Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rossz evő lett az 1 éves kisfiam, mit tegyek? fórum

Rossz evő lett az 1 éves kisfiam, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. drnéni (válaszként erre: 50. - Tóthné ildi)
2008. nov. 28. 21:26
Azt olvastam a Suttogóban, és nem hangzik hülyeségnek, hogy ha az anyuka ideges az etetéstől, az nagyon frusztrálja a gyereket, és ő is utálja az egészet. Engem megnyugtatott a doktornénink, azt mondta: "csak nem hiszed, hogy egy makkegészséges gyerek saját jószántából éhen fog veszni?", úgyhogy azóta nem erőltetek semmit, úgyis reménytelen. És lekopogom, de 2 hete már egész normálisan eszik, 10 hónapi nemevés után. Mondjuk azt csinálja, hogy egyik nap csak fehérjét eszik, másik nap csak szénhidrátot, mintha szétválasztózna. De nem érdekel, lényeg, hogy bejut.
2008. nov. 28. 08:06
Nekünk az is segített, ha máshol voltunk és látta, hogy esznek a gyerekek. Az ovi sokat jelentett ebből a szempontból! Látta, hogy esznek a többiek, így ő is nekiállt. Vagy ha kisgyerekes ismerősöknél/rokonoknál voltunk akkor is olyan jó étvággyal evett!
52. hkriszti83 (válaszként erre: 50. - Tóthné ildi)
2008. nov. 28. 08:02

Ildi,sajnálom,hogy Nálatok is ilyen rossz a helyzet!! :( Remélem kinövik ezt,mert én is tiszta ideg vagoyk minden egyes etetésnél...

Judit,köszi az ötletet,de nálunk ez nem válik be.Dani alig várja,hogy szabaduljon az etetőből, már sokszor inkább én futok utána,hogy egy-egy falatot oda tudjak Neki adni(tudom nem jó megoldás,de mikor egész nap semmi sincs a gyomrában,inkább így próbálok neki adni,mert így néha egy-két katonát elfogad) Amúgy se a figurás-, se a repülőfalatkák abszolút nem érdeklik. :(

2008. nov. 28. 07:23

Szerencsére nálunk nem vészes a helyzet.


De én úgy tudom, hogy a rosszevő gyerek tányérjára csak kevés ételt szabad tenni. Nehogy megrémüljön a mennyiségtől.


Amikor a lányom nem akart enni, mi mindig "repülőset" játszóottunk."Hangár nyílj ki! Kérek engedélyt a leszállásra!"

Nevetett és kinyitotta.


Próbáljátok meg hátha...

50. tóthné ildi (válaszként erre: 49. - Hkriszti83)
2008. nov. 28. 07:16
Szia, hkriszti83...ismerős, sajna ez a probléma...nekem 16 hónapos a kislányom....de nagyon rossz evő...esküszőm, már nekem van gyomorgörcsőm az etetésektől...mert, hogy milyen kedve van a kissaszonynak, hogy eszik-e vagy sem...egyik rossz szokása,hogy ő is a szájában tartja a falatot, akár ő is órákig...ill. hát nagyon sokáig, a másik, hogy kiköpi a falatot, ott ahol épp tartózkodik....most legutoljára , jó mondjuk beteg volt, de 1 hétig szinte egy falatot nem evett, már én voltam idegsokkos. Bár hozzáteszem,hogy sajna soha nem volt túl nagyétkű kiscsaj...pedig normális súllyal született.
2008. nov. 27. 17:18

Nálunk ma megint katasztrófa volt a helyzet...egy fél kifli és egy pár kanál almáskrumplismix volt a menü. Fogzunk ezerrel,de szerencsére megjött az Osanit,és tényleg használ!!

Komolyan mondom,egyszerűen nem tudom mit csináljak,mikor a Fiam már egy órája tartja a szájában az egy nyamvadt falatkát,nem engedi kivenni,nem nyeli le,nem köpi ki. :(((((((((( Úúúúútálom ezt az egész helyzetet!! :((((

2008. nov. 18. 19:19
Nekem is eszembe jutott valami: ha a fiam nem akar enni, akkor a falatkáit fogpiszkálóra, vagy party tűre (vagy mi a neve) szúrom. Így izgalmas neki és meg is eszi a falato, mert akkor lehet csak a következőbe beleszúrni.
47. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 46. - Hkriszti83)
2008. nov. 18. 15:47
Azt olvastam több fórumon is, hogy jó az a homeós bogyó! A picinek már borostyánkő nyakláncot vettem. Nyugodtan rajtamaradhat, nem fullad meg tőle, (mert elég rövid maga a lánc) és lekerekítettek a szemek rajta.
2008. nov. 18. 12:37

Sziasztok!

Most vettem csak észre,hogy meg lehet nézni a profilt!!Édesek a gyerkőcök mindenkinél!!Majd később teszek fel én is képet.

Köszönöm az ötleteket,a gesztenyegolyósat ki fogom próbálni. A gyümi leturmixolva már nem kell a Fiamnak sajnos,de folyamatosan próbálkozok,hátha egyszercsak újra elfogadja.Ma is próbálkozok egy kis mandarín-alma mix-szel. (mert amúgy a bébikaják közül az almás-mandarínos pulyka a kedvence)

A tápit egyenlőre nem akarom elhagyni,olyan szépen megeszi este és reggel is a 2,5dl-t. Sok vitamin is van benne,úgyhogy amíg kéri,addig kap. Ez nekem amolyan biztos pont,ha mást nem is,de ezt eszik (illetve iszik).

Régebben szerette a Dani a natur joghurtba kevert gyümölcsöt babapiskótával. Ma azt is kipróbálom,mert ilyen már rég volt. Hátha...

a jóreggelt keksz nálunk is lemegy,szereti,meg a Győri zabfalatok,és legalább egészséges is,úgyhogy azt sokszor veszek,mindíg van itthon.

Még abban reménykedek,ha kibújnak a szemfogak (épp a kellős közepén járunk,egy kintvan,másik jön,alsó kettő be van durranva), akkor visszajön kicsit az étvágya.Biztosan fáj Neki,mert napközben többször is jajjgat,nem sír,nem nyügi,csak fel-felkiabál. Hozattam Németből egy homeopátiás bogyit (Osanit-sajnos itthon nem lehet kapni még),nagyon dícsérik,és a héten hozza Anyósom,már alig várom,hátha ettől nem fáj majd a foga,és eszik rendesen.

45. viragneni (válaszként erre: 44. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 18. 08:49
Köszi! Hál'istennek igen de nem tudom hogy mitől mert alig evett most is csak eszegetik :) Mondjuk most nőtt a kép óta 3 centit a súlya maradt de nem lett vékonyka olyan átlagos.
44. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 42. - Viragneni)
2008. nov. 18. 08:42
Nagyon édes a kislányod! Jó kis husiba van!
2008. nov. 18. 08:41

A bölcsibe is van egy kissrác (most lesz 3) olyan jól néz ki, a doki meg cseszegeti szegény anyukáját, hogy étvágyhozóként tömje valamivel (vitaminokat kap). Na, az én nagyobb lányomat látta volna anno, elég vékonyka volt! Megjártuk vele párszor a gasztroenterológiát. Ott is csak azt mondták, hogy majd meghízik (kicsit parázott a gyerekorvosunk). Mondjuk inkább ilyen legyen egy gyerekorvos, mint hogy le se tojja a gyereket.

Most a gyümölcsös Jó reggelt a favorit nálunk. A mogyorósat nem ajánlanám a picidnek, a kakaós meg elvenné az étvágyát. Ezek sok rostot tartalmaznak.

2008. nov. 18. 08:31
A gyümölcs nálunk se megy kivéve az alma de csak ha lereszelem.. :)
2008. nov. 18. 08:31
Még valami: ha tudsz gesztenyemasszát venni (eredeti, minden vacak nélküli) kis golyókat gyárthatsz belőle. Ezt az enyémek imádják, és tele van mindenféle jóval!!! A befőtteket is falják! Készítettem pl. cseresznyés muffint is nekik. Esetleg almakompót?
40. viragneni (válaszként erre: 38. - Hkriszti83)
2008. nov. 18. 08:30

Szia!

Szerintem ne aggódj ha jó súlyba van légy türelmes idővel változni fog. Az én kislányom 23 hónapos és kb két hete van hogy normálisan eszeget, idáig alig evett. Ráadásul most is csak a levest hajlandó megenni meg a tésztát de az se mindegy hogy milyen... Én 18 hónaposan elhagytam a reggeli tápszert hogy ne telítse el és így reggelizett valamicskét, aztán 20 hónaposan az esti tápszert átcseréltem kakóra (tejcsiből)

39. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 38. - Hkriszti83)
2008. nov. 18. 08:29
És ha most is lereszelnéd, vagy turmixolnád a gyümölcsöt? Esetleg ivólevet készítenél belőle?
38. hkriszti83 (válaszként erre: 37. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 17. 22:36

Hát sajnos az én Fiamat egyenlőre ilyesmi nem érdekli,hiába csinálok akármilyen figurából ennivalót. :(( A zöldséget alapból sose ette meg,gyümit addig evett,míg pépeset evett.Aztán mikor darabosat kezdett enni,már nem kérte,nem ette meg. :(

Majd ha nagyobb lesz,és már érdeklik a kis figurák,lehet,hogy könnyebb dolgom lesz,és gyárthatok Neki kis falatkákat,de ez még várat magára.Addig szenvedünk sajnos.

2008. nov. 17. 20:20
Én most a nagyobbiknál azt csinálom, hogy a sütikiszúró formával sajtból, zölségekből és kenyérből gyártok egy kis szendvicskét. Ha ő is besegít jobban élvezi!
36. drnéni (válaszként erre: 33. - Hkriszti83)
2008. nov. 17. 20:17
Először én is ki voltam akadva, de már megszoktam. 10 hónapja alig eszik, és nő, mint a gomba. Ismerősök egyszerűen nem hiszik el, hogy ilyen étvágytalan.
2008. nov. 17. 15:53
Az én fiam 21 hónapos 90 cm 14 kg. Most éppen a "jó evő" korszakát éli, de nálunk is voltak nem evős napok. Én nem foglalkoztam vele, eszik ha éhes. Van azonban néhány szabály amit ha kell, ha nem betartok: Nincs nasi, cukros ital, cukros kaja. Max délelőtt ehet valami nasinak minősülő dolgot, de csak nagyon keveset: max egy túró rudi mennyiségig. Mindig együtt eszünk, szépen megterítve. Persze ő nem mindig ül addig sz asztalnál, amíg megeszei a kajáját, de neki is meg van terítve és ott van akis széke. Naponta minimum egyszer van meleg étel, ha nincs akkor bébikaját kap. Ha valamit nem kér nem erőltetjük.
34. madul (válaszként erre: 31. - Drnéni)
2008. nov. 17. 14:33

Hát most hogy olvasom a soraidat, megnyugodtam kissé:-) A kisfiam 2 éves múlt, 90cm és 13.5 kg. Főtt ételt szinte egyáltalán nem akar enni, és itatni kell:-( Már nem tudom mit csináljak vele...

A dokinéni megnézte, nem vérszegény. Írt fel étvágygerjesztőt, hát kíváncsi leszek. 3 napja adom de semmi változás. Annyi szigort vetettem be, hogy nincs semmi nasi ha nem ebédel. Lehet h rosszul csinálom? hmm...hmm..

2008. nov. 17. 14:30

Szia.

Előszöris köszönöm hogy írtál.A Fiam az utolsó mérésen (egy hónapja) 10840g volt és 87cm.Azóta remélem nem fogyott.Amúgy nem soványka,de azért nem is duci.

Azt én se tudom,honnan van ereje egész nap szaladni,mikor alig eszik.De én még mindíg ezt a szájban tartogatást nem tudom hová tenni.Egyszerűen így képtelenség etetni.

Sajnálom,hogy Ti is küzdötök az evéssel...azért az egy túrórudi egy nap,na az is nagyon durva. :( Lehet,hogy ez csak egy korszak,és kinövi,de addig én megbolondulok.Egyszerűen kivagyok a tudattól,hogy semmi nincs a gyomrában. :( Bár Őt ez kevésbé zavarja...

Amúgy egy hete elkezdtük a bérescseppet + a cebiont.Hátha meghozza az étvágyát.

2008. nov. 17. 14:22
Ja, a Suttogó is azt írja, hogy nagyon gyakori kisgyerekkorban a rossz étvágy.
31. drnéni (válaszként erre: 30. - Hkriszti83)
2008. nov. 17. 14:21

És milyen a súlya ehhez? Az én lányom ugyanez a kategória: egész nap fut-rohan, zajong, beszél, és senki nem érti. hogy miből van erre energiája, mert az evés bizony nem megy. Van olyan nap, amikor egész nap egy Túró Rudit eszik, részletekben. Ja, nem is iszik. És 13 kiló, 90 centi 21 hónaposan. Én is gyanakodtam vérszegénységre, de a gyerekorvos elzavart, még laborba se küldte. Azt mondta, el kell fogadnunk, hogy ennyit eszik; megtömni, nasikkal üldözni szigorúan tilos, amíg jól fejlődik. Sok gyereknek van ilyen korszaka, azt kell neki adni, amit megeszik, ha zöldséget, gyümölcsöt nem fogad el, adj neki multivitamint. Az én lányom reggelire kizárólag zabkását hajlandó megenni (ha egyeltalán), kenyérfélét abszolút nem fogyaszt. ez van, majd elmúlik.

11 hós korában egy lázas betegség után 2 hétig egyetlen falatot se evett, napi 1,5-2 dl tápszert lehetett neki letuszkolni, és nem fogyott egy grammot se.

Szerintem ne izgulj, ha szorongva ülsz asztalhoz, csak méginkább elmegy a kedve.

2008. nov. 17. 13:40

Sziasztok!


Már nem is tudom,kihez,hová forduljak,gondoltam,megkérdezlek Titeket,hátha Valaki tud segíetni.

A problémám az,hogy Kisfiam (most lesz 20hós) sose volt épp jó evő,de kb két hete őrület,amit művel.Alapban sem eszik meg sokmindent,nem igazán azért,mert válogatós,hanem azért,mert azt sem tudom elérni,hogy új dolgokat megkóstoljon.Teljesen undorodik mindentől,ami nedves,hideg,és főleg új,stb. Kizárólag péksüteményeket,sültkrumplit illetve ilyen szilárd dolgokat vesz a kezébe.Gyümölcsöt zöldséget abszolút nem eszik, és ami eddig lecsúszott Neki,most,az utóbbi két hétben ebből is válogat.Amit pedig bekap,folyton tartogatja a szájában,akár órákig is...ezzel teljesen kiborít. Totális mélyponton vagyunk.Elvittem orvoshoz,de nem vérszegény (pedig erre gyanakodtunk).A szemfogai jönnek épp,ez is lehet a gond,de ez az undor-dolog szerintem nem függ ezzel össze.Túrórudit,joghurtokat,túrókrémeket szereti,de nem sűrűn kap, egy héten 1-2 alkalommal,tehát a nasit se visszük túlzásba. Reggel és este szerencsére azért a 2,5dl tápit megeszi.Dehát ez édeskevés,elmúlt másfél éves,nem élhet tápszeren.Amúgy még nem beszél,úgyhogy sajnos nem tudjuk "megbeszélni" a dolgokat,bár erre egyébként se lenne ideje,örökmozgó,folyton szalad,megy.Amikor épp nagy ritkán elfogadja az ételt,akkor is le kell kötni,mert alig bír megülni a fenekén.

Fogalmam sincs,mit csináljak...már komolyan kezdek aggódni,előfordult már kétszer is az elmúlt napokban,hogy a tápin kívül egész nap csak egyetlen kiflit evett,azt is részletekben. :((

2008. okt. 28. 21:17

Sziasztok! Nekem is elég rossz evő a kisfiam! Másfél éves volt szeptember 18-án.

Szóval a kisfiam reggelije az egy szép adag szokott lenni, mert 8-9 körül szoktam neki enni adni, addig picit "kiéhezi magát" és jobb az étvágya. Így megeszik majdnem 2 tojást pl. sonkával (rántotta). Aztán tízóraira gyümit kap. Nálunk az ebéd nem nagyon akar menni! Meg a vacsi...! :( Vacsira ha nem eszik szilárd kaját, mézes tejcsit szoktam adni, abból egy olyan fél cumisüvegnyit megiszik... Kisfiam sem sovány, de nem is dundi. Most kb. 10 és fél kg. Szerintetek ez kevés? :((

28. _kleo_
2008. aug. 20. 21:44

Nálunk az van, hogy evés előtt megbeszéljük, hogy mit kér. Általában van legalább két dolog amiből lehet választani. Ha pedig nem hajlandó megenni azt amit kiválasztott, akkor max. éhesen megy aludni. Szerintem semmi baja nem lesz tőle. De ez nagyon ritkán fordul elő, évente talán ha kétszer.


Egy évesen mi is végigbáboztuk az evéseket, mert máshogy nem volt ideje rá a gyerkőcnek. De ahhoz mindig ragaszkodtam, hogy etetőszékben egyen, ne kenjük körbe a lakást. Úgy emlékszek, hogy olyan 15 hós korára lendült bele mindkettő az evésbe annyira, hgoy már nem kellett hozzá játék.

27. win (válaszként erre: 26. - Gabi0630)
2008. aug. 20. 08:26

Hm, nálunk nem "romlott el" semmi. A fiam ugyanúgy megeszi a főtt ételt, mint régebben, de már nem mindent és nem mindig. Vagy éppen azt nem, amihez nincs kedve. Ha nincs kedve enni, sokszor mást sem kér, tehát egyszerűen nem éhes. Túró rudit pl. nem evett hónapok óta.


Szóval, szerintemem kell kétségbe esni, és egyből "farkast kiáltani", mert a gyerek átesik ezen az időszakon is, és újra eszik rendesen. Csak tudni kell, hol a határ. Pl. ott, hogy ha nem akar enni, csak 3 kanál főtt ételt, de megenné a túró rudit, akkor egy rudi jár és kész. Hiába kér még, mert kérni fog, nem adunk neki többet.



Én azt nem értem, miért nem próbáljátok meg úgy végiggondolni, hogy a gyerek is ember? Még ha kicsi is.

Veletek még nem volt olyan, hogy nem kívántátok az asztalon levő főtt ételt, de valami hideget megettetek volna? Vagy nem azt kívántátok, hanem valami mást (mondjuk krumplifőzelék helyett pizzát ;D)?

Mert velem már fordult elő ilyen. Ha ebben az esetben belém tukmálták volna, amit nem akarok, vagy elküldtek volna étel nélkül a következő 5-6 órára, hát elég csúnyán néztem volna a szüleimre...

26. gabi0630 (válaszként erre: 21. - Ezti)
2008. aug. 20. 07:51
Nálunk is itt romlott el a dolog. Mikor rájött, mert okosak ám, hogyha nem eszi meg a főtt kaját, ugyis kap valamit, ami neki is tetszik. Pl túrórudi.
25. gabi0630 (válaszként erre: 18. - Win)
2008. aug. 20. 07:47
Délben igen, elküldeném, ha nem enne. DE mivel rájön, hogy tényleg az a kaja ami előtte van, más nincs, mindig eszik, és így nem kellett még éhesen lefektetnem soha. Amúgy meg hogy szokna le arról, amit én pl nem tartok kajának?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook