Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az idő múlásával egyre inkább belefáradtam a konfliktusokba.... fórum

Az idő múlásával egyre inkább belefáradtam a konfliktusokba.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
2023. szept. 1. 20:44
Senki nem állította meg őt és soha nem is fogja!
2023. szept. 1. 20:33
Megy előre, mint a tank és senki emberfia nem állítja őt meg.
49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - Krisztikrisz)
2023. szept. 1. 20:32
Az a baj, hogy az ilyen ember az egész életét egy nagy harcnak fogja fel és győztes csatákat akar állandóan megvívni. Napóleonnak képzeli magát..
48. krisztikrisz (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 1. 20:26

Nem látok az életedbe. Nem tudom hogy ki ez és miért kiabál ennyire, de aki túl sokat kiabál, annak általában a szája nagy, az agya viszont annál kisebb.


Ismered...


[link]

47. 3066f49f9a (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 1. 20:22
Felrúgnám.
46. 3066f49f9a (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 1. 20:19
Kiről beszélsz?
45. 3066f49f9a (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 1. 20:07
Ismerős.
2023. szept. 1. 19:10
És tökmindegy az ilyennél, ha visszakiabálsz, visszaordítasz, mert letör a rutinjával.
43. krisztikrisz (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 1. 19:04
Valamilyen szinten mégis csak belerángat, hiszen van egy közös pont, nem tudjuk mi. Én békeszerető ember vagyok. Engem miért nem tudnak belerángatni ilyen helyzetekbe? Mondjuk nem is hagyom. 🙂
2023. szept. 1. 19:03
Én is átvehetném ezt a leuraló, domináns stílust, na de én pont ilyen NEM akarok lenni, mert undorodom ettől az embertípustól...
2023. szept. 1. 19:01
Sajnos az a baj, hogy az ilyen nagyhangú, erőszakos embereknek áll a zászló. Ők tudnak ebben a világban érvényesülni. Az ilyenek ellen én alapból nem győzhetek, mert ha én is felemelem a hangom és ordítok vele, akkor "agyonver a rutinjával". Hisz ő ebben sokkal rutinosabb és sokkal magasabb fokon műveli az ordibálást, agressziót. A szép szavak megint nem hatásosak. A legtöbb, amit az ilyen helyzetből kihozhatok, az talán az, ha nem megyek bele a küzdelembe az ő fegyvereivel. Így nem is győzök, de talán nem is vesztek ellen.
40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Krisztikrisz)
2023. szept. 1. 18:57
Nem hiszem, hogy bármiféle dolog erre jogalapot adhatna, hogy valaki így viselkedjen a másikkal.
39. krisztikrisz (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 1. 18:56
Elég ritka, hogy valaki ilyen heves vitát generáljon csak úgy! Mi miatt alakul ki a vita, ha szabad tudni?
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Krisztikrisz)
2023. szept. 1. 18:56
Addig üti a vasat, amíg nem tud belőlem valamilyen érzelmet kicsikarni.
37. krisztikrisz (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 1. 18:54
Ez egy helytelen gondolkodásmód. Senki sem rángathat bele semmibe, csak ha hagyod.
36. krisztikrisz (válaszként erre: 32. - Myra)
2023. szept. 1. 18:53
Ha erőszakos és meggyőzhetetlen, akkor erősebb kutya pont-pont-pont alapon ki fog állni az elveiért, ilyenkor már nem érdemes tovább folytatni, mert csak leuralni, igazságot szolgáltatni akar. Jobb otthagyni.
35. krisztikrisz (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 1. 18:50
Nekem az ilyen ember nem is vitapartner, el se juthat idáig, rácsukom az ajtót vagy elmegyek. Ha úgy értékelem hogy értelmes a vita, akkor beleállok, akár a hangom felemeléséig, de ez ritka.
2023. szept. 1. 18:49
És az a legrosszabb, ha én nem akarok résztvenni egy konfliktusban, de erőszakkal belerángatnak..
33. krisztikrisz (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 1. 18:47

"Ilyen lefagyás állapot következhet be, vagy mint amikor az embert megcsapja az áram. Amikor köpni-nyelni nem tudsz helyzet."


Támadás vagy menekülés a reakció. Biztos hallottál róla.

Harmadik eset, ha nem reagálsz, csak tudomásul veszed.

32. Myra
2023. szept. 1. 18:45
Azt hogy igyekszel elkerülni a konfliktusokat jól teszed. De eleve úgy kezelni, hogy biztos te leszel a vesztes nem értem. Én is kerülöm a vitákat de ha muszáj kiállok magamért és az igazamért és magamért kiállok és biztos , hogy nem én leszek a vesztes, ha kiabąl valaki annál nyugodtabban válaszolok, és hiába csendesen annak akkor is olyan éle van, hogy vág😀
31. krisztikrisz (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 1. 18:45
Szakértők szerint az információk könnyen átírják a géneket. A DNS az egy képlékeny valami, mintha homokba rajzolnál és akkor a homok formája is megváltozik.
2023. szept. 1. 18:43
Nyilván a legjobb taktika ez ellen az, ha nem tud semmiféle érzelmet kiváltani belőled. Csak ezt elég nehéz a gyakorlatban megvalósítani, amikor 10.000 decibellel ordít az arcodba és majdhogynem a nyálát is már az arcodon érzed.. És ilyen helyzetben próbálj meg higgadt maradni.. Hát csodálom és nagyra tartom azt, aki képes jéghideg fejjel gondolkodni egy ilyen szituációban és megőrzi a hidegvérét..
2023. szept. 1. 18:36
Amennyiszer ordítoztak már velem életemben csoda, hogy nem kaptam szívinfarktust..
2023. szept. 1. 18:33
*amikor köpni-nyelni nem tudsz, lefagysz.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Krisztikrisz)
2023. szept. 1. 18:31
A rossz szavak, szidalmak, bántások csontig hatolnak. A zsigereinkbe, sejtjeinkbe épülnek be, szerintem még akár a génekre, génállományra is hatással lehet, de ennek nem vagyok nagy szakértője. Vagy akár felboríthatja az agyi kémiát. Egy hirtelen ordítás, vagy ha valami nagyon sértőt mondanak, arra a test reagál. Ilyen lefagyás állapot következhet be, vagy mint amikor az embert megcsapja az áram. Amikor köpni-nyelni nem tudsz helyzet.
26. krisztikrisz (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 1. 18:23
Kibillentet, célt ért. Viszont ha nem tud kibillenteni, akkor már nem tudja támadni a gyenge pontjaidat, lepereg, veszített.
25. krisztikrisz (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 1. 18:22
Aludj többet. Az az idegeket is kisimítja, oldja a stresszt és egy kicsit vissza is fiatalít.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Krisztikrisz)
2023. szept. 1. 18:20
Csak valahogy mindig ott van az ingerencia bennem, hogyha leordítanak (azaz igazságtalanság és megaláztatás történik), akkor visszaordítsak, hogy megvédjem magam. Holott neki pont az a célja, hogy kihozzon a sodromból engem. Egyik ilyen visszaordításom után a kedves delikvens mosollyal nyugtázta, hogy célt ér. Ez a kép mindmáig bennem van, belémégett..
23. krisztikrisz (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 1. 18:20
Igen ez okozza. Van egy rizses kísérlet. Megfőzöd a rizst, elosztod két tálkába, pár hétig (te döntöd el meddig) az egyik tál rizsnek csak jókat mondasz, a másiknak csak rosszat. A ledegradált rizs meg fog zöldülni, feketedni. De fel is címkézheted valamilyen építő vagy romboló jellegű mondattal. Ugyanaz az eredmény.
22. krisztikrisz (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 1. 18:16
Konstruktív viták vannak, mondjuk egy munkahelyen, vagy lényeges családi és nem családi kérdésekben, azokat megvitatjuk, tisztelettel, mindenki elmondhatja a véleményét, nem gázolunk át a másikon, építő jelleggel. Ritka. De ha egy mód van rá és irányíthatom a dolgot, akkor mindig ez irányba törekszem. Win-win (nyertes-nyertes) szituáció, közös megállapodás, közös pontok, mindenkinek igaza van valahol. Biztos ismered.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook