Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az ideális testsúly tanulható fórum

Az ideális testsúly tanulható (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ideális testsúly tanulható

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1449. Katthy
2010. máj. 14. 18:07

Én csak ennyit tudok hozzátenni:


:)) !

1448. 809c62b982 (válaszként erre: 1443. - Bányai Gyöngyi)
2010. máj. 14. 15:47

Igazad van!!!!!!!!!!!!! Ki kattanok a bűnöztem kifejezéstől. Ha valaki azt hiszi felülkerekedhet a testén, vagy leeheti magáról a bánatot, téved:)))))) Az első évem kemény volt, -20,4 kg 4 hónap alatt -27 a tavaly május óta:)))))) és a maradék -10 kg pedig ebben az évben már lemegy.

Lányok szép hétvégét mindenkinek.


GYÖNGYI

Legyen egészséged, tudjál boldog lenni,

és a szívedet soha ne bántsa meg senki!

Napod is legyen örömnek napja,

kívánjuk, hogy a sors ezeket megadja!

1447. gólyahír (válaszként erre: 1445. - Ericika2)
2010. máj. 14. 12:19

Ericika puszi neked is, most látom hogy majdnem egyszerre írtunk ide:) Azért csak vissza-vissza húz a szívünk erre a fórumra:)


Hajrá, és így tovább a felépülésben. Ahogy ismerlek, nem olyan csaj vagy te aki csak úgy feladja, s látom tényleg ügyesen navigálsz az élet hullámai között. Ügyes vagy, s megérdemelt lesz az Egyiptomi nászút is, és biztos gyönyörű és izgalmas is lesz. Majd várjuk a beszámolót, s a fényképezőgépet se felejtsétek otthon:)

2010. máj. 14. 12:14

És még egy kis saját kiegészítés az alábbiakhoz:


Gyöngyi, sokat segítettél abban, hogy mostmár határozottan és felelősséggel tudjam azt, hogy azt akarom, hogy a rossz szokásaimat jóra cseréljem az egészségem érdekében. Azt is tudom, hogy nem elég "csak " tudni, hogy mit tegyek, hanem tennem is kell. Ebben még nem vagyok mindig olyan következetes, de már sokkal jobb a helyzet, mint régen volt:) Köszönöm, hogy "megihlettél" ebben az elhatározásomban ( ahogy a második idézet írja) Hiszen nem tudod mindenki helyett megtenni a helyes változást, de elindítani sokakban megtetted már szerintem:)


S végezetül: "Ha valamiben nincs hosszú időn át tartó munka: sohasem lesz a miénk.


Úgy érzem ebbe az ideális testsúly kutatásba Te már valóban sok munkát befektettél,s először saját életedben meg is hozta a várt eredményt a fogyást, és az elért súly megtartását. És biztos vagyok benne, hogy mások életébe is hoztál pozitív változást. További munkádhoz sok erőt kívánok.


És Katthynak is ezúton köszönöm, hogy újra megtanított többet mosolyogni, más szemszögből látni dolgokat. Sokkal több azóta a derű az életemben:DD


És persze mindenkitől tanultam valamit, akivel ezen a fórumon "összefutottam" :)


Mindenkinek szép hétvégét kívánok!


És persze jövök még ide amikor időm engedi, és én is várom a fejleményeket, a megerősítéseket, mert ezek mindig jól jönnek azért útravalónak:)

1445. ericika2
2010. máj. 14. 11:51

Sziasztok,


jelentem, hogy tegnap is és ma is voltam futni. Nagyon óvatosan, lassan, és nem nagy léptekkel, hogy ne "ugráljak", tehát ne mozoglon be túlságosan a műtéti terület, de FUTOTTAM.

Tegnap 4,8 km-t (35 perc), ma 5,5 km-t(40 perc).

Biztos, hogy a megnövekedett oxigénellátás segít a gyógyulásban is.

A baj, hogy az "özönvíz" miatt csak aszfalton lehet futni, erdőben nem.

Most már nem betegállományban, hanem szabadságon vagyok, mert a maradékot ki kellett venni június 1-ig.

Június 7-én megyünk Egyiptomba, addigra biztosan újra meglesz a 10 km, és szeptemberben a Wachau-félmaraton csakazértis.


Szép napot, jó hétvégét mindenkinek.

2010. máj. 14. 11:50

Sziasztok :)


Gyöngyi ezt most neked küldöm szeretettel, mert úgy érzem kapcsolódik ide, meg amúgy is neved napja van, szóval ezért is:)


“S ahogy a rosszra, a jóra is rá kell szokni.

Vérré, reflexszé, ösztönné, jellemmé és végső soron sorssá csak az lesz, amit sokszor ismételünk.

Ha valamiben nincs hosszú időn át tartó munka: sohasem lesz a miénk.

Ezért a valódi akarat nem csupán az, ami benső Vezérünktől eredően villámként átcikázik rajtunk, s bevilágítja lelkünk homályos tájait, hanem az, amit sokáig akarunk.

Hogy “Mit tegyek?”, azt már tudom.

De ez még kevés.

Az igazi akaratot onnan lehet felismerni, hogy az hétfőn, kedden, szerdán, októberben, novemberben, decemberben, jövőre és még húsz év múlva is akarom.” (Müller Péter)


“Nem az a mester, aki megtanít valamire, hanem aki megihleti a tanítványt, hogy legjobb tudását latba vetve fölfedezze azt, amit már addig is tudott.”

(Paulo Coelho)

2010. máj. 13. 20:58

Megerősítést is mondok majd, meg feltehetően meglepetést is. A lényeg, amit mindig mondok:


Az a fő, hogy gondoskodó szeretettel figyeljünk magunkra! Ez karcsúsít!


Az evéshez kapcsolódó lelkiismeret-furdalás és bűntudat meg hizlal.


No, ehhez tartsátok magatokat! :))) Minden fogyigurunak toll a fülébe! :)))))

1442. ericika2
2010. máj. 6. 08:34

Sziasztok, jó reggelt!!!

Köszönöm a bátorító, illetve vigyasztaló soraitokat.

Gólyahír, Dundolka, gratulálok a fogyásotokhoz, meg az egész életviteletekhez.

Most már az optimizmusom kezd visszatérni,-végülis nyakamat is törhettem volna ezzel az erővel, megvakulhattam volna a bal szememre.

A munkahely- avagy munkaváltás pedig már nem tölt el félelemmel, és a depresszió is csomagol.

Ma megyek a háziorvoshoz kiíratni magam, és a maradék időben szabadságon leszek május végéig. Két hét múlva 3-4 napra hazamegyek apukámhoz- és ezúttal egyedül. Örülök neki.

Semmi sem történik véletlenül- valószínűleg nem a megfelelő, a számomra kiszabott úton haladtam.

És ilyenkor az élet erővel oda forditja a fejünket, ahol a helyes utunk van.

Kezdek a változásokon gondolkodni, közben teszek-veszek itthon, kívül-belül rendet kell rakni.

Gyöngyi, kívánom, hogy az új utaidat találd meg - és ez kívánom magamnak is.

Szép napot.

2010. máj. 6. 06:34
Jó reggelt! Szép napot mindenkinek!
1440. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1439. - Gólyahír)
2010. máj. 5. 14:13

Gólyahír!


Örülök, hogy te is erre jártál. És annak is örülök, hogy úgy érezem, jól vagy.


Én is most változásokat élek meg. Most vannak alakulóban a dolgaim. Új utakat keresek. Látok is már néhány körvonalat, de még biztosat mondani nem tudok. Ha lesznek konkrétumok, majd mondom.


És igen, az iskolában nagyon évvégi hajrá van. Nyolcadikos az osztályom, s szeretném, ha szép emlékeik maradnának az általános iskoláról.


Gyere, ha tudsz, s mondjad a jókat, szépeket, amiket szoktál. :)

2010. máj. 5. 08:54

Sziasztok!


Most tudok jönni egy picit közétek, s olvasom kivel mi újság.


Ericika, nehéz lehet most neked.Ahogy így leírtad, valóban sokminden összejött. Fogadd szeretettel a következő idézeteket, s próbáld felkutatni magadban a veled történtek üzenetét. Tudom, ilyenkor csírájában még nehéz átlátni, hogy mire jó ez neked, de eddigi tapasztalataim szerint mindig jó valamire a próba és nehézség az életünkben, csak merjünk belőle tanulni, s akkor nem hiábavaló.


“Egy drágakövet dörzsölés nélkül lecsiszolni nem lehet, ahogy az embert sem próbák nélkül tökéletesebbé tenni.” (Seneca)


“Az utolsó hópehely utat enged a tavasz első bimbóinak. Hadd emlékeztessen a természet bennünket arra, hogy még a legnehezebb idők is véget érnek egyszer, és új élet kezdődik.” (Andrew Matthews)


“A betegség után lesz édes az egészség, a baj után a jó, az éhség után a jóllakottság, az erőfeszítés után a pihenés.” (Hérakleitosz)


Gyöngyi, Te hogy vagy mostanában? Tanfolyam, tábor, új cikk? Restellem, de mostanában nem volt időm a naplódba belekukkantani. Vagy év végi iskolai hajrá van?


Dundolka, örülök, hogy szépen fogysz, és hogy energikus vagy, és hogy azt fogod csinálni a munkádban is ami a szíved csücske. Ez jó dolog:) Csak így tovább.

Jah, és én is örülök, hogy Katthy visszatért, és megmosolyogtat minket néha:)


Én mostanában sokat vagyok a kertben munkahely után esténként szinte sötétedésig. Nekem ez a szívem csücske hobbi szinten, és nagyon jó kikapcsolódés a szellemi ülőmunka után. Éssss, a fogyást is elősegíti egy kis hajlongás, meg izzadás:)) Alakulok amúgy én is súlyilag, formásodnom kellene még. Ha elérem az -10 kg-ot majd jelentkezek.


Mindenkinek kitartás a hétköznapokhoz!

1438. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1437. - Ericika2)
2010. máj. 5. 07:31

Ericika!

Nagyon sajnálom, ami veled történt. Nagyon összejöttek a nehézségeid. Tanácsolni mit is lehetne ilyen esetben? A megoldás bennünk van. Mindig tudjuk a jó válaszokat valahol a lelkünk mélyén, de nem mindig akarjuk észrevenni. De ha megengedjük magunknak hogy egy kicsit kívülről nézzük a dolgainkat, mondjuk úgy, mintha a tükörben nem magunkat látnánk, hanem az ikertestvérünk ülne velünk szemben, és tanácsot kérne tőlünk, akkor már jobban tudnák mit kéne...


Igen, tudom, mi a nyirokdrenázs. A gyógytornász, akivel együtt dolgozom, a Földi-féle módszert alkalmazza.


Jobbulást kívánok. Sok szeretettel: Gy.

1437. ericika2
2010. máj. 5. 06:40

Először ülök a gép mellé négy hete.


Húsvétkor leestem a pincelépcsőn a mosókonyhába menet, neki a fal sarkának, és elrepedt az arccsontom. A kapaszkodó le volt szerelve, mert festeni akartunk.


Most két hete operáltak meg, a szájban és a szemöldöknél van egy vágás, belül történt a műtét, két lemezzel lett rögzítve a csont az arccsonton és a szemöldöknél.


Az arc bal fele el van zsibbadva, az idegek között turkáltak, szóval nem csoda, ez hónapokig (egyik orvos mondta, hogy akár egy évig is) eltarthat- olyan érzés, mintha a fogorvosnál kaptam volna injekciót-, meg van dagadva, a szememet – ami teljesen be volt vérezve az esés után- csak félig tudom kinyitni a dagadás miatt. De legalább nem lettem félvak.


Egyébként április elején felmondtak, mert Magyarországra csak elenyésző eladás van a válság miatt. Június 1-i hatályú a felmondás.


Na szóval, minden szép és jó.

A június 5-i esküvőre nincs semmi kedvem, illetve erőm.

Valami nagyon gátolja ezt az esküvőt.


Valaki próbálta már a nyirokdrenázst?

A szövetekben felgyűlt folyadékot szereteném mielőbb eltávolítani.


Szép napot mindenkinek.

2010. ápr. 29. 14:03

Részlet Katthy naplójából:)))))))

én fuldokoltam a röhögéstől, egy almával búcsúztattam az ebédem,( kávé és 4 győri zabfalat)

de majdnem az lett az utsó ebéd. Majnem megfulladtam a röhögéstől:) köszi csaj!!!!!!!!!



Lalibá' lovasoktató beszólásai:



- Látják azt a csoportot a korlát mellett? Azok nem lovagolni jöttek, hanem magukon röhögni. Úgyhogy szedjék össze magukat!


- Lovat láttak már? És miről ismerték föl? Hogy röfogött? Hát elárulom, az nem az volt. Vagy amikor meglátta magukat, attól félrebeszélt.


- Maguk egy óráért befizettek ötezer forintot. A ló ingyen csinálja. És ahogy magukat elnézem, ő jár rosszabbul.


- A szeme a feje elülső részén található, ezért előrefelé jobban lát. Amelyik minden oldalra egyformán lát, az a vak ló.


- Hátul két lába van, ezekkel fut, elöl kettő, ezekkel fékez, és mind a négy patában végződik. Így lehet megkülönböztetni az asztaltól.


- Mint látják, mindegyik patajára patkót szögeltünk. Ez nagyon praktikus, mert ha valakit megrúg, az nem tud utána reklamálni.


- Látják a ló hátán a nyerget? Őseink alatta puhították a húst. Maguk felette fogják.


- A ló elöl harap, hátul rúg, ezért a közepén szállunk föl rá.


- Segítsen neki, emelje a lábát! Úgy, most lendítse föl! Most egy kicsit pihenjenek, míg én kiröhögöm magam.


- Egyikük szálljon le, vagy maga, vagy a majré!


- Üljön már lazábban! Ahogy így elnézem, a merevgörcs magánál volt ipari tanuló.


- Hogy ül a lovon?! Maga jobboldali?


- Magának hogy áll a lába? Hogy a kedves nagymamától örökölte? Nem létezik, már régen kihalt volna a családjuk.


- Látja ezt a szíjat? Kapaszkodjon bele! Az a fék, de itt mi kantárnak hívjuk. Ha meghúzza, a ló lassít. Ha erősen húzza, a ló megáll. Ha nagyon erősen megrántja, akkor a ló hanyatt esik, és maga lesz alatta.


- Ne remegjen már annyira, eltöri a ló gerincét. Mit csodálkozik? Igen, van gerince, nem politikus az!


- Ezt hívják kényszerleszállásnak. Elég alapos talajlazítást végzett!


- Igaza van, a csúcson kell abbahagyni! Tisztelem a tudományos érdeklődését, de abban a susnyásban nem fog találni ritka növényfajt. Majd ha a ló visszafelé jön, megint felszállhat.


- Ahogy látom, maga legalább egy hétig nem fog ülősztrájkot kezdeni.

1435. Katthy
2010. ápr. 28. 18:10
Sziasztok! Én közben visszajöttem a Hoxa-bimról (rémes szóvicc, tudom XDD), remélem, ti is jól megvagytok.
2010. ápr. 24. 21:34

Sziasztok!

most vettem észre, hogy rendes fényképet is fel lehet tölteni a naplóba. Ez új lehetőség vagy csak én vagyok ilyen ... figyelmetlen?


Szép hétvégét! :)

2010. ápr. 23. 14:48
Lányok szép hétvégét:))))))))
2010. ápr. 21. 19:31

Sziasztok!

Úgy látszik, mostanában mindenkinek több a feladata, mint az ideje. De azért örülök a jó híreknek, s remélem, néha írunk itt egymásnak pár szót, és ha keveset is, de tudunk egymásról.

Nekünk most már a tanév végéig elég zsúfolt napjaink vannak. De azért idenézek minden nap.


:)

2010. ápr. 20. 11:13

Sziasztok!


Örülök, hogy megvagytok, s remélhetőleg mindenki jól van.

Nekem most elég zsúfolt napjaim voltak, de azért kb jól vagyok, s fogyogatok is szépen. Gondoltam ám rátok többször is, csak épp netezni nem volt időm.



Mindenkinek szép napot:)

1430. 809c62b982 (válaszként erre: 1429. - Bányai Gyöngyi)
2010. ápr. 20. 09:08

Szia :) dolgozom két állásban. Egyik a rendes 8 órás , és a másik a szivemcsücske a jövömlesz és imádomcsinálni:)

Közben fogyok, most épp pihenős szakaszom van 1400-1600 kcal és két 800kcal pihenőnap ilyenkor nincs mozgás amúgy 40-60 perc naponta. Másnál biztos megy ennélkül nekem nem. Van két aranyos fogyistárs. 57 éves hölgy, ő január vége óta 97 kg ra fogyott 113 ból. A másik egy 17 éves, széparcú kislány, yoyo diétázik évek óta..... nos a családom a háztartás:) másra nincs időm.

2010. ápr. 19. 20:14
Dundolka, örülök, hogy beköszöntél. Kíváncsi vagyok, hogy alakulnak a dolgaid. Biztos segítene néhány embernek, ha olvashatná, hogy milyen nagyszerű dolgot teszel.
2010. ápr. 19. 08:33
Szép hetet hölgyek!
2010. ápr. 19. 06:52
Jó reggelt, szép napot, szép hetet mindenkinek. :)
2010. ápr. 18. 22:41
Hamarosan megint beszélgetünk itt, ugye?
2010. ápr. 15. 07:08
Jó reggelt, szép napot mindenkinek. :)
2010. ápr. 14. 06:45

"Mosolyogjatok egymásra, a férjetekre, a feleségetekre, gyermekeitekre, válogatás nélkül minden embertársatokra – s ez segít majd, hogy kibontakoztassátok egymás iránti szereteteteket."


Teréz anya

2010. ápr. 14. 06:44
Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)
2010. ápr. 13. 06:39

Jó reggelt, szép napot mindenkinek!

A felhők felett akkor is kék az ég, ha alattuk ólomszürke. És akkor is eljön a tavasz - így áprilisban, ha olyan is az idő, mintha november lenne. Csak erőlködik a depi, de nem nyer...

2010. ápr. 12. 19:54

Szia!

Lehetne szebb is ... kis napsütés meg hasonlók.Igazán ránkférne egy kevés meleg.

Jó hetet, Gyöngyi

2010. ápr. 12. 06:02
Jó reggelt! Szép napot, szép hetet, gyöngyörő tavaszt mindenkinek!!!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook