Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az ideális testsúly tanulható fórum

Az ideális testsúly tanulható (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ideális testsúly tanulható

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. ápr. 9. 06:52
Ma is jó reggelt, és szép napot mindenkinek! :)
2010. ápr. 8. 07:07
Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)
1417. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1416. - 809c62b982)
2010. ápr. 7. 13:31

Dundolka! Gratulálok!!!! További sok sikert!

Itt is ragyogó idő van.


Többiek, hogy vagytok? Hogy telt a húsvét?

2010. ápr. 7. 13:13

Sziasztok kislányok:) szép hetet .85,2 kg vagyok, egy 57 éves hölgyel együtt fogyunk, 1200kcal ő két és fél hónapja csinálja-14,kg ment le róla.

Remélem minenki egészséges, itt kék ég meg hasonlók vannak 1000ágra süt a nap.

1415. Katthy
2010. ápr. 2. 23:37
Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek!
1414. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1413. - Gólyahír)
2010. ápr. 2. 15:41

Gólyahír! Köszönöm.


Nagyon szép ünnepet, boldog Feltámadást kívánok mindenkinek!

2010. ápr. 2. 09:10

Sziasztok! Most is csak egy beköszönésre tudok jönni. Mindenkinek nagyon szép hétvégét kívánok.


És Húsvétra mindannyiótoknak szeretettel az alábbi:


Antoine de Saint-Exupéry: Fohász


"Uram, nem csodákért és látomásokért fohászkodom, csak

erőt kérek a hétköznapokhoz.

Taníts meg a kis lépések művészetére!

Tégy leleményessé és ötletessé, hogy a napok sokféleségében és

forgatagában idejében rögzítsem a számomra fontos felismeréseket és

tapasztalatokat!

Segíts engem a helyes időbeosztásban!

Ajándékozz biztos érzéket a dolgok fontossági sorrendjében, elsőrangú

vagy csak másodrangú fontosságának megítéléséhez!

Erőt kérek a fegyelmezettséghez és mértéktartáshoz, hogy ne csak

átfussak az életen, de értelmesen osszam be napjaimat, észleljem

a váratlan örömöket és magaslatokat!

Őrizz meg attól a naiv hittől, hogy az életben mindennek simán kell mennie!

Ajándékozz meg azzal a józan felismeréssel, hogy a nehézségek,

kudarcok, sikertelenségek, visszaesések az élet magától adódó

ráadásai, amelyek révén növekedünk és érlelődünk!

Küldd el hozzám a kellő pillanatban azt, akinek van elegendő bátorsága és szeretete az igazság kimondásához!

Az igazságot az ember nem magának mondja meg, azt mások

mondják meg nekünk.

Tudom, hogy sok probléma éppen úgy oldódik meg, hogy nem teszünk semmit.

Kérlek, segíts, hogy tudjak várni!

Te tudod, hogy milyen nagy szükségünk van a bátorságra.

Add, hogy az élet legszebb, legnehezebb, legkockázatosabb

és legtörékenyebb ajándékára méltók lehessünk!

Ajándékozz elegendő fantáziát ahhoz, hogy a kellő pillanatban és

a megfelelő helyen – szavakkal vagy szavak nélkül – egy kis jóságot

közvetíthessek!

Őrizz meg az élet elszalasztásának félelmétől!

Ne azt add nekem, amit kívánok, hanem azt, amire szükségem van!

Taníts meg a kis lépések művészetére!"

2010. ápr. 1. 06:30
Jó reggelt, szép napot mindenkinek!
1411. Katthy
2010. márc. 31. 23:47

Én is csatlakozom a többiekhez (attól még, hogy nem írok, passzívan azért jelen vagyok a fórumban ám) ericika, kívánom, hogy minél hamarabb megtaláld a lehetőséget, amit a jelenlegi helyzeted magában rejt. Szívből szurkolok Neked.

Ja, és csont. Milyen csont?! Ott azért még messze nem tartunk, hogy bármim is kiálljon. MÉG :)


Remélem, a többiek jól vannak, megvannak, üdv mindenkinek.

2010. márc. 31. 13:32

Sziasztok!


Nekem most kissé zsúfoltak a napjaim, de gondolok rátok:)


Ericika csak egy rövid idézet jut most eszembe, fogadd szeretettel, hátha segít:


“Jó dolog, ha néha minden támaszték kidől alólunk. Ilyenkor láthatjuk, hogy mi kő a talpunk alatt, és mi homok.” (Madeleine L’Engle)


Majd pénteken még benézek :)

1409. 809c62b982 (válaszként erre: 1406. - Ericika2)
2010. márc. 31. 12:07

Szia!

Nem tudom hányadikutcára kerülés az életedben, az első nagyon nehéz volt nekem.17 évig dologztam egy helyen, ami majd az életem fele volt mikor pár éve megszünt az állásom hasonló rohamtempóval mint a tiéd.:) Azóta tudatosan edzem magam, azért mentem fősulira harminc egynehány évesen két gyerek mellett hogy ez a legkevésbé forduljon elő velem.De..... már jó pár éve én váltogatom a munkahelyeimet, és hihetetlen jó a válltozatosság. Most lassan egy éve hogy vezető lettem ennél a cégnél ahol most vagyok, de pár hete másodállásban azt csinálom amire évek óta készülök.Hihetelen már a tudat is hogy pár év múlva, a magam főnöke leszek.... talán lesz pár alkalmazottam is, és ami kielégit és örömet ad azzal keresem a kenyerem.

De az igazság az, még nevelőben vannak a gyerekeim,kell a keresetem.......szóval igenis kell hogy az átmenet a legkevesebb pénzt vegye ki a család zsebéből.

Kivánom hogy fogd fel egy kis ajándék időnek a mostani állapotot.Nincs semmi baj hisz egészséges vagy és szeretnek....amig ez megvan addig minden rendben!

"Az ember egy napon rádöbben arra,hogy az életben igazán semmi sem fontos.Sem a pénz, sem a hatalom, sem az előrejutás, csak az hogy valaki szeresse őt igazán."

1408. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1406. - Ericika2)
2010. márc. 31. 07:22

Ericika, én is nagyon szívesen találkoznék veled és a többiekkel is. Egyszer lehet, hogy még sor is kerül erre. Ki tudja? :)


Egyszer a kisebbik fiam, azt mondta, hogy le kellene már arról szoknunk, hogy szívatjuk magunkat. Számomra ez a "laza szöveg" azt jeletette, hogy olyan dolgokat lehetőleg ne tegyünk, ami helyett jobbat is tudunk tenni. És mostanában nagyon sokat gondolok erre.


Sokszor csak azért csinálunk valamit, mert "jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok". De ha leragadunk a verebeknél, soha nem lesz túzokunk. :)


A nagyobb fiam meg egyszer azt mondta - amikor még csak kezdtem az "új életemet", és még nagyon nehezen viseltem, hogy evésidők között ne egyek - , hogy "ne parázz, anyám, az ember 21 napig is kibírja evés nélkül."


A két gyerekem nem éppen irodalmi stílusban megfogalmazott egy-egy mondata a maga nemében nagyon sokat jelentett nekem az adott időben. Mintegy korszakhatár volt mind a kettő.

2010. márc. 31. 07:12
Jó reggelt, szép napot mindenkinek. :)
1406. ericika2 (válaszként erre: 1405. - Bányai Gyöngyi)
2010. márc. 30. 21:44

Köszönöm,

én is azt látom, hisz nem olyan dologgal foglalkoztam, ami érdekelt, és ez büntetlenül működni nem képes hosszú távon napi kilenc órán át.

Környezetromboló szendvicspanelek-- de mellette megvolt a napi betevő...Szóval Isten közbeszólt...


Se műszaki ember nem vagyok, se nem elkötelezett emellett a "divatos", eszement építészet(?) mellett, csak egy picit elveszettnek érzem magam most.


Szóval köszönöm, hogy gondolsz rám, biztosan összefutnak az univerzumban az erővonalak.

Itt minden összefügg a súlytól elkezdve a benső létig.

Nagyon szívesen találkoznék veled valamikor---meg Gólyahírrel, Dundolkával is, Katthyról nem is beszélve,-- de szerintem ő szégyelli a kiálló csontjait....

1405. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1404. - Ericika2)
2010. márc. 30. 19:59

Ó, Ericika! Nagyon sajnálom. Tudom, nehéz "belülről" úgy látni, mint kívülről, de mégis jó rágondolni, hogy ez valami újnak, talán egy sokkal jobbnak is lehet a kezdete. Már egy ideje igyekszem megtalálni a nehéz helyzetek tanítását. Hasznos tud lenni.

Szeretettel gondolok rád, s kívánom, hogy mielőbb megláthasd a helyzet jó oldalát.

1404. ericika2
2010. márc. 30. 19:18

Szép jó estét!


A böjtöm csúszik egy kicsit, helyre kell tenni magamat, tegnap megkaptam a felmondásom, a státuszt megszüntették a kevés számú magyar szerződés miatt. A tegnapi mélyütés után ma már harag volt bennem, attól még messze vagyok, hogy nyugodtnak mondanám magam.


A böjt ugye nemcsak a méregtelenítésre és a testi megtisztulásra, hanem a dolgok újragondolására is való, hát itt a nagyszerű alkalom.


És ha a nagyböjttől eltér az időpont, az is nagyjából mindegy.


De itt a tavasz, egészségesek vagyunk, szeretek és szeretnek...szóval semmi okom a panaszra.

2010. márc. 30. 07:12

Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)

Hogy megy az ünnepi készülődés? Célok tervek? :))))

Gyertek! :)))

2010. márc. 29. 07:27

Ma is jó reggelt, szép napot, szép hetet mindenkinek. :)

Gyönyörű idő ígérkezik. S ez már a nagyhét. Mához egy hétre már húsvéthétfő lesz.

2010. márc. 27. 07:15
Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)
1400. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1398. - Ericika2)
2010. márc. 26. 08:45
Ericika, hát ez nyilván egy olyan próba, hogy a házasulandók komolyan gondolják-e? És ha átmennek ezen a próbán, akkor már könnyen fogják venni a házasság nehézségeit. :))))
2010. márc. 26. 08:44
Szép napot mindenkinek! :)
1398. ericika2
2010. márc. 26. 06:01

Szép jó reggelt, lassan a bürokratikus akadályok elhárulnak a házasságkötés elől.

Tegnap a bécsi konzulátuson beszereztük a "Házasságkötési bizonyítvány"-t, ami ugye ahhoz kell, hogy bizonyítsam, hogy nem élek bigámiában,stb... Hogy ehhez minek kell a házasulandó félnek is eljönni, és hozni a születési anyakönyvi kivonatától kezdve mindent, azt nem tudom, mert hát itt a magyar állampolgárról lenne szó, nem pedig őt bírálják el.

Ha ezt nem a nagykövetségen csinálja valaki, még keresztbe kasul fordítgattani is kell.

Szóval gondoljátok meg lányok, hogy külföldön ill. külföldivel mondjátok ki az igent.

A másik például: mi a fenének kell a születési anyakönyvi kivonatot újonnan kiállítani (nem szabad régebbinek lenni, mint 6 hónap), hisz abban a szül. hely, idő, szülők szerepelnek, és az nem nagyon változik az évek múlásával.

Szóval mindenhol felesleges idő-és pénzpazarlás, csak hogy a bürokratikus rendszernek legyen munkája.

Na mindegy, szép napot.

1397. ericika2 (válaszként erre: 1396. - 809c62b982)
2010. márc. 26. 05:53
De jobb későn, mint soha....
2010. márc. 25. 12:03

Hát vannak az életben heuréka pillanatok:) most jöttem rá ericika és ericika2:) egy hölgyet takar. Banyeg:)ennyi idő után ideje!

Szép napot lányok, ebédeltem turmixot lenmaggal, csokisat:)

2010. márc. 25. 06:44
Jó reggelt, szép napot mindenkinek. :)
1394. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1393. - Gólyahír)
2010. márc. 25. 06:44
Gólyahír, nagyon jó, hogy ezt idetetted. Érdemes figyelmesen olvasgatni. Sok hasznos van benne.
2010. márc. 24. 10:13

Sziasztok:)


Bemásoltam a naplómba egy elég hosszú idézetet, de úgy gondolom ide is paszol a fórumtémához, ezért a terjedelme ellenére itt is megosztom veletek. Arról szól hogy hogyan törekedtek mások is arra ( konkrétan Benjamin Franklin), hogy a rossz szokásaik helyébe jókat építsenek be. És arról, hogy ez a gyakorlatban nem is olyan könnyű.


Szerintem nagyon tanulságos és kedves az alábbi történet:)



Benjamin Franklin számadása életéről ( részlet)


"Úgy kívántam élni, hogy ne vétsek soha, s legyőzzem a természeti hajlam, szokás és társaság kísértéseit. Mivel tudtam, vagy legalább azt hittem: tudom mi jó s mi rossz, elgondolkodtam miért is ne cselekedhetném mindig az egyiket és miért ne kerülhetném el a másikat messzi. Azonban hamarosan látnom kellett, hogy nagy fába vágtam a fejszémet. Míg minden igyekezetemmel egyik hibámat tartottam szemmel, észrevétlen becsusszant a másik; a szokás rajtaütött a figyelmetlenségen; a hajlandóság néha erősebbnek bizonyult a meggondolásnál. Végül megbizonyosodtam afelől, hogy magammal kötött elvi megállapodásom, mely szerint az erkölcsösség egybevág legszemélyesebb érdekeimmel, nem elegendő ballépéseim megakadályozására; megcsontosodott rossz szokásokat kell letörnöm, majd jókat megszereznem és elplántálnom, mielőtt viselkedésem egyenletes helyességében megbízhatnék.


E célból a következő módszert dolgoztam ki.

Tizenhárom erény címszavába gyűjtöttem mindazt amit magam elé mint szükségest vagy kívánatost tűztem, majd minden címszóhoz mellékeltem egy rövid utasítást az erény mibenlétéről. Az erény címszavai s a hozzá fűzött címszavak így hangzottak:


1. MÉRTÉKLETESSÉG

Ne egyél a tunyulásig, ne igyál a részegségig.

2. CSÖND

Csak úgy szólj, ha a magad vagy mások javát szolgálod; kerüld a fecsegést.

3. REND

Legyen meg minden holmid helye; legyen meg minden tevékenységed ideje.

4. HATÁROZOTTSÁG

Határozz mit kell tenned; hiánytalanul tedd meg amit elhatároztál.

5. TAKARÉKOSSÁG

Csak úgy költekezz, ha mások vagy a magad javát szolgálod; ne pocsékolj.

6. SZORGALOM

Ne veszíts időt; hasznos dolgon munkálkodj mindig; mellőzz minden fölös tevékenységet.

7. ŐSZINTESÉG

Bántó módon senkit félre ne vezess; jámboran s méltányosan gondolkodj, s ha szólsz eképpen szóljál.

8. IGAZSÁG

Senkit igaztalanul meg ne sérts; iránta való kötelességed el ne mulaszd.

9. MÉRSÉKLET

Kerüld a végleteket; de légy türelmes a legvégső határig azok iránt, akik megsértenek.

10. TISZTASÁG

Ne tűrd sem tested,sem ruhád, sem környezeted tisztátalanságát.

11. NYUGALOM

Állj ellent az apró bosszúságnak; a hétköznapi és elkerülhetetlen hibák ne zavarjanak.

12. MAKULÁTLANSÁG

Ritkán élj a kéjjel; céljának egészségedet vagy a nemzést tekintsd; csömörig, erőd fogytáig, mások vagy magad békéjének, jóhírének rovására ne űzd.

13. ALÁZAT

Kövesd Jézust és Szókratészt


Lévén szándékom mindezen erényekből életmódot formálni, úgy véltem nem volna tanácsos, ha figyelmemet egyszerre osztom meg valamennyi között, hanem egyenként építem őket életembe; s mikor az egyik már véremmé vált, akkor térek a másikra, és így haladok tovább, míg végére nem járok mind a tizenháromnak. Minthogy pedig némely erények előbbi elsajátítása könnyítheti dolgomat a továbbiakban, e célszerűségi sorrend szem előtt tartásával formuláztam meg az erények lajstromát.

Elsőül állítottam a Mértékletesség-et, mert az elmében hűvös tisztaságot teremt, mely oly fontos, ha résen kell állnunk megcsontosodott szokásaink szüntelen vonzása és az örökös kísértések ellenében. Emez erény teljes birtokában könnyebb megfelelni a Csönd parancsolatának. Vágyam az volt hogy tudásom is gyarapodjék, míg erényeimet öregbítem, és meggondolván hogy a beszélgetések során több tudományra tehet szert az ember a füle, mint a nyelve útján: igyekeztem tehát letenni a fecsegés, szójátékfaragás, tréfálkozás szokásáról, mely csak a semmirevaló társaság előtt kedves, épp ezért az erények sorában második helyre a Csönd-et tűztem. Ettől s a soron következő Rend-től reméltem, hogy több időt biztosítanak mind erénytervezetem valóra váltásához, mind tanulmányaimhoz. Ha pedig a Határozottság egyszer véremmé válik, megerősíti majd akaratomat a további erények birtokba vételéhez; Takarékosság és Szorgalom megszabadít megmaradt adósságaimtól, majd jóléthez és anyagi függetlenséghez segítvén megkönnyíti az Őszinteség és Igazság gyakorlását, etc., etc.


Majd eszembe vettem, hogy Püthagorasznak az Arany Versek-ben adott tanácsához híven önvizsgálat volna szükséges naponként; ehhez pedig a következő rendszert dolgoztam ki. Kötöttem egy kis könyvet, melyben minden erénynek külön lapot nyitottam. A lapokra hét-hét hosszanti vonalat húztam, megjelölvén mindeniket egy-egy erény kezdőbetűjével. E keresztvonal mentén, a hét megfelelő napjánál kis fekete ponttal jelölhettem, milyen hibát találtam a napi önvizsgálat során.

Úgy határoztam hogy egyheti szigorú figyelmet szentelek minden soron következő erénynek. Ilyenformán az első héten legfőbb gondom az volt, hogy legcsekélyebbet se vétsem a Mértékletesség ellen, a többi erényt pedig sorsára bíztam, csupán a táblázaton jelöltem esténként a nap egyéb vétkeit. Az első héten sikerült is tisztán tartanom első soromat, melyet az M betű jelölt, s föltehettem, hogy az erény immár szokássá erősödött bennem; megkíséreltem tehát figyelmemet a második erényre terelni, hogy a következő héten már a két első sorom tisztán álljon. Ily módon járván az erények végére, egy tanfolyamot tizenhárom hét alatt fejeztem be, s minden évben négy tanfolyamra jutott idő.


S miként a kertész sem esik a gyomlálásnak kertszerte, mert erejéből nem telnék minden dudvára-gazra, hanem sorra veszi az ágyásokat, hasonlóképpen reméltem bátorítást és erőt a lapok fokozatos megtisztulásától az erényekben való öregbedésemhez, míg majd néhány tanfolyam után boldogan lapozgathatok makulátlan könyvemben naponkénti önvizsgálataim során.


....


Valójában javíthatatlannak éreztem magam a Rend dolgában; most pedig, hogy megöregedtem és ki-kihagy az emlékezetem, fájdalmasan sínylem javíthatatlanságomat. Mindazáltal, bár a tökélyig soha nem jutottam vágyam- s fáradozásaimmal, mégis a merő fáradozás jobb és boldogabb emberré tett, mintha meg sem kísértettem volna a célt; … remélem, hogy utódaim közül egynéhány követi példámat, s hasznát a maga javára fordítja.”

2010. márc. 24. 06:01
Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)
1391. ericika2
2010. márc. 24. 05:42

Szép tavaszi napsütéses reggelt!!


Tegnap este belenéztem a filmbe, de ebből hétvégi dolog lesz, nem este fél 11-re való.


Tegnap volt a biciklizés "évadnyitója" idehaza.

Előkerültek a pincéből, párom átnézte őket, és munka után a Duna melletti kerékpárúton az idei első 13 km megtörtént.

2010. márc. 23. 19:56
Hát én sjana nem nagyon járok seki naplójában, azért irtam nézze meg aki akarja:) nekem óriási élmény.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook