin hatasara "rajatszo" gyogyszerek pedig segitenek ugyan a tunet (vercukorszint) kezeleseben, de a problema valodi okat (iznulin) csak sulyosbitjak.

Ez ahhoz hasonlo, mintha egy akoholista elvonasi tuneteit ugy kezelnek, hogy alkoholt adnak neki.

Ezek a fajta gyogyszerek es az inzulin egyebkent elhizast is okoznak. Az inzulinnak ugyanis a felesleges cukor zsirra alakitasa a funkcioja. Tobb inzulin ezt hatekonyabban vegi el.

Azt is emlitetem, hogy a cukorbetegseg es a rak kozott is osszefugges van. Ez mogott is a magas inzulinszint es inzulin rezisztencia van.

Az USA-ban 2013-ban az elhalalozasok 3 fo oka:

1) Sziv betegsegek (Heart Disease) 23.7%

2) Rak (Cancer) 22.8%

3) Kornikus tudo betegseg (Chronic lung disease) 5.7%

Reszletes es sokkal pontosabb informaciot talalsz az alabbi linkeken, ahol a kutatasokra hivatkozast is megtalalod.

A harmadik linken olyan gyogyszerek vannak, amelyek hatekonyak a 2-es tipusu cukorbetegseg eseten.

[link]

[link]

[link]

762. Walaki_mas (válaszként erre: 759. - Norma2)
jan. 10. 16:42

Ugy gondolom abban teljesen igazad van, hogy van haszna es ertelme is a megvaltozott etrendnek, hiszen peldaul a szenhidrat mennyiseg szmepontjabol valoszinuleg sokkal jobb, mint a korabbi etrend.

En arra gondoltam, hogy a 130 CH etrendnek a lenyege nem a cukorbetegsegbol valo gyogyulas elosegitese, hanem hogy a hasznalt gyogyszer/inzulin mellett a vercukorszintet kordaban tartsa.

761. norma2 (válaszként erre: 756. - Walaki_mas)
jan. 10. 10:18
Azt áruld el nekem a vércukorszintet normális keretek között lehet tartani akkor miért alakul ki szövődmény Én úgy tudtam akkor alakul ki ha a vércukorszint magas.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook