Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsis lett a kisfiam.... fórum

Bölcsis lett a kisfiam.... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
70. Manilu (válaszként erre: 69. - B2076ec79b)
2009. szept. 2. 14:23
Én pont attól félek,hogy azt hiszi mindíg így lesz,hogy ebéd után anya hazaviszi...Nem értem ezt.Azt mondják,hogy sokaknál csak 1hónap után kezdődik a hiszti,mert rájön,hogy ez nem is buli,nem csak akkor kell menni amikor van kedve,hanem mindennap,reméljük nem így lesz,és továbbra is jókedvel mennek.Nekem reggel Márk hisztizett,mert ment a csoport reggelizni,és felvolt háborodva,hogy ő játszani jött...,de utána semmi gond nem volt,csak annyi hogy nem evett reggelit,viszont a tízórait ebédet befalta:)
69. b2076ec79b (válaszként erre: 68. - Manilu)
2009. szept. 2. 14:20

Tulajdonképp nem tudom mit jelent a kaján kívűl, hogy valami benne van.. Pelenkát+törlőkendőt+ruhá vinni kell, de mást nem.Nem kell tisztasági csomag meg ilyesmi...Úgyhogy passz :) ennyibe kerül, ki kell köhögni.


Én is boldog vagyok, hogy Alíz ilyen ügyi, remélem nem az lesz, hogy majd egy hét múlva jön rá a sírás...:((

Nem tudom nektek miért nem engedik az ottalvást. Talán gondolják egy hét múlva már könnyebben alkalmazkodik, ha többet van ott...

68. Manilu (válaszként erre: 64. - B2076ec79b)
2009. szept. 2. 12:49

Akkor ezek szerint amienk nem is annyira drága,mert ugye itt már minden benne van ,egyedül váltócipőt kellett vinni.

Teljesen megértelek,mi is azért döntöttünk így,mert hiába szinte 0ft-ért dolgozom,de megmarad a munkahelyem.

67. Manilu
2009. szept. 2. 12:47

Sziasztok kedves anyukák.Ma már fél9-12ig egyedül volt a dágám,nagyon jól evett,játszott,elvolt mint a befőtt.Ebéd előtt kezdett keresni,és pityergett egy kicsit,de állítólag hamar megnyugodott.Ezen a héten még nem aludhat ott,amit nem értek miértnem!?A dadák javasolták,hogy csak jövőhéttől,dehát ha jól elvan ,nem tudom miértnem próbálják meg...

Alízka nagyon okos nagykislány,örülök ,hogy ti is ilyen jól veszitek az akadályokat.

66. b2076ec79b (válaszként erre: 65. - Be52089f0e)
2009. szept. 2. 12:25

Tudom és érzem is, hogy sok. de sajnos nem olyan a helyzet, hogy "ugrálhassak". ha kell az állásom, akkor visszajövök és dolgozom majdnem 0Ft-ért, de lesz munkám amikor a kicsi ovis lesz. Vagy nem kell az állás, maradok otthon gyed-en, gyes-en és mire ovis lesz ott állok meló nélkül :( Sajna ilyen világot élünk. Amíg ki tudom préselni a havidíjat, addig bölcsizünk, ha nem megy, akkor maradok munka nélkül..... Nincs más alternatíva.



De hogy ne csak panaszkodjak: most jött egy sms, Alízka 3/4 12 óta alszik, nyugodtan, sírás nélkül lefeküdt. Minden ok :)) És még csak 2-ik napja járunk. Hihetetlen!!! jejejejeeee

2009. szept. 2. 11:21

Sziasztok!


Köszönöm,hogy válaszoltatok.


Egyszerűen levagyok döbbenve, hogy ennyire durva a helyzet.

Kisvárosunkban nincs magán bölcsi-ovi, csak állami. De szerintem nem is járnának oda gyerekek, mert megfizetni csak nagyon nagyon kevesen tudnák.

64. b2076ec79b (válaszként erre: 54. - Be52089f0e)
2009. szept. 2. 10:27

Nekünk benne van 3X étkezés, más nincs.

De lentebb már írtam, szerintem napi 3000Ft kajával együtt nem olyan drasztikus, ha azt nézem mennyi egy babyszitter órabére..... Más lehetőségem meg nincs, nem tudom kire hagyni. Ha meg maradok otthon 3 évig, ki tudja lenne e hova visszajönnöm dolgozni :(

Ez a 22-es csapdája

63. b2076ec79b (válaszként erre: 51. - Be52089f0e)
2009. szept. 2. 10:25

szia!


Mi is magánba járunk, "csak" 60.000-et fizetünk. Sajnos nálunk egy db állami bölcsöde van, kb 4 településre :( Gondolhatjátok mekkora az esély bekerülni. Ráadásul ez a bölcsi az utcánkba van, a szomszédba. Ismerem a gondozónőt évek óta, a gyerekem is, voltunk náluk többször..stb. tehát mégsem egy idegenre hagytam a baby-t :))



Ma megpróbáljuk az ottalvást... Majd nemsokára felhívom hogy van édike, reggel kicsit jobban sírt mint tegnap, de mire kiértem már nem hallottam a hangját. Gondolom megnyugodott :))

2009. szept. 2. 09:58

Mindenkinél kellett munkaviszonyról igazolást vinni a bölibe? És az oviba?


Ez amúgy őrület! Nekem nem lesz munkaviszonyom, tehát keresnem kell melót. De hogy keresek majd, ha nem veszik be a bölibe? És ha beveszik, és hónapokig betegeskedik? Az új munkahelyről röpülök majd mint Gagarin!!!


Érthetetlen ez a magyar rendszer!

Több bölcsödét kérünk!!!

2009. szept. 2. 09:41

Basszus ez durva.Nekünk is mondtá, hogy legalább 1 évvel előtte jelezzem, viszem-e a csemetémet.De ennyire nem volt drasztikus.Inkább azt forszírozták, van-e munkahelyem.Mert az teljesen bizonytalan.És kellett igazolást vinnem róla.

És most állásidőn vagyok.De ez is munkaviszony.

60. Manilu (válaszként erre: 59. - Manilu)
2009. szept. 1. 22:12
Bocsi,hogy részletekben írom,de hozzáteszem egyáltalán nem vagyunk gazdagok,nekünk ez minden hónapban "érvágás"lesz,amíg tudom fizetni addig jár,ami nagyon aggaszt,mert később se igen lesz más lehetőségem államiba vinni,mert annyira elzárkóztak,hogy nincs hely.Amit szerintem nem is tehetnek meg,vagy van ilyen hogy nincs hely,és nem tudod a picit bölcsibe ,oviba adni?Szomszéd anyuka is így járt szegény,mint mi,neki 3mult a kislánya.
59. Manilu
2009. szept. 1. 22:09
És a másik szempont,hogy decembertől már csak azt a huszonegykétezer forintot kapnám,és jobban járok így is,hozzáteszem nem sok(nevetségesen kevés)pénz marad abból amit megkeresek.
58. Manilu (válaszként erre: 55. - Pumukli75)
2009. szept. 1. 22:08
Írtam korábban ,hogy azért szerettem volna,ha elkezd közösségbe járni,mert én már nem kötöttem őt le,nem voltam számára társaság.Látszik rajta ,hogy igényli a gyerektársaságot.Egésznap nem lóghatok vele kint az utcán,játszótéren,ezért kezdte el a bölcsit.Ami van állami oda esélyünk nem volt,hogy felvegyenek,azt mondták azt akkor kell jelezni szinte amikor megszületik a picúr,voltam az oviban is ahová tartozunk,még akkor amikor 1éves volt,mondták,hogy még nagyon korán van és nem tudják tartani neki 2évig a helyet,jöjjek vissza amikor betölti a 3-t.KI ÉRTI EZT?Így kerültünk ide a magánbölcsibe,ezt ajánlotta a doktornőnk,ezért a pénzért annyit kap a gyerek ,hogy:semmit nem kell vinnem(pelus,popsitörlő,fogkefe,fogkrém...stb,benne van a kaja,heti 1játékos angol,jövőre már angol anyanyelvű dada,a másik magyar(2-en vannak velük),heti egy játékos torna(jövőre szertorna)minden kirándulás,2hetente doktornéni megvizsgálja őket,körülbelül ennyi.
57. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 51. - Be52089f0e)
2009. szept. 1. 21:04
A lányom alapítványi bölcsibe jár, nálunk más lehetőség nincs. A közeli megyeszékhelyen most nyílik egy magán bölcsi, 60 ezres havidíjért és már most többszörös a túljelentkezés. 5 fős csoportok vannak, kalóriaszámlálásos, és vitaminalapú étkezés és még ki tudja, mivel csábítják a szülőket. Sokan egyébként nincsennek rászorulva, de azt hiszik majd a gyereknek megmondják, hogy naponta x kalóriát kell megenned, és örömmel megeszi, amit elétesznek.:)
2009. szept. 1. 21:01

Hát ez hajmeresztő amiket írnak itt néhányan a bölcsi dílyára.De tényleg.

Lenne egy kicsi büzkélkedni valóm.Ami nekünk nagy dolog.

NEM PISILT BE MÉG ALVÁSKOR SEM.Tudom ezt máik topikba kell beírni.De büszke vagyok a iamra.

Abban a ruhában kaptam vissza amiben vittem reggel.Csodálkoztam.Reggel viszont volt vele kicsi gubanc.Nem akart ottmaradni.De aztán megnyudodott.És a dadus mondta, hogy nem soat pityergett.Feltalálta magát.


A térítési dílyról nekem is meg van a véleményem.31-én kellett volna füzetni.Érteítés nem volt olyanoknak akik csak 1-én kezdenek.Mert 1 napunk lett volna térítésben.De nem szólnak.Meg pont hónapvégén?????

hülyék ezek?kinek van 31-én pénze?

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ


na megyek elteszem magamat.

holnap írom mi is volt reggel.:))

55. pumukli75 (válaszként erre: 53. - Manilu)
2009. szept. 1. 20:55
Ne haragudj h megkérdezem de nem lenne egyszerűbb otthon maradnod ha ennyit kifizetsz nem éri meg vissza menni dolgozni.Nem olvastam előzményeket
54. be52089f0e (válaszként erre: 53. - Manilu)
2009. szept. 1. 20:48
Az nagyon sok! Sokan szinte ennyi fizetést kapnak.:( És mit kaptok ezért?
53. Manilu (válaszként erre: 51. - Be52089f0e)
2009. szept. 1. 18:18
Mi magánba fizetünk ennyit,államiba esélyünk nem lett volna,itt is a 84.ek voltunk a várólistán,az volt a szerencsénk,hogy a doktornőnk ott rendel,és megbeszélte,hogy vegyék fel a kisfiamat is,amúgy csak 2010áprilisában mehetett volna,akkor már oviba...Nem is értem,2évig lehetsz otthon a gyerekeddel,de nem tudod hova beadni,fizess havi 60-80e ft-t amiből szinte semmi nem marad!Elképesztő.
52. Manilu (válaszként erre: 49. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 1. 18:16
Álmomban nem gondoltam korábban,hogy ennyibe kerül,azt gondoltam maximum 30-40e ft.De ezek szerint én valami álomvilágban élek.
2009. szept. 1. 17:38

Sziasztok!

Ti ezeket a hatalmas összegeket milyen bölcsiben fizetitek? Magánban vagy önkormányzatiban?

50. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 46. - Cadence)
2009. szept. 1. 17:33

Szia!

Jól kezdtétek a beszoktatást.:(

Nem akarlak elkeseríteni betegség terén, majd megtapasztaljátok...

A lányom az első 3 hónapban 6x volt beteg (azelőtt egyszer volt rotás, más betegsége nem volt, még megfázás sem). Hol vele, hol a hugával ültem a dokinál.

A csoportjukban 7 csemete van, de van olyan gyerkőc, akit nem visznek orvoshoz, ha beteg, így fertőzi a többit.:(

49. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 43. - Manilu)
2009. szept. 1. 17:28

Iszonyatos összegeket fizettek.:( Tulajdonképpen oda dolgoztok.

Nálunk 12 ezer a havidíj + 390/ nap a kaja. Összességében 18 ezer (+/- 2 ezer) egy hónapra. Ha beteg a gyerek, a kajapénzt átviszik a következő hónapra.

48. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 42. - B2076ec79b)
2009. szept. 1. 17:26
Szerencsére csak jövő szeptemberben megyek vissza dolgozni, lesz 8 egész hónapunk, hogy beszokjon. Felkészültem már a legrosszabbra is.:)
47. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 39. - Szofi28)
2009. szept. 1. 17:25

Mindketten évvesztesek, novemberi és decemberi születésűek 13 hónap korkülönbséggel. Arra gondoltam, hogy a nagyobb majd csak 2010 június elejétől megy oviba, addigra remélem a kicsi is megszokja az új környezetet...vagy nem...

Most délután végigverte a nagyokat.:(

2009. szept. 1. 17:16

sziasztok.

Örülök hogy rátaláltam erre a topicra mivel az én 26hos kislányom is most kezdett bölcsibe járni.Mult héten kezdte.Hétfőn ott voltam vele 1órát.De folyton mögém bujkált meg velem foglalkozott igy azt mondták a gondozónénik másnap már hagyjuk egyedül 1órára.És kedden-szerdán-csütörtökön 1 másfél órát egyedül volt.Az elején sir és mondja anya nem.Nem akar ott maradni.De akkár mennyire fáj nem sirok és ott hagyom mert tudom jó kezekben van.Meg muszály mert dolgoznom kell menni.Pénteken már 9-12ig volt és azt mondták megnyugszik és elvan.Meg is kukkoltam és tényleg jól elvolt.Persze ha valami nem tetszik neki akkor sir vagy kiabál.Meg kell szoknia még az ottani kis szabályokat.Meg mindenkit.Most hétfőn is vittük már reggel 8kor ugy volt ott alszik.De telefonáltak hogy lázas és haza kelett hoznunk ebéd után.Ma doktornéninél voltunk nincs komoly baja szerencsére de a héten már nem mehet.Meg én se dolgozni ma kezdtem volna de igy itthon maradtam a lányommal.

Ugyhogy jövö hétfők folytatjuk ha minden igaz a bölcsit.

Nahh ez jó hosszura sikeredett.

Remélem nem bánjátok hogy csatlakoztam :)

sziasztok

45. Manilu (válaszként erre: 44. - B2076ec79b)
2009. szept. 1. 17:00
Szerintem a szolgáltatások ugyanazok lehetnek,az a 20e eltérés valószínű annak köszönhető,hogy ez pesten van,dehát akkor is iszonyatosan soknak találom,de anyagilag még így is jobban járok,mert amúgy decembertől havi huszonpárezer forintot kapnánk,meg nekem a fő szempont az is volt,hogy nekem a picúr nagyon igényli a gyerektársaságot.
44. b2076ec79b (válaszként erre: 43. - Manilu)
2009. szept. 1. 16:16

UH, nem semmi

Perpillanat én is azért dolgozom, hogy legyen munkahelyem 1,5 év múlva is :(

Nagyjából egyforma bölcsibe "járunk", csak a miénk olcsóbb. Bár látom pesten vagy, én "vidéken", pest megyében.

43. Manilu (válaszként erre: 34. - B2076ec79b)
2009. szept. 1. 16:09
80e/havonta-kész vagyok,iszonyatodan drága,így hiába megyek vissza dolgozni nem sok marad belőle.8-an vannak 1csoportban.
42. b2076ec79b (válaszként erre: 37. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 1. 15:18

nekem a nagyobbik volt ilyen, az oviban 3 évig kínlódtunk, de egy másik topic témája lehetne :(

Nem akarok senkit riogatni, minden gyerek más és más

41. szofi28 (válaszként erre: 38. - D0b7178f40)
2009. szept. 1. 15:15

Én is így gondoltam, majd ha nem látja.

Mondom, ezért jó Titeket olvasni, legalább elsajátítok néhány taktikát magam és az ő védelmére és lelkiekben is fel tudok készülni az "elválásra"

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook