Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az ideális testsúly tanulható fórum

Az ideális testsúly tanulható (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ideális testsúly tanulható

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2010. febr. 19. 08:54

Egy bodyzó- Drugs Bunny- fogyókúrás ajánlatát föltetem a naplómba.

Akit több érdekel:

[link]

Elég egyéni -hogy ne mondjam rusztikus- a stílusa, de vannak nagyon jó dolgok benne.

2010. febr. 19. 08:22

Sziasztok, szép jó reggelt!!

A tárgyalások egyelőre megszekadtak a fiúval.

Nem akarom a fórumot tehelni a problémával, a naplómban leírtam a fejleményeket.

Lehet, hogy a sportteljesítményeimnek jót tesz, mert a stresszt ki kell majd futnom magamból.

Szép hétvégét mindenkinek.

1267. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1258. - Katthy)
2010. febr. 18. 21:55
Katthy, neked is hajrá... :)
2010. febr. 18. 21:54

Sziasztok!

Nehéz kérdést vetettél fel, Ericika. De nagyjából én is azt gondolom, amit a többiek már leírtak. Nekem is a huszas éveik elején járó fiaim vannak, akik Bp-en tanulnak. És kezdettől mondtam nekik, hogy keressék a lehetőséget az önállósodásra. Végesek a lehetőségeink. Én is végigdolgoztam a diákkoromat, és mindig is úgy éreztem, hogy előnyömre vált. Persze, nem eszelős módon, csak úgy, ahogy belefért. Még a saját ilyen korú fiaimmal sem könnyű mindig, pedig igazán nem panaszkodhatom. Tényleg fontos, hogy legyenek olyan szabályok, elvek, melyek kijelölik a kereteket. Sok erőt, higgadtságot és tiszta fejet és beleérző készséget kívánok, hogy a legjobban alakuljanak a dolgok.

2010. febr. 18. 15:41

Köszönöm, hogy írtatok, hasonló a véleményem.

Jó pár dolgot összeírtam, amit szeretené(n)k tisztázni a mai beszélgetésen. Holnap beszámolok.


(Azt a kutyás mondást ismertem- valami igazság van benne- holott én is imádom a kutyákat,- a gyerekeket most kevésbé- 8 évig volt egy gordon szetterem, de sajnos balesete lett, el kellett altatni, de most 15 év után is álmodom vele.)

1264. 809c62b982 (válaszként erre: 1262. - Gólyahír)
2010. febr. 18. 14:15

Tény hogy mostanában kevésbé öregszenek a fiatalok:)30 évesen még gondolkodnak mi legyen belőlük. Ezzel alapban nincs is gond, a gond ott van hogy a szendvics generációra igy plusz teher hárul. Barátnőm sirt a múltkor hogy a gyereke, egy van neki mindenüket elhorja szórakozásra. 20 éves IGÉNYEI VANNAK:(((((. csak felelősség nincs mellé. Tanul, jegyzetek utazás lakhatás kaja.. barátnője van és szórakozni is akar.aZ Apja besokalt mondván ő meg meg akarja érni a 60at.Szóval, leválasztották fizetik amit kell de semmi többet. Srác diátkhitelt vett fel és állást keres. De ez igy normális. Felnőtt igényekhez felnőtt felelősség.

Gyerekeim picike kora óta 16 éve rakosgatjuk félre a pénzt, továbbtanulásra életkezdésre.A nagy tudja mekkora összeg áll a rendelkezésre és hogy mennyit tudunk adni hozzá....... mellette épiti a karrierjét, nyáron külföldre is kiment egy meghivának eleget téve:)dolgozni.

A karrierjében jó ha nem csak egy papirja lesz hanem gyakorlati tudása.

A másik meg, mostnaában nem divat megtanitani a lányoknak a háztartás vezetést pénz beosztást stb. Kár, sok friss kapcsolat megy rá arra hogy lövése sincs sok huszas éveiben levőnek se hogy kell egy elvest megfőzni vagy praktikusan megszervezni a háztartást.Fiukból meg legyen férfi, :) és persze nem árt ha ő is be tud szállni a ház munkába, egy lakótelepi lakásban nem kell füvet nyirni:)

Nem biztos hogy akkor teszünk jót a egyerekekkel ha kis herceget és hercegnőt faragunk belőlük. Egy munkahelyen nem elég ha kicsit panaszkodik ott teljesiteni kell:)

2010. febr. 18. 12:18

Nah, ez az előző kicsit hosszú lett.


De azért annyiból kapcsolódik is Gyöngyi fórumához, hogy felelősségvállalás, döntés, és olyan élethelyzetek, melyekben más nem tud helyettünk cselekedni. Akárcsak a fogyás:)

1262. gólyahír (válaszként erre: 1259. - B4a3a4979d)
2010. febr. 18. 12:16

Sziasztok!


Érdekes, épp ma délelőtt mondta az 50-es éveiben járó 3 gyerekes főnökasszonyom, hogy olvasta valahol:” az élet igazán akkor kezdődik, mikor a gyerekek mind elmennek otthonról és az utolsó kutya is megdöglik” Hát kicsit morbid ( a kutyás rész miatt), de azért igaz lehet.

Azt is mondta, náluk már mindkettő megtörtént, így most nagyon élvezi az életet a férjével, és soha azelőtt nem nevettek ennyit, mint mostanában.

Nekem nincs még az ilyenben tapasztalatom ( mert ugye én még ott tartok, hogy csak most tervezünk babát), (a kutyáinkat meg imádjuk és tényleg , mintha családtagok lennének),

de véleményem az van.


1. vélemény: szerintem is mindkét fél szempontjából az az egészséges, ha egy bizonyos korban (mostanság ez huszonéves korra tolódott, de régebben 18 éves kor körül volt szerintem) kirepülnek a gyerekek a fészekből. Ez a gyerek szempontjából azért jó, mert megtanul önálló lenni (ez talán manapság nehezebb, de lehet hogy régebben sem volt könnyebb, csak elkényelmesedtünk). A szülők szempontjából meg azért jó, mert ha egy fiatal felnőtt gyermekük esetleg a barátjával, barátnőjével együtt a „nyakukon marad” akkor az valóban a szülők kapcsolatának a rovására mehet, ha nem következetesek és az egyikük elfogultságból a szeretett gyermeke pártját fogja, és őt pátyolgatja a kora ellenére is.


2. vélemény: természetesen bárki kerülhet olyan élethelyzetbe, amikor rászorul a másikra, s ez oda vissza igaz: a gyereknek van hova visszamenni, ha úgy adódik, a szülőnek van kire számítani, ha megöregszik. Ha ésszerű keretek között segítjük és támogatjuk egymást azzal nincs is baj.


3. vélemény: a fenti 2-es számú esettel azonban sokan visszaélnek, és ez a baj. Van amelyik gyerek kihasználja, hogy van hova visszamennie, vagy nem is akar kirepülni ( még a madár is kilökdösi a fészekből azt a fiókát amelyik lusta repülni, s így kénytelen az repülni, használni a szárnyát, hogy életre való legyen, a fióka érdekében teszi ezt az anyamadár, nem azért mert gonosz)

De van, hogy az idősödő (de azért még saját magát simán ellátni képes)szülő él vissza azzal a helyzetével, hogy áldozatkészen segítő gyermekét kihasználja. Ha a kisujját nyújtja az ember az egész karja kell, s nemigazán veszi figyelembe a „szegény” szülő, hogy azért a gyermeke már felnőtt, önálló és némi magánélete is van/ lenne, ha hagynák. ( Na ezen a téren van némi személyes tapasztalatom is már:X)


4.vélemény: Mindkét fenti szitu elég kemény dió, kívülállóként mindig könnyebb okosnak lenni, mint benne lenni a kellős közepében, és úgy okosan dönteni, és cselekedni.


S végezetül mivel mostanában idézgetős kedvemben vagyok, egy ide passzoló:


“Ha azt akarod, hogy gyerekeidnek nyugodt életük legyen, hagyd őket egy kicsit éhezni és fázni.” (kínai bölcsesség)

2010. febr. 18. 10:09

"Néha pontosan a nehézségekre van szükségünk az életben. Ha hagyjuk az életünket akadálytalanul folyni, ez megbénít minket. Nem leszünk erősek, amikor annak kell lennünk. Nem fogunk tudni repülni.


Kértem Erőt… és kaptam nehézségeket, amelyek erősség tesznek.


Kértem Bölcsességet… és kaptam problémákat, hogy megoldjam őket.


Kértem Jómódot… és kaptam agyat és izmot, hogy dolgozzak.


Kértem bátorságot… és kaptam akadályokat, hogy legyőzzem azokat.


Kértem Szerelmet… és kaptam bajban lévő embereket, hogy segítsek.


Kértem Jóindulatot… és kaptam lehetőségeket.


Semmit nem kaptam meg, amit akartam… De mindent megkaptam, amire szükségem volt.


Éld az életet félelem nélkül, nézz szembe az akadályokkal, tudd, hogy képes vagy legyőzni őket."

1260. 809c62b982 (válaszként erre: 1259. - B4a3a4979d)
2010. febr. 18. 07:45

Hú, én azt hiszem a szülő dolga nem az hogy 50 éves koráig gondoskodjon a gyerekéről.

Tanulják meg ennyi idős korukra mi az nnálló lét.Ha mindenképp haza kltözik fektesd le a szabályokat előre.Mennyivel száll be a háztartásba,meg hasonló alap dolgokat. Ne legyen minden természetes, ás alanyi jogon járó.

Nekem a sajátjaimmal sem más az álláspontom. Ngygyerek egyetemista pesten, kicsiis készül tovább menni .A források pedig végesek, de megtanulták becsülni a pénzt és lassan szárnyra kelnek.

Változnak az idők, 23 évesen két gyerek anyukája voltam és apumat ápoltam......... egy annyi idős ember már nem gyerek, kezld te is felnőttként.Szép napot!

2010. febr. 18. 07:35

Jó reggelt mindenkinek!!!


Sajnálom, Kathy, hogy ilyen problémáid vannak, olvastam a naplódat is.

Próbálj meg most csak magadra koncentrálni, és sokat mozogni, ugye az stressz-leépítő.


Azt hiszem, nekem is el kell kezdeni a futást újra intenzíven, egyrészt mert kezd melegebb lenni, másrészt nekem is stresszleépítés céljából.

A párom fia (23 éves fiatal felnőtt srác) most jelentette be, hogy majd három év különélés után haza akar jönni lakni.

Persze a Hotel Papa-Erika nagyon kényelmes és gazdaságos. Állítólag nem jön ki a pénzéből- közben legalább annyit keres, mint én.


Kitűnő nászajándék.

Attól félek, hogy ettől a mi kapcsolatunk is megromlik, mert Toni a konfliktusoknál nem tudja, hova álljon.

Ma lesz egy nagy beszélgetés, kértem, hogy mutassa meg a számlákat, a kiadásait írja össze, először szeretném szanálni a dolgokat, amennyire lehet, diplomatikusan hozzáállni az egészhez, de a gyomrom igen picike a feszültségtől.

Örülök neki, ha időnként hazajön,-most is sokszor meghívtam ebédre, küldök neki dolgokat, de a "Wohngemeinschaft"-ot,(azért írtam németül, mert a magyar "együttélés" nem igazán fejezi ki azt az együttélési formát, amiben pl. Kathy is él) nem tudom elképzelni.

Biztosan belejátszik a dologba, hogy nem az én gyerekem, mert amit én a gyerekei iránt érzek, az nem szülői szeretet, hanem úgy tekintek rájuk, mint akármelyik másik emberre. Lehet, hogy önzés a részemről?

Én egészságes önvédelemnek érzem, mert nem azt akarom, hogy a híd alatt lakjon, de azt sem, hogy még 50 évesen a problémáival a papához szaladjon. "Nem halat kell adni, hanem hálót". (Nem pontos idézet.)

Nektek mi a véleményetek?


Hogy valami pozitívat is írjak, a masszázs-tanfolyamra (hétfőn) és a tánctanfolyamra (szerdán) szorgalmasan járunk. A masszázsban jó, hogy otthon is gyakorolni kell, tehát nincs kibúvó. A tánctanfolyamon a foxtrott, boogie, angol keringő, rumba alapjait tanultuk eddig.


A tegnapi első nagyböjti napom mínusz 80 dkg-mal zárult.


Szép napot mindnyájatoknak.

1258. Katthy
2010. febr. 17. 21:00

Sziasztok!


Nekem most megint nagyon hektikus minden, családilag se jobb a helyzet, de azért igyekszem.


Remélem mindenki jól van, és hajrá!!

2010. febr. 17. 13:03

Én lassan de biztosan haladok 88,2 vagyok:))))) semmi kilengés.Gyeplő egyebek....

Mindenki költői hagulatban van, 40cm hó próbál meg egyszerre elolvadni nálunk, drukkolok hogy sierüljön.

Babits Mihály:

Zsoltár férfihangra


Tudod hogy érted történnek mindenek -- mit busulsz?

A csillagok örök forgása néked forog

és hozzád szól, rád tartozik, érted van minden dolog

a te bűnös lelkedért.


Ó hidd el nékem, benned a Cél és nálad a Kulcs.

Madárka tolla se hull ki -- ég se zeng -- föld se remeg,

hogy az Isten rád ne gondolna. Az Istent sem értheti meg,

aki téged meg nem ért.


Mert kedvedért alkotott mennyet és földet és tengereket,

hogy benned teljesedjenek; -- s korok történetét

szerezte meséskönyvedül -- s napba mártotta ecsetét,

hogy kifesse lelkedet.


Kinek színezte a hajnalt, az alkonyt, az emberek arcát? Mind teneked!

És kinek kevert sorsokat és örömet és bánatot,

hogy gazdag legyen a lelked? És kinek adott

annyi bús szerelmeket,


szerelmek bűnét és gyászát? s hogy bűn és gyász egysúlyu legyen,

eleve elosztott számodra szépen derüt és borút,

sorsot és véletlent, világ nyomorát, inséget, háborút,

mindent a lelkedre mért


öltöny gyanánt: -- úgy van! eónok zúgtak, tengerek száradtak, hogy a lelked: legyen

császárok vétkeztek, seregek törtek, hogy megkapd azt a bút,

amit meg kellett kapnod, és világok vihara fútt

a te bűnös lelkedért!


Mert ne gondold hogy annyi vagy, amennyi látszol magadnak,

mert mint látásodból kinőtt szemed és homlokod, úgy nagyobb

részed énedből, s nem ismered föl sorsod és csillagod

tükörében magadat,


és nem sejted hogy véletleneid belőled fakadnak,

és nem tudod hogy messze Napokban tennen erőd

ráng és a planéták félrehajlítják pályád előtt

az adamant rudakat.


(1918. ápr.)

2010. febr. 17. 11:30

"A mosoly nem kerül semmibe.

Gazdaggá teszi azokat, akik kapják, s nem lesznek szegények azok, akik adják.

Tartama mindössze néhány pillanat, de szinte egy örökkévalóságon át kell készülni rá.

Senki sem olyan gazdag, hogy megvehetné, senki sem oly szegény, hogy ne érdemelné meg.

A mosoly pihenteti a fáradtat, felbátorítja a félénket.

Nem lehet sem megvásárolni, se kölcsönadni, se ellopni, mert ez olyan valami, aminek csak akkor van értéke, ha adják."


(René Remacle: A mosoly)



Sziasztok :O)


Most csak ennyire van kapacitásom. Mosolygós napot kívánok mindenkinek.


És ericika: kívül-belül rendrakás, tavaszi nagytakarítás. Nanáááá! Folyamatosan:)

Nálam egész évben ez a projekt fut :)))

2010. febr. 17. 09:03

A három héttel ezelőtti (újból)fogyási kísérletnek csúfos vége lett. Az első három t.urbós nap után átváltottam könnyítettre-(turmix és normális étkezés váltakozása)-, és ez pedig alattomban sunyin átalakult szénhidrát-"diétává", szóval ma reggelre újra 76,3 voltam.

Mától ugyanezt a vegyes étkezést csinálom, - mármint nem a csoki-diétát- kenyér és édesség tabu, reggel és este turmix, délben saláták, zöldség, kevés gyümölcs is.

Ez sokkal erősebb akaratot igényel- legalábbis tőlem- mint az, amikor csak shake-t iszik az ember.

Jövő hét végén utazunk haza apukámhoz, ott sem tehetem meg, hogy semmiből sem eszem, amit készítenek.

2010. febr. 17. 08:28

Ma újrakezdtem a naplómat, az első bejegyzést átmásolom ide.


"húsvétig semmilyen édesség, nasi, és semmilyen kenyér, péksütemény. (Teljes kiőrlésű sem.) Az alkoholt nem kell nagyon fogadkoznom a hisztamin intoleranciám miatt ... kívül-belül rendrakás a fejemben, körülöttem. Mintegy tavaszi nagytakarítás lesz ez.... többet olvasni, tanulni, stb..."


A tavalyi, naplóm elején levő fogadalmakból ezeket veszem át idénre.

Úgy látszik, a nagyböjt mágikus erővel bír fölöttem, ilyenkor mindig késztetést érzek, hogy rendberakjam a rendberakandókat.

Szeretem ezeket a kezdeteket.

Ilyenkor minden még előttünk van, minden lehetséges.

Az ember kitűzi a célokat, amelyek az optimális esetben aztán húzóerővel is bírnak, de mindenképpen jelölik a horizontot.

Január 1-e, régebben szeptember eleje, az új iskolaév, és hát a nagyböjt kezdete is ilyen.


Ti terveztek valamilyen "böjtöt", avagy valamilyen változást erre az időszakra, illetve ettől az időszaktól?

2010. febr. 17. 06:55

Egy újabb A. de M. mára:


"A Mestert már életében legendák övezték. Azt tartották, hogy egyszer Isten is tanácsért fordult hozzá:


- Bújócskázni akarok az emberekkel. Megkérdeztem az angyalaimat, hogy szerintük melyik a legjobb búvóhely. Volt, aki azt mondta, hogy az óceán feneke. Mások a legmagasabb hegycsúcsot ajánlották. Megint mások a hold túlsó oldalát vagy egy távoli csillagot. Te mit ajánlasz?


- Rejtőzz el az emberi szívben - válaszolt a Mester. - Az lesz az utolsó hely, ahol keresni fognak. "

2010. febr. 17. 06:51
Jó reggelt! Szép napot mindenkinek! :)
2010. febr. 16. 18:49
Kedvesek, merre jártok? Nektek is annyi dolgotok van mostanában, mint nekem? Vagy nem megy az internet rendesen? Ezen nem is csodálkoznék, most kell jelentkezni a továbbtanuló általános iskolásoknak, a felsőoktatásba jelentkezőknek, most veszi fel az óráit a legtöbb egyetemista. És akkor még csak az iskolásokról beszéltem. Én is elkészültem a nagyja munkával a nyolcadikosaim továbbtanulásával kapcsolatban. Már otthon vannak a lapjaik, hogy holnap visszahozzák aláírva. És nagy kő esik le a szívemről, ha majd mindegyikük bejut abba a középiskolába, ahova szeretne. S lassan talán lesz időm itt is újra. :)
2010. febr. 16. 06:51
Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)
2010. febr. 15. 11:19

Sziasztok! Reggel nem jutott időm a beköszönésre, de akkor most kívánok

szép napot mindenkinek! :))

1248. b4a3a4979d (válaszként erre: 1247. - 809c62b982)
2010. febr. 15. 06:46

Pedig az ember félálomban mondja ki a legtitkosabb gondolatait.


Na, félre tréfa, én is szép jó reggelt, és nagyon jó hetet kívánok nektek.

2010. febr. 15. 06:44

Jó reggelt szép hetet Mindenkinek!

Most valami okosat kéne irni....... de inkább nem:))))))))

2010. febr. 13. 07:01
Jó reggelt, szép napot mindenkinek!
2010. febr. 12. 23:24

Sziasztok!

Örülök, hogy hiányoztam. Megvagyok, csak éppen még a szokásosnál is több a program.

Most éppen Pesten vagyok NLP-zni.

Puszi nektek, szép álmokat!

1244. ericika2
2010. febr. 12. 17:46

Tényleg, hol van Gyöngyi???? Már a naplóba sem írt se tegnap, se ma.


Lányok, ide már a katonai ásó nem elég, harckocsi kell minimum. Esik és esik a hó.

És mínusz 4-5 fok van, mind megmarad. Lassan iglukat lehet építeni, olyan magas hókupacok annak mindenfelé.


A hétvége lassan beindul, most leültem 10 percre, de aztán teljes erőbedobással készülés holnapra, délután ünnepeljük a párom lányának 20. szülinapját. Este pedig az utolsó bál idén. Vasárnap délután pedig szauna, aztán meg jönnek végre a munkás hétköznapok, hogy kipihenjem a hétvégét.


Mindenkinek madárcsicsergős szép hétvégét.

2010. febr. 12. 10:54

Multkori tavasz ára:( nyakig vagyunk a hóban 85-86 os út nem járható rendesen, és kb 30cm hó esett két felvonában, de inkább több itt még olvadni se hajlandó met hideg van.

ÚTÁLOM A TELETTTTTTTTTTT,

GYÖNGYI KOMMANDÓSNAK ÖLTÖZVE HARCOL A TÚLSÚLY ELLEN:) VAGY HASONLÓ!

2010. febr. 12. 10:17

Sziasztok!


Óóóóó, Gyöngyi megszökött??? Remélem minden rendben van vele.


Ericika, hát te nagyon klassz dolgokat tanulsz ám. Tánc, masszőrködés. Én táncból abszolút analfabéta vagyok, maszírozni amatőr szinten szoktam néha a családtagokat :)


Mifelénk most olvad a hó, havaseső, eső van inkább.

Remélem te szerencsésen kiástad a kocsit a katonai ásóval, s a ztán nem ütöttél el egy jegesmedvét sem :D


Szép hétvégét mindenkinek!

2010. febr. 11. 06:46

Jó reggelt mindenkinek!!!


Errefelé jegesmedvék szaladgálnak rozmárokkal vegyesen, néha pingvinek és sarki rókák is jönnek.

Kb.20 km.re lakom a cégtől, az utakon 10 centi hó, folyamatosan esik, max. 30-40-nel lehetett jönni, de úgyis dobálta a farát. Szél is van, szóval fentről és oldalról is esik.

Miután a párom miatt szabadjegyem van a vasútra, kacérkodtam a gondolattal, hogy vonattal jövök, de azok is késnek min. egy órát. Az állomáson sem kellemes ácsorogni, másrészt délután vonatpótló buszok vannak, szóval csöbörből vödörbe. Most napközben be kell még egy katonai ásót szerezni, hogy a kocsit kiáshassam délután.


Na, tegnap voltunk a tánciskolában először, teljesen Ginger Rogersnek érezhettem magam, Tonit meg Fred Asternek, a rumbán kívül az angol keringőt és a boogiet tanultuk, és teljesen profik voltunk.


Hogy ne teljesen offoljam a fórum témáját, az előző heti lelkesedés fogyókúrát illetően megcsappant, de a súlyom így is tartom. (74-75 között.) De holnaputánra a tervezett 73-at nem fogom elérni.

Jövő héten, a nagyböjt kezdete után újra szigorúbbra tervezem.

Most hétvégén 20.születésnapja lesz Toni lányának, meg este bálba megyünk, szóval nem a legjobb előfeltételek a visszafogott étkezéshez.

Mozgásra a hólapátolást terveztem mára.

Szép napot mindenkinek.

1240. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1239. - 809c62b982)
2010. febr. 10. 20:12
:)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook