Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 császár után lehet természetesen szülni? fórum

2 császár után lehet természetesen szülni? (beszélgetős fórum)


1 2
44. 3f09b36c49 (válaszként erre: 8. - Kékmacsek)
2009. nov. 28. 23:45
Én örülök,hogy megszülhettem 2 császár után, sokkal gyorsabban épültem fel, és a szülés sem tartott sokáig 3,5 óra volt,és ha a császár lenne a természetes akkor cipzár lenne a hasunkon. A császár tele van kockázatokkal, csak erről nem beszélnek, hasi nagy műtétnek számít, így sok szövődménye is lehet, de összenövések mindenképp kialakulnak.
43. 3a92f8d690 (válaszként erre: 40. - Czirczamircza)
2009. nov. 28. 22:10
Én megszültem a babámat a nyáron aki sajnos meghalt a 35. héten de nem vágtak fel hála....
2009. nov. 28. 22:08
Előbb a naplómba beleolvashattál volna de semmi baj nekem ilyenre nics szükségem tudom a következő babámat is természetes úton fogom megszülni!!!köszi
41. 3f09b36c49 (válaszként erre: 38. - 3a92f8d690)
2009. nov. 28. 21:16
Szia, császármetszés feldolgozó alkalmat csinálnak Geréb Ágiék www.szules.hu-n lehet rá jelentkezni. Nekem segített, 2 császár után megszültem a 3. gyereket, ehhez persze isteni csoda és egy jó orvos kellett.
2009. aug. 28. 15:41
Úgy tudom, hogy már egy császár után sem lehet. Sőt, nekem még sajnos egy szülésem sem volt (de nagyon szeretnék hamarosan),de volt már egy olyan műtétem, ahol a méhemet is megnyitották. És azt mondta a doki, hogy még így sem szülhetek majd csak császárral.
2008. dec. 20. 23:23
Zsoltika 3 és fél lessz mire szülök a doki azt mondta semmi akadélya de csak akor tud biztosat mondeni ha már a végén járunk!!
2008. dec. 20. 23:22
Engem is császároztak az elsővel és semmiképen nem akarok még 1 császármetszést!!Még mindig le vagyok zsibbadva és azt a fájdalmat alig éltem túl másnap mikor fel kellett kelni!!akik meg kipottyantották a gyereket úgy sétáltak mintha nem is szültek volna!!Most vagyok 8 hetes és el fogok járni kinezológushoz hogy segítsen rajtam mert nagyon félek a császártól!!!
2008. dec. 20. 23:12
Én úgy tudom, hogy nem.
36. Sirga
2008. szept. 30. 12:35
Első gyermekem rosszul ékelődött be, ezért született császárral - 70 óra vajúdás után. A másodiknál nem voltam eléggé nyitva. Harmadszorra már esélyem se volt természetes szülésre. Szerintem nem lehet. Bár én is úgy készültem, nagyon vágytam rá, de "ez jutott"! :) Van 3 csodaszép gyerkőcöm. (Egyébként egy tipp azoknak, akik az elsőt császárral szülték, és a másodikat szeretnék természetes úton: legalább 3 évig hagyjátok pihenni a szervezeteteket! Nekem valószínűleg közrejátszott az is, hogy az első gyerkőc után 1 évvel eü. abortuszra volt szükség, és eközött a műtét között, meg a második baba születése között nem telt el még 2 év sem!)
2008. szept. 25. 12:01

Sziasztok! Két fiam született már császárral, a másodiknál nagyon készültem a természetes szülésre,egy napos vajúdás után úgy ítélték meg, hogy jobb a császár, mert vékony a heg. Nem igazán tudok beletörődni, elég friss is a dolog, a második fiam 2 hónapos. A császárral, mint műtéti bevatkozással semmi bajom, 48 óra után "hazaszaladtam" utána, viszont szeretném átélni/megélni a szülés minden természetes fájdalmát, gyönyörét... Ha jár erre olyan, akinek sikerült és lenne kedve megosztani tapasztalatait, levelezni erről, nagyon örülnék.


Gabi

34. 78 (válaszként erre: 33. - Dézsa)
2008. febr. 1. 17:45
köszi az infókat, tudod, én is ezt szeretném, de naon!!!!!!!!!!!!
33. Dézsa
2008. febr. 1. 15:02

Nem igazán tudok részletekkel szolgálni, mert egy kedves ismerősöm az aki szült és csak telefonon beszéltünk utána.

Nagyon drukkoltam neki, reméltem hogy tevékenyen is a segítségére lehetek- végül egyedül sikerült neki! (A dúlaság felé kacsingatok)

32. 78
2008. jan. 30. 11:44
Dézs, és hány óráig tartott, milyen volt? Esetleg részletek....?(ha goldolod, privátban...)
31. Dézsa
2008. jan. 28. 22:17

Jaj!!!

Bocsánat!!!


Az a szülés amit említettem nem két császár után volt, hanem csak egy után.

2008. jan. 25. 20:33

Nekem egy hátrányom volt a csaszival, hogy nem indult be rendesen a tej, és csak 4 hónapig tudtam szoptatni azt is végig tápival kiegészítve. De ennek lehet, hogy semmi köze nem volt a császárhoz, lehet akkor sem lett volna ha simán szülök.

Egyébként én mindíg azt szoktam mondani, hogy ha már egyszer felvágták a hasamat akkor legalább "ott" maradjak meg eredeti állapotomban, ha már a hasammal úgysem tudok mit csinálni. Akármennyit fogyok mindíg lesz egy kis kötényem.

2008. jan. 25. 13:11
mindenképp császár a harmadik.
2008. jan. 25. 13:10

szia!

nekem az első gyerek faros volt és ezért tuti császár.

a második megszülethetett volna simán de 4 kiló és 55 cm volt. én meg 60 kiló

igy ez is császár.

megmondta a doki hogy a harmadik ha lesz az is császár de már automatikusan,mivel nem kockáztat az esetleges következményektől.utólag megjegyzem nem bántam meg hogy császárral szültem.és tuti ha lenne valaha harmadik(persze nem lesz)

azt is császárral szülném.eleve könnyebb volt. nem vajúdtam fél napig, nem kellett rettegnem mi van ha valami miatt nem fér ki a gyerek, beszorul vagy bármi lehet ami komplikációhoz vezet. nem volt gátmetszés és igy nem lett tropa a hüvelyem.

lehet hogy nem tapasztaltam meg a normál szülés szépségeit,de a gyerekek nyugodtan kiegyensulyozottan születtek és első naptól(!)aludtak éjszaka. és tejem is volt szopiztak több mint egy éves korukig.és én is felépültem még egy hét sem kellett.

szerintem ne erőltessed a normál szülést.örülj hogy egészségesen megszülöd a gyereket.ez a legfontosabb,nem az hogy szülsz.nekem az egyik szobatársam császár helyett a normál szülést választotta. kockáztatott és vesztett. 14 óra vajudás után beszorult a gyerek a szülőcsatornába és a végén császárral vették ki.majdnem ráment.

27. 78
2008. jan. 25. 12:11
Lehet, hogy az István mellett döntök... :) Csak majd, persze, ha lesz tesóka a pociban...( :) )... Addig informálódok.........
26. 78
2008. jan. 25. 12:09
Dézsa, hány óráig tartott?...
25. 78
2008. jan. 25. 12:09
Dézsa, ez komoly...? Nagggyon örülök!!!!!!!!!!:))))))))))))
2008. jan. 25. 00:11
Nekem az első császár volt. Ha másodikra kerül majd a sor akkor pedig császár lesz. A doki biztos, hogy ezt fogja javasolni, én pedig nem fogok ellenkezni. Persze hozzá kell tennem, hogy az én csaszim teljesen jó volt, semmi problémám nem volt utána.
23. Dézsa (válaszként erre: 22. - 78)
2008. jan. 24. 23:58
És már januárban is volt...
22. 78
2008. jan. 24. 12:27
Köszi, Sz.Csirke!!!!!!!!!! :)))))))))))))) Egyébként az Istvánt nagyon ajánlják cs. utáni szüléshez!! Pont hallottam, hogy dec.ben volt ott két ilyen is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :))
2008. jan. 23. 20:30
Nekem is császáros volt az első babám!!Kegyetlen rossz...én is imádkozom hogy a második már sima legyen:)
20. Sz.Csirke (válaszként erre: 16. - 78)
2008. jan. 23. 20:15
A szulesznomtol kaptam egy dvd-t, nagyon ajanlom mindenkinek, ha be tudjatok szerezni. cime: Birth Choices
2008. jan. 23. 18:43
Nekem is sürgőségi császárom volt (bikini vonalon), de azt a poklot nem kívánom senkinek. Utána kaptam egy "jó kis" mélyvénás trombózist, így nekem a császárról nagyon rossz a tapasztalatom. Remélem a második baba normál szülés lesz. Mert mégegyszer császárt nem akarok!
2007. nov. 20. 10:48

Bocsi, hogy megkérdezem, de miért akartok mindenáron "normális" szülést a császár(ok) után?


Ha az orvos úgy ítéli meg, hogy nem kockáztat: jobb ha nem reped szét a korábbi műtéti heg a kitolási szakaszban. Ha ez megtörténik, akkor méheltávolítás is szükségessé válhat. Nálam is ettől féltek, de szerencsére megúsztam. Mint írtam két császár után szültem kétszer természetesen. Tehát van tapasztalatom bőven. Most lehet, hogy elcsodálkoztok, de a két hüvelyinél majd belepusztultam a fájdalomba.

Én ha tehetném inkább nem ragaszkodnék annyira a normál szülésekhez ezekben az esetekben. Tényleg nagyon szép történeteket lehet hallani a szülésekről, de ez általában a valóságban nem igazán úgy működik. Nem véletlenül kérik a császárt a nők ha lehet, főleg a sztárocskák, akik megtehetik. Ezt természetesen én is elítélem, hogy csak kényelmi szempontok döntsenek. Szerintem az orvos döntse el, az ő felelőssége.

Ezzel csak azt szerettem volna közölni, hogy ne keseredjetek el ha ismét császárra kerülne a sor!

2007. nov. 19. 11:57

sziasztok,

én a fiamat sürgősségi cscsászárral szültem,de pont amiatt hogy sürgősség volt hosszában vágtak (köldöktől lefele)

szerintetek ilyen vágással engedik a második babót természetes úton születni ?

16. 78
2007. nov. 19. 11:49
szia, Sz.Csirke, hol nézted a videót?
2007. nov. 17. 04:34
Es az anya nagyon boldog volt, hogy vegre szulhetett:)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook