Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » “Bizony bizony egy szép napon,kopog az ősz az ablakon”., fórum

“Bizony bizony egy szép napon,kopog az ősz az ablakon”., (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... ❯❯
376. Százas Evelin (válaszként erre: 374. - Guruljka)
2018. jún. 19. 06:42

A forgás legalább egyszerű. Nem tudom mi értelme van, persze nagyon meg van magyarázva, hogy az miért kell.

De volt az öt gyakorlat között egy, a négyes, amit szerintem most sem tudok megcsinálni, akkor se tudtam. Csak egy helyettesítőt ahelyett.

Egyébként meg a ventilátor is gyanús nekem. Ha nagyon meleg volt, ami az utóbbi napokban nem volt ritkaság, az nekem itt egész éjjel ment. Merthogy éjszaka is 27-28 fok volt a szobában, az már kicsit sok.

Reggel meg fáj a derekam. Érdekes, most nem fáj, pedig nem tibeti jógáztam.

2018. jún. 19. 06:09

Jó reggelt!

A derekam nekem is jelzi, hogy élek. Évente kétszer járok fizikotherápiára, masszázsra és gerinctornára. Így tudom nélkülözni a gyógyszereket. D vitamint és Calciumot kell ugyan szednem, de fájdalomcsillapítót nem.

Erőlködik a nap, remélem győzni fog.

374. Guruljka (válaszként erre: 373. - Százas Evelin)
2018. jún. 18. 20:59

Dehogy nézem le. Kevésbé tájékozott emberek ezrei végzik ezt a fajta gimnasztikát áhítatosan.

Az áhítatnak köszönhetően pedig rendszeresen.

rendszeresebben, mert valami szentségfélének tartják.


Holott nem tibeti, nem jóga, és nem rítus. :D Ahogy mondani szokás, a többi stimmel.

(Tibetben nincs is jóga. A jóga szanszkrit szó, nem tibeti és nem kínai.)


No de csak azt felejti el minden ilyen drága lélek, hogy fokozatosan haladnak az egyszerű mozgásokkal, és a végén már közel egy órán át végeznek egy bizonyos gimnasztikát. persze hogy jót tesz. A semminél minden jobb.


A forgást nyugodtan ki lehet hagyni belőle, nehogy sejhajra vagy nózira tessenek esni, mert az a tibeti holdnaptár szerint sem kellemes. ☺

373. Százas Evelin (válaszként erre: 369. - Guruljka)
2018. jún. 18. 20:50

Lehet, hogy te nem vagy megdegelve, de nekem reggelente sokszor bemerevedik, fáj a derekam. Akkor én élek. :-)

Tudom hogy nagyon lenézed a tibeti jógát, de amíg azt csináltam, nem fájt. Szerintem kéne csinálnom - ha nem is azt, de valami hasonlót.

372. 124637ff9b (válaszként erre: 370. - Mária 54)
2018. jún. 18. 18:38

Ez a jó együtt élés titka, hogy mindenki kedvére van téve, és senki sem érzi magát vesztesnek.

És télre árvácskát teszek a balkonládákba, márciusig virágoznak. Mindegyik más színű és lelket melengető, ahogy kinézek az ablakon.

371. Mária 54 (válaszként erre: 365. - 12d083b51b)
2018. jún. 18. 18:32
Erről jutott eszembe: Az orvos megkérdezi a beteget, javult-e a kalcium tablettáktól. A válasz: Az a baj, kicsit nehéz azt a nagy tablettát lenyelni.
370. Mária 54 (válaszként erre: 355. - 12d083b51b)
2018. jún. 18. 18:31
Lett minipampafű. Én a virágzó virágokat szeretem. A kertemben még télen is van virág. Díszkáposzta. Szerencsére két azálea is került a kavicsok közé. Csodálatosak.
369. Guruljka (válaszként erre: 362. - Százas Evelin)
2018. jún. 18. 17:54

Akkor én meg vagyok degelve??? ☺


Fel vagyok háborodva, ha valamim csak halkan fájni mer.

A bal térdem néha szól, de olyankor kap kurkumát, és az MSM-et is rendszeresen szedem. Megint vettem multivitamint.


Holnap reggel remélhetően már időben odaérek a laborba, nézik a pajzsmirigyet is. No arra kíváncsi vagyok.


Fontos az L-karnitin is, nemrég vetten hosszabb idő után újra, majd mostanában kell mutatkoznia a hatásának. Fontos a kellő folyadék is, ami azért érdekes, mert én ebben a melegben valahogy kevesebbet iszom a szokottnál, jobban kell ere figyelnem.

368. 124637ff9b (válaszként erre: 366. - Livepower)
2018. jún. 18. 17:52

😊 vidámat azt tudok, bármikor:)

Itt volt a kutyakozmetikus.

Mikor végzett, Bencém lekerült az asztalról, igyekezett kifelé a teraszra, kertbe boldogan. A nő is ment kifelé, pakolt be a táskájába, nekem háttal.

Így nem látta, hogy a vizcsap alá tartom a kutyatálat, és úgy kiáltok ki a kutyának: "gyere, adok inni!" .. Vissza szólt a háta mögött: :Köszi, máris, csak elpakolok"

😂

Azért is lepődtem meg, mert őt ásványvízzel szoktam kínálni 😂

367. livepower (válaszként erre: 365. - 12d083b51b)
2018. jún. 18. 15:48
A Magne B6 én is rendszeresen szedem. Nekem bevált,mivel sokat állok esténként szokott görcsölni a lábam. Amióta szedem,nagyon ritkán..
366. livepower (válaszként erre: 364. - 124637ff9b)
2018. jún. 18. 15:44
Fontos,hogy újra itt vagy közöttünk !! 😊👍🏻 Mesélj nekünk valami vidámat !
365. 12d083b51b (válaszként erre: 362. - Százas Evelin)
2018. jún. 18. 08:51

A kalciumot, ill. a magnéziumot szoktam esténként 2 szem 3 dl vízben, vacsora után. Egyik este az egyikből, másik este a másikból. Gondoltam, hogy szint-tartásra elég ennyi is.

Amikor még verseny szerűen sportoltam, és begörcsölt a vádlim, elég volt 1 szem tablettát meginnom, és minden oké. Most úgy érzem, egy kicsit több kell a szükséges szint vissza állításához. Majd visszaáll ez!

364. 124637ff9b (válaszként erre: 358. - Livepower)
2018. jún. 18. 08:43

Pár napig kórházban voltam, de minden rendben :)

Nyaralni majd a hó végén megyünk, köszönöm érdeklődésed :)

Időnként meg van úgy, hogy csak olvaslak titeket, ha érdemben nem tudok hozzá szólni a dolgokhoz :D

363. Százas Evelin (válaszként erre: 358. - Livepower)
2018. jún. 18. 08:40
Én is hiányoltam már Lovelylyt. Mostmár talán nem kell. :-)
362. Százas Evelin (válaszként erre: 355. - 12d083b51b)
2018. jún. 18. 08:39

Jaj, az nagyon borzasztó, az a lábszár görcs. Nekem kopogjam le nagyon régóta nincsen. Az a pezsgőtabi nem sokat ér, a magnézium, de a többi sem. Különösen a C vitamin nagyon gyenge, náthás időszakban annak kb. a 10-szerese is kell egy rendes tablettában.

Na ez tényleg az a téma, amikor kopog az ősz az ablakon. Itt-ott recseg, imitt-amott fáj... Ha egy reggel arra ébredsz, hogy nem fáj semmid, akkor meghaltál.

361. 12d083b51b (válaszként erre: 360. - Fincsi5)
2018. jún. 18. 08:36
Nekem gyógyszertár-allergiám van, nem is járok hozzájuk (sem orvoshoz!), egyelőre beérem a gyógynövény bolttal! :)) Bízom benne, hogy még jó néhány évig elég is lesz!
360. fincsi5 (válaszként erre: 356. - Ab61752c45)
2018. jún. 18. 08:27
Magnesi citricit kérjetek, nekem ezt felírják, fillérekbe kerül. De azt hiszem, kiadják recept nélkül is, csak úgy kicsit drágább.:)))
359. ab61752c45 (válaszként erre: 354. - Százas Evelin)
2018. jún. 18. 08:07
na.,ilyen jó,hogy levágtam a füvet,most még vizes,később meg ugyanolyan meleg lesz.meg 5 szomszédom van,aki éjszakázni is szokott,nem kérdezhetem meg mindegyiket?
358. livepower (válaszként erre: 352. - 124637ff9b)
2018. jún. 18. 08:07
Régen jártál felénk,ide a fórumra ? Üdülni voltál ?
357. ab61752c45 (válaszként erre: 353. - Mária 54)
2018. jún. 18. 08:04
itt a faluban rengeteg 60-as asszony van,aki egyedül él az emeletes házban.a gyerekek inkább elköltöznek,még ha a felújítandó szomszéd házba is.persze én "könnyen"beszélek,a lányom Pesten lakik.
356. ab61752c45 (válaszként erre: 355. - 12d083b51b)
2018. jún. 18. 08:00
nekem is gyakran van éjjel,majd megkérdezem a patikus.
2018. jún. 18. 07:13

Szevasztok! Jó reggelt kívánok mindenkinek!

Én is most utána néztem a pampafűnek, valóban szép. Eddig azt hittem, hogy az csak a pampákon van! :))


Ma délelőtt, ha elment a postás, utána én is elmegyek a havonkénti kis körutamra. Most a posta és a gyógynövény van mindenképpen betervezve. Eldöntöttem, nem fogok elsétálni ezek után a kissé távolabb levő bio-boltba, unom már, hogy ez-az éppen nincs. A város legnagyobb ilyen üzlete pontosan szemben van a postával. A múltkoriban, hogy oda kényszerültem, néztem az árakat, hát annyival nem drágább ez sem, és mennyivel közelebb van! Az éjjel elkapta a lábomat az izomgörcs, ezek szerint a napi 2 szem magnézium pezsgőtabletta nem elég neki, majd kérek egy kicsit ütősebb valamit tőlük.

354. Százas Evelin (válaszként erre: 353. - Mária 54)
2018. jún. 18. 06:40

Bizony szerencse, hogy ilyen közel van a család, és mégsem zavarjátok egymást, még a bejárat is külön van.

Én is így lakok a fiammal, ő a földszinten, én az emeleten, egyazon családi házban.

Örültem volna, ha rendezni akarta volna a kertet, de azzal csak én bíbelődöm. Mit bántam volna én a pampafüvet, az igen szép növényke, bár fogalmam sincs, hogy néz ki, majd mindjárt megnézem valahol.

Most ígéretet kaptam a fiamtól, hogy majd levágja a füvet, de azt hiszem, rámmarad. Így jár az, aki türelmetlen. :-)

2018. jún. 18. 06:32

Jó reggelt!

Tegnap én is kimentem délelőtt. A férjem sütötte a húst és a krumplit, én pedig kiszedtem a menyem kavicsos virágoskertjétből a gazt. Így eső után jobban boldogul vele az ember. Ő szokta szedni, de most kedvem volt segíteni neki. Kint is felejtettem magam és a napon ezer fok volt. Le nem égtem, a karom már elég barna, de kiizzadtam alaposan.

Ennek a kertrésznek története van. Egyszer a fiam megkérdezte, adnék-e a virágoskertemből 2 méternyit (ami az ő bejáratukhoz legközelebb esik). Sajnáltam a virágaimat, de belementem. Viszont mikor megmondták, hogy kavicsosat terveznek és már a menyem a barátnőjével (akit valami miatt nem kedveltem) pampafüvet nézett ki oda, akkor közöltem, hogy ott van a ház előtt a fű, oda tervezzenek pampafüvet, ne az én kertembe. Emiatt borult a családi béke. Én közöltem, ez a mi házunk, az én virágoskertem. A fiam pedig mondta, ha nem kaphat a felesége pár négyzetmétert, elköltöznek. Végül kompromisszumot kötöttünk. Kavicsos kertjük lehet, de pampafű nem. Mindketten sírtunk, a menyem és én is, hogy ilyen butaság miatt kellemetlenséget okoztunk egymásnak. Viszont a fiamra büszke voltam, hogy kiállt a felesége mellett. Együtt ástuk ki a nekem fontos virághagymákat és segítettem az új növények beültetésénél is. Azóta gyakran megdicsérem a szép virágokat. Menyem boldog volt, mert alaposabban ki tudtam tisztítani. Cserébe ma beszárítja a hajamat.

Nem egyszerű a többgenerációs együttélés, de működhet nagyon jól. Mikor ideköltöztünk, apósom még élt. A menyemet ő is elfogadta. Kialakítottak maguknak a fiamék külön lakrészt. Mindenkinek van saját bejárata. Édesanyámnak is volt. Szerencsés vagyok, hogy a közelemben tudhatom a fiamat és még van egy kétszobás lakás, amit raktárnak használunk. Megyek is, mert lomtalanítás van.

352. 124637ff9b (válaszként erre: 351. - Livepower)
2018. jún. 18. 06:05
Viszont kívánom!
2018. jún. 18. 06:02
Szép új hetet kivánok mindenkinek !
350. Százas Evelin (válaszként erre: 349. - Livepower)
2018. jún. 17. 19:38

Aki frontérzékeny, annak ez nagyon nem jó. Állítólag nem is volt front, mégis olyannyira fülledt volt időnként a levegő, hogy szinte elviselhetetlenül.

Most is beborult, dörgött villámlott, mint ahogy egy hete minden nap. Fél óra alatt eloszlott, pedig pont egy jó nagy viharfelhő alatt voltunk itt dél-Pesten.

2018. jún. 17. 17:35

Nem tudom hol és merre milyen idő volt ma,de Pesten igen befűtöttek !! Ezen a héten nálunk az időjárás,nagyon rapszódikus volt.

Volt két nap,szinte elviselhetetlenül meleg és párás. Volt nap mikor nagyon lehűlt..

348. Százas Evelin (válaszként erre: 346. - Livepower)
2018. jún. 17. 11:30

Veszélyes. Én most lenyomtan künn a napon egy olyan 45 percet, hát bizony izzadtam, már büntinek tűnt. Fátyol bárányfelhős volt az ég amikor kimentem, egy-kettőre kitisztult. 11 előtt állítólag még lehet kinn tartózkodni, de az utolsó tervezett negyedórát már elkummantottam.

Én is szeretem, ha van egy kis színem. Meg gyűjtök egy kis D vitamint, kell az már az öreg csontoknak. :-)

2018. jún. 17. 10:14
Szevasztok! Szép napot mindenkinek! Előkerültem már, megjártam a piacot, se borsó, se zöldbab. Az egyik már nincs, a másik még nincs. Mindegy, mához egy hétre majd ismétlünk.
❮❮ ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook