Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az ideális testsúly tanulható fórum

Az ideális testsúly tanulható (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ideális testsúly tanulható

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1209. Katthy
2010. febr. 2. 20:01
“Hű barát az idő: felnyitja a szemeket, meghozza a tisztánlátást; tetté érleli a szándékot, alkotássá emeli a gondolatot; lecsöndesíti a szenvedélyeket, elhamvasztja az indulatokat: a vadat megszelídíti, a mimózát fölbátorítja; szétzúzza a lélek kőképződményeit, lekapargatja a szív mészkőlerakásait – aki látni s hallani tud, megérti üzenetét. Ezt úgy nevezem: változás, a mindenkit fölemelő, előrelendítő erő.” (Tatiosz)
2010. febr. 2. 16:55

Celtől kaptam egy blogdíjat. Ki is tettem a naplómba.


Van hozzá olyan rész, hogy írjak 7 dolgot magamról. Hát írtam. S ha már írtam, ide is bemásolom. (Igaz, a naplómban is ott van.) Nos,


7 dolog rólam


1. Feleség, családanya, falusi (Egerág, Baranya megye) tanár. vagyok. (Igazából inkább csak faluban tanító, falun élő, s nem igazi falusi. Mert itt a faluban lakunk ugyan már több, mint 15 éve, de nem sikerült falusivá lennem, pedig szerettem volna. De nyilván nem is kell, hogy az legyek. Bizonyára más utam van, másként szól a személyes történetem.)


2. Kövér asszony voltam. Meguntam, hogy az legyek. És megtaláltam a módját, hogy hogyan ne legyek az. Most már nem vagyok kövér, igaz sovány sem. Olyan, amilyen jó nekem. És hogy hogyan csináltam, mindenkinek szívesen megmutatatom. Kibővült a hivatásom. Már nem csak magyar, hanem „ideális testsúly szakos” tanár is vagyok.


3. A fiaim már nagyok. Egyetemisták, Bp-en., sőt az nagyobb már phd-hallgató. Ritkán vannak itthon, így egy egész másfajta énem is kifejlődik a családanyaság mellett. Szép csendben coach-csá válok. Azt hiszem, mindig is ezt szerettem volna. Ez még annál is jobb, mint ha tanár az ember.


4. Szenvedélyem a gyémántcsiszolás. Az, hogy a bennünk rejlő csiszolatlan gyémántot segítsek briliánssá formálni mindannak, aki ehhez tőlem kér segítséget. Legyen az gyerek az iskolában, vagy felnőtt akárhol , amerre járok: előadáson, tanfolyamon, táborban, személyes beszélgetésben. Szenzációsan jó dolog látni, egy emberen a kedvező változást.

5. A tanárképzős és az élet iskolájában szerzett gyémántcsiszoló tudásom mellé még szeretem egy NLP-mesteri képesítést is.

6. Pszichowellness szóval szoktam mondani a gyémántcsiszolást, mert ezt a szót kezdetben csak én használtam (most már látom máshol is.), és így talán felfigyelnek rá az emberek. Írtam egy könyvet is: Fogyókúra helyett pszichowellness a címe. Meg az Erdélyi Konyha c. újságban is van egy ilyen című rovatom. És ilyen címmel szervezek tanfolyamot, tábort fogyókúra helyett.


7. Elmúltam ötvenéves. Élvezem ezt az életkort. Még negyven aktív évet tervezek magamnak ebben a gyémántcsiszoló programban, aztán nyugdíjba megyek, és már csak szemlélődni fogok.


De most már tényleg dolgoznom kell!!! :) :) :)

1207. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1206. - Gólyahír)
2010. febr. 2. 16:50

Gólyahír, én sem hiszek a véletlenben, és örülök, hogy "találkoztam" veled.


Tudod, ez olyan kölcsönös dolog...

1206. gólyahír (válaszként erre: 1204. - Bányai Gyöngyi)
2010. febr. 2. 14:06

Nagyon szívesen. Örülök, hogy tetszik.


Nekem meg a naplódban lévő "az ostor sudara és nyele" című bejegyzésed tetszik.


Az utóbb idézett köszönetnyilvánításhoz pedig gratulálok. Szerintem aki igazán megismer Téged, az nem is mondhat mást. Én is úgy érzem részemről, hogy jókor "találkoztam" veled (még ha csak így fórum, meg néhány email erejéig), és hogy sok segítséget kaptam tőled hogy menjek az utamon :)

Úgyhogy nagyon örülök, hogy véletlenül rádbukkantam.

Véletlenek pedig nincsenek:)

2010. febr. 2. 13:47

Talán nem szerénytelenség, ha idemásolom, amit valamelyik nap a honlapomra írtak. Örültem neki, s hátha erőt ad másnak is.


Tapasztalat: Találkozásom Gyöngyivel a legjobb pillanatban történt. 40-es, 3 gyerekes anyukaként állandó rohanásban éltem, hogy magamat utolérjem és hogy megfeleljek a család elvárásainak. Kb. 30 kg túlsúlyt szedtem össze. Elégedetlen voltam önmagammal és a világgal, amely ezt a szerepet "osztotta rám", és sajnáltam magam. A vígaszt a túlevésben leltem...

Tavaly május óta sok minden megváltozott. Sokat tanultam, s nem elsősorban a fogyókúrás technikákra gondolok, sokkal inkább az útmutatásra a helyes életvitelt, a világhoz való megfelelő hozzállást illetően. És ami a legfontosabb: hogy hogyan legyek jó önmagamhoz!

Az ehhez vezető módszer segített nekem abban, hogy legyen erőm végigmenni az úton, melyen elindultam. Most kb. a felénél járok, 15 kg-tól már megszabadultam, a környezetemtől nagyon sok elismerést kaptam, egyelőre még csak a külsőmmel kapcsolatban.

A komplex program segített kimászni a gödörből, amiért nagyon hálás vagyok Gyöngyinek! B.

2010. febr. 2. 13:45

Gólyahír, köszönöm a vadludakat (amit levélben küldtél). :) Ha sikerül, felteszem a honlapomra, nagyon tesztszett.

Majd szólok, ha sikerült.

1203. gólyahír (válaszként erre: 1202. - Bányai Gyöngyi)
2010. febr. 2. 09:23

Gyöngyi, ezt nagyon szépen megfogalmaztad:)

Valószínű pont ezért jó ide mindig benézni. Itt mindig feltöltődök valami újjal,hasznossal,széppel, emberivel :)

2010. febr. 2. 07:09

Annyira örülök, hogy jöttek megint!!!! Most indulnom kell dolgozni, de délután jövök.


Szerintem az is példaértékű, hogy még megmaradtunk egymásnak beszélgetőtársul. Olyan ez, mint a változás az élet egyéb területein. Mint pl. az ideális testsúlyhoz vezető úton. Akkor is érdemes kitartani, ha nincs túl sok látszatja.


És mindenkinek vannak gyöngébb pillanatai. De ha van egy csapat, ahol elfogadnak, támogatnak, akkor, ha én vagyok erősebb az adott pillanatban, rám számíthatnak, s ha én gyöngülök el, én kapok támaszt. Én legalábbis így gondolom. :)

2010. febr. 2. 07:03
Jó reggelt! Szép napot mindenkinek! :)
2010. febr. 2. 06:41

Kifejezetten gyönyörű kezdés volt, itt egy felhő foszlány nem volt gész nap . Estére teljes bizonyosságom volt az felől hogy lesz tavasz:) és mintha a lekem lebegésbe kezdett volna.

Gyöngyi már más kategória mint én, túl van rajta és tartja a súlyát. Tisztelet érte.Én még úton vagyok, de már nem 130 csak 89 kg -sen és ezt igazán kevesek csinálják meg . Igaz 130 kg re se hizik sok ember, de sajna a genetika megvan hozzá:(

Mindegy, én nem élek akkora testben soha többet, ez fix.

Nem hiszem hogy különösebb odafigyelést igényel, nekem ez .... nem jó ha érzésre csinálom. TUDNI AKAROM MI MÉRT VAN:)De gyanitom hogy mint minden az hogyan fogyunk is teljesen jellemző ránk, ami nekünk jó az vállik be. Hogy más mit mond kit érdekel!!!!!:)Most se számolom a kalóriákat, de fejben megy a kis masina 1000 kcal stb:)Mindenkinek szép napot és, minden lemenő deka remek:)

2010. febr. 1. 15:52

Halihóóóó!


Sziasztok, szép februárt mindenkinek. Örülök, hogy megint volt mit visszaolvasnom. Ez a fórum egy igazi kis túlélő :o)


Dundolka, nagy nagy gratuláció a 40 kg fogyásodhoz. Te és Gyöngyi ebben mostmár igazi profik vagytok. Gyöngyi a megtartásban is már. De én neked is megelőlegezem Dundolka, hogy te sem fogod visszahízni, hiszen annyira szakszerűen csinálod, és érted a mögöttes folyamatokat. Jó fogyigurud vagy magadnak:) De amúgy te hogy érzed, mennyire kell majd odafigyelned, hogy ne jöjjön vissza, vagy már annyira elkaptad az egészséges életmód fonalát, hogy menni fog könnyen?


Ericika neked is gratula, hogy így megindultak a kilók. Rólam nem gurulnak ilyen gyorsan. Nekem a fogyási ütemem 4 kg/ hó ( abban az esetben, ha a visszatérő rossz szokásaimmal nem ütöm agyon az addig elért eredményt).

Én most annyi vagyok mint Katthy 76,5. És ennek nagyon örülök, mert egy csomó ideig 79,2 re voltam bestagnálva, pedig az nálam nem a plató volt, inkább pszichésen voltam oda bestagnálva, már ha létezik ilyen.De miután itt a fórumon megtört a jég, meg feldolgoztam néhány szőnyeg alá söpört problémát azóta megy lejjebb is.

81,5 volt a max súlyom eddig. Bár egyszer mértem 83,1 et is,de azt még magamnak sem merem bevallani, mert kisebbfajta sokkot kaptam tőle:)Célom az 62 kg ( 160 cm-hez) de már a 65 nek is nagyon örülnék. És ez nálam még minimum 3 hónap munka. De még van időm csinosodni a télikabát alatt:P Itt nagyon bekeményített a tél. Bár azt szokták mondani, hogy január, február, s itt a nyár. Szóval lehet hogy a csizma után egyből a strandpapucs jön?? :P


Gyöngyi, nagyon tetszett a rózsabokros, meg a százlábús bölcsesség. Itt mindig tanul valami jót az ember:)

1198. 809c62b982 (válaszként erre: 1191. - Katthy)
2010. febr. 1. 10:29

Mert a tested úgy akarja:) semmi tudományos.-41. kg nyűvöm le, diéta mozgás betartva. Közgazdasági végzettségem van és pénzel ingatlannal dolgozom, talán azért szertném ezt is igy felfogni, de nem lehet. -15-20% után megállta fogyás és két hónap alatt talán 1,5 -2 kg-t fogytam. Hiába csináltam mindent ugyan úgy. A második plató most volt decemberben, de a különbség ég és föld. Most én döntésem volt hogy megállok, válltoztattam a diétán . 1200 kcal helett 5x 1600 és két x 800 kcal és most pár napja megindult a nagyobb mérékű fogyás.

Tudod 1 kg testzsir 7000 kcal értékű, ha fogyunk gyorsan az első pár kiló viz amit az szh köt meg és felesleges táplálék. 1 g szh 4g vizet tud megkötni.Tehátsajnos a gyorsan lement kilók goyrsan jöhetnek vissza. Ez a liftező kilók rejtélye, kis szh két kiló fel szh egvonás két kiló le.

A fogyás a szirból fogyás nehéz művelet, nem természetes folyamat. Igazából rendesen enni annyit amire az izmainkanak szüksége van.Tetömegösszetétel elemzéssel megmondható. Most volt pl egy hölgy akivel együtt kezdtük a fogyást 800 kcal diétát tartott és hétévégén kicsit többet ,de nem mozgott. Most irta hogy az izomtömege 21%, most 100 kg . Dobtam egy hátast az eném ennek több mint a duplája, igaz én inkább mozogtam, nem biroma koplalást.És hogy ez miért fontos? Ment egy kg izom,30-50-70 kcal-t igényel naponta, egy kiló zsir meg úgy 3-7 kcal-t. Nem akarok magavakon élni diéta után,sem visszahizni.Amig jólérzed magad addig csináld ami jólesik, a tested úgyis azt teszi ami a túléléshz kell.Könynebb vele dolgozni mint ellene.

1197. 809c62b982 (válaszként erre: 1193. - Bányai Gyöngyi)
2010. febr. 1. 10:13
Közel az osztrák határhoz, nálunk tényleg szépséges idő van most. Semmi csapadék a hétvégén, pedig vártuk. Most az ég olyan kék hogy ......húúúúúú:)))) nagy sóhaj nagy vigyor.
2010. febr. 1. 08:32

Sziasztok, jó reggelt!!!

Jó reggelt, tegnap reggelre mínusz 30 dkg, tehát összesen 3,7 kg, erre föl mára plusz fél kiló.

De a szervezet nem egy automata, nem várhatom, hogy naponta több kilót fogyjak, egyébként nagyon jól érzem magam.

Csütörtökön-szombaton 25 perc intervallum biciklizés és fél óra torna, pénteken 5,5 km futás (35 perc), tegnap délután meg szauna.

Jövő szombatra a 70 kg körül akarok lenni, március közepére pedig a 65 közelében.

Alig várom már a szép időt.

Errefelé nem esett a hó, de hallottam a rádióban, milyen ítéletidő van Magyarországon.

Három nap teljes fehérjeturmixozás volt csütörtöktől, tegnap már brokkoli krémleves, mától pedig délben saláták és gyümölcs, reggel-este tumix, vagy joghurt, kefír gyümölcsöt beleturmixozva.

Szép napot mindenkinek.

2010. febr. 1. 07:01
Jó reggelt! Szép napot mindenkinek!
2010. jan. 31. 13:04
Egyébként azt akartam mondani, hogy megalakult a hoxa.hu rajongói oldala a facebookon. Ha van kedvetek, jelöljétek be, akkor ott is láthatjuk egymást. :)
1193. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1190. - 809c62b982)
2010. jan. 31. 13:02
Merre laksz, Te, Dundolka? Itt a "magyar mediterrán" városban és könyékén (Pécs - Egerág) tombol a tél. No, jó -0,5 fok van, de borult, szállingózik a hó néha, és tegnap délutántól estig meg szakadt. És valahogy nagyon fázós idő van. És jégcsapok meg hóeke...
1192. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1191. - Katthy)
2010. jan. 31. 12:59

Katthy, tudod, én nem értek a tudományhoz, de tapasztalataim vannak. :)


Nos, azt tapasztaltam, hogy mióta nem eszem össze a fehérjét a szénhidráttal (nagy mennyiségen, mert azért az életem nem laboratórium, nem mérek meg soha semmit, csak úgy szemmértékre)szóval, azóta nem ég a gyomrom (nincs több gyomorsavam a kelleténél), s amikor voltam laborvizsgálaton, azt mondta a doktornő, (pont valahogy ezzel a sav-lúg dologgal kapcsolatban), hogy legyek büszke, mert ilyen eredményt csak nagyon jó táplálkozással lehet produkálni. De ez nem most volt, ám azóta is épp olyan jól érezem magam.


Annak a híve vagyok, hogy a lehetőségek szerint teremtsük meg a testünknek az optimális működési feltételeket, minél minőségibb "üzemanyagot" "használjunk", s a testünk majd jól fog működni.


Most itt az én kandidátus értekezésemet olvashattátok! :) :) : ) (Így vasárnap délben.)

1191. Katthy
2010. jan. 31. 12:09

Jó napot mindenkinek! Ericika, gratulálok! Nekem sem ártana végre megrázni magam és folytatni... pont egy hete hanyagolom a mozgást és szinte érzem, hogy sorvadnak az izmaim :) Manci közelébe sem mertem menni, csak imádkozni tudok, hogy nem híztam tovább.

Dundolka - gőzöm nincs, hogy mennyi fehérjét fogyasztok, képtelen lennék számolgatni, pedig van egy frankó mérlegem is, amibe be van programozva egy csomó kaja, és ha rárakom a cucot, azonnal kidobja, h mennyi ch, fehérje, rost, stb. van a cuccban. A gond csak az, hogy a borsófőzelék meg a virslis karfiol pont nincs beleprogramozva :)

Amúgy azért jött ez a lúgosítás dolog nálam, mert egyáltalán nem eszem gabonaából készült dolgokat (kivéve mikor elszáll az agyam :D), legfeljebb korpovit kekszet meg zabpelyhet néha. Ellenben rengeteg kefírt eszem (úgy döntöttem, egészségesebb a tartós tejnél még akkor is, ha több kalória van benne), no meg húst hússal, ha van itthon :)

De ezek szerint elég, ha a zöld zöldségekre koncentrálok. Burgonyával nagyon vigyáznom kell, mert obszécn módon imádom, így nem tudok keveset enni belőle :) Zöld teát minden reggel iszom melóban, így ez a terület is le van fedve :)


Már csak azt nem értem, hogyha ilyen faszán csinálok mindent, akkor miért álltam meg a fogyásban XDD

1190. 809c62b982 (válaszként erre: 1187. - Ericika2)
2010. jan. 31. 08:47

Csodás eredmény gratulálok:)

Nálunk nem mutatta meg a tél mit tud igazán, de ezt valahogy nem bánom. Tegnap itt tiszta tavasz volt, persze az előzö napi sok minuszhoz képest. Szép vasárnapot!

2010. jan. 31. 07:32
Jó reggelt! Szép napot mindenkinek! :)
1188. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1187. - Ericika2)
2010. jan. 30. 18:04

Ericika! Nagyon ügyes vagy! :) :) :)


Neked is szép hétvégét! Itt szakadó hóesés van, ami nagyon szép volt a meleg szobából. De már sötét van. :) És várom a tavaszt nagyon. Gőzerővel szervezem a tavaszi tanfolyamot.

1187. ericika2
2010. jan. 30. 17:43

Sziasztok, ma reggelre megint mínusz egy kiló lett, nem is olyan rossz a két nap alatt mínusz 3,4 kg.

Mindenkinek szép hétvégét.

2010. jan. 30. 06:29
Jó reggelt, szép napot mindenkinek!
2010. jan. 29. 09:44

sziasztok szép napot !

Mindenkinek kitartást,Katthy mennyi az a sok fehérje? Napi 40-42 g mindenképp kell. Ennyit elhazsnál a testünk és ezt mindenkép pótolni kell. A testsúlykilónkénti 0,8 -1g/ nap pedig optimálisnak mondható, ha valaki mozog rendszeresen.Lugositáshoz jó minden ami zöld, a benne levő klorofill miatt. Zölsdaláta, brokkoli stb, de remek a zöldtea( rendesen elkészitve, 80 c fokos vizzel, és nem forrázva nem túláztatava. Ha jól emlékszem, a supergreens- nek is 80% a zöldtea por.De a burgonya is jól lugosit:)meg minden zöldség.Szép napot.

1184. Katthy
2010. jan. 29. 08:25

Jó reggelt mindenkinek! Pár napig nem voltam, de ma sutyiban tudok kicsit pótolni meló közben :)


Ericika, örülök, hogy jobban érzed magad, csak így tovább - nekem folyamatosan lelki hullámvölgyeim vannak, de igyekszem kiheverni őket, mert ahogy a dal is mondja, "minden rendben van, ha a rend bent van" :)

Én amúgy fokozatosan kezdtem a szobabiciklizést - az itteni bici 8 fokozatos, talán 5-össel kezdtem, most tartok a hétnél. Az időt is emelhetném valószínűleg, de már közel egy hete nem tornáztam *szégyell*, így örülök, ha ma a sima 20 percet túlélem. :) Valahol azt is olvastam amúgy, hogy jobb, ha egy percenként váltogatod a sprintet meg a sima tempót, de abba én egyenes ágon belehalnék :P


Diéta szintjén megint megrekedtem, de legalább nem a mumus 78 kilón :P Most 76,5 vagyok, és a héten nagyon hanyagoltam a mozgást munka miatt. Kifogás, kifogás, kifogás :) De a hétvége már szabad, úgyhogy folytatom. Sajnos jelenleg nincs különösebb koncepcióm, hogyan is akarok tovább fogyni, a hétvégén próbálok valamiféle akciótervet felállítani.


Ja, és kérdés - tud valaki jó cikket vagy könyvet a sav-bázis egyensúllyal kapcsolatban? Mivel sok fehérjét fogyasztok, vigyáznom kell az elsavasodással, és keresek valami megbízható forrást a témában :)

1183. b4a3a4979d (válaszként erre: 1181. - Bányai Gyöngyi)
2010. jan. 29. 07:12

Jó reggelt kívánok én is mindenkinek!

Gyöngyi, tényleg megvolt az újrakezdés, a tegnapi 77,3 kg helyett ma reggelre 2,4 kg-mal kevesebb lettem. Nem volt semmi hashajtás vagy hasonlók, viszon reggelire vacsorára turmix, este 20 perc intervallos szobabiciklizés, meg fél óra torna.

Biztos, hogy vízvisszatartás volt, meg a Mikulás is most vendégeskedik.

Na, szép napot mindenkinek.

2010. jan. 29. 06:59
Jó reggelt! Szép napot mindenkinek! :)
2010. jan. 28. 16:42

Ericika! Ez nagyon jó nap az újrakezdésre. :)


Itt is tél van és nagyon hideg, és tényleg láttam már jobbat is.

Ilyenkor szép ugyan, amikor a meleg szobából egy csésze forró teával nézem a havas határt. Viszont reggel, amikor majd dolgozni megyek, keményebb lesz a helyzet. Gondolni fogok rád. :) Ma reggel -9,5 fok volt.

2010. jan. 28. 07:59

Jó reggelt mindenkinek!


Újabb adalék a télhez. Tegnapelőtt havazott 20 cm), -6 fok volt, tegnap napsütés és -20 fok, ma meg havazás, hófúvás, de "csak" -5 fok. Szóval a tegnapi állításom még inkább alátámasztva, akármennyire is közeledik az a bizonyos nyár. Nekem elég lenne már, ha a hőmérő 0 fok fölött lenne, és nem csupa fehéret látnék kinn. Ezt az időt vagy a hegyekben síelve (amit nem tudok) kellene eltölteni, vagy odahaza, egy könyvvel, teát szürcsölve.

Na, most kimérgelődtem magam.


A munkába 30-40-nel tudtam jönni (20 km, és nem autópálya, hanem mellékút, ahol az út melletti szántóföldeken a szél szabadon nyargalhat), nagyon féltem, az utak nem voltak letakarítva.


Egyébként, hogy ne csak meteorológusként offoljam a fórumot, ma kezdtem újra az odafigyelést az étkezésre. Valahogy az a múltkori mondatom érvényét vesztette:" inkább legyek 100 kiló, de egészséges."


Két és fél hét alatt 6 kilót "sikerült" magamra szednem, tudom, hogy ennek egy része víz, amit "sikerült" előtte kihajtanom a szervezetemből, na de ma reggel 77 kg -ot mutatott a mérleg.

Szóval ma újra indul, hogy semmi édesség és nasi, chips, stb... és este 7 után nem enni. Az étkezés egyéb összetevőivel nincs gond.

Az esti fehérjeturmixozás mától bevezetve újra.


Másrészt a szobabiciklit kell igénybevenni, nem csak ruhafogasként használni, és a RR DVD-t, amit 2 hónapja vettem, ki kell csomagolni végre.


Kathy, ha idenézel, a zsírégető biciklizést, (20 perc, 8mp gyors, 12 mp normál) milyen erősségen kell használni? Vagy ezt is fokozatosan emelni kell közben?

Szép napot mindenkinek.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook