Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nárcisztikus személyiségzavar vagy borderline. Mi a különbség? fórum

Nárcisztikus személyiségzavar vagy borderline. Mi a különbség? (beszélgetős fórum)


2017. jan. 20. 10:43

Sziasztok ! 40 eves fiatalember vagyok!

Elek egy narcisztikus szemellyel, illetve nemtudom hogy mar igen-e, nehany napja kulon mentunk, de annyira szeretem, belehalok, szeretnem megerteni, vagy segiteni rajta, vagy rajtunk. Szeretnem megerteni hogy mi zajlik a narcizmusban szenvedonek a fejeben, amikor peldaul nem ismeri el hogy o hagyta nyitva az ajtot....szimplan ramfogja, es azt mondja emlekezetkihagyasom van. Tudatos ez neki ? Tudja hogy hazudik, tudja hogy mennyire bant ezzel, tudja hogy ez gonoszsag ? Ezmiatt elmentem pszihologushoz hogy meggyozodjek,velem van-e a baj, hisz olyan szinten alitotta hogy kezdtem ketelkedni. Vagy ertsem ugy hogy tudja csak nembirja elismerni hogy tevedett ? Mi van ezekkel, esetleg hogy lehetne meggyozni hogy eljojjon egy terapeutahoz, mikor mondtam ezt neki aztmondta, nekem van szuksegem ra...menjek en. Tudja hogy ez csak hazugsag a reszerol ? Hogyan lehetne valtoztatni, vagy nekem mit kene tennnem hogy egyuttelhessek vele. Hogy kene viselkednem, ilyenek erdekelnenek.... (tudom hogy csak egy betegsegben szenvedo tudja legjobban a valaszt, meg az orvosnal is jobban)

KOSZONOM A FIGYELMET

2016. dec. 30. 03:02
Sziasztok!!28 éves férfi vagyok,én is borderline-ban szenvedek!Szeretnék megismerkedni,ha lehet inkább privátban,olyan emberekkel akikkel megoszthatnám a történetemet,és ha kialakulna idővel egy komolyabb kapcsolat(ami nálunk ugye elég nehéz),annak nagyon örülnék,ugyanis a környezetemben ezt a betegséget senki se fogja fel,és nem érzi át,igaz nem is kívánom nekik,mert ők ebbe beleőrülnének.az email címem:noname89@gmail.hu
18. Miklós123 (válaszként erre: 17. - Estefani)
2012. szept. 6. 21:35
A narcisztikus személyiségzavar nem egykönnyen gyógyítható. 40 után a rezignáció, depresszió áll be nagyon sokszor, dehát ez nem gyógyulás. A jó narcisztikus kielégülési lehetőségek (sok pénz, tehetség, siker valamilyen területen...pl. nekem a munkámban) viszonylag könnyebbé tehetik a narcisztikus sorsát, és a terápia is könnyebb ilyen esetekben. Mindenesetre rettentő nehéz az egész...én vagy harminc éve tudom, hogy N. vagyok, tudom, hogy el kéne fogadnom magamat tökéletlennek, esendőnek ...de ez csak nagyon korlátozott mértékben sikerül.
2012. aug. 30. 20:45
Szerintetek minden nárcisz gyógyítható? Segítséggel be tudják látni önnön tökéletlenségüket? Én olyan nárciszt ismerek aki körül forog az univerzum. De szerintem sosem fogja belátni...
2012. aug. 29. 23:01
A narcisztikus személyiségről a Döme László könyve azt írja, hogy "sorsuk napfényesen alakul, de másoknak ebből kevés jut", tehát hogy sikeresek és önzőek. Én csak azóta vagyok - elég - sikeres, hogy terápiában voltam... részvétlen meg sosem voltam (mikor a kapcsolatom elmegyógyintézetben volt, naponta jártam hozzá).
2012. aug. 29. 06:32
VAN különbség!Ismerj meg pl engem és rájössz :)
2012. aug. 28. 21:30
Szerintem is összemosódik...
2012. aug. 23. 21:45
Szóval azt hiszem, hogy nem világos, van-e egyértelmű határvonal a kettő között.
2012. aug. 23. 21:43

Engem idáig mindig narcisztikusnak tekintettek, de a mostani dokim már azt mondja, hogy narcisztikusan színezett borderline.

Régebben én is kérdeztem egy pszichológus ismerőst, aki azt mondta: a borderline-nél a külvilág és a belső világ közötti határvonalak rendszeresen elmosódnak, összeomlanak, viszont a narcisztikusnál ez a hatás csak időnként omlik össze. Ennek alapján azt gondoltam, hogy én inkább narcisztikus vagyok - mert nálam a valóság és a fantáziák, belső gondolatok, érzések világosan elkülönülnek és csak olyankor nem tudom igazán, mi is a "valóság" és mik a saját érzéseim, amikor valamilyen súlyos kudarcélmény ér, megrendül az egész önbecsülésem. (Egy ilyen lelkiállapotban egyszer valóban vagy egy évig kényszeresen töprengtem arról, mi a külvilág, van-e olyan, hogy valóság, van-e oksági viszonyt a dolgok között - filozófia a tanult szakmám egyébként, tehát érthető, hogy ilyen kérdések foglalkoztattak, de az már beteges, hogy ezzel a fokú intenzitással.)

Tehát mivel nálam ez a "fal" általában szilárd, ezért gondoltam, hogy inkább narcisztikus vagyok. Ámde a mostani doktorom arra hivatkozva állítja a borderline-ot, hogy sokszor van illetve volt nálam "önsértő", öndestruktív magatartás - harapom a kezem, harapok tárgyakat, falba verem a fejemet, és hasonlók, lévén, hogy a családomnak és főleg a pici gyerekemnek ez nagyon rossz, ezért próbálok leszokni Viszont én viszonylag jól alkalmazkodom a társadalomhoz, olyan értelemben, hogy a borderline ismerőseimmel ellentétben sokat tudok tanulni, jó állásom van, ott megbecsülnek, etc. etc.

11. Estefani (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2012. aug. 6. 21:44
Pont most bújom ezt a honlapot! :)
2012. aug. 6. 21:37

Itt pl. elég közérthetően olvashatsz a két állapotról...


[link]


[link]

9. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 8. - Estefani)
2012. aug. 6. 21:05
Az még messze van.De a lényeg az volt,hogy ÉN felismerjem.Ne csak az orvos,én is.Járok hozzá,aztán ki tudja mit hoz a jövő :) Ebben a carban szerencsés vagyok,hogy ilyen enyhe,de a többi gázabb :((
2012. aug. 6. 21:02
Akkor a felismerés után jöhet a gyógyulás. :) Én szorítok! Remélem jó terapeutád van.
7. air (válaszként erre: 6. - 6ee0ffb012)
2012. aug. 6. 21:01
Hűha !Az komoly!:))))
6. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 5. - Estefani)
2012. aug. 6. 20:57
Igen,azzal kezelnek.De mondom,nálam csak ez a túlzott szeretet utáni vágy van meg,a többi része nem igazán igaz rám.Ezt a diagnózist is egy prof. adta,addig simán csak depis,szociális fóbiás meg ilyesmi voltam :(
2012. aug. 6. 20:55

Mindenfélét! Ezért is indítottam, hogy van-e ilyen.

Téged kezelnek? Pszichoterápiával?

4. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 1. - Estefani)
2012. aug. 6. 20:53
Húh,mit olvashattál??? :O Mert én is borderline-os vagyok,igaz,nálam csak a túlzott szeretetéhség van igazából jelen.Nárcisztikus borderline-ost nem ismerek.
2012. aug. 6. 20:42
Még nem de már írtam akinek javasoltad! :)
2. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Estefani)
2012. aug. 6. 20:39
Az orvosi oldalakat nézted?
2012. aug. 6. 20:13
Van egy ismerősöm aki nárcisztikus személyiség, de szerintem súrolja a borderlinét... Mi a különbség? Vagy ezek a határok összemosódnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook