Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Borderline személyiségzavar fórum

Borderline személyiségzavar (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3674. tmilos (válaszként erre: 3672. - Csikil4ny)
2018. máj. 11. 16:15
Én választottam őt. Nekem is vannak hibáim emberből vagyok. De voltak gondok az elején is...alkohol is...de gondoltam majd én ,,megmentem” őt. A családjáról csak később kezdet el dolgokat mondani. Én nem fagattam. Hibás vagyok én is, nem szabadot volna ebből, hogy házasság legyen, de próbáltam bízni meg hinni benne. Hál Istennek se gyerek se közös vagyon nincs...ugymond csak 3 évem bánja...ez volt a tanulópénz. Én 33 éves vagyok, saját egzisztenciával. Hát őszintén megmondom, hogy nagyon nehéz dolog ez! Jó lenne olyas valaki aki azért szeret ami vagyok és nem azért amim van!
2018. máj. 11. 16:08
Ajánlom szives figyelmetekbe ezt a magyar dokumentumfilmet.akár érintett vagy akár nem,megéri megnézni. Címe:Fél lélegzet./53 perc/ A rendező Vereb Veer András.
3672. csikil4ny (válaszként erre: 3670. - Tmilos)
2018. máj. 11. 16:03

Soha nem a másikat kell hibáztatni, hanem azt megvizsgálni, hogy mi miért nem akartunk időben kilépni, egyáltalán miért választottuk az illetőt.


Másfél évig nem beszéltetek a családjáról? Nem volt gondja az alkohollal, vagy csak nem akartad észrevenni? Ne érts félre, nem hibáztatni akarlak. A volt férjem pszichés beteg, orvosi diagnózissal. De ha őszinte akarok lenni, voltak jelek, amik utólag kaptak értelmet. Nem rajta, hanem a környezete reakciói.


Tényleg szerencséd van, hogy nem született közös gyereketek, te kaptál egy újabb esélyt az élettől, csak most jól kell válassz.

3671. csikil4ny (válaszként erre: 3669. - Egykerdes)
2018. máj. 11. 15:56
A gyerekeid érdekében fogod magad és kiszállsz. A magad élete, ha nem elég értékes, akkor a gyerekeidet tekintsd fontosnak. Van egy csomó családsegítő szervezet...
3670. tmilos
2018. máj. 11. 14:19

Annyira vonzó volt és kurvára beleestem, nem tagadom. Nagyon egy hullámhosszon voltunk. A zűrős dolgok nem az elején derültek ki hanem 1,5 évre rá vallotta ezeket be...amikor be volt rúgva!

Az elején valószínűleg szerepet játszott, mindenben meg akart felelni nekem, de később már nem bírt kibújni a bőréből! Én meg azt hittem tudok majd rajta segíteni, mert egy ideig ő is akarta.

Én mondjuk összeteszem a 2 kezem, hogy nem lett baba a kapcsolatból. Annyira felelőtlenek és nem érzik, hogy a tetteiknek mik lesznek a következményei! Empátiából se állnak jól.

3669. egykerdes (válaszként erre: 3664. - Tmilos)
2018. máj. 11. 11:48
Hasonló a párom csak ő ne. Iszik és nem drogozott. De minden más kísérteties. De már van 2 baba. Nem tudom hogy szálljak ki hogy minden rendben legyen.
3668. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 3667. - Csikil4ny)
2018. máj. 11. 10:33
Na igen, a fő kérdőjel mindig erre vonatkozik, csak kifelejtődik.
3667. csikil4ny (válaszként erre: 3666. - Tmilos)
2018. máj. 11. 07:43
Engem az érdekelne, hogy ennyire zűrös nővel miért álltál szóba? (Komolyan érdekel.)
3666. tmilos (válaszként erre: 3665. - Moncsi82)
2018. máj. 11. 06:33

Szia.

Több mint 3 éve ismerkedtem meg a volt feleségemmel. Az elején az volt gyanús, hogy minden olyan gyorsan történt. 2 hét elteltével már összeköltöztünk (saját egzisztenciával rendelkezem). 1 hónap után szakítani akartam vele, mert úgy beszélt velem mint a kutyával, de könyörgött, hogy ne tegyem változtatni fog rajta....maradhatot. Ez hiba volt! Utána közel egy évig egész jól elvoltunk, majd egyik napról a másikra elköltözött az öreganyjához, hogy szakítani akar velem mert rossz ez az egész. 1 hét múlva visszaköltözött hozzám mintha mi sem történt volna. Ez volt a 2. hiba, hogy visszafogadtam, de mondtam neki több ilyen nem lesz, mert nem átjáróház. Egyre jobban megszaparodtak az alkoholos napjai...alkoholproblémái voltak. Ő addig ivott mindig amíg volt alkohol! Ha 1 üveg bor volt itthon akkor 1 üveggel, ha 4-el akkor 4 üveggel ivott meg. Elmondása szerint tinédzser korában az összes drogot kipróbálta ami létezik. Többször vittem be a sürgősségire majd pszichiátriára mert az alkohol miatt pánikrohamok törtek rá. Majd ott ajánlottak egy pszichologust neki, hogy segítségre van szüksége. Elkezdett hozzá járni és látszott rajta a változás. Ekkor házasodtunk össze. De a terápiát természetesen utána abbahagyta, hogy azt mondta neki a pszichologus már nem kell többet járni! Hazudott! Az utolsó fél év pokol volt...egyik órában így szeretlek úgy szeretlek szerelmem, rá 2 órára én voltam a világ legundorítóbb férfija a legszánalmasabb, stb. Visszatértek az alkoholproblémák, a manipulációk, hazudozások, az állandó veszekedések, mindig kellett a dráma nehogy nyugalom legyen. Ki akartunk költözni egy családi házba és lefoglalóztam mert annyira akarta és rá egy hétre elköltözött tőlem, h el akar válni, mert szar az egész. Összepakoltam a cuccait és mondtam neki, 3 napja van , hogy elvigye tőlem! Annyit mindent tudnék írni, ha valamire kíváncsi vagy még nyugodtan jelezd.Azt kell tudni még a feleségemről hogy őt azbanyja 16 évesen szülte, nem törödött vele. Az apját nem ismeri soha nem is látta. Az anyja szült később még egy lányt azt is elhagyta! Volt intézetben is. Sajnos szexuális bántalmazást is átélt mert amint kikerült az intézetből eladták és prostitucióra kényszerítették fél éven keresztül. Amikor összeismerkedtünk azt mondta rendezvényszervező, de hamar kiderült, hogy kint külföldön táncol! Ha részletesebben kíváncsi vagy valamira akkor írj nyugodtan mert egy könyvet tudnék írni erről a 3,5 évről amit együtt töltöttünk mert annyi mindent átéltem vele!. Amikor jó volt vele nagyon jó volt, de utána egyből jött a fekete leves! Nem volt kiegyensulyozott csak a ket veglet letezett szamara...nincs kozeput. Nem lehetett tervezni vele, a pénzt elszórta, hanyag és rendetlen volt. Imádta a putrit és a káoszt! 😉

3665. Moncsi82 (válaszként erre: 3664. - Tmilos)
2018. máj. 10. 23:25
Szia! Engem érdekelne.
3664. tmilos
2018. máj. 7. 06:20

Sziasztok!

Én 3 év együttélés és 1 évnyi házasélet után idén elváltam a feleségemtől! Nem bírtam már tovább! Okok: ambivalens kötődés és borderline személyiségzavar. Ha valakit érdekel a történetem akkor szívesen kifejtem, segítek, hogy más ne kerüljön ilyen szituációba mert iszonyat módon sérül az ember mellettük...

3663. Martika010 (válaszként erre: 3662. - Csikil4ny)
2018. máj. 4. 21:53
Segítséget szeretnék kérni.Borderline szindróma gyanúja merült fel az ismerősömnél.Több pszichológusnál járt már.Csalódott.Senki nem ismerte fel, illetve érdemben semmilyen segítséget nem kapott.Annyira szeretnék neki segíteni.Tétlenül nézzük ahogy vergődik, és mi tehetetlenek vagyunk.Fontos számára a szimpátia, az, hogy valóban érezze, hogy törődnek a problémájával, és hogy nő legyen a szakember, mert így könnyebben megnyílik.A legjobb szakembert keresem Budapesten, vagy akár skypon,Tudna valaki segíteni?
3662. csikil4ny (válaszként erre: 3661. - Miuci1999)
2018. ápr. 29. 18:03
Na akkor most beszélek én, csak olyan pszichológust keress, aki tényleg segíteni akar és nem csak egy hosszú évekig tartó pénzforrást lát benned. Esetleg tb-s is lehet, ha figyel rád eléggé.
3661. Miuci1999 (válaszként erre: 3660. - Csikil4ny)
2018. ápr. 29. 15:26

Kaptam gyógyszert szedem rendesen amitől a kitörések elmúltak. Pszichoterápiáról nekem senki sem beszélt :(

Sajnos azt tapasztalom, annyira nem vagyok megelégedve magammal annyira féltékeny vagyok (beteges!) , hogy tonkre teszem a kapcsolatom es egyre lejjebb kerulok lelkileg minden egyes nap

3660. csikil4ny (válaszként erre: 3659. - Miuci1999)
2018. ápr. 27. 23:53

Gyógyszerrel nem tanulhatóak a viselkedési formák, csak hosszas pszichoterápián. Gondolom beállították a gyógykezelést, szeded a gyógyszereidet?


Sajnos nem veszik elég komolyan a pszichoterápia részét, pedig pont az érzésekkel való együttélést kellene megtanítsák.

3659. Miuci1999 (válaszként erre: 3658. - Csikil4ny)
2018. ápr. 24. 06:16
2 hetet voltam a pszichiátrián , csak gyógyszert kaptam. A kitöréseim elmúltak de az érzésekre nincs orvosság
3658. csikil4ny (válaszként erre: 3657. - Miuci1999)
2018. ápr. 23. 20:33

Szia!


Jársz pszichoterápiára? Ott megtanulhatnád kezelni önmagad. A társasviselkedés tanulható, főleg ha meg akarja tanulni az ember. Meg ezek a szélsőséges érzelmi reakciók is uralhatóak. Nem könnyű, de lehetséges.

3657. Miuci1999
2018. ápr. 23. 19:31

Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, talán itt lesz pár ember aki megért. 18 éves vagyok, borderline..

2 éve vagyok együtt a barátommal , együtt is lakunk.Néha úgy érzem gyűlölöm, szakítok , elküldöm és ha elmegy teljesen összezuhanok mert rájövök mennyire szeretem...és ez megy folyton..Nem vagyok boldog, de nem tudok szakítani egyszerűen nem bírom egyedül úgyérzem beleőrülök.Semmi nem jó,semmi nem köt le, minden iskolai program alól kihúzom magam,nem járok el sehova, alig várom hogy haza érjek és levehessem az álarcot amit egész nap viselek. Minden embernek máshogy mutatom meg magam,de magam sem tudom melyik vagyok"én" . A külsőm az egyetlen dolog ami leköt folyton azon gondolkozom miben változzak hogy olyan szép legyek mint más?! Szép lassan ez is felőröl.Féltékeny vagyok mindenkire és éveim úgy mennek el hogy nem élek. Nem tudok változtatni. Félek.

3656. 35fd735e6f (válaszként erre: 3655. - VersEmber)
2018. márc. 20. 22:22

Jo, jó...

Azon leszek! :)

3655. VersEmber (válaszként erre: 3654. - 35fd735e6f)
2018. márc. 20. 22:18

Jó,jó......

De!

Az ember MINDIG LEGYEN OTTHON, minden tekintetben...:)

3654. 35fd735e6f (válaszként erre: 3652. - VersEmber)
2018. márc. 20. 22:01
Tudod Te jol! :) jobban mint barki mas ezen a Foldon...
3653. aaa54d258d (válaszként erre: 3651. - 35fd735e6f)
2018. márc. 20. 05:31
Kedves vagy!Köszönöm.
3652. VersEmber (válaszként erre: 3649. - 35fd735e6f)
2018. márc. 19. 23:52
Mi a gond?????
3651. 35fd735e6f (válaszként erre: 3650. - Aaa54d258d)
2018. márc. 19. 22:58

De jo vagy! :)

Egyenlore rendet kell rakni az agyamba..

Ami csak sikerul lassan..

3650. aaa54d258d (válaszként erre: 3649. - 35fd735e6f)
2018. márc. 19. 21:35
Én nem vagyok jó?
2018. márc. 17. 22:49
Nincs itt mar senki? Szerénke48? Mooney? Hogy álltok? Mi van Veletek?
2018. márc. 6. 13:33

A topictéma színházi feldolgozása.

Dühöngő ifjúság, Belvárosi Színház

[link]


- A jazztrombitás feleségét játszod. (Kovács Patrícia) Milyen a karaktered?

– Olyan nő, aki alig szólal meg, akkor sem nyitja ki a száját, amikor családi cirkuszok vannak. Inkább belefordul például a vasalásba, és megpróbálja túlélni egyik napot a másik után. A férje folyamatosan megalázza, ő csak nyel, nincsenek sem szavai, sem tettei arra, hogy kiálljon magáért. Éveken keresztül hagyja, hogy verbálisan elnyomják. Ez egy furcsa családon belüli erőszak. A férfi azt érzi, hogy semmilyen érzelmet nem tud kicsikarni a feleségéből, mert bármit tesz vele, jégcsap marad, és csak vasal, vasal, vasal. Más-más viselkedést várnak el egymástól, és folyamatosan félreértik egymást. Azt hiszem, ez ma nagyon aktuális, sok párkapcsolatban élnek így.


– De egyszer csak robban a feszültség, gondolom.


– A jazztrombitás, akit Szabó Kimmel Tamás játszik, nagyon ellentmondásos, de vonzó férfikarakter, egyszerre lehet gyűlölni és szeretni. Teljes mértékben tönkreteszi a feleségét és a barátait. Saját magával van baja, de a környezetén veri le, mindenkit bokszzsáknak használ. Aztán a bejáratott életükben egyszer csak megjelenik egy idegen, a feleség gyerekkori barátnője, aki kinyitja a nő szemét, és onnantól kezdve, mint a biliárdasztalon a gellert kapott golyók, más irányba haladnak a dolgok.

3647. e3bf3a7dde (válaszként erre: 3646. - 35fd735e6f)
2018. febr. 25. 10:11
Ez a gond h nagyon ég a tűz. Részemről nagyon!
3646. 35fd735e6f (válaszként erre: 3645. - E3bf3a7dde)
2018. febr. 24. 22:42
Nem győzködlek.. nem az volt a célom. még én sem vagyok jol.Te lassan egy éve ismered. Ez az időszak mikor a legjobban kellene égni a tuzbek..
2018. febr. 24. 11:02
Imanka. Amugy a volt párom is ilyen volt. Ha borult a terv teljesen beparázott. Ha csak pici változás is volt a tervben hisztizett. Mellesleg nem kell győzködni engem. Telhesen tisztában vagyok vele h kivel állok szemben. Őszintén szolva sajnálom!!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook