Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » “Bizony bizony egy szép napon,kopog az ősz az ablakon”., fórum

“Bizony bizony egy szép napon,kopog az ősz az ablakon”., (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... ❯❯
346. livepower (válaszként erre: 343. - Százas Evelin)
2018. jún. 17. 09:59
Így ahogy mondod.. Én szeretem nyáron ha van egy kis színem.. De ez a nap már nagyon veszélyes lehet..Látod itt a példám,álmomban nem gondoltam hogy nekem valaha is bőrrákom lesz..
345. ab61752c45 (válaszként erre: 338. - Százas Evelin)
2018. jún. 17. 09:21
általában én is a lányomnak pénzt adok.de mikor vettük neki azt a gyönyörű ruhát,mondom,úgy nézel ki, mint egy manöken.a szomszéd fülkéből kinézett egy nő.hát az ember,ha öregszik,vehet akármilyen ruhát.
344. Százas Evelin (válaszként erre: 341. - Mária 54)
2018. jún. 17. 09:16
Mostmár én is megértő vagyok. Kiveszekedtem már magam. Nem lehet úgy élni, hogy állandóan csak hangoskodunk, vagyis inkább én. Saját, szeparált lakrésze van a fiamnak, ott úgy él, azt csinál, amit akar. Belefáradtam. Ott van vele az élettársa, szintúgy nagyon rendetlen, és nem nyúlna hozzá a világ minden kincséért sem a fiam holmijához, aki azt rendre szétdobálja. Hát ez van.
343. Százas Evelin (válaszként erre: 340. - Livepower)
2018. jún. 17. 09:14

Ajaj, hát ezt megúsztad. Jó egy kényes gyerek a háznál. :-)

Mindig figyelni kell az anyajegyekre, foltokra, pattanásnak tűnő akármikre. De a hátán azt az ember nemigen látja.

És minden leégés fokozza a kockázatot.

342. fincsi5 (válaszként erre: 341. - Mária 54)
2018. jún. 17. 09:03
irigyellek.:)
341. Mária 54 (válaszként erre: 338. - Százas Evelin)
2018. jún. 17. 08:41

Jó reggelt!

Érdekes, nálunk gyerekkorban a lányom volt rendetlen, a fiam pedig pedáns. Aztán felnőttként a lányom is jobban ad a rendre. Viszont megértő a rendetlenebb unokámmal.A fiam pedig egy tisztaságmániás feleséget talált magának.

340. livepower (válaszként erre: 336. - Százas Evelin)
2018. jún. 17. 07:06
A fiam nagyon igényes önmagára,akár már egy pattanás is idegesíti. Egy alkalommal a pólót készültem felvenni,a bal lapockám felett,a vállam alatt a hátrészen egy számára gyanús anyajagyszerű képződményre lett figyelmes. Mondta hogy ezt nézéssem meg bőrgyógyásszal. El is mentem,kaptam egy kenőcsöt,de másnapra visszrendelt. Másnap ismét megnézte : basalioma volt. A bőrrák egy nem agresszív változata. Ez nem okoz áttételes. Átküldöd a sebészetre,ahol már időpontot kaptam műtétre. Helyi érzéstelenítésben el is távolította a sebész a rákos szövetet. Persze elküldték szövettanra. Ott is beigazolódott,hogy rosszindulatú szövet burjánzás volt.. Igaz a mondás : jobb félni,mint megijedni.. A bajt előzzük meg ha lehet ! Ha akkor a fiam nem veszi észre,nem tudom hogy mi lett volna..
2018. jún. 17. 06:51
Jó reggelt,szép napot mindenkinek ! -:))
338. Százas Evelin (válaszként erre: 337. - Mária 54)
2018. jún. 17. 06:46

Nagyon ötletes ajándékok. Érződik rajta az odafigyelés, törődés, pont azt kapja, amire vágyódik.

Én már régóta csak pénzt adok a fiamnak, mert bármit is veszek, félő hogy mellényúlok. Azért még mindig megkísérlem. Ha látom, hogy nincs papucsa, akkor azt veszek, valami nagyon trendit. Kapott már két hatalmas szennyestartót is, hátha akkor nem dobálja szét a holmijait. De inkább nem megyek be hozzá, csak ha nagyon muszáj. Jobb az úgy mindkettőnknek... :-)

337. Mária 54 (válaszként erre: 330. - Livepower)
2018. jún. 16. 19:37

Fiamnak a 30. születésnapi ajándéka Forma1 páros belépő volt. Nem a feleségével, a barátjával ment. Ennél jobbat nem kaphatott volna. Pici korától megszállott autós.

Vajon ki találta ki? Ki más, mint én. Remélem, majd a 40. születésnapjára is lesz jó ötletem. Lányom egy személyre szóló kerámiát kapott, amit egy keramikus ismerősöm készített. A képeim között megtalálható. Már ősszel megrendeltem és május közepén az utolsó pillanatokra készült el.

336. Százas Evelin (válaszként erre: 335. - Livepower)
2018. jún. 16. 19:07

Az én bőröm se bírja. Fehérbőrű vagyok, csak nagyon fokozatosan tudok lebarnulni leégés nélkül. Mindemellett nap allergiám is van, azon is csak az segít, ha apránként teszem ki a nap sugarainak.

Nem is napoztam direktben, csak szöszmötöltem odakinn, pántos trikóban. De hát dolgom volt, nem foglalkoztam a nappal. Fel is hólyagzott a hátam, még mindig alig győzök vakarózni, pedig már egy hete nem napoztam. Ha esetleg mégis, akkor csak hanyattfekve.

A bőrrák nagyon randa dolog. Alattomos, mire észreveszik, esetleg már áttétes. Na ne is fessük az ördögöt a falra. Valóban nem segít a naptej sem.

335. livepower (válaszként erre: 334. - Százas Evelin)
2018. jún. 16. 16:59
Igazán már azt a nagy melegeket nem is kívánom. Az üvegház hatás már olyan szintű,hogy nem is napozni,eleve a napon tartózkodni sem kockázat mentes. Az csak egy fake news hogy az 50+ naptej megvéd a leégéstől..Lehet hogy kicsit óv,de a bőrráktól nem véd meg !!
334. Százas Evelin (válaszként erre: 333. - Livepower)
2018. jún. 16. 16:18

Arról sajnos lekéstél. Most májusban voltak a nagy melegek. Akkor voltam Harkányban, leolvadt rólam a bikini. :-)

De kívánom neked, hogy júliusban is szép idő legyen. Ne negyven fok feletti, max. csak 30.

333. livepower (válaszként erre: 332. - 12d083b51b)
2018. jún. 16. 15:58
A július hónapban nagy átlagban,mindig nagy melegek szoktak lenni -:))
332. 12d083b51b (válaszként erre: 330. - Livepower)
2018. jún. 16. 15:46
Persze ettől még akkor utaztok el nyaralni, amikor tudtok, akartok, csak bennem az maradt meg az utóbbi években, hogy a versenyzők mindig ki voltak akadva az itteni hőmérsékleten. :))
331. Százas Evelin (válaszként erre: 329. - Mária 54)
2018. jún. 16. 15:26

Akkor minden rendben van. Becsülettel megpróbáltad, nem sikerült. Én is azt hittem, mindent megoldok egyedül, hát jól beletörött volna a bicskám.

Legalább anyám megmaradt nekem. Most őt tutujgatom, meg is érdemli. :-) Hálistennek hamar megnyugodott, tesz-vesz, állandóan selejtez, pakol. Mintha megkönnyebbült volna. Tényleg nagyon féltem, hogy még őt is elveszítem.

Na akkor mindenki részéről poén, már leszámítva szegény papát. Nadehát már 82 volt.

Evezzünk derűsebb vizekre. :-)

330. livepower (válaszként erre: 328. - 12d083b51b)
2018. jún. 16. 15:21
“Magyar Nagydíj” Forma1: július 27-29.-íg.
329. Mária 54 (válaszként erre: 327. - Százas Evelin)
2018. jún. 16. 14:43
Már nincs lelkiismeret furdalásom. Tudom, hogy jó megoldás volt. Nem tehettem mást. Sem fizikailag, sem lelkileg nem lehetett tovább bírni. De azért nem bánom, hogy megpróbáltam és nem rajtam múlt, hogy ez lett a vége. Annyit senki soha nem bántott, mint amit az alatt a pár év alatt kaptam. Nem is értettem, egy anya miért nem látja a jót a saját gyerekében.
328. 12d083b51b (válaszként erre: 321. - Livepower)
2018. jún. 16. 14:31
Keresd ki, mikor lesz Pesten az idén a Forma1, szegények mindig kifogják, hogy nálunk épp azokban a napokban vannak a legmelegebbek! Csoda, hogy még egyik sem kapott égési sérüléseket. :))
327. Százas Evelin (válaszként erre: 325. - Mária 54)
2018. jún. 16. 14:13

Emlékszem rád egyébként, én is írogattam eleinte azon a szociális otthonos fórumon. Én is dolgoztam idősgondozóként, az amolyan ujjgyakorlat volt, hátha egyszer a családban is szükség lesz rá.

De akkor is tudtam, hogy ha az apámról lenne szó, ahhoz nekem szakszerű segítség is fog kelleni, így is lett.

Azóta mindkettőnk problémája - így vagy úgy - megoldódott.

Arra is emlékszem, hogy neked lelkiismeretfurdalásod volt azért a megoldásért. Nekem meg azért, mert annyira féltettem az anyámat, hogy nem akartam, hogy az apám hazajöjjön. Szegénykém nagyon hazakívánkozott, elsősorban azért mert a kórházban nem tudott rágyújtani. Miközben tüdőrákja volt. Túl sokat aztán ezen sem kellett gondolkodnunk, az élet hamar megoldotta ezt a gondot.

326. Százas Evelin (válaszként erre: 325. - Mária 54)
2018. jún. 16. 13:03

Az utolsó időszak az nekünk is nagyon kapkodós volt. Apám egyszer kijelentette, hogy azonnal adjuk el a fél házat, mert ő otthonba megy. Én elkezdtem túrni a netet, két helyet találtam ahol fogadták volna, igaz hogy a világ végén. Aztán azt óhajtotta, én költözzem ki hozzájuk. Holott amikor már nem tudott lábraállni, én sem tudtam belerakni a kerekes székbe. Az sem volt jó megoldás.

Fogadtunk gondozót, mindennek ellenére anyám lefogyott vagy 15 kilót egy hónap alatt, és a vérnyomását nem lehetett lenyomni. Akkor már őérte is aggódtam, és szintén futkorásztam a két helyszín között. Én pesti vagyok, ők meg vidékiek.

Aztán papa kórházba került, ott két hét alatt meghalt. Nagyon komoly betegsége volt, azt házi keretek között nem is tudtuk volna kezelni.

2018. jún. 16. 12:58

Terv van. Augusztus végén 2 nap Debrecenben, majd onnan irány Hajdúszoboszló lányunkkal és a két unokával. Októberben pedig 5 nap Pest.

Sok minden eszembe jutott az "ősszel" kapcsolatban. Alig vártam, hogy nyugdíjas legyek. Boldogan vettem részt az új kapunk készítésében. Festettem a fémet, alapoztam, lazúroztam a fát. Aztán édesanyám belátta, nem maradhat egyedül. Parkinson-kóros volt. Jöhetett volna előbb is, de ragaszkodott az otthonához. Futkározhattam én munka és család mellett hozzá. (25 km) Örültem, hogy megszűnik az állandó aggódás. Egy darabig működött is jól. Aztán minden lettem, csak jó nem. 4 év után közölnöm kellett vele, ha nem tudja tisztelni azt, amit adok, jobb lesz mindkettőnknek, ha más megoldást keres. Természetesen a húgom nem vállalta. Pedig ő 5 percre lakott édesanyám házától. Megoldás egy jó otthon volt itt helyben. Sokat tanultam a saját káromon.

324. Százas Evelin (válaszként erre: 323. - Livepower)
2018. jún. 16. 12:54

Aha, volt egy Horányban is. Vagy Surány? Ezt mindig összekeverem. Azt hiszem, Horány. A Duna-parton. Komppal kellett átmenni, egyszer azt egy némileg benyomott kollegánk vezette, meghalt már szegény.

Az egy nagyon elvarázsolt hely volt, talán nincs is már meg. Lepukkant volt már 30 éve is, de valami varázslatos. Ott bográcsoztunk, testületileg.

323. livepower (válaszként erre: 322. - Százas Evelin)
2018. jún. 16. 12:44
Sajnos ez nem saját tulajdon. Ez valamikor egy céges üdülő volt,csak eljárt felette is az idő. Egy élelmes vállalkozó anno megvette,és amennyire tudta úgy felújította. Nekünk nagyon megfelel,valahogy ***** nem is kívánkozunk.. Persze teljes panzió van.. Napközben úgy is vagy fürdünk,vagy kirándultunk ha olyan az idő..
322. Százas Evelin (válaszként erre: 319. - Livepower)
2018. jún. 16. 11:42

Ja, hogy te még dolgozol.

Azért írtam, hogy csak nyugodtan írj akkor is, ha nincs itt senki, mert majd amikor valaki erre jár, felel a gondolataidra, vagy elmondja ami arról a saját történeteiből eszébe jutott. Eddig is így volt.

Boglár, az nagyon jó hely. Mostmár Boglárlelle. Olyan apartmant én is elfogadnék. Még akkor is, ha csak egy hetet töltenék ott. De azt hiszem, én onnan egész nyáron haza se jönnék... Vagy ki tudja. Hiányozna a kerti bogarászás. Pecázni meg nem szoktam.

321. livepower (válaszként erre: 320. - 12d083b51b)
2018. jún. 16. 11:20
Korábban én is hozzászóltam.. Pl., 238,250.. Július elejére tervezzük,ebben az időszakban még nem csalódtunk -:))
320. 12d083b51b (válaszként erre: 319. - Livepower)
2018. jún. 16. 11:14

És mikorra tervezitek a nyaralást?

A gyerek korodról semmi kellemes retró nem jut az eszedbe? Mi is kíváncsiak vagyunk rád is! :))

319. livepower (válaszként erre: 315. - Százas Evelin)
2018. jún. 16. 10:49
De valóban tegnap 08h 39’-kor befejeződtek a hozzászólások. Én ezért voltam meglepődve ! Ezek szerint tegnap nem sok mindenről maradtam le.. Azt gondolom hogy vagyunk itt jópáran,akik még tele vannak tervekkel a jövőt illetően.. Én pillanatnyilag dolgozom nyugdíj mellett,hogy egy gondtalan hetet el tudjak tölteni a nejemmel valahol vízparton. Szerintem marad a szokásos B.boglár. Évek óta járunk vissza,kicsit retro de saját stéggel,kétágyas ki apartmanok,hideg-meleg víz,kis kilépő terasz. Talán 50m,és ott a Balaton -:)) Zárt,magánterület !!
318. 12d083b51b (válaszként erre: 316. - Ab61752c45)
2018. jún. 16. 10:29

Hát, de az az anya akkor is ugyanaz volt, amikor a gyereke még csak 2 napos újszülött. Mit vétett az a kicsi, hogy olyan anyát kapott??? Ha már ezt így fogalmazzuk meg.


Szerintem egy ilyen szövegnél nincs más, mint a szülő a saját viselkedését magyarázza ilyen szöveggel, ezzel menti fel saját magát. Csak abba nem gondol bele, hogy ezzel a saját gyerekének a lelkébe táplálja be azt, hogy: rossz vagyok, nem érdemlek semmi jót az élettől, még egy rendes anyát sem, mert én ilyen vagyok, olyan vagyok... egész életére lelki-nyomorékká tette a saját gyerekét, miközben a saját lelkiismeretét csitítgatta.

Minden gyerek jó anyát érdemel, és szeretettel, türelemmel, odafigyeléssel minden gyermekből ki lehet hozni a jót. Ha ez nem sikerül, annak nem a gyermek az oka!

317. Százas Evelin (válaszként erre: 316. - Ab61752c45)
2018. jún. 16. 09:38

Azok bizony elég kusza dolgok. Milyen szerencse, hogy kissé távolabb vagy tőlük.

Én azt hittem, azt a kis garzont majd kiadom albérletbe addig is, amíg a szüleimnek nincs rá szüksége, aztán most kiderült, hogy voltaképpen az anyámnak sincs rá szüksége. Hívtam, nem jött, nem szeretne máshol lenni mint ahol megszokott. Talán apám sem tudott volna.

Akkor meg minek az az albérleti hely? Én nem szeretnék itt idegeneket kerülgetni. Majd jó lesz nekem, ha már nincs kedvem az emeletre feljárkálni. Ez is olyan megnyugtató. Nagyon helyes kis bungi. Apróka, de minden van benne, és hihetetlen barátságos.

❮❮ ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook