Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Borderline személyiségzavar fórum

Borderline személyiségzavar (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
3584. Smirnoff (válaszként erre: 3577. - Cirmos1978)
2017. dec. 28. 13:30

Ne kezeld mashogy, mint mas embert! Magad miatt.


Amugy a "nincs betegsegtudta" es felreertelmezett fsag. Nem elhetek ugy, h nekem mas a standard. Muszaj a normalisakhoz igazodni. Tudom el, h dilis vagyok, es sokszor zsigerbol rosszat teszek, meg nekem piszok nehez a haromig szamolj el produkcio, de normaliskent KELL elni. Nincs mas merce!

2017. dec. 28. 06:31
Vagyunk itt páran akik szentül hiszik h csak minket szeretett imádott szenved és visszatér. Mindig megbocsátottunk. Jozanodjunk már ki!!! Manipuláltak kihasználtak megaláztak mert ők igy játszák az életet.
3582. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 3580. - Cirmos1978)
2017. dec. 27. 22:28
Pedig de.
3581. csikil4ny (válaszként erre: 3580. - Cirmos1978)
2017. dec. 27. 22:19
Miért nem keresel magadnak egy kevésbé problémás társat?
3580. cirmos1978 (válaszként erre: 3579. - E3bf3a7dde)
2017. dec. 27. 21:14
Másik pasi miatt biztos nem! Meg vagyok róla győződve, hogy 100% nem. És ezt nem azért írom, mert nem szeretnék róla tudomást venni.
2017. dec. 27. 18:36
Bocs. Látom férfi vagy!! Akkor másik pasi miatt tiplizett!!
3578. e3bf3a7dde (válaszként erre: 3577. - Cirmos1978)
2017. dec. 27. 18:34
Nem sokat tudsz tenni. Ha nem válaszol eltünt nincs mit tenni. Val.szin h másik nő miatt!! Kihuzta magát a felelősség alol. Nem kell magyarázkodni igy. Jellemző rájuk. Most két csajjal is kitárgyaltuk őket. Sajnos egy kaptafára vannak gyártva!!! Szinte ugyan az actörténetünk. Nekem csak 5 honap volt. Én jártam a legjobban!! Én nem birtam pedig nagyon nagyon szerettem!!
2017. dec. 27. 16:56
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni! A párom diagnosztiált borderline. 7 éve vagyunk "együtt". Az első másfél év intenzív kapcsolat ulán egy se vele, se nélküle kapcsolat, kisebb nagyobb megszakításokkal. Októberben "újrakezdtük". Ő azt mondta, hogy most már tuti hosszútávon akarja. 1-2 együttlét után (ami nagyon jól működik)egy semmiség (mint mindig)miatt "eltűnt". Ez október végén történt, azt írta üzenetbe, hogy nem erre vágyik. Ez után még váltottunk néhány smst, de november közepétől nem elérhető. Azóta kb 10 üzenetet küldtem neki de egyre sem reagált. Ebben leírtam mennyire szeretem, mellette vagyok stb. Én úgy gondolom, hogy az eltünése oka az a felelőségelhárító viselkedés (volt már ilyen), amit ezek a személyek előszeretettel alkalmaznak egy-egy kirohanás után. Ha távolról meg lát az utcán engem vagy az autómat látom, hogy titokba figyel, vagyis szerintem nem közömbös. Szerintetek mit tegyek. Mint írtam volt már ilyen de minden eset más és más. Egyszerűen tanácstalan vagyok. Szerintetek mit tegyek??
3576. 35fd735e6f (válaszként erre: 3561. - Moneet)
2017. dec. 26. 21:26
Mi van már Veled/veletek?
3575. csikil4ny (válaszként erre: 3574. - E9aeb5fb70)
2017. dec. 26. 19:25

Én is így gondolom, éppen ezért kérdeztem az érintetteket.


Az eredményt tekintve mindegy, hogy betegség miatt vagy gerinctelenség miatt bántalmazza a mellette élő felet. Nem beszélve azokról a családokról/kapcsolatokról, ahol gyerek is van.


A saját életünkért mi magunk vagyunk a felelősek, nem a mellettünk élő ember. A gyerekeinkért szintén! Sőt! Mert egy nő dönthet úgy, hogy neki megéri az évi két-három jó nap miatt szenvedni 363-at, de a gyerekeit nem teheti ki ennek. Szerintem.

3574. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 3570. - Csikil4ny)
2017. dec. 26. 19:18
Valószínűleg csak a papír megléte illetve az, hogy a border elmondja neked, hogy beteg. Na de ez a 22-es csapdája, mert az igazi bordernek nincs betegségtudata és titkolja mint a fene. Aki pedig nem tud róla meg úgy az egészről semmit, az nyilvánvalóan gerinctelen önzőnek (hülyének) titulálja.
3573. csikil4ny (válaszként erre: 3571. - 35fd735e6f)
2017. dec. 26. 05:33

Mármint a vele együtt élőnek mivel jobb ha borderline-os bántja?


Még annak idején megnéztem a videót, nagyon beteg dolognak tartom, ha valaki azért ül egy bántalmazó kapcsolatban, mert jó a szex. Jó a szex, de közben belehal???!


Igazad van, én nem borderessel éltem, hanem skizofrénnel, akinek nem dr. Gugli állította fel a diagnózisát.


Csak azt látom, hogy itt ebben a fórumban nagyon sokan inkább áthárítják a felelősséget a borderesre, a saját felelősségüket meg nem vállalják. Nem kötelező egy rossz kapcsolatban ülni, s az hogy hány évig ülünk benne saját döntés. Szerintem.

3572. 35fd735e6f (válaszként erre: 3570. - Csikil4ny)
2017. dec. 25. 22:56
Amzgy addig jó mig nem érted s különbséget, addig nem volt közöd valóban borderline zavaroshoz, olyanhoz, akunek van is papirja es az is. Ajánlom figyelmetekbe Szurovecz kitti : a borderline csodálatos szerető videójat youtube-on, No abbol megtudod, hogy mi a különbség. Csak 9 perc, hallgassátok meg!!!! Negéri !!!
3571. 35fd735e6f (válaszként erre: 3570. - Csikil4ny)
2017. dec. 25. 22:50
A gerinctelen önző ember az egy jellem, viseljedés. Ugynevezett rárakodott szemelyiseg jegyek. A borderline meg személyisegzavar... nagyon nagy a különbség. Változhatnak, persze, ugy hivják, hogy személyiseg stuktura csiszolás, ami brutál melo, es nem megy egyedül.. segitség kell. Ez betegség. Az önzőség az nem.
3570. csikil4ny (válaszként erre: 3567. - 35fd735e6f)
2017. dec. 25. 21:43
Egy valamit nem értek: mi a különbség egy gerinctelen, önző ember és egy borderline-os között?
3569. 35fd735e6f (válaszként erre: 3568. - Hajnallányka)
2017. dec. 25. 21:15
Nem mindegy, h a viselkedését nem.lehetett elfogadni, vagy személyiségzavaros volt. Nagy különbség...a borderre kifejezetten jellemző, hogy tudja szeretni es gyűlölni ugyan azt a személyt.. es ő ezt akkor teljese komolyan gondolja :(
2017. dec. 25. 20:58
Azt gondolom az én exem is borderline .Nekem öt évem ment rá.Szerettem és szeretem,de nem lehet elfogadni a viselkedését.Tudja hogy nincs rendben amiket csinál sok mindent tudnék én is mesélni.
3567. 35fd735e6f (válaszként erre: 3562. - 8a65af67ce)
2017. dec. 25. 20:42

Nem mindenki...sőt! Csak hidd el, aki évekig benne van egy ilyen kapcsolatban, az nagyon ismeri őket. Tanácsot tud adni...

Én nagyon nagyon szenvedek, es soha senkinek nem kivánom ezt, amit én most szakitaskor megéltem. Arrol nem is beszélve, hogy olyan szinten a szeretet es a gyűlölet dinamikájában élnek, hogy kb egy perc alatt megteremti a " hu baszd meg erre vártam egész nap" érzését, majd kettő masodperc alatt azonnal letombolja....

Tudod mit élnek meg a borderesek párjai a sokadik szakutás után? Nagyjábol olyanok mint akiket háromszor elcsapott a kamion...

Én imádtam. Az életemnél is jobban szerettem. Minden időmet amit tudram vele töltöttem... most szerelmes lett más nőbe, mint sokszor máskor is, csak akkor nem jött össze neki. Most igen. De szivesen irok veled priviben. Nem vagyok pszihiáter, de tudtam jol kezelni... most majdnem engem kezelnek :(

3566. Jessica32 (válaszként erre: 3561. - Moneet)
2017. dec. 25. 14:27
Szerinted hogyan lenne jó?
2017. dec. 25. 12:18
Én elengedtem. Már 6 hete nincs kommunikácio. Főleg h itt kiveséztük h milyenek. Szeretem de már nem szerelemmel! Tudom h beteg ezért meg is bocsátottam. Nagyon nehéz volt. Mert brutál modon megkinozta a lelkem.
3564. csikil4ny (válaszként erre: 3561. - Moneet)
2017. dec. 25. 11:52
Szia! Csak az a kérdés, hogy te miért vagy vele? Ha azért engeded, hogy bántson mert szereted, akkor miért panaszkodsz? Szeresd vagy engedd el, de ülni a szegben és közben nyüszíteni felesleges. Van gyereked?
3563. e3bf3a7dde (válaszként erre: 3562. - 8a65af67ce)
2017. dec. 25. 11:13
Sztem nem kell annak lenni. Épp elég szenvedni velük. Tipikusak a tüneteik.
2017. dec. 25. 09:27
Itt mindenki szihiáter?
3561. moneet
2017. dec. 25. 09:22
Sziasztok! Bordeline a párom...Pár hónapja derült ki,én derítettem ki,mert már nem tudtam hova tenni a viselkedését.Lányok,emberek,,,istenem,megőrülök,,,hogyan szabaduljak meg tőle???nem tudok.Szeretem,pedig ha tudnátok miket tette velem???Én 43 éves nő,ő 31 éves férfi.2 éve tart,szerinte 3,5 mert azt sem tudja.Imád és szeret és minden..egyszer,5 perc múlva fordul.van hogy napokig oké,de aztán változik.Keresi az új alkalmat abban a percben ahogy összeveszünk.Megy felelőtlenül összevissza.Iszik,lassan belemegy a drogba.semmije nem volt amikor megismertem,semmije...húztam húztam felfelé...picit sikerült,amikor elengedem,egyre lejebb csúszik.Megkérte a kezem 3x .Felelőtlen.Vezet jogosítvány nélkül ittasan.Hp vírus hordozó,de ezt titkolja,nem akarja kezeltetni.Nem is tudja miről beszélek.feljelentett mert akit összeszedett lány,arra ráírtam,hogy vigyázzon,így állt bosszút.Sokszor félelmetes sokszor szeretni való.Leállítottam a piáról,ekkor dugiba elkezdett inni,rá a gyógyszer.Ja hazudik mint a vízfolyás,de közbe azt érzem,hogy nem direkt csinálja,mintha nm tudná.Nagy vonalakba most ez jött ki belőlem,Hogyan tovább?????
3560. 35fd735e6f (válaszként erre: 3558. - Csikil4ny)
2017. dec. 16. 17:15

Tudom, hogy eltart egy darabig, de csak jobb lesz mindig. egyenlőre azon vagyok, hogy a karácsonyt valamilyen szinten békében túléljem.

Nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz.

Igazad van, persze az időszakos bántásai is zavartak, de az főleg, hogy elhagyott egy más nőért.

Fel kell fognom lassan, és persze el kell engednem.

Abban bizok, hogy karácsony után minden rendben lesz. Hidd el mindent megpróbálok, hogy jól csináljam... mindent.. Érted?

Lekötöm magam, elfoglalom magam...

De igazat kell adnod, hogy nem rövid a sok sok év... és nekem, mint rák jegy szülöttjének nehéz a felejtés. A rák a multban él....sajnos :( :(

2017. dec. 16. 10:33
Imanka! Igazad van ebben h fogva tartanak. Mármint lelki szinten. Ugy fogalmaztam h hipnotizál. Egy honapja nem beszéltünk nagyon megbántott fenyegetett. A jozan ész azt mondja h nem szabad keresni. Mégis belémköltözött minden pillanatban gondolok rá.
3558. csikil4ny (válaszként erre: 3557. - 35fd735e6f)
2017. dec. 16. 07:49
A kigyógyulás eltarthat egy darabig. Az, hogy időszakosan bántott nem számít, csak az, hogy másért elhagyott?
3557. 35fd735e6f (válaszként erre: 3556. - Csikil4ny)
2017. dec. 15. 21:40

Igen. Értem mit akarsz írni. A mi hibánk is. Be kell látnom, de csak akkor tudom, ha meggyogyul a lelkem. Hibáztunk. Igen. Nem akartam megváltoztatni. Jo volt vele. Vele voltam.

Egy perc alatt olyan extázisba hozott, h leírni nem lehet.

De kigyogyulok es maskeppen fogom látni. Egyenlore a csalodottsag es az, hgy elárult, az jobban fájt.

3556. csikil4ny (válaszként erre: 3555. - 35fd735e6f)
2017. dec. 15. 06:47
Nem azt írtam, hogy pszichésen beteg. És a naivitást is felsoroltam, mert az, hogy majd én megváltoztatom, vagy miattam meg fog változni nem működik. Persze így utólag könnyű ezt mondani. Én csak 3 évig bírtam, igaz belebetegedtem, nekem ez kellett, hogy kilépjek, a lelkiismeret-furdalásom is eltűnt, mert tudom, hogy minden utat megpróbáltam mielőtt kiléptem ( vplt férjem skizofrén). Nem tudom és nem akarom őt hibáztatni, mert nincs betegségtudata és ameddig elment azt mind én hagytam.
3555. 35fd735e6f (válaszként erre: 3553. - Csikil4ny)
2017. dec. 15. 06:22

Szerintem nem kwll sérültnek lwnni.

Ők ugyan ugy mwgerdemlik a szetetetet mint mas. Hidd el a munkaköröm es beosztásom swm engwdné meg, h barmilyen módon pszihésen sérult legyek. Ezer féle pszihologiai vizsgálaton vagyok tul a munkámat illetoen...es 20 éve dolgozom a munkámban. Én csak szerettem es segiteni akartam...

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook