Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Borderline személyiségzavar fórum

Borderline személyiségzavar (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
3494. 35fd735e6f (válaszként erre: 3492. - E9aeb5fb70)
2017. dec. 4. 21:56
Én áldozat voltam. Soha nem voltam erőszakos. Soha. Ha sirt, remegve...istenem. Mint egy gyerek. Vele voltam. Próbáltam ebből kihozni. Nem sikerült :(
3493. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 3491. - 35fd735e6f)
2017. dec. 4. 21:55
Mert nem egy kijavítható üzemzavar, nem egy kigyógyítható betegség. Ez egy végleges állapot amit gyerekkorban csesztek el. Együtt lehet vele élni, mint minden fogyatékossággal, Ha a környezete is tisztában van vele.
3492. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 3486. - Csikil4ny)
2017. dec. 4. 21:52
Szinte mindig áldozat volt a bántalmazó is. Az erőszak erőszakot szül, továbbnevelődik.
3491. 35fd735e6f (válaszként erre: 3485. - E9aeb5fb70)
2017. dec. 4. 21:51
Érzelmi fogyatékosság? Próbáltam neki segíteni, társ lenni... éveken át. Rettenetes energiákat beletettem. Szerettem, az életwmnél is jobban. És most olyan vagyok én is mint a két lábon járó őfült. Ő lépett. Szerelmes lett, és kubaszottul hiányzik... én még a betgségével egyutt sem hagytam el. Megtette ő. :( Biztos eljön az idő es örülni fogok hogy igy alakult, de most még nagyon nagyon fáj...
3490. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 3482. - Csikil4ny)
2017. dec. 4. 21:45

"kik vagyunk mi, hogy orvososdit játszunk?! "


Kénytelen leszel saját magad kideríteni, utána járni, ha nem akarsz beledögleni a kezdeti jelek, megérzéseid után.

3489. e3bf3a7dde (válaszként erre: 3484. - 35fd735e6f)
2017. dec. 4. 21:11
Nemcsak az évek mentek rá hanem te magad! Fogalmam sincs hogyan birtad. Elismerésem! Exférjem nárcisztikus volt. Komolyan mondom h pokollá változtatta az életem. 5 évet lopott el tőlem. Talán most ezért tudtam hamar kilépni mert felismertem h baj van a toronyban. De még tartok tőle.
3488. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 3486. - Csikil4ny)
2017. dec. 4. 20:25
Ez a "személyiségzavar" messze nem fedi a probléma súlyát, olyan elsimítós kifejezés. A "zavart" el lehet hárítani, ki lehet javítani.
3487. Smirnoff (válaszként erre: 3485. - E9aeb5fb70)
2017. dec. 4. 20:15
Az egyik hozzászólásodban hibaként rovos fel, hogy nincs betegségtudata, a másikban meg azt, nem is betegség. Tényleg annyira képben vagy!
3486. csikil4ny (válaszként erre: 3485. - E9aeb5fb70)
2017. dec. 4. 20:02

Személyiségzavar...


Minden ember valakinek a fia, lánya...


Ha tudatosan bántalmaznak azt másképp hívják, de az is kérdés, hogy áldozat-e a bántalmazó maga. Eltűrni semmi esetre sem szabad, de ezek mind tragikus dolgok.

3485. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 3482. - Csikil4ny)
2017. dec. 4. 19:52

Itt zömmel a "választott" kapcsolatról van szó. Társ, munkahely, a másik a "nem választott" kapcsolat.


A border nem beteg, nem betegség. Az influenza a tüdőgyulladás az a betegség, a border az állapot. Érzelmi fogyatékosság.

3484. 35fd735e6f (válaszként erre: 3483. - E3bf3a7dde)
2017. dec. 4. 19:16
No ez találó. Igen. Tényleg. Az édesgetés.. a nagyon szeretlek. Imádlak. Csillogó szemek..Én elhittem minden szavát. Ittam szavait. Megszerettem. De valóban ha elpattan a húr, akkor remegve sírnak. Mint egy gyerek. És megsajnáljuk Őket. Én sokat sírtam vele. Bizonygattam, hogy nincs senkim. Hogy nem csaltam meg... Minden hiába. Évek repültek el, és mentek rá erre a kapcsira :(
2017. dec. 4. 18:20
Nem sokáig voltunk együtt. Négy honap utána szünet majd másfél honap. Visszaédesgetett magához mesterien bepörgetett. Viszont láttam őt sirni mint egy gyerek. Kétségbe esni rémülten remegve félni. Kedves volt az utolso szelet kenyerét odaadta mert minden bolt zárva volt. Csilligott a szeme a boldogságtol h ott vagyok szoritott h ne menjek el. Ez volt a tündér. És láttam az ördögi oldalát. Aki gyilkolni szeretne legszivesebben. Engem is ! Magánkivül örjöngeni. Sajnos a pia rátett. Nincs más alternativa csak lelépni ha lehet.
3482. csikil4ny (válaszként erre: 3478. - E9aeb5fb70)
2017. dec. 4. 18:03

Egy valamit kihagysz a felsorolásodból: nem szándékosan teszi, beteg. Abban igazad van, hogy menekülni kell, ha lehet. De mi van, ha pl. a gyerekünk ilyen beteg?


Ezek a személyiségzavarok, mentális betegségek annyira összetettek, hogy még a pszichiáterek is óvatosan állítanak fel diagnózist, kik vagyunk mi, hogy orvososdit játszunk?!



Ne gyűlöld a múltad, mert így csak táplálod a haragod, valahogyan fel kell dolgozni, mert így csak magadnak ártasz vele.

2017. dec. 4. 15:39
Huuuu...bakker. Magát a sátánt látom a leirtak alapján!😂 van benne igazság sajnos tapasztaltam. Profi modon édesgetett magához utána drámai szakitás. Csak velem rosszul járt mert nem hagytam magam. Viszont igy egymás lelkét gyilkoltuk meg. Van egyáltalán őszinte megnyilvánulásuk?????
3480. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 3479. - Smirnoff)
2017. dec. 4. 15:25
Ha a másik oldalról lennél érintett, nem röhögnél.
3479. Smirnoff (válaszként erre: 3478. - E9aeb5fb70)
2017. dec. 4. 15:21
Félelmetes, lopakodó zsarnokok erőszak-állati(?) viselkedéssel. A potenciális áldozatoknak meg befogatják a száját? Kik? A hangok a fejedben vagy a Bilderberg-csoport? :D A paranoiáról nem olvastál még?
3478. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 3477. - Smirnoff)
2017. dec. 4. 10:03
Ahogy a legtöbben, én sem merek itt konkrétabban, beazonosíthatóan írni. Ismerem a bordis erőszak-állati viselkedését, de csak pár hónapja hullt le a lepel. Totálisan nem egy oldalról nézzük a dolgot, a bordis szeretné ezeket a dolgokat nem létezőnek tudni, míg mindenki más szeretné tudni mi a fax is van tulajdonképpen körülötte, de inkább a homokba dugja a fejét, befogatják a száját. Az igazi bordis nem tud, nem fog beszélni magáról a környezetében, nincs betegségtudata, terel, mindig úgy állítja be a történteket, hogy az neki legyen jó, ha nem tud vele érzelmileg mit kezdeni akkor robban, és emiatt piszok nehéz észrevenni a zsarnokot. Félelmetes. Mondhatod nyugodtan előítéletnek is. De nem az. Tapasztalat.
3477. Smirnoff (válaszként erre: 3476. - E9aeb5fb70)
2017. dec. 4. 02:06
Ahhoz képest, hogy minden eset egyedi, elég nagy általánosítást írsz, ami a borderline-nal megfeleltetve baromság. Vitatkozni meg nem érdemes veled.
3476. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 3475. - Smirnoff)
2017. dec. 4. 00:59

Szóval bordi vagy. Nálam lelepleződött a kolléga, de senki más nem vette, nem vehette észre, mert soha nem láthatták a hullámvasutat egészében, a folyamatokat, az íveket a reakciókat. Az se mindegy beosztott-e vagy főnök és mennyi felelősség van rajta, mennyit kérnek tőle számon, mennyi dicséretet kap a felettesétől. Ha semmit az k. gáz neki... Nagyon el tud lavírozni egy bordi és tud lelket gyilkolni büntetlenül, ártatlan szende báránykaként nagyokat pislogva a szarkeverő-másikra kenő lapáttal (vagy nevezd ahogy tetszik) a kezében. Mindeközben a másik semmivel se tud védekezni, hacsak egyéb okból olyan a személyisége, hogy pont az ilyenek hozzák ki abból is egy erre a stílusra ellentétesen ugró másfajta önérvényesítő állatot. Na abban sincs sok köszönet.


Hosszan tudnám még írni, de nem akarom magam belepörgetni, ez is sok volt. Ki is töröltem a többit amit írtam.

3475. Smirnoff (válaszként erre: 3473. - E9aeb5fb70)
2017. dec. 3. 22:31

Egyáltalán nem biztos, hogy a munkahelyen olyan viszonyba kerülnek ez emberek, hogy fény derülne a belső vívódásokra, magánéletre.


A "bordis" nem csak végletektől végletig ütközik. A manipulálás nem feltétlenül szarkeverés.


A normál embereknek is az élet része olykor a mélyrepülés, ahogy a rossz kedv, bánat, csalódás, gyász, stb. Attól még, hogy az élet normális velejárója ez, attól még rossz. A borderline személynek rossz a mélyen rossz állapot, a borderline nem egyenlő a mazochistával.


A borderline nem egyenlő a gonosszal, és egyszerűbb neki egy hidegvérű emberrel kijönne, mint egy olyannal, aki pöccre indul.

2017. dec. 3. 22:16
Ez az idétlen Csillagok háborúja is egy borderes valami. "Érzem, hogy viaskodik benned a jó és a rossz!" Fekete-fehér, csak a végletek közt van választás, aki nincs velünk ellenünk van. Szeret-nem szeret. A bilifejű viaskodása az öreg tatával (agresszorral), stb.
3473. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 3472. - Smirnoff)
2017. dec. 3. 20:40

Te border vagy?


Na tisztázzuk, nincs két egyforma eset, élethelyzet, mindenkinek más a tapaszutalata (és természetesen az ösztönös az előítéletei is ahhoz alakulnak) valamint a nézőpont is rendkívül fontos. (border - nem border - kívülálló)


A munkahelyi új kapcsolati pozitív hullámperiódus igencsak jellemző. Főleg ha a bordereshez érkezik valaki aki új, aki még bizonyítani akar... de lövése sincs kivel áll szemben!


A bordis nem palástol, neki ez a természetes. mivel nincsenek csak végletek, e kettőnek ütköztetve lavíroz, ha nem megy akkor eltéríti a dolgot, mert nem tud vele mit kezdeni na itt lesz a manipulálás, vagyis amit te annak nevezel. Magyarra lefordítva ezt szarkeverésnek is szokták mondani. Következő hasonló esetben is ugyanez lesz a forgatókönyv, hisz ez már bevált, működik.


A borderes bizony piszokjól érzi magát, a mélyrepülés is a program része, az önsajnálat is, meg a visszaigazolások kikövetelése is a másikból. De ezerszerezerszer szarabb annak aki erre a hullámvasútra tudatlanul ráül és tudattalanul hagyja magát bezsarolódni.


Tudod mivel nem tud mit kezdeni a bordi? Ha valakit képtelen kibillenteni a totális semlegességből. (a leszarom üzemmódból) Ha valaki megőrzi a hidegvérét, ha valaki pont olyan erőszakmentes kommunikációt folytat mint Ratched nővér a Száll a kakukk fészkérében. (zseniális alakítás volt) Ideig-óráig lehet csak csinálni, mert a bordi minden rezdülést levesz (pont a gyerekkori tapasztalatok miatt) Ismerős a kriminél a feszültségkeltés mint forgatókönyv? Ám az ésszel nem lehet sokáig bírni, utána belehülyül az illető, ezért kell lelépni azonnal amint lelepleződött előtte és ezzel elveszítette minden látszólagos hatalmát a bordi.

3472. Smirnoff
2017. dec. 3. 20:19

"Egy borderessel új kapcsolatnál (munkahelyi is!) mindig hűdefasza lesz" - nem igaz.

"A bordi semeddig sem palástol, " - a manipulálás nagyon is jellemző.

"Jaja, míg eközben a borderes piszokjól fogja érezni magát. " - Amennyire feldobott tud lenni, annyira a padló alá tud zuhanni. Nem, ez nem jó. Maga a hullámzás is megterhelő, a mélypont pedig nagyon fájdalmas.

3471. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 3470. - Smirnoff)
2017. dec. 3. 20:08
Hol érzed?
3470. Smirnoff
2017. dec. 3. 20:04
palafala, egy kis túlzás akad a te leírásodban is.
2017. dec. 3. 19:56

Eszembe jutott még egy apróság... a borderes már áldozat eleve, valaki lelkentaposta gyerekkorában, és igen, őt is eltaposták annakidején, meg azt is és annak az ősét is... dehát még nem volt internet, volt helyette világháború, nácizmus, országhatárok tologatása, osztályharc, erőszak erőszak hátán.


Az erőszak pedig erőszakot szül. Örök igazság ősidők óta.

2017. dec. 3. 18:31
Emlékeztek még arra a bizonyos "vak komondor" esetére? Akkora borderállat az a polgármester, vagy parlamenti képviselő, vagy mi a fene, mint a ház. Meg lehet nézni az asszonykát is...
2017. dec. 3. 18:23
Egyébként meg külön fórum kéne a "borderline"-nak, és külön a "nem borderline"-nak.
3466. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 3449. - 35fd735e6f)
2017. dec. 3. 18:21

Ha nem tudsz róla... akkor életed végéig lehetsz vele szeret-nemszeret kapcsolatod.


De mivel tudsz róla, és vésd piszkosul az agyadba azt, hogy a büdös életbe nem fog a másik megváltozni, (mivel ez egy gyerekkorban lezajlott 8végleg eltérített érzelmi-személyiségtorzulással járó személyiség"zavar", lépj le amilyen gyorsan csak tudsz.

3465. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 3451. - Csikil4ny)
2017. dec. 3. 18:05
Jaja, míg eközben a borderes piszokjól fogja érezni magát. Minden szép és jó, mindennel meg lesz elégedve, süt a nap, ződ a fű, lehet fontoskodni, van kin uralkodni.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook