Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csúcsforma 3 hónap alatt - sorstársak kerestetnek fórum

Csúcsforma 3 hónap alatt - sorstársak kerestetnek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2183. ella87 (válaszként erre: 2174. - Cirmiana)
2014. júl. 9. 11:41

Hát igen, kinek mi a csúcsforma, ugyebár, ezt megbeszéltük többször is, de szerintem nagyon jó, hogy ez a kis csapat így megmaradt, a sok ellendrukker ellenére :)


Én személy szerint nem szándékozom felérni, és az elsődleges célomat elértem, amiért indítottam a fórumot, mégpedig azt, hogy újra jól érezzem magam a bőrömben :) SZóval, tökjó. :)

2182. cirmiana
2014. júl. 9. 10:56
lehet, hogy igazad van, én is gondoltam rá, hogy most hanyagolni kéne... semmiképp sem akarnék most a határaimat feszegetve futni, csak könnyű kocogásra gondoltam.
2181. 993dda84ef (válaszként erre: 2180. - Cirmiana)
2014. júl. 9. 10:08

Ha a térded most a fő szempont, akkor én hanyagolnám egy időre a futást, hiszen most éppen az a cél, hogy biztosítsd a hatékony, és sérülésmentes működését, amihez az izmokat kell felépíteni, közben minek terhelnéd éppen azzal a mozgással, ami a legnagyobb terhelések egyikét jelenti számára.


Erősítenék ezerrel, közben a megfelelő étrenddel, esetleg úszással, vagy rövidebb kardióval úgyis alakulni fogsz. Ha futás, akkor viszont csakis emelkedőre felfelé, az kisebb terhelés a térdnek, és nagyobb izommunka. Lefelé valakinek a nyakában, gurulva, vagy hátrafelé, mert az gyilkos tud lenni a térdekre nézve.:D

2180. cirmiana (válaszként erre: 2179. - 993dda84ef)
2014. júl. 9. 08:00

Hát ez nem egészen az én érdemem, inkább azé, aki a laparoszkópos műtétet kitalálta ;-) egy nagy hasi műtét után én sem tehetnék mást, csak punnyadhatnék hetekig.

most a legfontosabb célom a térdem helyrerakása lesz, minden más erősítés csak ezután lehet, nagyon be vagyok ijedve miatta.

2179. 993dda84ef (válaszként erre: 2157. - Cirmiana)
2014. júl. 8. 22:47
Nem hangzik rosszul közben úgyis érzed majd, hogy alakítsd az arányokat. Már az dicséretes, hogy eszed ágában sincs hetekig punnyadni egy műtétet követően.:D
2178. 993dda84ef (válaszként erre: 2165. - Guruljka)
2014. júl. 8. 22:37

Hányan halnak meg azok közül, akik "egészségesen" táplálkoznak, példamutató életmódot folytatnak. Készpénznek semmit nem lehet venni, így biztosan elkerülni sem, ezért soha ne emészd magad feltételes módok miatt, értelmetlen!:D


A legjobb tudásod szerint cselekedtél, az éppen elegendő.

2177. 993dda84ef (válaszként erre: 2154. - Gribedli***)
2014. júl. 8. 22:31

Nekem tetszik Serena arca is, mert érdekes, egyedi, jól esik ránézni, és illik is az összképbe, a mosolya szerintem irtó helyes.

Mondjuk ő az izomkötegeket illetve ezt a "masszív egész" élményt a genetikának köszönheti, ha megnézed a nővérét, aki egész életében ugyanazt az edzésmunkát végezte, látható a különbség. Ő szikár, nyúlánk alkat, míg Serena egy izomkolosszus, ahogy írtad, az a típus, aki ránéz egy súlyzóra, és már meglátszik rajta.:D

2176. cirmiana
2014. júl. 8. 17:13

Bocs, ezt nem tudtam, hogy kerekesszékes volt. Akkor azért még nehezebb lett volna a mozgásra motiválni...

Az azért nagyon nagy szó, hogy te ennyit tudtál váltani a szokásaidon!

Nekem asszem nincs szükségem nagyon alapvető változtatásokra, de még apróságokat is olyan nehezen szokik meg az ember...

2175. Guruljka (válaszként erre: 2173. - Cirmiana)
2014. júl. 8. 16:32

Nem, vékony volt, de hát kerekesszékes.

És együtt hagytuk abba a dohányzást, ő még 10 hónapit élhetett szabadon, cigimentesen... :D Örült is nagyon.

Megállapították nála a érszűkületet, de nem foglalkoztak vele. Kapott keringésjavítókat, de csak az első műtét után.

Tudom, hogy nem mindegy, és hogy sokat számít a mozgás, és ő is tornázhatott volna, mert a lerobbanása előtt sportolt. De már annak örültem, hogy felélénkült, mert új kerekesszéket kapott, sőt elektromosat is felírták, és el tudott menni vásárolni vele. Még ülni is jóval többet ült, mint azelőtt.

2174. cirmiana
2014. júl. 8. 16:14

ella: igen, lassan vége a 3 hónapnak... én mondjuk már az elején mondtam, hogy nem hiszem, h nekem személy szerint sikerül ennyi idő alatt csúcsformába lendülni :D de örülök, hogy megmaradt a csapat, és nem szándékozom feladni!

Ez a 158 kcal tényleg kevésnek tűnik nagyon, de abban is teljesen igazad van, hogy felesleges számolgatni, ha jól érzed magad közben :)

2173. cirmiana
2014. júl. 8. 16:11
Guruljka: és a férjed is túlsúlyos volt? Azért a főzés csak egy faktor, inkább az életmódon van a hangsúly szerintem, összetettebb dolog, és nehéz valaki helyett változtatni... most a kórházból hazajövet én is rögtön letámadtam a férjem (sokadszorra) a cigi miatt, de nem tudok helyette dönteni :( - persze van, ami a "családanyán" múlik a család egészsége szempontjából, szóval nagy a felelősség tényleg...
2172. cirmiana
2014. júl. 8. 16:07

én nagyon szeretem az én telefonomat, most ugyan gépről netezek, mert nincsenek itthon a gyerekek, de amikor velük vagyok, akkor itthon is a telefonról szoktam követni pl ezt a fórumot is, ha bekapcsolnám a gépet, a lányok azonnal mesét akarnának nézi rajta :)

nincs is sok mobilnet előfizetésem, csak ami a legolcsóbb csomagban alapból van (most arra volt elég, h 2 napig a kórházban netezzek) - wifit használok hozzá, ingyen

2171. Guruljka (válaszként erre: 2170. - Csikil4ny)
2014. júl. 8. 15:41
A fiamnak szerzünk be egyet, mert sokféle előfizetési csomag van olyan, hogy készüléket is tartalmaz részletfizetésre.
2170. csikil4ny (válaszként erre: 2169. - Guruljka)
2014. júl. 8. 15:36
Jelenleg nekem sincs, de ha szükségem lenne rá biztos kispórolnám. :)
2169. Guruljka (válaszként erre: 2168. - Csikil4ny)
2014. júl. 8. 15:05

Nálam sokkal egyszerűbb a dolog: nincs rá pénzem.

De akkor se lenne sürgős, mert én mégis hol a csudába netezzek? Itthonról szoktam az asztali gépről. Alig teszem ki a lábam, akkor meg nem akarok netezni.

Telefonálni esetleg kell, de arra alkalmas a butatelefon is.

2168. csikil4ny (válaszként erre: 2167. - Guruljka)
2014. júl. 8. 14:59
Guruljka én is hasonlóan, egyelőre azt mondtam nincs is szükségem ilyen okos kütyüre, aztán egyszer biztos, hogy rájövök mégis hasznos.
2167. Guruljka (válaszként erre: 2166. - Ella87)
2014. júl. 8. 14:48
Nekem butatelefonom van, a netet se használom rajta.
2166. ella87 (válaszként erre: 2158. - Guruljka)
2014. júl. 8. 14:38

Én is a telefonomra teszem a zenéket, és van rajta egy alkalmazás, a runkeeper, ami méri, hogy mennyi idő alatt mekkora távot futsz, átlagosan hány perc alatt futsz le egy km-t, mi a legjobb időd, sőt, célt is be lehet állítani, így fokozatosan vezet el addig, hogy lefusd az aktuális célod, tökjó. Az egyetlen, amit nem értek, hogy ugye azt is írja, hogy hány kalóriát éget el az ember, na ez nekem mindig gyanúsan kevés, tegnap 6 km után írta, hogy 158 kalóriát égettem, ami szerintem nem lehetséges, biztos, hogy több. De ha nem, az sem baj, nem érdekel, a mozgás öröme a fontos, ezt már megtanultam.

Lányok, tudtátok, hogy a három hónap mindjárt lejár? :) És még mindig itt vagyunk :)

2165. Guruljka (válaszként erre: 2163. - Cirmiana)
2014. júl. 8. 14:10

Nálunk már az epe rossz állapota is meglepő volt, mert nem voltak panaszai.

Én meg akkor sem tudtam kevésbé főzni mint most, mégis kétségbe estem, hogyan csináljam. Ezt nem értem még azóta sem.

A férjem két éve (egy évvel a műtét után), egy újabb műtét után, szívrohamban meghalt, és még most sem tudtam megbékélni azzal, hogy ha már akkor okosan főzök, még talán élhetne.

Én is csak a halála után döbbentem rá, mennyire elhíztam, pedig elég régóta foglalkoztat az egészséges táplálkozás ráadásul. TUDNOM KELLETT VOLNA!

2164. cirmiana
2014. júl. 8. 14:08
Persze én apalpból zsírszegényen főzök, meg pl. ahol tejszín van előírva egy receptben, azt mindig le kellett cserélnem, inkább több főtt-nyers zöldségtől készültem ki mindig, meg a túl sok kávétól (sajnos ;)
2163. cirmiana
2014. júl. 8. 14:05

hát... végül is, amit a sebész mondott, abban van logika a számomra: hogy eddig sem termelt epét az epehólyagom, annyira el volt kövesedve, tehát igazán nagy változtatásra nincs szükségem

meg amúgy korábban is azt tapasztaltam, hogy annyira egyéni, ki mit bír megenni rossz epével... úgyhogy a saját tapasztalataimra hagyatkozom, ha valamit nem bírok majd, úgyis rosszul leszek tőle :D

2162. Guruljka
2014. júl. 8. 13:56

A Kalóriabázisban többször segítünk olyanoknak, akiket egyszerűen rossz tanácsokkal lát el a szakember, és heteken át kínlódik, mert képtelen a diétát tartani.

Olyan előírások mellett nem is csoda.

2161. Guruljka
2014. júl. 8. 13:55

Egy zacsi nem egészen 200 Ft. A kapszula legalább 5 ezer.


A férjemnek (érszűkület miatt elhalt bélszakasz eltávolítása után) azt mondta a sebész, hogy semmi puffasztót ne egyen.

A dietetikai tanácsadás szerepelt a zárójelentésén, de telefonon sem tudtam elérni dietetikust.

Mivel az epehólyagot is eltávolították, próbáltam zsírszegényen főzni, de akkor még nem sikerült igazán. Nem is tudom, hol volt az eszem.

2160. cirmiana (válaszként erre: 2159. - Guruljka)
2014. júl. 8. 13:48

Igen, nekem anyukám ajánlotta, mert neki is javított a térdén, ő csak úgy lenyel egy kávéskanálnyi adagot... lehet kapni kapszulában is, de gondolom, ugyanaz 100x-os áron ;)

Csak még nem merek elkezdeni semmi ilyesmit egy pár napig-hétig.

Egyébként annyira vicces, amit a diétáról mondtak a kórházban:

1. orvos: 3-4 hónapig epediétát tessék folytatni

2. orvos: hétvégén nincs diétás tanácsadás, tessék utánanézni majd a neten

3. én orvosom, aki műtött: 3-4 NAPIG!!! tessék odafigyelni, ne egyen nagy tányér babfőzeléket, vagy másfél kiló gyümölcsöt egyben

:D :D :D

ezek után arra jutottam, hogy óvatosan kísérletezek, mit bírok, pl igazi kávét még nem merek egy darabig, vagy nagyon sok gyümölcsöt-zöldésget sem, meg ezekkel az étrendkiegészítőkkel

is várok még.

2159. Guruljka (válaszként erre: 2157. - Cirmiana)
2014. júl. 8. 13:42

Ha a kurkuma nálad a fűszert jelenti, engem helyrehozott.

Naponta teszek valamelyik kajába, de van, aki citromos limonádéban issza meg. A vállam régóta elhúzódó, nagyon fájdalmas állapota megszűnt, és a térdeim is remekül helyrejöttek.

2158. Guruljka (válaszként erre: 2155. - Ella87)
2014. júl. 8. 13:40

Éppen a fiamnak sincs lejátszója, amit kölcsönkérhetnék.

De itt ez a telefon, megnézem majd, mit lehet rátölteni. Még az időmérésben is segíthet.

2157. cirmiana
2014. júl. 8. 13:37

Most ez a tervem júliusra:

-heti 1-2x úszás, ha belefér, akkor oda-vissza gyaloglással (kb egy óra, nagyon meredek tereppel)

- heti 1-2x futás, de csak a rövid távomon, mindenféle erőltetés nélkül

- minden nap térderősítés-nyújtás

- a kórházban sikeresen lefogyasztottak 61 kg-ra, kíváncsi vagyok, ez így marad-e, mindenesetre most nem vagyok messze az 58-as célomtól ;)

- elkezdek szedni glükozamint, meg kurkumát is.

2156. cirmiana
2014. júl. 8. 13:35
Sziasztok! Rekabeka köszi a linket, már a sokat is áttanulmányoztam, de egyelőre a héten nyugi van eltervezve :) ma jönnek haza a gyerekek, tegnap jó nagyot sétáltunk a férjemmel, a végére eléggé elféradtam... azért csak van rajtam 3 fércelés :D sajnos már sokszor vágtak, úgyhogy előre tudom, hogy a varratszedés (pénteken) az megint egy nagy ugrás lesz majd a közérzetemben, onnantól mozgok majd megint.
2155. ella87 (válaszként erre: 2127. - Guruljka)
2014. júl. 8. 13:00

Kötelességemnek érzem elmondani neked, hogy azonnal indulj futni :) :)

Az elején nehéz, de én már úgy imádom, hogy csak na! komolyan, az endorfin meg a jó levegő kárpótol, plusz én akkora király zenéket viszek mindig, nagyon jóó. Tisztára kicserélődtem tőle, energikus vagyok :)

Az elején engem is nagyon zavart, hogy bámulnak, mert én iszonyatosan vörös leszek tőle, de most már nem érdekel, bámuljanak csak.

egyedül is nagyon jó futni, nem kell valakivel, berakod a zenét, és uzsgyi!

2154. gribedli*** (válaszként erre: 2149. - 993dda84ef)
2014. júl. 8. 11:57

Ah, szerintem Kim mindezt a cécót nem csinálta meg, az színtiszta háj és ott is volt, nem lett átültetve máshonnan!:)))


Mondjuk ettől függetlenül szerintem egyike azoknak a moletteknek, akik dekoratívan molettek. Van egy nagyon vékony húga, és ő is csinos. Nyilvánvaló, hogy Kim soha nem lesz még normál súlyú sem, de becsülöm benne, hogy azért eltornázgat. A súlyát illetően rengeteget hazudik, már többször kicikizték emiatt. Ő ilyen bootyliscous fazon és pont, szerintem innen a következő lépés az lenne, hogy vallja be, amikor már pl 100kilós és ne hazudja, hogy 60-65.


Szerintem jól festene az ő érzéki arca Serena testén, nem?:DDD Mert már a minap is néztem, hogy Serena fejszerkezete annyira majomember. Természetesen a teljesítménye és izomkolosszus léte előtt leborulok, ez nem kérdés, csak a fejével nem vagyok kibékülve:)))

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook