Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » “Bizony bizony egy szép napon,kopog az ősz az ablakon”., fórum

“Bizony bizony egy szép napon,kopog az ősz az ablakon”., (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... ❯❯
316. ab61752c45 (válaszként erre: 315. - Százas Evelin)
2018. jún. 16. 09:15
irigyellek.hát mindenkinek olyan az anyja,meg a gyereke,amilyet megérdemel,állítólag.az anyám minden mérgét rajtunk tölti ki.annak ellenére,hogy bepisil,nem akar sem pelenkát,sem betétet.hát nem irigylem a húgomat egy percig sem.viszont a házzal,ha meghalna,nem tudom mi lesz.a húgom abban a tévhitben él,hogy majd abból fizeti a fia büntetését,de van pár örökös,aki ebbe nem menne bele.
315. Százas Evelin (válaszként erre: 314. - Livepower)
2018. jún. 16. 08:45

Szia!

Hát ne azt írd hogy nincs itt senki, hanem írd az emlékeidet. De arról is lehetne írni, ki hogy éli meg az ősz beköszöntét.

Nekem ez nagyon szép, nyugodt korszakom. Csak maradjon is így. Letudtam a kötelezettségeimet, megvan mindenem, mondjuk van adósságom is, de bőven állni tudom.

Attól féltem, hogy esetleg az anyám hal meg előbb, és az apám ápolása hárul majd rám, vele nagyon nehéz. Magamhoz vettem volna, csináltattam a kertben egy kis garzont. De még akkor is nehéz lett volna.

De meghalt szegénykém, az anyámmal meg nagyon jó a viszonyunk, és nincs is túl sok gond vele.

2018. jún. 16. 07:34
Szép napot mindenkinek !
2018. jún. 16. 07:22

Jó reggelt, szép napot kívánok mindenkinek!

Úgy látszik, tegnap mindenfelé hamisítatlan nyár volt, és az ősznek nyoma sem!

2018. jún. 15. 21:07
Jó estét ! Reggel óta senki nem volt a fórumon ? Ez felettébb meglepő 😮
311. ab61752c45 (válaszként erre: 307. - Böce)
2018. jún. 15. 08:39
én is ezt láttam gyerekkoromban.az anyám nagynénje rendesem megmosta,utána fejte a tiszta edénybe.mikor nálunk volt a tehenészet,olyanok fejtek,igaz talán már géppel,akik egész héten a büdös ,silószagú ruhát hordták.mikor elkezdték vizezni a tejet,mert eladták,a vállalat azt mondta nem kérik.hát így lett vége a tehenészetnek.
2018. jún. 15. 07:44

Szervusztok! Jó reggelt, szép napot kívánok mindenkinek!

Itt úgy néz ki, süt a nap, hogy mennyire lesz meleg, azt még nem tudom. Az este viszont előkotortam egy vékonyabb kardigánt magamra, ahogy ültem a tv előtt!

2018. jún. 15. 06:18

Jó reggelt! Nagymamám fejte a tejet, mi unokák pedig vittük a kis zománcos poharunkat és alig vártuk, hogy megtöltse. Élvezettel néztük nagyanyánk szorgalmas kezeit és jóízűen ittuk a langyos tejecskét.

Nagyapám kútásó volt. Talán tőle örököltem a víz tiszteletét. Mai napig imádom a forrásokat és örülök, hogy a csapunkból jóízű vizet ihatok. Tőlünk 2,5 km-re van egy forrás. Fiatalító forrás a neve. Hoztunk az unokákkal belőle mindenkinek, de a legtöbbet ők itták. Apuka aggódott, nehogy újra pelenkára kelljen költenie.

308. Guruljka (válaszként erre: 307. - Böce)
2018. jún. 15. 00:56

de nem ám!


Itt is volt tehenész, tőlünk nem messze legeltetett. Egyszer elmentem tejért oda, de sajnáltam a teheneit! Úgy helyezte el a karámot, ahová legelés után hajtotta az állatokat, hogy az lefolyás nálküli, sáros terület volt, a tehenek sárban fekve kérődztek. A fejősöket behajtotta egy fészerbe.

Volt egy fémhordó, hideg vízzel tele, a kutyák is abból ittak. Egy koszos rongyot belemártott, azzal csapkodta meg egy kicsit a tehén tőgyét. Utána rá a fejőgép, mert az azért volt...


Végül egy bika megtaposta ezt az embert, utána felszámolta a vállalkozását. Sokáig betegeskedett, úgy tudom, nem él már.

307. Böce (válaszként erre: 301. - Ab61752c45)
2018. jún. 15. 00:13

Ahonnan mi hordtuk a tejet, tiszta, rendes emberek. Néha, ha kicsit korábban érkeztem, láttam,milyen gondosan mossa le a tehén tőgyét, milyen szép tiszta a fehér zománcos edény, amibe feji, milyen szép tiszta gézen szűri át.


Tényleg nem mindegy, milyen a hely, az ember.

306. Guruljka (válaszként erre: 305. - 12d083b51b)
2018. jún. 14. 18:53
Igen, szerencsére történnek ilyen fontos találkozások, ha csak ritkán is. Ezeket aztán őrizgeti az ember a szívében.
305. 12d083b51b (válaszként erre: 304. - Guruljka)
2018. jún. 14. 17:03

Annál is inkább, mert eredetileg nem azért mentünk Majsára, hogy ővele találkozzunk. Csak hát akihez mentünk, ő is éppen ott volt, így meghívott minket, megmutatta a farmot, közben mesélt, hogyan-mikor jött haza, mivel tölti az idejét...

Ezek azok a percek, órák, amiknek a jelentőségét az ember csak később fogja fel.

304. Guruljka (válaszként erre: 297. - 12d083b51b)
2018. jún. 14. 16:50
Óriási élmény lehetett a találkozás.
303. Guruljka (válaszként erre: 300. - 12d083b51b)
2018. jún. 14. 16:50
Tudom, hogy akkor még az ilyen beszámolók nagyon fontosak voltak. És lehet, hogy vannak nem-vadász könyvei is, nem tudom. Engem sokkolt.
302. Guruljka (válaszként erre: 297. - 12d083b51b)
2018. jún. 14. 16:48

Arra gondoltam, hogy amikor elküldted, fájó szívvel, de segíteni akarással és tisztelettel a könyvet. Hogy ha talán kapcsolatba tudtál volna lépni az emlékét ápolókkal, esetleg nem kellett volna megválnod a könyvtől.


[link]

301. ab61752c45 (válaszként erre: 287. - Guruljka)
2018. jún. 14. 16:40
nálunk mindenki az én nászajándékba kapott pöttyös bögréből issza a kávét.pedig van még jó pár.
300. 12d083b51b (válaszként erre: 295. - Guruljka)
2018. jún. 14. 16:38

Ilyen részletekre már úgy 60 év távlatából nem emlékszem.

Arra emlékszem, hogy azért kutatta-kereste ezeket a vadakat, hogy megfigyelve szokásaikat, életüket, stb. egyáltalán hírt adjon róluk a nagyvilágnak.

Az, hogy egy-egy példányt kilőtt közülük, mert hazaküldeni a Múzeumnak kiállítási tárgyként. Megállapodás szerint így fizette vissza a múzeumnak, az út költségeit.

299. ab61752c45 (válaszként erre: 288. - Böce)
2018. jún. 14. 16:37
hát itt is mikor utoljára volt egy tehén,még ingyen sem kellett volna,ismerve a gazdáját.
298. ab61752c45 (válaszként erre: 283. - Mária 54)
2018. jún. 14. 16:33
a nagyapám a hálókat toldozta,foldozta.azzal fogta a csíkhalat.
297. 12d083b51b (válaszként erre: 294. - Guruljka)
2018. jún. 14. 16:32

Ezt egy kicsit kifejtenéd? Kivel és mit megbeszélni?

Lehet, hogy nem volt egyértelmű amit írtam: akkor jött ki a könyv a nyomdából, ott, a saját lakásán dedikált nekünk névre szólóan 1-1 könyvet.

És amikor évekkel később meghalt, és akik jobban ismerték személyesen, úgy döntöttek, hogy a volt lakásán emlék-múzeumot rendeznek be a tiszteletére... talán ha valakinek lehetősége van megnézni, van-e ott egy könyv női névre dedikálva... akkor bízhatnék abba, hogy célba ért. Egyébként bárhol is van az a kötet, egész biztos jó helyen van! :))

296. ab61752c45 (válaszként erre: 293. - 12d083b51b)
2018. jún. 14. 16:29
én is szerettem ezeket a könyveket.de aztán láttam a múzeumban a levágott elefántlábat.
295. Guruljka (válaszként erre: 293. - 12d083b51b)
2018. jún. 14. 16:26

Ez az a vadász, aki úgy írja le az állat elejtését, hogy az ilyenmegolyan fegyver ekkoramegilyen lövedéke szétrobbantotta a máját, meg hasonlók?


Egy könyvem volt tőle, talán kidobtam, pedig nem szoktam könyvvel ilyet tenni. Vagy az exférjem vitte el. Úgy kell neki.


Én korán olvastam, már a suli előtt. 5-6 évesen a Toldit. (Aztán később még sokszor.)

294. Guruljka (válaszként erre: 290. - 12d083b51b)
2018. jún. 14. 16:23
Ó, ez bizony áldozat volt! Talán jó lett volna előre megbeszélni.
293. 12d083b51b (válaszként erre: 291. - Százas Evelin)
2018. jún. 14. 16:15

Valóban Molnár Gábornak hívták, vele együtt Szécsényi Zsigmond könyvein is átrágtam magam. Imádtam őket! Ezek a könyvek voltam életemben a krimik... nem tudom melyik írta, amikor a hatalmas anakonda körbe tekeredett rajta, és ha vele együtt levő kisérők nem segítenek neki, a következő könyvét már nem írja meg!

Ezek voltak azok a könyvek, amelyek nyomán hosszú éveken keresztül én is Afrika-kutató szerettem volna lenni! :))

292. 12d083b51b (válaszként erre: 290. - 12d083b51b)
2018. jún. 14. 16:12
Bocsi * Pongrácz Gergellyel!!!
2018. jún. 14. 16:11
Általános iskolában meghívtuk író-olvasó találkozóra Molnár Gábort, aki a vadász élményeiről írt, dzsungel, kígyók, nagyon olvasmányos volt. Vak volt az író, de nem születetten, valami baleset érte. Nekem volt tőle dedikált könyvem, de tényleg, azt a könyvet vagy ezer éve nem láttam. Hol lehet?
290. 12d083b51b (válaszként erre: 287. - Guruljka)
2018. jún. 14. 15:59

Már a rendszerváltás után egy csajjal üzleti úton KK.majsán voltunk, ott ismerkedtünk meg szó szerint "tiszta véletlenül" Pongrácz Aladárral. Mindannyian kaptunk tőle névre szólóan dedikált könyvet. Akkor jelent meg "Corvin köz - 1956". c. könyve.

Elolvastam, tiszteltem, becsültem ezt az embert, és rajta keresztül mindenkit, akinek azokban a napokban, hetekben egyáltalán volt bátorságuk kimenni az utcára, és legalább megpróbáltak tenni valamit!


Ezt a könyvet őrizgettem itthon valami hasonló nosztalgiával. Amikor hallottam hogy halála után a lakását múzeummá rendezik, és akinek van valami, ami esetleg bővíteni tudja az anyagot... elküldtem ezt a könyvet. Nem tudom, célba ért-e, vagy egyébként is volt ott ebből, bár azt gondolom, hogy a szerző által dedikált példányról nehezen mond le az ember.

289. Százas Evelin (válaszként erre: 287. - Guruljka)
2018. jún. 14. 15:40

Jaj, én is imádom a könyveket. A szótárakat is.

Emlékszem a legelső könyvre, amit olvastam, mihelyt tudtam olvasni első osztályban. Könyvtári könyv volt, oroszlán meg mindenféle állatok története egy erdőben. Hasrafeküdtem az ágyamon a konyhaasztal mögött, és ott olvastam a téli szünetben, nagy dilemmában, hogy nem inkább szánkózni kellene-e. Azért szánkóztam is.

288. Böce (válaszként erre: 284. - 12d083b51b)
2018. jún. 14. 15:30

Pedig senkit nem bántottak a tehenek, csak hazaballagtak nagy jámboran :-)

Megálltak a saját kapujuknál és elbődültek, ha nem volt nyitva. Szóltak, hogy hazaértek:-)


Mi abból tudtuk, hogy kb. fél óra múlva lehet menni a tejért. Mert a tejet nem a boltban vettük :-) Tejhordóban hordtuk minden nap háztól. Még meleg volt a tej. Nagyon finom aludttejek lettek abból a jó házi tejből.

2018. jún. 14. 14:21

Szó esett itt az apró szertartásokról. Elgondolkoztam, mert régen nekem is voltak ilyenek, de csak töredékek maradtak ezekből. Pl. a fiamtól ajándékba kapott bögréből iszom a kávét...


Volt nagyon szegény korszak az életemben, nem is rég, akkor maradt el, ami addig fontos volt még talán.


De ma rájöttem, hogy van ám nekem is fontos lélek-melengetőm.

Miután újra tudok könyvre költeni, és miután szeretem az antikváriumok varázsát is, egy online antikvárba "járok" mondhatni, rendszeresen.

Szoktak küldeni a rendelés mellé ajándék könyvet, ezt vagy örömmel megtartom, vagy szintén örömmel elajándékozom.


De az igazi öröm az "új" könyv felfedezése, lapozgatása. Ez eltart egy-két héten át is. Most egy grúz költő verseskötete.

A múltkor, ha kinevettek, ha nem, egy szépséges műszaki rajzokkal illusztrált, három nyelvű (magyar-német-angol) építési műszaki szótár volt. Még most is az aktuális polcon van az ágyam mellett, nem tettem még a szótárak közé.

❮❮ ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook