Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az ideális testsúly tanulható fórum

Az ideális testsúly tanulható (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ideális testsúly tanulható

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1359. 809c62b982 (válaszként erre: 1356. - B4a3a4979d)
2010. márc. 10. 19:42

[link]

Hali:)

a hashajtó kiviszi a nagyját, ez a termék itt majdnem mindent ami nem oda való, a barnarizs:) meg egy alapos súrolás bellülről. Gyümölcs hogy pihenhessek ..... és aztán újra 1200-1300 kcal.

Gólyahir, mindig lelket melengetsz az idézetekkel.

2010. márc. 10. 12:28
Gyöngyi, mi az az Eszter krumpli?
2010. márc. 10. 09:24

Sziasztok lányok:)


Látom mindenki készül a tavaszra egy kis belső nagytakarítással is.

Ne felejtsül el a lelkünket sem:)


Ehhez egy kis útravaló mindenkinek ( lehet hogy már ismeritek, de nekem mindig jól esik kicsit újra és újra feleleveníteni)


"Boldogok, akik tudják, miért élnek, mert akkor azt is megtudják majd, hogyan éljenek.


Boldogok, akik összhangban vannak önmagukkal, mert nem kell szüntelen azt tenniük, amit mindenki tesz.


Boldogok, akik csodálkoznak ott is, ahol mások közömbösek, mert örömes lesz az életük.


Boldogok, akik tudják, hogy másoknak is lehet igaza, mert békesség lesz körülöttük.


Boldogok, akik nevetni tudnak önmagukon, mert nem lesz vége szórakozásuknak.


Boldogok, akik meg tudják különböztetni a hegyet a vakondtúrástól, mert sok zavartól kímélik meg magukat.


Boldogok, akik észreveszik egy diófában a bölcsőt, az asztalt és a koporsót, és mindháromban a diófát, mert nemcsak néznek, hanem látnak is.


Boldogok, akik lenni is tudnak, nemcsak tenni, mert megcsendül a csöndjük és titkok tudóivá válnak. Leborulók és nem kiborulók többé.


Boldogok, akik mentség keresése nélkül tudnak pihenni és aludni, mert mosolyogva ébrednek fel és örömmel indulnak útjukra.


Boldogok, akik tudnak elhallgatni és meghallgatni, mert sok barátot kapnak ajándékba és nem lesznek magányosak.


Boldogok, akik figyelnek mások hívására anélkül, hogy nélkülözhetetlennek hinnék magukat, mert ők az öröm magvetői.


Boldogok, akik komolyan tudják venni a kis dolgokat és békésen a nagy eseményeket, mert messzire jutnak az életben.


Boldogok, akik megbecsülik a mosolyt és elfelejtik a fintort, mert útjuk napfényes lesz.


Boldogok, akik jóindulattal értelmezik mások botlásait, akkor is, ha naivnak tartják őket, mert ez a szeretet ára.


Boldogok, akik el tudnak hallgatni, ha szavukba vágnak, ha megbántják őket, és szelíden szólnak, mert Jézus nyomában járnak.


Boldogok, akik mindebből meg is tudnak valósítani valamit, mert életesebb lesz az életük."


(Dr. Gyökössy Endre)

1356. b4a3a4979d (válaszként erre: 1355. - 809c62b982)
2010. márc. 10. 08:36

Jó reggelt!

Én reggelente mindig iszom egy zöldteát, délig csak gyümölcs, de ez nem nevezhető tavaszi méregtelenítésnek különösen, általános szokásom.


22-től tervezek egy 10 napos-2 hetes léböjtkúrát, előtte a születésnapok miatt nem állok neki.

Buchinger szerint, frissen préselt levekkel, illetve só nélküli zöldségleveslével, csalánteával reggelente.

Utána már lesz a medvehagyma a környéken, sokszor csinálok krémlevest, illetve szendvicskrémet, töltelékízesítőt belőle, nagyon erős méregtelenítő hatása van neki, pont jó a felépítő szakaszra.

Gratulálok a fogyásodhoz.

Mire jó ez az útifűmag?

2010. márc. 10. 08:16

Sziasztok:)

Szép napot jó reggelt. Én most tavaszi méregtelenitek,tegnap volt egy 1000kcal es napom némi hashajtóval. Ma indiai útifűmaggal folytatom, holnap barnarizs jön. Aztán egy nap gyümölcs... és felépités. Kérdezem Ti hogy csináljátok?

Már 86,9 et mutat a mérleg lassan de biztosan haladok:)Gyöngyi valamit úgy akartam kérdezni de most azért se jut eszembe......

2010. márc. 10. 06:56

Jó reggelt, szép napot mindenkinek!

:)

2010. márc. 9. 08:11

Jó reggelt, hol vagytok lányok?

Tegnap este újra masszázstanfolyamon voltunk, végeztünk az alaptanfolyammal, (5 x 2 óra), jövő héttől ugyanennyi haladó indul.

Hát, láb hátulról, láb elölről, váll, nyak, kar, kéz a területek. Eddig az alaplazítás-gyúrás volt, most jönnek a raffináltabb fogások. Az a baj, hogy 7-től 9-ig van, aztán még 30 km-t kell autózni, és az ember annyira ellazul, hogy vigyázni kell a kocsiban, nehogy elaludjon.

Tegnap még voltak kísértések a szénhidrát részéről- és nem is álltam nekik ellen-, de mától keményítek. Szép napot.

2010. márc. 8. 07:46

Jó reggelt,

Katthy jobbulást.

Nem is csoda ebben az időben, ha valaki beteg lesz, ma reggel mínusz 8 fok volt, szombaton havazott is.

Hát, amíg 0 fok "meleg" nem lesz hajnalban, nem futok.

Egyébként a hétvégén a szénhidrátok uralkodtak, pénteken délben éhesen mentem bevásárolni, meg is lett az eredménye, tejcsokiba burkolt mazsola és fagyik (karamellás Magnum, Enigma Cornetto)ill. croissont képében, amit hát el "kellett" pusztítani.

Azért tegnap voltunk szaunában, pénteken pedig egy slowfox workshopon, de a szombat a lustálkodás jegyében telt el. Fél 11-kor keltünk, még főzni sem főztem, egy kínai étterembe mentünk el, olvastam egész nap. (Nem valami emelkedett irodalmat: Harry Potter 7 része, illetve Vavyan Fable: Apád, anyád ide lőjön) De a lelkemnek jót tett.

Na egy-két nap átmenet után újra visszatérek nagyböjti fogadalmamhoz. (Miért nem ma? Hát a tegnapi fasírt és zöldbabfőzelék, meg a croissont és a tejcsokis mazsola maradékát még el kell pusztítani. De vettem be már 1300 mg C-vitamint is, de a lelkem megacélozására ez nem elég sajnos.)

Szép napot, szép hetet.

2010. márc. 8. 07:05

Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)


Katthy, gyógyulj meg mihamarabb!

1350. 809c62b982 (válaszként erre: 1349. - Katthy)
2010. márc. 7. 19:52

Szia!

Neked javulást a Többieknek pedig jó hetet!

1349. Katthy
2010. márc. 7. 11:57

Sziasztok!

Beugrottam egy gyors helyzetjelentésre... péntek délután óta nyomom az ágyat, valami hasmenéses-hányásos vírus dönthetett le a lábamról, de olyan hirtelen, hogy el kellett jönnöm munkából.

De mára már határozottan jobban vagyok, igaz, még nem merek nagyon enni, nehogy kárba menjen :


Remélem, mindenki jól van... csalilevél és 49,5 nekem is gyakran eszembe jut, remélem, ők is boldogulnak :)


Na, megyek sétálni egy kicsit, kell a friss levegő no meg a mozgás, és nem utolsó beszerzek egy rakat zöldséget út közbe :P


Szép vasárnapot mindenkinek!

2010. márc. 7. 09:06
Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)
2010. márc. 5. 08:53

Sziasztok!


Ericika megnéztem a képeket. Hát nálatok már egy egész konditermet lehetne berendezni.


Én is nagyon szép hétvégét kívánok mindenkinek:)

2010. márc. 5. 07:19

Jó reggelt!!!

Na, sikerült az arzenált föltenni az adatlapra. (Mármint a fitnessgépek-arzenálját.) A futócipő a legfontosabb ezek közül. Itt a "futókütyü" cipőbe erősítendő része (a szenzor) még igen házilagos technikával van megoldva, most rendeltünk kis tasakot hozzá, hogy profin nézzen ki, amúgy a szigetelőszalaggal is éppúgy működött.

Mindenkinek nagyon-nagyon szép hétvégét kívánok, ha nem írnék ma többet.

2010. márc. 5. 06:48

Jó reggelt, szép napot mindenkinek!


Magyon érdekes, tanulságos dolgokat írtatok. Érdemes ezekre figyelni, összegyűjteni, végiggondolni.

2010. márc. 4. 12:53

Nagyon szomorú amit a hölgy ir...... és sajnos igaz .Remélem sikerül megbékélni magával.

Nálunk is ez volt a helyzet azzal a különbséggel hogy a párom a 80 kg ra két gyerek után semmi roszat nem mondott, a fogyás hizás évei megbolygattak.Rémes azt érezni nincs kiút, nem tudod a megoldást. Ahogy lement az emberfeletti stressz( meló család tanulás, úgy tünik több volt mint amit elviseltem) lám a fogyás is megy.

Én aki egész életemben redszerezek szervezek és jelmondatom az önuralom...... 4-5 óra alvással, megváltozott munkahelyel és sok srtesszel.. lám én is belebuktam évekig.

Tanulás volt az elmúlt 14 hónap, magamról a környezetemről. Államvizsgáztam, kaptam egy vezetői kinevezést.... és fogyok, a nagyfiam elment tanulni a székesfővárosba... és mégis megy.

Jó érzés, és a párom szemében a büszkeség:) ha rajta múlna nem is fogynák tovább.... de még sok van vissza.Ki mivel érzi jól magát, az a lényeg!

1343. b4a3a4979d (válaszként erre: 1342. - B4a3a4979d)
2010. márc. 4. 12:43

Nekem is van egy történetem arra, hogy mennyire tudja az ember súlyát befolyásolni a párja, illetve a párja "késztetésére" saját maga.

Mikor megismerkedtünk 70 kg körül voltam, és ő elég féltékeny lévén egyszer megjegyezte, hogy bárcsak lennél csúnyább vagy kövérebb, hogy ne nézzenek annyira.

Mit tesz isten, fél év alatt 85 lettem, pedig nem ettem túlságosan többet.

2010. márc. 4. 10:03

Egy naplóban olvastam ma:


"Mostanában séta közben elgondolkodtam mikor is voltam igazán a külső megítélés szerint csinos asszonyka. Nem sokan ítélnek meg a súlyom alapján- ha jól belegondolok senki sem, csak a legfontosabb ember, aki legközelebb állna hozzám, a férjem- ő nyüstöl örökké ezzel a gúnnyal, mint egy lemezjátszón megakadt tű.

Soha nem gondoltam volna fogyókúrára, ha nem a férjemnek akartam volna megfelelni.Nem értem én ezt...

Ebben a házasságban 20 éve szinte csak ez határozza meg a napjaimat. A megfelelési kényszer, elhatározás, hogy lefogyok, majd nagy pofon a sz@rnak,mert mégsem tudtam megtenni. Olyan érzésem van és elkeseredtem, amikor ráébredtem a gondolatom súlyosságára, hogy a férjem nem engedi, hogy csinos legyek. Tudom, hogy ez abszurdum, de mégis ilyen állatság mormol a fejemben. Felmentem magam a felelősség alól, és átrakom rá, de nem tenném, ha nem ő lenne az életemben az egyetlen, akinek nem vagyok jó.

Amikor elhagytam néhány hónapra és felfüggesztettem a vele való kapcsolatot, vontam magam köré egy burkot és nem engedtem a közelembe, akkor kinyíltam, lefogytam, csinos voltam. Ha jól belegondolok, sohasem dícsért meg, nem ő hívott vissza, a gyerekek miatt vállaltam újra az együttélést. És lettem ismét hatalmas bálna, a saját szememben is. Valaki írta, hogy ez elutasítás. És igaza van... "

2010. márc. 4. 09:09

A természet ajándékai között kiemelkedő helyen szerepel a csalán. Számos pozitív élettani hatása miatt a népgyógyászatban is gyakran alkalmazzák a különböző betegségekre. A csalánban számos olyan összetevő van, ami pozitív hatást fejt ki az emberi szervezetre. Tele van vitaminokkal, legfőképpen C-, B-, K-, U-vitaminnal és A-provitaminnal is. Továbbá ásványi-anyag tartalma is jelentős, kiváló vas forrás, de van még benne magnézium és cink is. Érdemes még kiemelni klorofil, glukokinin, karotionid, flavonoid tartalmát is.

Mindezek mellett, a fogyásban, és méregtelenítésben is segítségünkre lehet.


-A csalán tea erőteljes vértisztító hatással rendelkezik.


-Kimossa a méreganyagokat a szervezetből, és stimulálja az anyagcserét


-Javítja a vesék vizelet kiválasztását ( vízhajtó hatás)


-Kitisztítja az egész bélrendszert, ami által nő a szervezet ellenálló képessége.


A csalántea fogyasztása: 1 púpozott teáskanál csalánt öntsünk le 2, 5 dl forrásban lévő vízzel, rövid ideig hagyjuk csak ázni. Ezután szűrjük le. Javasolt adagja napi 2-3 csésze ( maximum napi 10 gramm csalán)


Hosszabb ideig is lehet folyamatosan alkalmazni ( akár több hónapon keresztül), de a javasolt napi adagot ne lépjük túl! Mert ha túl sokat fogyasztunk belőle gyomorpanaszok, vizeletpangás fordulhat elő. Továbbá rendszeres alkalmazása alatt érdemes a kiürülő káliumveszteséget pótolni.

2010. márc. 4. 09:06

Sziasztok, szép napot:)


Itt kicsit visszabólogat a tél. Hideg van és borult idő. Visszavettem a télikabátom, pedig már a múlthéten rövid kabátban jártam. Havazást is mondanak az időjósok holnapra :(


Ericika, én ma gyümölcsnapot tartok, amíg a munkahelyen vagyok, s ha hazaérek lehet, hogy kiegészítem egy-két szelet sült sütőtökkel Tegnap megsütöttem az utolsó darab saját termelésű tököt ( nem a farmville-on, hanem a százholdas pagonyban termett :)) és igazán fincsi :D


Aztán majd csalántea kúrát tervezek, ha előbújnak a friss csalánhajtások. Mindig szoktam inni tavasszal, de nem kúraszerűen, csak ha eszembe jut néha-néha. Most minimum 1 hónapon keresztül szeretném rendszeresen reggel 1 csészével és este 1 csészével.

Van a közelben egy olyan hely, ahol tudok szedni friss csalánt, ahol nem szennyezi pl autók kipufogója, tehát nem út mellől árokpartról, hanem rétről. Ez lesz az alapanyag :)


Most eszembe jutott csalánlevél ( azaz mimózalevél) meg a többiek:

Mazsidrazsi, 49,5, Kriszcsike. Mi lehet velük? Sziasztok lányok :)))) ha erre jártok és olvassátok esetleg.

2010. márc. 4. 07:38

Jó reggelt,

lefényképeztem az otthoni fitness-szereket, de sikeresen otthon hagytam a pendrive-ot. Majd holnap fölteszem. (Hál istennek a porréteget nem nagyon lehet rajtuk látni.)


Most elkezdtem a környezetemben való "tavaszi nagytakarítást", drasztikusan szortíroznom kell. Sajnos, olyan típus vagyok, aki nehezen válik meg dolgoktól -akár tárgyiasult dolgok, akár lelkiek- de keménynek kell lennem, mert helyet kell csinálni az újnak.

(Most belegondolok, nem lehet, hogy ez a súlycsökkenésre is igaz lehet? "Ez a zsír az enyém- nem adom.")

A nagyböjtből eltelt két hét alatt csak másfél kiló ment le. De végülis nem is olyan rossz ez az eredmény, ha szép lassan így megy tovább.

Húsvét előtt, a nagyhéten egy legalább 10 napos léböjtöt tervezek, de ezt nem fogyókúrás célzattal.

Szép napot.

2010. márc. 4. 06:12
Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)
2010. márc. 3. 15:55

Megnéztem :) szuper kis cucc.De igazából nekem nem aktuális 87 kg val még nem futkozok, csak mozgok de azt sokat. Még megterhelő lenne az izületeimnek, térdeknek.

A futásal érdemes csinnyán bánni az én súlyommal...

1336. gólyahír (válaszként erre: 1335. - 809c62b982)
2010. márc. 3. 10:49

Nah, hogy teljesen őszinte legyek, van egy rossz szobabiciklink, amit egy ismerős ki akart rakni lomtalanításkor a kuka mellé, de anyukám azt mondta jó az még, ne dobják ki. Hááát, azt leszámítva, hogy csak hátrafelé lehet hajtani végülis jó:) Az összes belső kütyü ki van benne nyúlva, szakadva, szóval semmit nem mér az ég világon. És mily meglepő ettől nem is fogyott le senki a családban. Évekig kabát-tartónak használta az öcsém a kormányrészt, emellett még porfogóként is remekül funkcionált.

Van még továbbá egy békebeli ugrókötelem, fa nyéllel és rendes kötél résszel, nem ám műanyag madzag :D Még anyuéknál laktam, a 4. emeleten panelban nem lett volna célszerű nagyon használni, most meg kertes házban lakunk, de úgy érzem már öreg vagyok, hogy az udvaron ezzel szórakozzak, odabent meg lekaszálnám vele a csillárt:)

Van még egy hullahopp karikám is, ezt huszonéves koromban vettem magamnak, mert kislánykoromban nagyon jól ment a karikázás. De szomorúan kellett megállapítanom, hogy most csak úgy megy, hogy elkezdem, egyet pörög, leesik, lehajolok érte, újra fel, 1 pörgés, leesik, hajolás. Hová lett a hasizmom??? :((


Viccet félretéve ( bár ez mind teljesen komoly, amiket fentebb leírtam) a mozgás fontos, ha vannak ezt segítő eszközök az jóóó. Ha valami mérhető az is jóóó.


Dundolka, te amúgy is nagy példaképem vagy, hogy ennyit lefogytál. És a rendszeres mozgás miatt meg nagyon, nagyon felnézek rád. Szóval mindig inspiráló amiket írsz.:)


Tavasszal, ha már melegebb az idő sokat szoktunk biciklizni a párommal rendes biciklin, esténként vacsi után, meg hétvégéken is. Ezenkívül nemsokára a kertben is lehet „tornázni” és használni a „kapazin”-t ( párom így hívja a kapát:D)


Úgyhogy hajrá mozgás!!!

2010. márc. 3. 10:11

Hó:)a szobabicót apunak vettem még annó,a szteppert 6000ft ért a rossmanban kb 7 éve.Az ab king pró a fiaimé, ban boxzsákjuk és kézisúlyok de én is hasznáhatom valamennyit.Az ellipszistrénert a férjem vette 38. szülinapomra, a yoyoy hizásom kellős közepén.. úgy 120 kg fele.Ehhez valami akcióban adták az easy shapert.... de bevallom azt nem igen használom még.Van szallagom tescós a két végén fogantyú, és egy hasonló szerkentyű hasizomra. A legszebb derekat csipőt csináló twister korongról ne is beszéljek az úgy 1500ft volt de remek.

Ezzel tornáztam egy évig, pár hónapja rákatam Leslie Sansonra Billy BLanksre Norbira és társaira.......A fiaim szülése után is csak 80 kg környékén mászkált a súlyom, 19-17 évesek.A párom a legkevésbé sem bánta, lányanak is 70 kg körül jártam.De azért a főiskola meg a rengeteg stressz és a fl le kilók ..... no azért az sok.

És igazából nem sietek már lefele. a BŐRÖM MEGÚSZTA A FOGYÁST..... EDDIG ÉS MÁR IGAZÁN RÁÉR:)tÖBB EVÉS ÉS TÖBB MOZGÁS.Májusra 7el kezdődöm, mér 7kg addig:)

2010. márc. 3. 08:36

Sziasztok!


Óóóóó csajok, hogy nektek mik vannak. Én úgy látszik nagyon le vagyok maradva:X


Nekem csak egy mérlegem van, meg egy rugalmas mérőszalagom, de ennek is örülök, mert colostokkal nehéz lenne körbemérni magam :DD

2010. márc. 3. 08:06

HŰŰŰ:)jÓ LEHET, KOMOLYAN ÉLETEMBEN NEM LÁTTAM MÉG HASONLÓT.

jÓ HA A DOLGOK MÉRHETŐEK.Nekem csak egy sportórám van, pulzusmérő övvel, de imádom. Az is mér kalóriát pulzust időt hártalevő időt meg pulzuszónát, beállitott kiló és életkor szerint.

Az ellipszistréneremen is van ilyen mérő kütyü, de ott kilót nem lehet állitani igy egy 50-60kg-s nő kalória fogysztását mutatja....Te ez valami betét vagy hogy néz ki?Kösz a választ:)

1332. b4a3a4979d (válaszként erre: 1330. - 809c62b982)
2010. márc. 3. 07:55

Van egy kütyü a cipőben, nmmeg egy karóraszerű valami, ami összeköttetésben van a kütyüvel, és méri a megtett távolságot, időt, meg az előzetes életkor és kilók beprogramozása után az elfogyasztott energiát.

Amikor vége a futásnak, fel kell a gépre tölteni a Nike oldalra, ott összesíti....

Karácsonyi ajándék volt ilyen egymásnak a párommal.

2010. márc. 3. 07:09

Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)

Nagyon frissek vagytok ma, lányok4 :))

2010. márc. 3. 06:38
Szép napot:) azért tagadhatatlan hogy tavasz van. Ericika, mi az a sportband?Jó munkát Mindenki:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook