Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az ideális testsúly tanulható fórum

Az ideális testsúly tanulható (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ideális testsúly tanulható

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. márc. 23. 13:52

Sziasztok! Nagyon örülök, hogy jöttetek. Szebb lett tőle a napom.

Gólyahír, a te idézeteid is nagyon jók. Az elsőn jót mosolyogtam..., de hát ez van... :))))


Ericika, szerintem ez jó jel, amit írtál. Csak nyilván türelem kell ahhoz, hogy helyrejöjjenek a dolgok. S türelmet tanácsolni mindig könnyebb, mint átélni.

Egy wellness-hétvégére én is elmennék..., hahhhh. De még lehet, hogy eljön annak is az ideje.


Katthy mellett Dundolka is írt az említett filmről. Én is megnéztem, s a honlapomon írtam is róla pár gondolatot.

1388. gólyahír (válaszként erre: 1385. - Ericika2)
2010. márc. 23. 08:27

Szia Ericika:)


Nagyon hangulatos helyen voltatok, szépek ezek a fából készült kinti padocskák az erdei szauna teraszán. Nagyon klassz. Teteszenek az ilyen természetes és mégis kreatív dolgok.


Miómáról: én nem tudtam hogy van ilyen problémád,de köszi hogy ilyen őszintén megosztottad velünk, és szerintem a hozzáállásod is jó. Nem tudom láttad e azt a másfél órás filmecskét amit nem olyan rég Katthy ajánlott itt figyelmünkbe : The Living Matrix

Én most hétvégén jutottam oda, hogy végre megnéztem, és nagyon érdekes,tényleg érdemes megnézni.

2010. márc. 23. 08:18

Sziasztok.


Gyöngyi, nagyon tetszik az az idézet a divatról. Épp ahogy ma reggel a buszmegállóból a munkahelyem felé jöttem és néztem az előttem hömpölygő diáktömeget, hát még az iskolatáskákból is versenyzés van. És sajnos szemmel láthatólag ki van közösítve az akinek a hátán nem valamilyen márkás iskolatáska lóg:(

Talán a mi időnkben a tárgyak még nem voltak ilyen kultikusak.Igaz mikor én általános iskolás voltam akkor is voltak kiközösítések, pl aki szemüveges volt vagy vörös hajú. Érdekesek az emberek, meg ahogy változik a világ. Most meg direkt vörösre festik lányok a hajukat mert az a menő, sőtt csináltatnak szemüveget akkor is ha csak nullás dioptriás üveg van benne, csak hogy legyen egy márkás szemüvegkeret a fején.


“Csak két dolog végtelen: a Világegyetem és az emberi butaság, bár az elsőben nem vagyok egészen biztos.” (Albert Einstein)


“A hülyeség a hidrogén mellett a legnagyobb mennyiségben előforduló anyag a Világegyetemben.” (Thomas Alva Edison)


“Ma az emberek tudják mindennek az árát, de semminek az értékét.”

(Oscar Wilde)



“A világ amit teremtettünk a gondolkodásunk eredménye; nem lehet megváltoztatni gondolkodásunk megváltoztatása nélkül.”

(Albert Einstein)

1386. ericika2
2010. márc. 23. 06:00

Tettem fel a fürdőről képeket.

Volt tengeri sós, mézes, holt tengeri iszapos bedörzsöléses felöntés, a bőröm mint egy kisbabapopó volt utána. (Nem olyan kakis.)

1385. ericika2
2010. márc. 23. 05:50

Sziasztok, szép jó reggelt.


Tegnap voltam a miómaembolizációt követő féléves vizsgálaton a bécsi kórházban. Kicsit szomorú voltam, hogy csak 2,5 cm-t "ment össze" a legnagyobb, 8 egész valamennyi cm-ről 6-ra csökkent az átmérője (amúgy van egy pár kisebb is), maga a méh is másfél cm-rel kisebb lett.

De ha arra gondolok, hogy emiatt megvan még a méhem, meg el is haltak ezek, tehát élettelen, vért nem kapó szövetként vannak ezek ott, akkor nem kell szomorkodnom.

A jövő héten kezdődő böjt talán segít ezeket is eltüntetni.

Hála Istennek, itt Ausztriában nincs locsolkodás, ha a böjtöm belenyúlik a húsvétba, akkor sem frusztráló tényező.


Tegnap is gondoltam, meg minden alkalommal, mikor vagy Pesten vagyok, vagy Bécsben, hogy soha többé nem tudnám elképzelni, hogy nagyvárosban éljek. Egyetemi éveim kezdetétől 16 éven keresztül elég volt egy életre.


Előző héten csütörtökön voltunk wellness-hétközepezni a párommal, ez volt a születésnapi kívánságom.

A cseh határ melletti Gmündben. Nagyon szép volt.

Ami a megdöbbentő, hogy a 7 különböző szaunából álló szaunavilág, meg a tengervizes élményfürő egész napos belépője ugyanannyi, mint pl. a győri termálé. Régebben legalább ezek olcsóbbak voltak Magyarországon.

2010. márc. 22. 17:39
"A divat kegyetlen úr, utadba áll, hogy ne tudd meglátni az örökértékűt. " Pierre Auguste Renoir
2010. márc. 21. 10:23
Szép napot, szép tavaszt mindenkinek! :)
1382. 809c62b982 (válaszként erre: 1380. - Bányai Gyöngyi)
2010. márc. 20. 09:37

Én is szavaztam, és az egyetlen libahiradó amit megveszek (Nők lapja) is irt erről.A magyaros ételek torony magasan vezetnek:))))))Én is imádom a lecsót,a simát, szeretem padlizsánnal patiszonnal is és még ezer féleképp. Ettem tejföllel, valaki ajánlotta én meg hitetlenkedtem. Rizzsel , kolbásszal tojással főtojással:) A magyar konyha nem nehéz, rengeteg finom egészséges levesünk főzelékünk van.

sZÉP NAPOT, HÉTVÉGÉT LÁNYOK:)))

2010. márc. 20. 06:40
Jó reggelt! Szép napot mindenkinek. :)
2010. márc. 18. 13:29

Nem mintha nem lenne dolgom, de megkísértett, hogy részt vegyek a kedvencetel.hu szavazásán másodszor is. Egyszer valahogy elém került ez az oldal, most meg küldtek egy levelet, hogy szavazzak megint, s megküldik, hogy a múltkor mire szavaztam. Hát kíváncsi voltam, s megtettem.

(Tíz ételre lehet szavazni összesen - kategóriától függetlenül.)


EZ lett az eredményem: (Viszonylag változatlan maradt az ízlésem a két hét alatt :))) )


Ezekre az ételekre szavaztál most:


Levesek:

Gulyásleves

Tárkonyos raguleves


Főételek:

Bécsi szelet

Hagymás rostélyos

Marhapörkölt

Székelykáposzta

Vadas zsemlegombóccal


Desszertek:

Gesztenyepüré

Madártej

Tiramisu


Ezekre az ételekre szavaztál korábban:

Levesek:

Gulyásleves

Halászlé

Tárkonyos raguleves


Főételek:

Bécsi szelet

Marhapörkölt

Székelykáposzta

Vadas zsemlegombóccal


Desszertek:

Franciakrémes

Tiramisu

Túrótorta

2010. márc. 18. 06:59
Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)
2010. márc. 17. 13:54

Sziasztok! Most vettem észre, hogy a nagy reggeli rohanásban be sem köszöntem. Hát most pótolom!

Van még a napból, legyen ez nagyon sikeres mindannyiunknak.


Azon agyalok, hogy hogyan lehetne a legjobban kihasználni az internet adta lehetőségeket annak érdekében, hogy minél több embernek tudjak segíteni.


Mit gondoltok erről? Milyen tanácsot adnátok nekem?


A fórumon és privátban egyaránt nagyon várom az ötleteiteket.

:)

1377. gólyahír (válaszként erre: 1376. - Katthy)
2010. márc. 17. 08:43

:D Tudom, tudom. Már készülök rá egy ideje, hogy válaszoljak.


Te tudtad, hogy általában a "majd holnap" a hét legzsúfoltabb napja ????? :DDD

1376. Katthy (válaszként erre: 1375. - Gólyahír)
2010. márc. 16. 16:11

Gólyahír, te lógsz még nekem egy válasszal :P


üdv mindenkinek!

2010. márc. 16. 16:05

Sziasztok!


Nálunk 2 cm hó esett reggelre. De csütörtöktől már jelentős és tartós felmelegedést ígérnek. Reméljük, hogy végre így lesz.


A fogyás nálam most megállt. Azt hiszem újra kell gondolnom a motivációimat, és el kell takarítani az éppen aktuális vakondtúrásokat az útból:)


Szép hetet mindenkinek!

2010. márc. 16. 06:49

Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)


Igen, itt a tavasz, jöhet a megújulás!!! :))))

1373. ericika2
2010. márc. 16. 05:41

A nagyhétre csúszik a léböjtöm, de addig is a méregtelenítés intenzívebb szakasza főleg nyers zöldségek-gyümölcsök formájában tegnaptól indult.

Természetesen teák minden mennyiségben mellé.

Rizst nem eszem, tudom, hogy jó, de abszolút nem szeretem.

1372. ericika2
2010. márc. 16. 05:37

Jó reggelt mindenkinek!

Látom, tegnap mindenki igen helyesen pihent, és nem ült a gépnél- avagy felvonult (haha...).

Szép napot mindenkinek!

1371. ericika2
2010. márc. 16. 05:35

"7 szuper tipp a teljes lelki megújulásért tavaszra


Geist Klára pszichológus, párterapeuta szakértőnk írása

2010. 03. 08.


A tavaszi, böjti időszak hagyományosan az elmélkedés, lelki megújulás ideje is. Tisztítsd meg elmédet, teremtsd meg a lelki békédet a modern agykutatás eredményeit felhasználó gondolkodási módszerrel.

Régen ismert tény, hogy gondolataink, érzelmeink átrendezik agyműködésünket. Ha lehangoló, szomorú dolgokra gondolunk, akkor negatív emlékeink is aktiválódnak. Kutatások szerint kezdetben a faj túlélését szolgálta, hogy bizonyos ősi, kéreg alatti területek a veszélyt jelezve, negatív érzelmeket gerjesztettek. Az ősidők emberét ez óvatosabbá, védekezővé tette. A mai kor embere számára az agykérgi „tudatosság” feladata az, hogy a negatív gondolatokat áthangolja, szabályozza. Vagyis agyműködésünk önkéntelenül hajlik a negatív gondolatok gerjesztésére. Ha képes vagy negatívan gondolkodni, akkor a fordítottja is a hatalmadban áll: egy kis odafigyeléssel, tudatossággal derűs gondolatokra, jókedvre hangolhatod elmédet.


Használd a mágikus gondolkozást!


A tavaszi megújulás jegyében ideje, hogy az elmédet is megtisztítsd a felesleges, kedélyedet terhelő tudattartalmaktól. Ha kellemes, vidám dolgok töltik ki tudatodat, sötét gondolataid is háttérbe szorulnak majd. Most olyan gondolkodási gyakorlatokat ajánlunk, amelyek segítenek lelked kibillent egyensúlyát helyreállítani, gondolataidat megújítani. Az agy működéséhez nagyon közel áll a mágikus gondolkodás. A gyermekek és az ősi kultúrák emberei gondolkodnak így, ezért ne lepődj meg tippjeink játékosságán. Használd nyugodtan humorod és a fantáziád!


1. tipp: Semmisítsd meg negatív gondolataidat!

Próbáld elképzelni - akár elalvás előtti,félig éber, meditációszerű állapotban / vagy relaxáció közben -, hogy negatív gondolataid kiáramlanak fejedből, egy iratmegsemmisítőbe vagy egy egy szemétszállítóba kerülnek, végül szétszóródnak stb. Lényeg, hogy megszabadulj tőlük!

2. tipp: Írd le negatív gondolataidat, majd égesd el őket!

A következő módszert gyermekterápiákban is szívesen alkalmazzák: egy darab papíron jelenítsd meg, írd le az aggodalmaidat. Majd a papírt semmisítsd meg: égesd el, dobd ki stb. Figyeld, ahogy a papírdarabbal együtt aggodalmaid is tovatűnnek.

3. tipp: Énekelj!

Ha úgy érzed rosszul indul a napod vagy aggódsz valamiért válassz egy mondókát, dalocskát és a nap folyamán többször is dúdold el. Gyermekkori kedvenceid közül is tallózhatsz.

4. tipp: Válassz talizmánt!

Válassz egy talizmánt magadnak a mágikus gondolkodás jegyében. Társíts hozzá egy pozitív gondolatot vagy jó dolgot s higgy abban, hogy segít.

5. tipp: Fogalmazd meg céljaidat!

Célkitűzéseidet fogalmazd meg tréfás versikeként, amelyet aztán”mantraként” ismételgetsz. Pl: „Ma minden sikerül, a gond elkerül!” stb.

6. tipp: Törődj magaddal!

Gondolj arra, hogy tavasszal valami új, pozitív kezdődik életedben. Hagyd a régi, rossz dolgokat magad mögött. Törődj magaddal: menj el fodrászhoz, méregtelenítsd a szervezeted, kezdj újra mozogni, ha télen nem sportoltál.

7. tipp: „Optimista” gyümölcskoktél reggelire

Reggelire készíts egy finom vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag gyümölcskoktélt magadnak, amely egész nap ellát energiával. Amikor lassan elkortyolod, próbálj arra gondolni, hogy a bögrédből egy nagy adag „optimizmust” is megiszol. "

1370. ericika2
2010. márc. 15. 06:05

Sziasztok, szép hetet mindenkinek. (Upssz...otthon ünnepnap van, még mindenki hajcsikál.)

Én majd holnap este leszek, mert ugye napközben nincs hozzáférésem, délután meg masszázstanfolyam lesz.

1369. ericika2
2010. márc. 12. 20:06
Sziasztok, mostantól napközben nem leszek, a cégünknél nem lehet, csak korlátozott mértékben internetes oldalakhoz hozzáférni tegnaptól. Hát...
1368. Katthy (válaszként erre: 1367. - 809c62b982)
2010. márc. 12. 18:42

Erről a filmről áradoztam pár napja a naplómban :)


A lúgosításról meg annyit, hogy természetesen nem fogyni akarok a teával, simán csak a gyomorsavamat akarom kordában tartani :) Amúgy úgy vettem észre, hogy éjszaka akkor tudok a legjobban teljesíteni, ha főleg salátát ropogtatok, ami nem terheli le a gyomrom, ellenben energiát ad. Az, hogy ma reggel meg 72 egész valamennyi kiló voltam, és délután turkáltam magamnak egy 42-es nadrágot (szerintem utoljára 16 éves koromban jöhetett rám egy 42-es gatya), csak haba a tortán :)


És csatlakozom, gyáááá, hol van már a tavasz?!

2010. márc. 12. 15:04
2010. márc. 12. 08:38

Maximalizmus: a csináltad már kérdésre a legjobb válasz hogy aki ebben most a legjobb az is csinálta először.Maga egy jól megoldott feladat is jutalom a léleknek, és már bocsánat de a lustaság szinonimája hogy nem csinálom mert nem vagyok benne elég jó.Hát aki nem csinál semmit, az a semmittevésben nagymester legfeljebb:)Gyakorlás a tudás anyja, meg a kérdéesfeletesvés a kutatás utánaolvasás... stb.Ha meg kell oldani valamit, az ember tegye a Tőle telhető legjobban.Mindig mindenhol a legjobbat adjuk nincs mit megbánni. Ebben az is benn van hogy emberek vagyunk néha rossz nappal,kedvel. De semmi nincs annál rosszabb mint a tudat hogy azért van igy mert lusta volam utánanézni rákeresni megpróbálni. Ez lekiismeret kérdése.

Lugositás: minden ami zöld szinű vagy növény az tökéletes ere a célra, gyümölcs zöldség. Rost viz vitamin ásávnyi anyag :) 10 dkg kenyér kalória értéke 260 kcal ez úgy 70 dkg alma, 2,5kg uborka:)))))annyi!Szóval jn a jóidő, magyar zöldségek, ami nem megy át egy csomó vegyszeren és a fél világon megfizethető.A diéta legjobb szakasza.

Szép napot lányok, itt hó van és úgy 2 fok....tavaszt akarok!!!!!!!!

1365. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1363. - Katthy)
2010. márc. 12. 07:21

A maximalizmusról:


Érdekes dolog ez a kiválóság. Jól csinálni valamit - valamilyen szinten - döntés kérdése.


Az természetes, hogy az elején minden mehetne sokkal jobban is. De ha eldöntöm, hogy ezt szeretném jól csinálni, mert érzem magamban (lehet ezt érezni, ha figyel magára az ember), hogy ezt én tudnám nagyon jól is csinálni, akkor addig-addig csiszolgathatjuk azt a dolgot, míg tényleg jó lesz.


Óriási kísértés a semmittevésre, a beragadásra, az, hogy úgysem tudnám "elég jól" csinálni, tehát inkább nem is csinálom. És ez nem csak azét rossz, mert minden marad a régiben, hanem azért, mert valamit csinálni, jól csinálni mással nem helyettesíthető nagy öröm.


Éppen ezért érdemes párszor - meg még néhányszor :) - nem túl jól is csinálni valamit, hogy egy idő után egyre jobban csináljuk.


Van valami olyasmi mondás is, hogy nem az a kudarc, ha valami nem sikerül, hanem az, ha ebbe beletörődik az ember.


Persze ezt is érdemes árnyalni. Ezek a "bölcsességek" adott helyzetekben segítenek igazán.


A lúgosító teáról:


Vannak mindenféle gyógynövényteák. Jó, ha ilyesmit néha iszunk, de azért túl sokat nem kell tőle várni. A megfelelő életmód helyett nem alkalmazhatók csak azt megerősítendő.


Soha olyan kövér nem voltam, mint egy fogyitea kúra után. Mert valahogy úgy működött nálam akkor, hogy most majd a tea megoldja, s jól elengedtem magam a teaivás mellett... :)


No, tudom, hogy Te nem így gondolod, meg nem is fogyiteát mondasz csak eszembe jutott ez a veszély is.


Így, ha találsz is teát, továbbra is javaslom, hogy a fehérjék mellé egyél sok semleges zöldséget (az én élelmiszer-felosztásom szerint "semleges" :) ), salátát - ez a kalóriasűrűség miatt is nagyon fontos, meg ugye vannak az egyéb jótékony hatásai is. (A megfelelő ételtársítás is szerintem sokat segít ebben a dologban. :) )


Nekem azt mondta az orvos a vérképem láttán éppen a savas-lúgos arányra utalva, hogy ilyen eredményt csak nagyon jó táplálkozással lehet elérni.

2010. márc. 12. 06:58

Jó reggelt, szép napot mindenkinek!

:)

1363. Katthy (válaszként erre: 1362. - Bányai Gyöngyi)
2010. márc. 12. 01:25

Pearl Bucknak minden szava kincs :)


Amúgy nekem ez a legnagyobb problémám valószínűleg, hogy ha tudom, hogy valamit nem tudok tökéletesen megcsinálni (márpedig ez az esetek 99%-ban igaz), akkor már nem is akaródzik nekiállni. Szóval azért óvatosan a maximalizmussal :P


Amúgy remélem, mindenki jól megvan. Gondolkodom valamiféle lúgosító tea beszerzésén, van valami tippetek? Mivel rengeteg fehérjét fogyasztok, nyilván el vagyok savasodva.

2010. márc. 11. 16:23

Most olvastam, s jobban érzem magam tőle:


"A titok, hogyan leljünk örömet munkánkban, egyetlen szóban rejlik: kiválóság. Ha az ember tudja, hogyan csináljon valamit igazán jól, máris örömét leli benne."

(Pearl Sydenstricker Buck)

1361. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1358. - B4a3a4979d)
2010. márc. 11. 06:41

Az Eszter-krumpli? :) valójában egyszerű sültkumpli, csak (egy) Eszter (nevű ismerősöm) úgy vágja össze, hogy félbe vágja hosszában a krumplit, majd vágódeszkán még egyszer hosszában félbe, és keresztben vékonyan felszeleteli, s ezt süti meg bő zsírban. :) Nem az egészséges táplálkozás mintája, de gyorsan, biztonságosan lehet így összevágni a krumplit, s a gyerekeim is nagyon szeretik így. :)


De a tavaszi méregtelenítés tényleg fontosabb.


Én már évek óta nagyböjtben nem eszem húst, péntekenként gyümölcsnapot tartok, s nagyhéten pár nap lénapot. Egyébként meg tartom a havi egy víznapot.

2010. márc. 11. 06:33
Jó reggelt, szép napot mindenkinek!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook