Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » “Bizony bizony egy szép napon,kopog az ősz az ablakon”., fórum

“Bizony bizony egy szép napon,kopog az ősz az ablakon”., (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... ❯❯
196. Százas Evelin (válaszként erre: 182. - Livepower)
2018. jún. 11. 08:04
Én sem fogadom el sehol máshol. Elég nekem az, amit reggel otthon megiszom, igaz ha hazaérek, az az első dolgom, hogy kávézzam, a saját megszokott bögrécskémből, saját mennyiségben. Kicsi kávé, sok tej, kis folyékony édesítő. Sehol nem adnának nekem annyi tejet, vagy nem fér több az apró csészébe, az úgy nekem nem jó.
2018. jún. 11. 07:06

Szevasztok! Jó reggelt mindenkinek!

Látom, az este jó kis téma jött elő.


Én addig ittam a neskávét, amíg dolgozni jártam, az volt a leggyorsabb.

Akkor vettem kotyogót, amikor eljöttem nyugdíjba. Szeretem. Reggel lefőzök 2 adagot, egyiket rögtön be, csak találjam meg, hol van a szám. A másik is elfogy még a reggeli órákban.


Én nem tapasztaltam, hogy a neskávénak lenne zacca. Már a "török kávéhoz" viszonyítva! :))

194. 124637ff9b (válaszként erre: 189. - Guruljka)
2018. jún. 11. 06:03

Én szeretem magamnak is megadni a módját, akkor is, ha éppen egyedül vagyok.

Ivásban, evésben, mindenben

Persze minden embernek megvannak a maga stichjei: a kínai kaja csak saját dobozában esik jól. 😁

(Amit nem mostanában fogok enni, egyéb okok miatt)

2018. jún. 11. 05:52

Jó kávézást, jó reggelt :)

😄☕

2018. jún. 11. 05:51

Mamás bögrém van nekem is.


Mikor szegény voltam, de szerettem a kávét, és kávéfőzőm se volt, megesett, hogy gézlapon átszűrtem a leforrázott kávét, nem szerettem a zaccot a számban. Valahogy sehogy sem sikerült ivás közben a bögre alján tartani. Talán emiatt támadt kedvem egy fölösleges kütyüre. :) Mára persze aludtam rá egyet, és rájöttem , hogy minekaznekem. Amit azért már sejtettem tegnap is 😁

191. 124637ff9b (válaszként erre: 187. - Guruljka)
2018. jún. 11. 05:41

Jajj hát úgy könnyű nemnyomkodni, ha valaki neszkávét iszik 😁

Amúgy én is Nescafét iszom nagyon régóta 😁

2018. jún. 11. 05:26

Jó reggelt és szép napot kívánok!

Túl vagyok az reggeli kávémon. Én sem kevergetem, mert tisztán iszom. Nyaraláskor mi is nescafézunk.

Jópár évtizede vettünk Zsolnai kávéscsészéket. Évekkel később meszeltünk. A konyhaszekrény tálaló részét felraktuk a falra. Be is rendeztem. Minden porcelán csésze, kristálypohár, tortatál ragyogott. Gondoltam, az alsó rész helye még reggelig száradjon. Fáradtak voltunk, ledőltünk és elégedetten nézegettük a munkánk eredményét. Egyszer csak egy robaj. Kiszakadt a falból a fatipli, a szekrény teteje a földön landolt. Alig maradt valami épen. A férjem majdnem infarktust kapott. Annyira sajnálta a kávés poharakat. 15 év után idén sikerült a Vaterán vásárolnunk egy egész készletet elfogadható áron.

Ráadásul személyesen mentünk érte Gödöllőre, ahol még eddig nem jártunk. Bementünk a boltba, már össze volt készítve a készletünk. Megláttam még egy csészét aljával. Úgy éreztem, az ott még nekünk van. Hazaérve kicsomagoltuk. Akkor vettem észre, hogy a pluszban vásárolt csésze kicsit kisebb. Ez lett a férjemé. Én évek óta abból a csészéből iszom a kávémat, amire a fiatalabb unokám még óvodásként ráírta, hogy MAMA.

189. Guruljka (válaszként erre: 186. - 124637ff9b)
2018. jún. 10. 23:56

Egyébként ahhoz képest, hogy a neszkávét beleszórom a kívánt hőmérsékletű vízbe, a kávéfőzés többi változata fáradság.

Egy szeretett személynek még tálalja is az ember a műgonddal készített kávét vagy egyebet, nekem elég ön-megtisztelés a kávé aromája. :D

188. Guruljka (válaszként erre: 187. - Guruljka)
2018. jún. 10. 23:30

Nem az, de hasonló (ez kifeszítve tartja a papír teafilter száját).


[link]

187. Guruljka (válaszként erre: 186. - 124637ff9b)
2018. jún. 10. 23:25

Ha leforrázom, le tudom öntenia zaccról. De mint írtam, régóta neszkávét iszom.


Lehetne papírszűrőn is átönteni. De arra nem költök. Lehetne amúgy kreatíve, házilag tölthető teástasak anyagán át (amit tölcsérbe teszek) önteni, de meg se néztem, mennyiért lehet olyat rendelni.


Néha főzök ilyen "igazi" kávét, ha olyan kedvem van. Nem édesítem, tehát nem kell felkavarni, ez is segít abban, hogy ami végképp az alján marad, az maradjon az utolsó cseppekkel.


Valamikor régen volt egy Németországból kapott kis tölcsérforma filterzacskó-tartóm, de szétrágcsálták a kiskutyák, és egyelőre nem találok másikat. Az jó volt teához, kávéhoz is.

186. 124637ff9b (válaszként erre: 185. - Guruljka)
2018. jún. 10. 23:11

Gondolod fáradtság lenne?


Nem lesz zaccos a kávéd így?

185. Guruljka (válaszként erre: 184. - 124637ff9b)
2018. jún. 10. 23:07

Régóta létezik, talán Amerikából jött át, nem tudom.


Én aztán nem nyomogatom a kis bögrémbe való kávét... :D

184. 124637ff9b (válaszként erre: 183. - Mária 54)
2018. jún. 10. 23:05

Jórészt a dizájnt kell megfizetni

De szerintem nem drága.

Kicsit gondolkodom még, lehet, hogy rendelek ilyet.

183. Mária 54 (válaszként erre: 181. - Guruljka)
2018. jún. 10. 21:51

Lányomnak forrázós kávészerkezete van. Beteszi a kávét, ráönti a forró vizet. Kis idő után lenyomja a szűrőt.

Én is ragaszkodom a megszokott kávéízhez.

Nem gondoltam, hogy ilyen drága.

[link]

182. livepower (válaszként erre: 181. - Guruljka)
2018. jún. 10. 21:34
Van ennek a szenvedélynek egy másik vetülete is.. Minden nagyképűség nélkül állítom,hogy nem mindenhol fogadom el a kávét ha megkinálnak. Egy megszokott aromát keresek mindenhol,de azt csak otthon találom meg.. Mert a szokás,egy hatalom !!
181. Guruljka (válaszként erre: 180. - Livepower)
2018. jún. 10. 21:21

Szép szokás. Főleg, ha van kivel kávézni.


Az az én bögrényi kávém is lehetne valódi kávéból, de azt már macerásnak tartom. Frissen darálni pláne sajnálnám a fáradságot magamért, mármint egy kávé miatt.


Egy kávéfőző szintén nem éri meg csak magamért.

A bögrében leforrázott kávé hibalehetősége gyakorlatilag nulla. Ha vennék egy kávéfőzőt és elromlana, csak a bajom szaporodna vele. Bosszankodnék. Rendelhetnék újat.

Azért a heti 2-3 kávéért nem éri meg.

2018. jún. 10. 20:54
Én nem iszom,nem dohányzom,semmi különösebb káros szenvedélyem nincsen ! - Egyetlenegy dolog amire igényes vagyok : A finom kávé. Csak Szemes kávét,1kg kiszerelésben vásárolok. Van egy bevált kávé,amit Olaszországból rendelnek nekem. Mindig frissen darált kávéból főzők reggelenként. Nem olcsó dolog,de 1kg elég sokáig elég..
179. Százas Evelin (válaszként erre: 178. - Guruljka)
2018. jún. 10. 20:36
Szokás kérdése. Nekem is vagy tea, vagy kávé. Kicsit üti egymást a kettő.
2018. jún. 10. 20:35

Én régóta nem használok kávéfőzőt. Egy alkalommal egy német házaspár megkínált az ő németes kávéjukkal, ezért tudtam, mennyire finom, aromás és kellemesen szívbarát tud lenni az a bizonyos német kávé.


Aztán megtanultam leforrázással készíteni is.


De amióta egyedül vagyok, megfelel a neszkávé olcsóbb változata is, a Lild-ből. A fiam semmilyen kávét nem iszik, én pedig legfeljebb egyet naponta, németes gyenge, 2 decis változatban. :D

Azt se mindennap már. Néha jobban esik zöld teával kezdeni a napot.

2018. jún. 10. 20:27

Egyszer karácsonyra kaptuk az elektromos kávéfőzőt a gyerekeinktől. Látszott az arcomon, hogy fájó a szívvel válok meg a békebeli kotyogómtól.

A másik meglepetésüket pedig azzal bonyolítottam meg, hogy karácsony előtt behozott a fiam egy íróasztalt a nappalinkba. Úgy döntöttem, ha itt van, arra rakom a karácsonyfát. Szépen leterítettem és feldíszítettem a fát, aláraktam az ajándékokat. Kiderült, hogy a számítógépnek a helyét foglaltam el. Így mindannyian meglepődtünk és új helyre költöztettük a karácsonyfát.

176. Mária 54 (válaszként erre: 172. - Százas Evelin)
2018. jún. 10. 20:16
Az én fiam is bejön, látja, hogy van kávé és iszik belőle. Nekik Nespresso gépük van. Vasárnaponként ebéd után a menyemtől kapunk cappuccinot.
175. 12d083b51b (válaszként erre: 173. - Livepower)
2018. jún. 10. 17:23
Sajnálom!
174. livepower (válaszként erre: 159. - 12d083b51b)
2018. jún. 10. 17:22
Eredetiben tudomásom szerint Kiss Márta énekelte. De hallottam már a Hollós Ilona verziót is..
173. livepower (válaszként erre: 158. - 12d083b51b)
2018. jún. 10. 17:17
Nagyon kedves szavak ezek,igen jólesett -:)) Hétköznap én is csak 17h felé tudok feljönni ide a fórumra.. Most megkérlek,hogy este ne távozz olyan gyorsan 😊 Jó kis csapat,az biztos..
172. Százas Evelin (válaszként erre: 171. - Guruljka)
2018. jún. 10. 16:56
Már nem akarok Maci kávét. A fiam issza el előlem mindig a feketekávét, feljön, rögtön azt nézi, van-e. Tejeskávét csinál, egyem meg a szívét.
171. Guruljka (válaszként erre: 170. - Guruljka)
2018. jún. 10. 16:34

[link]


Ott a maci kávé! :D Kapható!

170. Guruljka (válaszként erre: 169. - Százas Evelin)
2018. jún. 10. 16:30

Alighanem a frank kávé volt az.

A cuculista időkben pedig talán Mackó kávétabletta néven szerepelt, cikóriából volt nagyrészt.

169. Százas Evelin (válaszként erre: 168. - 12d083b51b)
2018. jún. 10. 16:08
Nem tudom. Én sosem ittam ámerikait. A nagyanyám tejeskávéja is nagyon emlékezetes, olyan kerek lapocskák voltak hengerben. Mama lefőzött egy kis lábas barna löttyöt, és azt nem tudni miért, a földön tárolta. :-) Abból volt a tejeskávé, nagyon jóízű valami. Abba meg kenyeret aprítottam, mama nem tartott kekszet.
168. 12d083b51b (válaszként erre: 167. - Százas Evelin)
2018. jún. 10. 15:19

Erről eszembe jutott, hogy még az 50-es évek végén, 60-as évek elején kaptunk párszor angol? amerikai? segélycsomagot, hatalmas fémdoboz tejporral!!! Abból olyan "vastag" tartalmas tejet főzött édesanyám, nagyon finom volt.

Meglehet, hogy az egyház is tartalékolt magának pár dobozkával?

A kis huncut, hogy nem osztotta szét mindet a rászoruló családok között! :))

167. Százas Evelin (válaszként erre: 166. - Ab61752c45)
2018. jún. 10. 15:07
Nem tudom, az miért volt olyan nagyon jó. Nem sajnálták belőle a kakaót, főzött volt, habos. Mi otthon nemigen ittunk egyáltalán kakaót. Tejet, meg teát, slussz. Én meg beleaprítottam a kekszet. :-)
❮❮ ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook