Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbeteg lett a kisfiam! fórum

Cukorbeteg lett a kisfiam! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
91. Lillus-M (válaszként erre: 90. - PervertBakegér)
2014. márc. 3. 06:07
Olvastad az Új vitaminforradalom c. könyvet? Abban a húgysav témát Szendi szépen levezeti. Nagyon érdekes és elgondolkodtató.
2014. febr. 7. 09:47

Idéznék egyet az egyik linkelt honlapról:

"A szokásosnál több zöldség egészséges, de a nagy mennyiségű hús fehérjetartalma a betegség kapcsán amúgy is veszélyeztetett vesét terheli, a magas zsírtartalmú vörös húsok pedig megemelik a húgysavszintet, ami például köszvényhez vezethet."

Ez a mondat igen sok helyen elhangzik valamilyen formában. Csakhogy ez így nem fedi fel a valódi okot.

Egyrészt nem nagy mennyiségű húst kell enni, hanem ahhoz képest módosítani az arányt. Természetesen, aki eddig alig evett, annak emelnie kellene. A vesét úgy tudja károsítani fehérje, ha a szervezet anyagcsereháztartása nem működik rendesen. A köszvény problémája szintén fától az erdőt. Ha a paleo tömegesen szünteti meg a köszvényt és a sokizületi gyulladást, akkor ennek azért valahogy furcsának kellene lennie. A húgysav egy alapvető anyag a szervezetben, emelkedett szintje önmagában nem szabadna, hogy gondot okozzon. Az hogy a magas húgyfogyasztás növeli, és ki is rakódik, nem közvetlen ok okozat, ehhez egy más eredetű probléma szükséges, ami vagy autoimmun vag szénhidrát eredetű, vagy a kettő együtt. Mint sokaknak másoknak, nálam is teljesen eltűntek az izületi problémáim, ezzel a módszerrel, amitől az ellenkezőjét várják sokan.

Ki kell térnem a koleszterinre is, ami szintén egy alapvető anyagunk, az emelkedett szintje szintén nem információ, és irreleváns is. A szervezet tudja szabályoni, hülyét kap ha belepiszkálnak. Az ereket más gyilkolja, gyulladás, a koleszterin pedig nem győzi rendbehozni, a problémát ez okozza. Ebből nem következik, hogy a koleszterint kell csökkenteni, mivel még nagyobb baj lesz belőle. Az érgyulladást kell leállítani, aminek semmi köze a húshoz és a koleszterinhez. Ha a koleszterinnek nem lesz dolga annyi, csökken a probléma is.


Ha ezekhez hasonló félresiklások elfogadottak hivatalosan, akkor nincs miről beszélni..

89. PervertBakegér (válaszként erre: 76. - Eandi78)
2014. febr. 7. 09:35
Azt remélem senki nem gondolta, hogy majd pont a MACOSZ nem vájja bele a karmait. Mint írtam korábban, hasraütött paleoval valóban nem lehet súlyosabb betegségeket gyógyítani. A betegség súlyától függően kell a paleo drasztikusság mértékét belőni. Ha például valaki Crohn beteg, akkor annak nem sok kompromisszuma van, hisz a betegsége szintje nem engedi meg. Nem beszélve a mai álláspontról a betegséggel kapcsolatban. Egy cukorbetegnek milyen alternatívái vannak? Szintén semmilyen.
88. PervertBakegér (válaszként erre: 87. - PervertBakegér)
2014. febr. 7. 09:28
Picit javítanék. Szóval az elegendő számú szakmai orvosi segítség hiánya miatt van. Sokan tapogatózva próbálkoznak, azok is akikre figyelni kéne, súlyos krónikus betegek.
2014. febr. 7. 09:26

Üdvözlet!

A dolog nem ilyen egyszerű, hogy ha valaki más tudományágban ír, kutat, akkor az csuklóból baromság. A helyzet az, hogy csúnya dolgokra derített fényt, amit elvetemült és elkeseredett gyógyulni vágyó MAGYAR emberek sorra visznek sikerre. Orvosok tömkelege ugyanazon hibák miatt nem jut előbbre egyes betegségek kezelésekor, amit mi már rég megoldottunk. Ezzel az erővel én is mondhatnám, hogy az ORVOS nem orvos. Tökmindegy, hogy szándékosan nem tudnak valamit, vagy félrevezették őket is. Igen, ilyen szektás sámánok, varázslók vagyunk. Viccen kívül. 8 hónapos paleo vagyok, bunkón kijelenthetem az itt jelenlévők 95%-ánál nagyságrendekkel többet tudok erről, közvetlenül, belülről, saját és más sorstársam bőrén. S ehhez kívül és belülállóként is rengeteget kell olvasni, ezek alapján finomhangoltam a dolgaimat. Az eredmény olyan lett, mindenféle placebohatás nélkül, ami miatt zombiként megyek az utcán, mert nem tudom megérteni, hogyan jutottunk idáig. Nem fura módon a csak úgy kirakott kritikák mindig olyanoktól származnak, akik vagy egyáltalán nem is próbálkoztak vele, alig olvastak róla pár cikket, vagy 1-2 hét alatt besültek a teljesen hibás változatoktól, mert valóban ilyenek is vannak.

Ha olyan szituáció alakul ki, ahol a paleoval gondok vannak, nem túl gyakori, akkor az a jelenleg még nagyon kis számú szakmai segítség miatt van. Ezzel valóban orvosoknak kellene foglalkozni, de nem úgy, ahogy eddig. Mert bizonyos súlyos betegségeknél nem célszerű játszani ezzel. A paleo egy kicsit esetlen törtető bika, a tudománynak azzal kéne foglalkoznia, hogy csiszolja tökéletesítse, mert még így is sokkal több mindenre képes, mint bármi más.

86. Picurka1968 (válaszként erre: 85. - Vikuc)
2013. febr. 28. 13:20
Vigyázz magatokra!puszi
85. Vikuc
2013. febr. 27. 10:17
Köszönöm a hozzászólásokat. Most még szét vagyok zuhanva,próbálom összerakni magam. A kisfiam jól van,szerencsére. Mindenkinek köszönöm!
84. G.Garbo (válaszként erre: 78. - 2aca49b63b)
2013. febr. 18. 09:22

Nem orvos a pszichológus. Nem tanulja ugyanazt.


Pontosan ezért ostobaság az egész.

83. kszb (válaszként erre: 82. - Shilladora)
2013. febr. 17. 11:26

fogalmad sincs miről beszélsz :)

aúgy meg okafogyottá vált a fórum, hiába osztjátok az észt :)

A fórumindító megtalálta a számára értelmes közösséget, és ha nem tűnt volna fel, nem jön már ide. A diabos gyerekek szülei (akik meg is élik a dolgot, és az edukáció során megtanították őket a dolgokra) meg nem értenek egyet szintén veletek.... felesleges erőlködés amit csináltok....

82. shilladora (válaszként erre: 6. - Kszb)
2013. febr. 17. 00:08

a paleo nem okoz ketoacidózist!

tavaly előtt az én kislányomnak is magas volt a cukra, de paleoval teljesen normalizálódott, egészséges, semmilyem gyógyszert sem kell szednie!


"Orvosok is, laikusok is össze szokták keverni a ketózist a ketoacidózissal. Előbbi egy evolúciósan kialakult normál működési mód éhezés vagy minimális szénhidrátbevitel esetén, utóbbi, a ketoacidózis egy életveszélyes állapot, amely 1-es típusú cukorbetegeknél szokott előállni az inzulin teljes hiánya miatt. Ezért az acetonos lehelet vagy a vizeletben található ketontestek nem feltétlen vészjelek. Az evolúció során két mechanizmus alakult ki a sejtek energiaellátására. Az egyik a szénhidrátokból kialakuló glukóz, ill. a májban és izmokban elraktározott glikogén. Ez a szisztéma azonban csak 12-14 órán át képes a szervezet működését fenntartani. A ketogén étrend során ketontestek (aceton, acetoacetát és béta-hidroxibutiric sav) keletkeznek, amelyekből a sejtek energiát tudnak nyerni (Freeman és Kossoff, 2010). Ez a szisztéma akármeddig képes energiával ellátni a szervezetet, mint az eszkimók vagy a maszájok példája ezt remekül bizonyítja. Akár e két népcsoportra is hivatkozhatnék, de a vizsgálatok is azt mutatják, hogy csecsemőknél és kisgyerekeknél is jól alkalmazható a ketogén étrend (Freeman és Kossoff, 2010)."

81. 2aca49b63b (válaszként erre: 79. - B486c9cf7d)
2013. febr. 16. 18:17
A bölcsész diploma az alap,de továbbképezheti magát a Semmelweis Egyetemen és szakpszichológus lesz.
80. 2aca49b63b (válaszként erre: 79. - B486c9cf7d)
2013. febr. 16. 17:47
Igazad van, összekevertem a kettőt, de ez nem zárja ki azt, hogy dr Szendi nem ismeri az emberi szervezetet. Erről ugyanis már az általános iskolában is tanultunk.
79. b486c9cf7d (válaszként erre: 78. - 2aca49b63b)
2013. febr. 16. 17:37
A pszichiater az orvos, a pszichologusnak bolcsesz diplomaja van.
78. 2aca49b63b (válaszként erre: 66. - G.Garbo)
2013. febr. 16. 17:06

A pszichológus bizony orvos! A pszichológus, a belgyógyász, a sebész stb. ugyanazt tanulja az egyetemen, de a végén szakterületet választanak. Tehát dr Szendi ismeri a szervezet működését. A könyv, amit lefordított dr Loren Cordain a Colorádói Egyetem Egészség és Sport tanszékének professzora írta. Vagy szerinted Ő sem orvos?

Azt pedig végképp nem állítottam, hogy a paleo életmód orvosság, csak ezzel el lehet kerülni a betegségeket és meg lehet gyógyulni.

Orvosnak sem képzelem magam, csak leírtam amit tapasztaltam és olvastam.

Ez egy fórum és mindenki elmondhatja a véleményét.

Egyébként pedig, aki nem él a paleo életmód szerint, az nem is mondhat véleményt róla. Én életem legnagyobb részében (sajnos) a nyugati táplálkozás szerint éltem, tehát meg tudom ítélni, hogy melyik a jobb.

77. 2aca49b63b (válaszként erre: 74. - Lillus-M)
2013. febr. 16. 13:12
Úgy érzem, nem felesleges itt vesztegetni az időmet. Talán lesz itt olyan beteg ember, aki mégis felkeres egy paleo szemléletű orvost. Aki beteg és meg akar gyógyulni, az mindent megtesz ennek érdekében. A mindenre nyitott emberek tudják, hogy a hagyományos orvoslás már nem igazán arról szól, hogy a beteg meggyógyuljon (persze kivételek mindig vannak). A gyógyszeripar a profit érdekében mindent megtesz, nem számít, hogy milyen mellékhatásai vannak az általa előállított gyógyszereknek és oltásoknak. Az orvosok nagy része pedig a gyógyszeripar kiszolgálója, mert anyagilag érdekeltek ebben.
76. eandi78 (válaszként erre: 75. - Lillus-M)
2013. febr. 16. 07:56

Ez is ugyanott:


[link]

2013. febr. 16. 07:25

Az pedig, hogy a gyerekek ketoacidózissal kerültek a SOTE-ra megint csak egy félreértés és félremagyarázás. Mivel a "nagyon veszélyes" ketogénnel gyógyítják őket (megjegyzem epilepsziásokat nagyon rég gyógyítanak ketogénnel, nekik nem árt?????) megjelennek a ketontestek a vizeletben. De ez nem egyenlő a ketoacidózissal


Ezt pedig a Magyar cukorbetegek weboldalán találtam, csak úgy halkan megsúgom nem hurrogják le a paleot


[link]


Na mentem, mert ezt az oldalt olvasni sem bírom, csak mindig sajnálom a gyerekeket, akik bekerülnek az egészségügy és a gyógyszeripar húsdarálójába

74. Lillus-M (válaszként erre: 49. - 2aca49b63b)
2013. febr. 16. 07:17

Szerintem ilyen helyen kár vesztegetni az időt. Aki nem akar meggyógyulni vagy nem akarja, hogy a gyereke meggyógyuljon arra úgysem lehet hatni...


Szenditől írta nagyon ide passzol: "A felkészült elméket találja meg mindig a szerencse. Minden korban voltak újítók és voltak konzervatív szemléletű emberek. A haladást nem lehet feltartóztatni, de lehet elsők közt felszállni a jövőbe tartó vonatra, és lehet majd sírdogálni, hogy elment a vonat, miért nem szólt senki időben. Hát mi szóltunk, s ha valaki nem hallja meg, az legyen az ő baja. Saját bőrötökön tapasztalhatjátok meg, amit már oly sokan a történelem során, hogy az igazán újat képviselni soha nem könnyű. Akit megfertőzött már az új, vaknak látja azokat, akik nem értik meg az új idők új szeleit"

73. kszb (válaszként erre: 72. - B486c9cf7d)
2013. febr. 15. 15:52

nme gondolnám, h az....

Azt hiszem nemsokára törlésre is kerül... legalábbis olvasván más topic-okban tett hsz-eit is :)

72. b486c9cf7d (válaszként erre: 66. - G.Garbo)
2013. febr. 15. 15:05

Nem hozzam szoltal, de megkerdeznem: te normalis vagy? :D

Nem Szendi igeje amugy.

Nem hirdet senki semmit, forumokon beszelgetni szokas es tobb szem tobbet lat alapon miert ne irhatna le rajtad kivul mas is, hogy mit gondol vagy mi a velemenye?

71. Picurka1968 (válaszként erre: 65. - G.Garbo)
2013. febr. 15. 14:52
Ne harapd már le szegény kszb fejét!Félre érthettél vmit,nem ő majmolja a SzendiGábort!:))
2013. febr. 15. 14:16

Egyik nem messze lakó kislány azt hiszem 5 éves volt, amikor egy nagy influenzajárvány végefelé beteg lett, majd bekómált és bekerült a kórházba, kiderült, cukorbeteg, I-es típusú. Nem vagyunk napi kapcsolatban, tehát nem követtem az eseményeket, mindenki nagyon szurkolt neki, pár hét után hazakerült. Most azt hiszem negyedéves egyetemista, okos értelmes lány, nem volt könnyű az elején, de azt tudom mikor nagy ritkán beszélünk mondja, h szépen betart mindent és jól van. Megértem h sokkhatásként ért, ha az ember gyerekéről kiderül vmi baj. Én idős létemre kb 3 hete tudtam meg h cukorbeteg vagyok, s nem azért nem derült ki eddig mert elhanyagoltam volna az orvosi vizsgálatokat. És engem is sokkolt, most tanulom az újfajta étkezést....

Sok sikert Nektek és jó egészséget!!!

69. kszb (válaszként erre: 65. - G.Garbo)
2013. febr. 15. 13:48
olvass már vissza az elejétől :) anti paleos vagyok :)))))
68. kszb (válaszként erre: 67. - G.Garbo)
2013. febr. 15. 13:46
észnél vagy? :) nme én hirdetem Szendi munkáit :)))) Kicsit figyelmesebben nézelődj már! :)
67. G.Garbo (válaszként erre: 43. - Kszb)
2013. febr. 15. 13:03

Egy nem orvos, hanem pszichológus igéjét hirdeted, aki egy könyv lefordításával vezetgeti meg a háziasszonyokat? Ez a te szendigáborod.


(Azért, mert nem zabálod magad kövérré ha így eszel, mert dolgokat elhagysz, az NEM JELENTI AZT, hogy ez egy orvosság)


Ne zaklasd már az embereket! Te sem tanultad a szervezet műkdését, ahogy a a könyvfordítód sem.


Kinevetteted magad, hogy játszod itt a hozzáértőt, de furcsa módon mégsem vagy orvos. Nem érted a szervezet működését, csak hályogkovácskodol.

66. G.Garbo (válaszként erre: 43. - Kszb)
2013. febr. 15. 13:01

Egy nem orvos, hanem pszichológus igéjét hirdeted, aki egy könyv lefordításával vezetgeti meg a háziasszonyokat? Ez a te szendigáborod.


(Azért, mert nem zabálod magad kövérré ha így eszel, mert dolgokat elhagysz, az NEM JELENTI AZT, hogy ez egy orvosság)


Ne zaklasd már az embereket! Te sem tanultad a szervezet műkdését, ahogy a a könyvfordítód sem. A magukat orvosnak képzelőknél kevés rosszabb van.

65. G.Garbo (válaszként erre: 43. - Kszb)
2013. febr. 15. 12:57

Ne zaklasd már ezeket az embereket! A Szendigáborod még csak nem is belgyógyász, egy egyszerű pszi, aki lefordított egy könyvet és ebből kaszál pénzt.


De szeretem, amikor belgyógyász-orvosnak képzelik magukat a háziasszonyok... mindenhez értenek, amiről semmit sem tudnak...

64. Holdsugár83 (válaszként erre: 63. - B486c9cf7d)
2013. febr. 15. 12:45
Nem arról van szó h akkor meg most mennyien lettek diabosok,hanem h találtak rá megoldást h rendbe lehessen tartani az állapotot.és legalább sikerült ezt valamivel elérni.
63. b486c9cf7d (válaszként erre: 60. - Holdsugár83)
2013. febr. 15. 12:16
De nem annyian lettek cukrosok, mint ma- persze a kerdes az, hogy mennyit fedeztek fel egyaltalan, de az elmult evtizedekben is csak egyre no a cukorbetegek szama.
62. Holdsugár83 (válaszként erre: 61. - Picurka1968)
2013. febr. 15. 12:12
Fövényinek nagyon jó könyvei vannak. Van pár kötetem tőle
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook