Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fájásgyengeség miatti császár után lehet még természetesen szülni? Mitől alalkul ki? fórum

Fájásgyengeség miatti császár után lehet még természetesen szülni? Mitől alalkul ki? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 4. 22:10

Az elsőnél nekem is fájásgyengeség miatt volt császár. A másodiknál ugyanahhoz a dokihoz jártam és mindvégig azzal biztatott, hogy szülhetek "simán".

Végül mégis császár lett (így döntött a főorvos). A kíírt napon azt állapította meg, hogy túl magasan helyezkedik el a baba feje, és ez kedvezőtlen. No, meg figyelembe vették az én kívánságomat is... meg, hogy az előző is császár volt.


Egy kicsit hiányérzetem is van, hogy nem tudtam meg, milyen is igazából szülni. De így 9 év távlatából sem felejtem el az iszonyú fájdalmakat, és végül nem bánom, hogy így alakult.

2008. júl. 4. 17:54
Harántúl szűk a medence az is császáros szokott lenni. Nekem ez volt...
18. RLindi (válaszként erre: 17. - Bb52f751dd)
2008. ápr. 9. 15:11

Köszönöm:-)

Gratulálok,h. Neked sikeült!

Remélem én is elmondhatom ezt magamról nemsokára:-)

2008. ápr. 9. 13:29

Ha a másodiknál nincs semmilyen probléma,természetesen lehet.Ha viszont ez adottság,akkor bele kell törődni.

De szerintem nincs két egyforma terhesség és szülés!

Hátha sikerül!

Nekem sikerült és nagy élmény volt :)

Én drukkolok,hogy neked is sikerüljön :)

16. RLindi (válaszként erre: 15. - Daroki)
2008. ápr. 3. 11:23

Hát nem semmi..h.vki egyszerűen ilyen alkat. Na azért még reménykedem,h. a második jobban sikerül:-)

De durva..bár előre szólok kicsit morbid gondolat de anno az ilyen nőcik haltak bele a szülésbe,nem:-S mármint aki nem tudott simán szülni..

15. daroki (válaszként erre: 14. - RLindi)
2008. ápr. 3. 11:05

Az első dokim azt mondta,hogy ilyen alkat vagyok,egyszerűen képtelen vagyok arra,hogy spontán szülésem legyen.Valószínűleg igaza lehet,mert tényleg soha semmilyen fájásaim nem voltak,nem indult be a szülés magától.

Az első gyereknél próbálkoztak nálam is mindenfélével,de semmi.Akkor szólt a fődoki,hogy ekkora gyereket mint ami bennem van,csak császárral fogok tudni világra hozni.

De sztem ez nem törvényszerű,hogy mindannyiunknál megismétlődik.Fel a fejjel,elne kenődj itt nekem!:)

14. RLindi (válaszként erre: 12. - Daroki)
2008. ápr. 2. 21:45
De ennek mi lehet az oka? Bocs,h. ennyit szenvedek ezen de nagyon foglalkoztat...
13. RLindi (válaszként erre: 11. - Krizsanevi)
2008. ápr. 2. 21:45
Hát nem:-( De ha legközelebb babát várok esküszöm rákérdezek a dokitól még időben. Ha lehet én rágyúrok:-) Ugy szeretnék rendesen szülni.
12. daroki (válaszként erre: 10. - RLindi)
2008. ápr. 2. 21:32
Hát én szó szerint elcseszett vagyok ebből a szempontból:)Ugyanazt mondta a doki mint az első szülés előtt.Pedig másik doki császározott.Fájásgyengeség.Kihordtam minden terhességemet a 40.hétig,és még most is az lennék,ha nem csinálnak ők vmit:(
11. krizsanevi (válaszként erre: 9. - RLindi)
2008. ápr. 2. 21:13
Nem kérdezted a dokit, hogy nem lehet-e valahogy "gyúrni" erre, mármint hogy sima lehessen a következő?! Vagy hülyeséget kérdezek? Azt mondják, nincs két egyforma szülés, lehet, hogy a köv. már sima lesz :-)
10. RLindi (válaszként erre: 7. - Daroki)
2008. ápr. 2. 21:05
Köszi Rita! S mitlyen indokkal nem tudtad volna megszülni a másodikat sem spontán,mit mondott a doki? Valszeg nála sem jöttek volna rendesen a fájások vagy miért?
9. RLindi (válaszként erre: 8. - Krizsanevi)
2008. ápr. 2. 21:04

Az szuper:-) Nálam sajna nem hatott az oxitocin sem...

Remélem azért legközelebb nem így lesz. Az a parám,h. ebből a szempontból "elcseszett" vagyok és nem tudok rendes fájásokat prdukálni:-(

8. krizsanevi (válaszként erre: 4. - RLindi)
2008. ápr. 2. 20:42
Szia! Nekem is az volt, de az oxitocin hatott.
7. daroki (válaszként erre: 6. - RLindi)
2008. ápr. 2. 20:37

Szia Lindi!


Hát nálam az első szülés ilyen volt.Fájásgyengeség,téraránytalanság miatt császár.Aztán második alkalommal lehetett volna hüvelyiszülés,de mivel az UH szerint nagyobb babát jósoltak,meg semmi jele nem volt annak,hogy simán tudnék szülni,ezért megint császár lett.A harmadiknál meg automaticer császár lett.

Amit tudok én is és az orvos is mondott,hogy nem tudtam volna megszülni a második babát sem spontán,sajnos nálam nem mükődött volna a természet a megszokott módon:(

2008. ápr. 2. 20:12
Hmm? Valaki? Ne már,h. csak nekem volt ilyen...
5. csilla80 (válaszként erre: 4. - RLindi)
2008. ápr. 2. 16:42
Koszonom a felvilagositast,ezt tenyleg nem tudtam. :-)))
2008. ápr. 2. 16:39
Azt jelenti,h. a fájások túl gyengék ahhoz,h.táguljon szal nem halad a szülés. Röviden:-)
2008. ápr. 2. 16:38
Mit jelent a fajasgyengeseg? Lehet butan hangzik,de en nem tudom... azt viszont igen,hogy en nem birom a fajdalmat..:-)))
2008. ápr. 2. 16:30
Volt valakinek (rajtam kívül) fájásgyengeség miatti császárja? ez vajon mitől lehet? Nagyon szeretnék másodszorra spontán szülni így bizom benne eza fájásgyengeség nem valami alkati dolog.
2008. ápr. 2. 16:30
Fájásgyengeség

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook