Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi konfliktusok fórum

Családi konfliktusok (beszélgetős fórum)


1 2
56. fókamama (válaszként erre: 55. - 16594e332e)
2010. nov. 28. 23:17

Úgy látom volt honnan örökölni a makacsságot...

Nem lehetne megoldás szerinted ehelyett az idegőrlő gyerekes huzavona helyett,(ami nem mellesleg senkinek nem jó,csak sebeket okoz)ha leülnétek egymással szemtől szembe normálisan elbeszélgetni?Előre kikötnétek,hogy nem veszekedés,egymás fejéhez csapkodás lesz,csakis őszinte beszélgetés.Ahol mindenki elmondhatja minden fájdalmát sérelmét a másiknak indulatok nélkül úgy,hogy nem harapjátok le egymás fejét.Nem kell egyet érteni mindenben,de meg kellene próbálni valahogy megérteni átérezni a másik fél problémáit nyűgét is.Hiszen elvileg egy család vagytok,és elvileg szeretitek egymást.Hogy a fenébe lehet,hogy ennyire nem jöttök ki?

Én értem a Te fájdalmadat bajodat,biztos,hogy nagy része jogos is,de Ha valóban békét szeretnél velük,akkor próbálj Te is máshogy állni a dolgokhoz.Neked és a családodnak sem jó ez a helyzet velük,megkeseríti az életeteket,főleg a Tiédet.

2010. nov. 28. 22:48

tudjátok 1 hónapig senki nem volt ránk kíváncsi. a kislányom most kezdett óvodába járni, a keresztanyja meg sem kérdezte, mi történik velünk. a születésnapjára azért nem jött el, mert anyu lebeszélte olyan ürüggyel, hogy még ÉN mondtam neki valamit 1 hónapja......és nem jött ide senki a gyerekeimhez. 1 hónap múlva ÉN írtam nekik, és arra sem válaszolt a húgom..... majd anyunak is írtam, megkérdeztem hogy vannak, mi van velük, és nem írt vissza semmit, mert rólunk sem tud semmit.

ezek után hívott meg minket apu születésnapjára...

2010. nov. 28. 22:44
Addig örülj, míg van kit meglátogatnod, és szeretned.
53. fókamama (válaszként erre: 52. - 16594e332e)
2010. nov. 28. 22:30

Szerintem nem tetted jól,nagyon nem tetted jól.

Tedd félre a büszkeséged,és ezután próbálj meg Te nyitni feléjük.Legalábbis ha tényleg fontos neked,hogy rendezzétek a kapcsolatotokat.

Ha mindannyian makacsok és gőgösek vagytok,akkor abból semmi jó nem sülhet ki.

Vigyázz,ne vidd túlzásba,mert lesz idő amikor nagyon meg fogod bánni,de akkor már nem tehetsz semmit,hogy rendbe jöjjenek a dolgok.

2010. nov. 28. 22:16
nem tudom, jól tettem-e, hogy nem mentünk el a születésnapjára......
2010. nov. 28. 22:05

fejlemények:

anyu meghívott mára apu születésnapjára és persze ebédre is.

én meg lemondtam, hogy nem tudunk elmenni.

mert tudom, ha elmentünk volna, veszekedés lett volna a vége. azt meg nem akarok.

50. 16594e332e (válaszként erre: 48. - Martin3)
2010. nov. 25. 22:41

én anyunak soha nem mondtam, hogy bezzeg az anyósom.

csak annyit, hogy a 70 éves apósom el tudott jönni még a névnapomra is, pedig senki nem hívta ide.

49. 16594e332e (válaszként erre: 47. - Martin3)
2010. nov. 25. 22:41
sajnos nincs erre lehetőségem. mert a húgom állandóan a sarkában van:((((
48. martin3 (válaszként erre: 45. - 16594e332e)
2010. nov. 25. 22:17
még annyit: egy szülőnek ezt felróni, hogy bezzeg az anyós...ez valószínű nagyon fájhat..nem tudom, nekem még kicsik a gyerekeim, de a tesóm egyszer azt mondta anyukámnak a felesége szüleire, hogy mama, meg papa(ha jól emlékszem, de lehet hogy anyus vagy valami tök személyeset!) és ezen anyukám elsírta magát, hogy miért hívja a tesóm így az anyósát...szóval totál besérült rajta, a tesóm meg hirtelen nem is értette, mi a baja...szóval ezzel vigyázni kell..
47. martin3 (válaszként erre: 45. - 16594e332e)
2010. nov. 25. 22:15
anyukád hívott...vagyis ő is éri, valami nem stimmel, lelkismeret furdalása van, hidd el egy anya nem hagyja el a gyerekét(legalábbis nagyon ritka), előbb utóbb csak felveszi a telefont. én nála kezdeném, hívd fel, hogy szeretnél vele beszélni, menj el hozzá, ha neked van autód ültesd be, hogy el szeretnéd vinni egy kicsit sétálni, így semleges helyen tudsz vele beszélgetni és feltenném az összes bennem "fortyogó" kérdést...és ő is válaszolna, lehet ők egyes dolgokat máshogy látnak, mint te, (sőt valószínű) próbálj meg vele beszélni! erre van lehetőséged?
46. fókamama (válaszként erre: 45. - 16594e332e)
2010. nov. 25. 22:12

Érthetetlen az anyukád viselkedése veled.Miért?Nem kérdezted még meg tőle?Miért kedvesebb számára a testvéred,miért nem tud igazságos lenni veletek?

Mit mond rá ha kérdezed,tagadja,hogy így lenne?

2010. nov. 25. 21:56

Ma este sikerült teljesen összevesznem anyuval egy perc alatt:(((((((

felhívott, hogy nem érti, mi a bajom, de ezt csinálja már évek óta......

erre csak annyit mondtam, hogy már nem tudok nektek mit mondani.

közben megszólalt a kaputelefon. ma este tudtam meg a férjemtől, hogy feljönnek anyósomék felköszönteni a kislányomat, ma van a névnapja.

szóltam anyunak, hogy most jönnek anyósomék, pedig SENKI nem hívta őket ide, és mégis idejött anyósom és a 70 éves apósom. Erre anyu sírt, és lecsapta a telefont.

44. Kis Cidri (válaszként erre: 33. - 16594e332e)
2010. nov. 25. 19:57

Ez a vélemény csak az ő kicsinyességük, nem is kell figyelem bevenni ilyen véleményeket. Te csak legyél büszke arra, hogy egybe tudod tartani a családodat.

Ennek ellenére tartsd a kapcsolatot apukáddal és a testvéreddel, mert így neked is jobb lesz.

43. Kis Cidri (válaszként erre: 28. - Fókamama)
2010. nov. 25. 19:52
Apukám elvesztésekor én is átértékeltem mindent, és egyre fontosabbnak találom, hogy a családommal rendezett legyen a kapcsolatom.
42. 474687f420 (válaszként erre: 41. - Fókamama)
2010. nov. 25. 18:07
Nekem a nagymamám nem érti miért van valamelyik gyereke rosszban a másikkal a négy közül, mert ugye hogy mind békében legyen az nem volt már 20 éve.Pedig a nagyi gerjeszti a feszültséget a pletykákkal, ahogy kicsit másképpen mondja el amit a másik mondott.Senki nem mondja meg neki mert már idős.
41. fókamama (válaszként erre: 39. - 474687f420)
2010. nov. 25. 18:03

Igazad van,ez valóban érdekes hozzá állás az anyuka részéről.Mert ha így van,akkor maguk a szülők gerjesztik a feszültséget a testvérek között.

Mondjuk az is igaz,hogy a tesó is felnőtt ember már,nem kellene "élveznie" a kiskegyelt szerepét,hanem normális testvéri viszonyban lenni a nővérével.

Sajnálom Macilla ha nem tudsz velük zöld ágra vergődni:(((

Én a helyedben megmondanám anyukádnak,hogy nem értesz vele egyet,nem is fogsz akként viselkedni ahogy elvárják.De neked is a szüleid,tehát azért a kapcsolatot nem akarod megszakítani,viszont rettentően sajnálod,hogy úgy tűnik nem érsz nekik annyit mint a másik gyerekük.Ha esetleg elárulná azt is miért jó lenne.

2010. nov. 25. 17:51
Bocsi őt védi.
2010. nov. 25. 17:50
Hát ez azért elég furi, én nem is tudom mit csinálnék,lehet hogy anyukád is oka egy kicsit a testvérek közötti viszálynak?Nekünk is van hogy nem egységesen adnak dolgokat, de ez már engem nem is érdekel.Tudom, hogy a férjem miatt van, mert őt nem szeretik a tesómét meg imádják.De mindegy meg is szolgált rá.Szóval azért ha köztünk vita van a tesómmal, akkor tanácsot ad anyukám és előttem ő "védi" neki meg engem.Szóval elmagyarázza nekünk szépen a másik verzióját és mindig azt akarja hogy jóban legyünk.De iyet hogy te vagy az idősebb...
2010. nov. 25. 17:44
Mármint kit hagyj békén?Anyudat?
2010. nov. 25. 17:24

most kaptam az anyámtól egy levelet:

hogy nekem KELL alkalmazkodnom, mert én vagyok az idősebb. különben, ha nem bírom elviselni a húgom viselkedését, akkor hagyjam békén:((((

36. 16594e332e (válaszként erre: 34. - 474687f420)
2010. nov. 25. 17:12
csak tudod az a baj, ha nincs is ott a húgom, anyuval utána akkor is megbeszéli:(((((((((((((
35. fókamama (válaszként erre: 33. - 16594e332e)
2010. nov. 24. 17:33

Sajnálom,hogy ilyenek veled:((

Az,hogy Ti a férjeddel hány gyerkőcöt vállaltatok csakis a Ti kettőtök dolga,nem hiszem,hogy ebbe bárki bele avatkozhat.A diplomák száma pedig nem egyenesen arányos az intelligenciával mint tudjuk.Ha így lenne,nem lenne köztetek sem ilyen a kapcsolat,mert a 2 diplomás testvéred már tett volna érte,hogy jobb legyen:)))Érthető,hogy bántanak téged ezek a dolgok,de akkor is meg kellene próbálnotok tisztázni a dolgokat.Nem tudom mennyire sokszor próbáltátok már,de veszíteni valótok nincs vele.Aztán ha senki nem változtat,akkor nincs mit tenni,mint bele törődni.De én azt javaslom,akkor is tarts velük kapcsolatot,Ők a családod,akiket nem mi választunk sajnos.A Te lelkednek is könnyebb lesz ha nem haragszotok,mert gondolom azért bánt a dolog,nem is kicsit.Hiszen nem is lenne itt a fórumod ha nem így lenne.Próbálj felül kerekedni a dolgokon,azon ne idegeskedj amin nem tudsz változtatni.A határokat meg tisztázni kell,és igyekezni betartani.Az élet sajnos nem mindig igazságos velünk:((De ha Te úgy érezheted megtettél mindent azért,hogy jobb legyen a kapcsolat,az már neked megkönnyebbülés.

2010. nov. 24. 16:57
Nekünk is hasonló helyzet áll fennt, de mi azért jóban vagyunk.Itt a nővérem férjhez ment, addig ott lakott a szüleimnél, ahogy én is amíg nem tudtak lakást venni.2 gyereke van anyumék segítettek nekik mindenben, lagzi,házba segítség, pl:szekrény ágy, párkány, stb.Én elmentem albérletbe, úgyhogy nem kaptam ezeket, majd ha egyszer tudok venni lakást.Csak ez sajnos egyre nehezebb.Mi 300 km-re lakunk egymástól.Nekik minden hétvégén 5 szatyor minden nekün is van 1 táska ha hazamegyünk.Igaz régen mi is kaptunk néha pénzbeni 10e ft-os segítségeket.Aző gyerekeire vesznek ruhát, stb, mert ott laknak az enyémre nem.De én örülök a szüli-név-napra kapott dolgoknak is.Hozzánk 1-szer voltak fel Pestre 8 év alatt.Pedig 4 éves a kisfiam.Ennek ellenére mindig letolnak hogy miért nem megyünk.Ők nem olyan öregek és jól állnak anyagilag jobban megtehetnék mégis mindig mi megyünk.A tesómék még soha nem voltak nálunk.Imádjuk egymás gyerekeit.Én szeretem a szüleimet és a tesómat, de sok minden bánt engem is.Mindenki elvárja hogy én menjek mindig holott nekik ugyanannyi.Én sosem szóltam hogy a tesóm többet kap mert úgy vagyok vele megteremtem magamnak és nem akarom egész életemben a fejemhez kapni.Szerintem neked a szüleiddel kéne megbeszélni, hogy mi bánt, úgy hogy a tesód ne legyen ott.
33. 16594e332e (válaszként erre: 24. - Fókamama)
2010. nov. 24. 16:07

tudod, a húgom és apukám már többször is megsértett:((((( az miatt, hogy én csak "két gyereket tudtam szülni" és nincs kettő diplomám, mint a húgomnak:((((

ez miatt nem igazán tartom velük a kapcsolatot.

32. 16594e332e (válaszként erre: 28. - Fókamama)
2010. nov. 24. 16:05

egyáltalán nem sértettél meg.

sőt köszönöm, hogy leírtad a véleményed.

31. 16594e332e (válaszként erre: 27. - 91c956613e)
2010. nov. 24. 16:04

köszönöm neked.

de nem tudom, mi lesz ebből.

30. 16594e332e (válaszként erre: 26. - Kis Cidri)
2010. nov. 24. 16:04

hát igen. anyukámat vagy a húgomnak vagy apunak kellene ide elhozni, mert ő egyedül nem tud idejönni.

különben már többször is hívtam őket, de nem jönnek:(((( még a pici gyerekek kedvéért sem....

29. 16594e332e (válaszként erre: 25. - Angyalka55)
2010. nov. 24. 16:02
de nálunk sem a sógornőm, sem a húgom nem akarja, hogy jobb legyen a helyzet, mert mindenki Rám vár:((((, hogy szóljak hozzá.
28. fókamama (válaszként erre: 26. - Kis Cidri)
2010. nov. 24. 14:07

Csak egyet érteni tudok.De én a helyedben a testvéremmel is rendezném a dolgokat nem csak a szülőkkel.Bár tudom,van akivel nem könnyű,de szerintem semmi nem lehetetlen,hozzá állás kérdése minden.Nálunk a családomba sosem volt tartós harag vagy acsarkodás egymásra,mégis amikor az apám koporsója mellett álltunk,nagyon sok minden átértékelődött bennünk.Lehetett volna dolgokat másképpen intézni,másképpen látni,hozzáállni,toleránsabbnak megértőbbnek lenni egymással sok mindenben.Viszont a férjem családja egy csatatér,tehát közvetve tudom milyen ez.Hát nem kívánnám magamnak,mert még így,hogy csak rajta keresztül vagyok érintve,így is nagyon megvisel.Nem értem őket,hogy mennyire nincs szeretet tisztelet megértés egymás iránt bennük,sőt még tisztesség sem.

Intézzétek úgy a dolgaitokat,hogy később majd saját magatokkal el tudjatok számolni,ne legyen mit megbánni amikor már késő lesz.

Remélem sikerül rendeznetek a dolgaitokat,és nem sértettelek meg a véleményemmel.

27. 91c956613e (válaszként erre: 23. - 16594e332e)
2010. nov. 24. 09:27

Jön a karácsony és jó alkalom,hogy kibéküljetek.

Igazi ajándék lesz.Szívemből kívánom,hogy béke

és szeretet költözzék szívetekbe.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook