Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az ideális testsúly tanulható fórum

Az ideális testsúly tanulható (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ideális testsúly tanulható

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2010. febr. 24. 08:19

"Az evésre való késztetés egy létfontosságú ösztön. Az az érzés, amit éhségnek nevezünk, az agyból érkező, folyamatosan fennálló jelzéseket jelent, hogy testünknek ételre van szüksége. Az étvágy ezzel ellentétben, kellemes felkészülés az étkezésre, amit nemsokára élvezni fogunk. Ha adott a lehetőség, a legtöbb ember kombinálja ezt a kettőt, és éhségét valami finomsággal csillapítja.

Végeredményben 4 hormon befolyásolja az éhségérzetet és az étvágyat. Amikor a gyomor üres, a falában lévő sejtek éhség jelet, ún.grelint szabadítanak fel és juttatnak a vérbe. Amikor ez a hormon eléri az agyat, egy éhségközpontra hatva kiváltja az evésre való készteteést.

Miután ettünk, a hasnyálmirigyből felszabaduló inzulin csökkenti az étvágyat, ugyanakkor ösztönzi a sejteket, hogy cukrot vegyenek fel a vérből. Amikor az elfogyasztott étel megérkezik a vékonybélbe, a sejtek PYY-t, egy másik hormont termelnek, amelyek szintén csökkentik evési késztetésünket. Hosszabb idő elteltével zsírsejtjeink is egy étvágycsökkentő hormont, a leptint szabadítják fel, ahogyan a tárolt zsír mennyisége nő. Amikor az ember zsírt veszít, éhesebb lesz, mert a leptin szint esik.


A zsírsejtek az ételből származó energiát zsír formájában raktározzák. Ezek az emberi zsírsejtek a kötőszövet hálózatába ágyazódnak be. A zsírsejtek feltöltődnek vagy összezsugorodnak, amint a zsír hozzáadódik, vagy felhasználódik. Az általuk termelt, keringő leptinek visszajelentik az agynak, mennyi zsír van még raktározva a testben.

E feedback mechanizmus károsodása lehet az oka némely ember túlsúlyosságának.


A zsírsejtek készítik a leptint, amely étvágyat kelt, amikor a test zsírtartalma csökken.

Az emberben és néhány állatfajban egy gén irányítja a leptinkészítést. Amikor olyan helyzetbe kerülünk, hogy további energiadús táplálékhoz való hozzáférésünk bizonytalanná válik, egy ilyen gén által indított zsírraktározási folyamat életmentő lehet. Ha aztán újra többet eszünk, és a test zsírtartalma újra nő, a leptin-jelzés elméletileg kikapcsolódik, a túltáplálás elkerülése érdekében.

A kutatások azt mutatják, hogy bizonyos emberek agyának étvágyközpontja nem elég érzékeny a leptin-jelekre, ami azt jelenti , hogy a leptin szint csökkenése nem mérsékeli a táplálékfelvételt."


(Beverly McMillan: Az emberi test)

2010. febr. 24. 08:17

Sziasztok!


Úgy látszik egyik nap aktívabbak vagyunk itt, másik nap meg pihizünk:)


Dundolka és ericika, gratulálok nektek a kitartó, rendszeres mozgásért.


Gyöngyi, kimásoltam tegnap a ZSÍR témát. Mindjárt idemásolom 2 részletben:)

2010. febr. 24. 07:43

Sziasztok, madárfüttyös jó reggelt!!!

A mai napom nagyszerűen indult, mostmár hálistennek nem mínusz fokok vannek reggel, ma "csak" 0°C volt, így reggel 5-kor voltam futni. A reggeli futások a legjobbak, mikor még a világ nagy része alszik, úton lenni. Ma meg a nagy köd miatt különösen misztikus volt.

35 perc, 5,5 km.

Most fákat tudnék kitépni gyökerestől.

Mindenkinek szép napot kívánok.

2010. febr. 23. 19:56
2010. febr. 23. 19:56

[link] kis blog)

Szép estét mindenkinek!

2010. febr. 23. 06:54
Jó reggelt! Szép napot mindenkinek! :)
1293. 809c62b982 (válaszként erre: 1287. - Gólyahír)
2010. febr. 22. 13:46

Szia:) 73 kg ehhez 172 cm vagyok 40 éves és egy 19 és 17 éves fiú anyukája. Lánykoromban is annyi voltam, 69-74 körül. Apu halála után fogytam két hónap alatt közel 25 kg-t de gyomorfekéllyel együtt nem jó kombináció. Egy évbe telt mire visszahiztam és meggyógyultam.Nem volt jó soványak lenni, gyűlöltem a kiálló csontjaim. Ráadásul két hetet voltam otthon amúgy végig dolgoztam.... kellett az erő .

Szóval megodható .... mert én beteg nem akarok lenni de kövér se.

Örülk hogy haladok, kb junius augusztusra lesz meg... de ha később az se baj. Már ráérősbe megy a diéta.1200 kcal alá nem megyek, fitt vagyok mert naponta mozgok 14 hnapja. A nálam vékonyabbakat is lepipálom állóképeségben.) Sokat és örömmel mozgok, nálam az a feszültség levezetésének módja, tudatos döntés volt. Kell valami, akkor legyen a mozgás!

1292. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1282. - B4a3a4979d)
2010. febr. 22. 13:45
Ericika, köszönöm meg fogom nézni. :)
1291. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1281. - 809c62b982)
2010. febr. 22. 13:42
Dundolka, kemény dolgok ezek. Igazad van, szerintem.
1290. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1289. - Bányai Gyöngyi)
2010. febr. 22. 13:39
...leírták (hasznos helyett) TANÍTHATÓ formában.
1289. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1279. - Gólyahír)
2010. febr. 22. 13:37
Ez így van! Annál is inkább, mivel az NLP nem talált fel semmit, hanem csak megfigyel. Abból indultak ki a kiötlői, hogy hogyan van az, hogy az egyik embernek sikerül valami, a másiknak nem, az egyik meg tud oldani valamit, a másik nem. S elkezdték figyelni az emberi viselkedést, kommunikációt, s az NLP hasznos viselkedésformák gyűjteménye, ami onnan van, hogy egyszer már valaki hasznosan csinálta úgy, aztán megfigyelték és leírták hasznos formában.
1288. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1280. - Gólyahír)
2010. febr. 22. 13:32

Gólyahír! Ez nagyon jó eredmény!!! Gratulálok. :)


És az meg fantasztikus, hogy így ráéreztél, hogy a zsírszövet érdekel mostanában. Köszönöm, ha elküldöd a szöveget. Mert tényleg komolyan foglalkoztat, és gyűjtöm is az anyagot ezzel kapcsolatban. :) :) :)

2010. febr. 22. 13:18

:)


Hát úgy látom, hogy az év végi karácsonyvárás, és az év eleji fogadalmak és tavaszvárás után lassan de biztosan visszakanyarodunk az eredeti témához:)

Hát igen ericika, annyira sokfélék vagyunk. Nem lehet könnyű Gyöngyinek ezt az ideális testsúly " tantárgyat" tanítani, biztos ő is találkozik sokféle más-más emberrel.

Gyöngyi, van itt még sokminden amit meg kell tanulnunk:)


Ja és dundolka örülök, hogy tetszett az idézet. Mostanában egy naplóba gyűjtögetem az ilyesféle bölcsességeket, nekem is sokat segít, de ha másoknak is segít egyúttal, az külön jó:)


Ez is az egyik kedvencem:


“A lehetetlen nem tény, hanem vélemény.”

(Mohamed Ali)


Azt gondolom, hogy Gyöngyi és te is Dundolka bebizonyítottátok a példátokkal, hogy nem lehetetlen lefogyni több mint 40 kg-ot is ésszel és egészséges módon. Szóval mindig jó, ha vannak ilyen példaképek előttünk, mert ez inspiráló ám.


Hajráá lányok!


Ja és dundolka, olvastam hogy te már 88 kg körül jársz. Mi a végállomás? Mennyit szeretnél még fogyni, amire már azt mondanád, hogy kész, mostmár ezt az elértet szeretném megtartani.

1286. b4a3a4979d (válaszként erre: 1285. - Gólyahír)
2010. febr. 22. 12:53

Ez érdekes, meg hát természetes is, hogy mennyire különbözők vagyunk.

Ha stresszesebb időszak van, komolyabb problémák vannak, akkor nekem a gyomrom összeszorul, nem foglalkozom az evéssel, sőt néha még hányingert is érzek.

Nekem az "üresjáratok" voltak mindig veszélyesek. Az unalom, illetve a szellemi kapacitás nagyfokú kihasználatlansága.

2010. febr. 22. 12:07

Köszi:)


És igen, a vízivás nagyon-nagyon fontos.

Mostanában délelőttönként mindig megiszok 8 dl gyógyteát. Mostanában a csipkebogyótea, és a citromos zöldtea a sláger nálam. Délután meg kb megiszok még 1,5 liter mentes ásványvizet:)


Katthy pótcselekvés-rágcsálásához még az jutott eszembe,amit múltkor talán pont ericika a te párod kapcsán írt Gyöngyi, mikor írtad, hogy néha ő is rágcsál. Akkor azt írta Gyöngyi, ez olyan is lehet tudat alatt, hogy átrágjuk magunkat egy problémán, és olyankor a nasi legalább kézzel fogható,ha a problémán nem is látjuk hogy hogyan rághatnánk át magunkat. Szerintem mikor pszichés evéseim vannak, akkor nálam is ez a helyzet többnyire :(

1284. b4a3a4979d (válaszként erre: 1280. - Gólyahír)
2010. febr. 22. 10:36

Gólyahír, gratulálok!!!!!!


A tavasz nálunk még várat magára, még hó van a földeken.

(De a szívemben már cinegék szólnak: "nyitnikék".)

2010. febr. 22. 10:33

A szervezet a méreganyagokat szintén zsírral veszi körül, hogy ne árthassanak. Ezért kell vigyázni ugye böjtök idején, és sokat inni, és mozogni is, hogy a felszabaduló mérgeket nagy mennyiségú folyadékkal "kimossuk", és ne mérgezzenek tovább, mert ha nem a fejfájástól kezdve a rossz közérzetig minden előfordulhat.


Lehet, Katthy, hogy ez a kényszeres evés nálad is valami ilyesmiből eredhet, a stresszhormonokat a szervezet minél előbb megpróbálja elszigetelni ilyen módon.


Ahogy Gyöngyi is írta, felesleges tépelődni azon dolgokon, amit nem áll módodban megváltoztatni.


Lehet, hogy ha benned pozitív változások vannak a másirányú "figyelemelterelő" tevékenységed következtében, ez körülötted is pozitív változásokat indít el.

Ha pedig te is "segítesz" idegeskedni, ez egymást gerjesztő folyamatként meghatványozza a feszültséget a másik emberben.

2010. febr. 22. 10:22

[link]

Ajánlom elolvasni.

Ebben van egy részlet:

"Ha túl kevés vizet iszol a test védekezésképpen a sejtek körül egy védőréteget fog kialakítani.Ezzel próbálja védeni azt a kevés vízmennyiséget, ami bent van. (Lásd tevék- így tudják elraktározni azt a nagy vízmennyiséget a púpjukban, ami nem más, mint zsírszövet.) Ez e test elzsírosodásához vezet. A bőséges folyadékbevitel elengedhetetlen a zsírégetéshez."

2010. febr. 22. 09:31

A gólyahir.. remek ez az idézet és a második konkrétan nekem szól, köszönöm.

Túlsúly , érdekes hogy GyÖngyi a felelőséget emliti mert én is úgy találtam hogy a legfontosabb ez. Amásik nagy tanulság hogy nem akarhatunk mások helyett lefogyni.

Működtem egy másik fórumon 100 kg felettieknek szól. Sok kedves ember de nem fogyás a fő téma.Van otT egy hölgy cukorbeteg 30 as évei végén 50es bmi vel(130 kg mint én voltam de tőlem jóval alacsonyabb).Nos,cukorbetegen egy ketogén diétát akart elekzdeni, én meg úgy véltem ez egyenlő az öngyilkosságal.Hogy mi a ketózis azt hagyjuk, lényeg hogy még egészségesenk is kemény diéta.Erre lett sétőrdés hogy tudja mit csinál és ő úgy csinos meg minden.Irtam hogy körzeti orvosnál kéne ellenőriztetni a diéta alatt az egészségügyi értékeket ezt 100 kg felett kötelezőnek kéne tekinteni.Fura válaszok jöttek:) valamennyi hölgy irta a másiknak hogy nem is látszik annyinak és az orvosnak sárga a foga mert dohányzik meg minden.........

Lényeg hogy a hölgy aki besértődött utána segitséget kért,( egy másik hölgy velem fogy -8kg nál van már)irtam neki szakember kell nem laikus.

sZÓVAL EZ IGY ZAVAROS , DE LÉNYEG HOGY A TAGADÁS NEM SEGITIT ELŐ A FOGYÁST.

Felmérni hogy vagyok, ha 100-130 kg akkor annyi, mit lehet tenni?

Mik a prioritások, nálam az egészség az első és mindenek feletti.Kijelölni a célt és kidolgozni egy tervet ami annyit ér amit be tudunk tartani nap nap után.

Ez hosszú út, és lehet segitséget kérni sőt kell is...... de senki más nem teheti meg helyettünk amit kell. A diéta pedig egy tanulási folyamat, ha valaki kihasználja a testét, lebetegiti vagy visszahizik. De a fogyás mikéntje is tökéletesen jellemez minket.Ez is egy feladat:) akkor tudjuk elvégezni ha megértünk rá, nem előbb és nem később.



Lényeg, nem értettem az egész mentalitást, főleg azért nem mert valamennyi önmagával és a másikkal megelégedett hölgy fogiy előtt alatt vagy után volt...... jelzem ezek nagy része yoyo.

Aki beirt hogy lefogyott, az plasztikáztatni volt kénytelen vagy irta hogy az egészsége ráment a fogyásra.

2010. febr. 22. 09:20

Amúgy szép február utolsó hetét mindenkinek:)


Jövőhét hétfőn már március lesz:))) Csak nem marad el a tavasz idén sem. Felénk már elolvadt elég sok hó, és a virágoskertben már tolatnak kifelé a jácint és nárcisz végecskéi.Hihetetlen, 2 hete még fél méteres hó volt rajtuk. És már van 3 db korai hóvirágunk is kinyílva, igaz abból egyiket sajna lelegelte a kiskutyánk:P


Rólam is elég jól olvadoznak lefelé a kilók. Idén már 5,5 kg-ot fogytam:) És tavaly novemberhez képest a derékbőségem 8 cm-rel kevesebb. Eljött az idő, hogy övet kell raknom a régi nadrágaimba, mert különben elhagyom őket:P


Márciusban még formálódok, aztán veszek néhány új göncöt, vagy előszedem a motivációs ruháimat a szekrény mélyéről, hátha azok is jók már:)


Gyöngyi, tudod abból a könyvből, amiből régebben írkáltam, az emberi testről, van egy érdekes rész a zsírról, zsírsejtekről. Látom most a zsírszövetet, mint védelmi rendszert tanulmányozod. Na majd szánok rá időt és kimásolom pendrive-ra otthon és a héten felrakom ide. Igazából nagyon érdekes, és nem is nagyon értem. De majd itt együtt megfejtjük:)

2010. febr. 22. 09:03

Sziasztok!


Én ezeket találtam, nekem tetszik:)


“Az igazságok közül, melyekre szemedet függeszted, kettő legyen mindig kéznél. Először, hogy a külső dolgok nem férnek hozzá a lélekhez, hanem kívül vannak rajta, mégpedig mozdulatlanul – minden izgalom tehát belső felfogásból fakad. Másodszor, hogy mindaz, amit látsz, hamarosan megváltozik, sőt megszűnik. Arra gondolj, hány változásnak voltál már magad is tanúja. A világ változás, az élet felfogás dolga.”

(Marcus Aurelius)



“Ha arra törekszel, hogy az örök mértéket kövesd: ne botránkozz azokon, kik nem erre igyekeznek, hanem törekvéseik ingadozva ágaznak a sokféle véges és változó mérték között. Ne azt nézd, hogy mijük nincsen, hanem mijük van: mert még a legnyomorultabbnak is van olyan lelki kincse, mely belőled hiányzik. Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud. Tanulj meg mindenkitől tanulni.”

(Weöres Sándor)


Gyöngyi, lehet hogy már ezek az emberek is tudtak valamit, csak akkor még nem NLP-nek hívták??


Nincs új a nap alatt:D

1278. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1276. - Katthy)
2010. febr. 22. 06:41

Szia Katthy!


Nehéz kérdés. Most sok okosságot mondhatnék általánosságban. De helyzete válogatja. Mégis mondom gyorsan, ami eszembe jut...


Kulcsszó a felelősség. Én vagyok a felelős a belső állapotaimért. De nem vállalhatok felelősséget más helyett. (Kivéve a kiskorú gyerekeimet, de olyanok már nincsenek. :) )De helyettem sem vállalhat más felelősséget.


A külvilágot nem tudom megváltoztatni, csak a reakcióimat a külvilágra. (Senkin nem segít, ha segítek neki haragudni v. aggódni. Viszont lehet, hogy tudok olyasmit tenni, ami segítene, csak el sem jutok sokszor odáig, hogy erre gondoljak, mert csak "aggódni segítek".)


Sokat jelent, ha tudom, hogy mit akarok. Nem csak azt, hogy mit nem. Van egy rossz helyzet. Mit akarok helyette? Az pontosan milyen lenne? Mit tudok érte tenni, hogy az olyan legyen?


Az is jó, ha számbaveszem, hogy milyen erőforrásaim vannak a helyzet kezelésére. Mit tehetek, milyen eszközökkel? Ha semmit (ilyen ritkán van, akkor olyasmivel érdemes foglalkozni, amire lehet hatásom.) Az ember egyszerre csak egy dologgal tud foglalkozni.


Egy problémát soha nem azon a szinten lehet megoldani, ahol keletkezett. Azaz minden dolognak van valami magasabb célja. Pl. egy gyerek átl. azért rendetlenkedik az órán, hogy figyeljek rá. (Persze, ezt nem tudatosan csinálja!!!)

Így jobban járunk mindketten, ha kifejezem felé a figyelmemet, mint ha csak pusztán megakadályozom, hogy rendetlenkedjen.


A magasabb célok nem tudatosak. Ha rákérdeznénk az illetőnél, csak nézne.


Ha bajom van egy emberrel, érdemes feltenni a kérdést, hogy vajon mi jó származik neki abból, hogy valami nem jó dolgot csinál. Mit lehetne tenni annak érdekében, hogy az a számára előnyös dolgot valami számomra is elfogadható úton érje el?


Lehet, hogy ez így zavaros, de sietnem kell, és most ennyire futotta.


Igen, NLP, amit mondtam. :))) ) Legyen szép napod! :)

2010. febr. 22. 06:14
Jó reggelt, szép napot mindenkinek!:)
1276. Katthy
2010. febr. 21. 12:06

"Olyasmiről például, hogy a megvastagodott zsírréteg mögött emberek élnek. És hogy a zsír a test védelmi szerve, és nem lehet azt csak úgy leborotválni magunkról. Mi történne, ha csak úgy meggondolatlanul lebontanánk egy várfalat."


Na, ezzel most elgondolkodtattál. Én azt hittem, hogy ez csak tudatosság kérdése - amint szembesítem magam azzal, hogy ne az evéssel próbáljak meg elég erőt gyűjteni ahhoz, hogy szembenézzek a feladataimmal, már bonthatom is a zsírfalat. De akkor mivel? Utálom, de megint a saját otthoni helyzetemet kell felhoznom, de: péntek este óta folyamatosan kajálok, annyira kikészülök attól, ami ott van. Tisztában vagyok vele, hogy ez pótcselekvés és nem így kéne erőt gyűjtenem vagy így védekeznem, de mikor remeg a kezem és a szám az idegtől, nem jut jobb az eszembe (nem mondhatnám, hogy idegi alapon fogyós típus vagyok...). Azazhogy igen, de azért meg rövid úton börtönbe jutnék :)


Szóval ki hogy bírkózik meg a stresszel, lányok?


És kellemes hétvégét.

2010. febr. 21. 09:32

Jó reggelt, szép napot mindenkinek!


Megint nagyon kíváncsivá tett, hogy vajon olvassa-e valaki ezeket a sorokat.


Kapok jeleket néha olyanoktól, akik még nem szólítottak meg. Nagyon örülök neki. :) Ennél már csak az lenne nagyobb öröm, ha megosztanátok a tapasztalataitokat is velünk. Több szem többet lát...


Hány év tapasztalata gyűlhet össze egy fórumba néhány hét alatt?


Túlélő fórum ez, ahogy Gólyahír mondta. Túl is kell hogy élje a csendeket, hiszen nagyon fontos dolgokról szoktunk itt beszélgetni.


Olyasmiről például, hogy a megvastagodott zsírréteg mögött emberek élnek. És hogy a zsír a test védelmi szerve, és nem lehet azt csak úgy leborotválni magunkról. Mi történne, ha csak úgy meggondolatlanul lebontanánk egy várfalat. De ha jobb ötletünk támad, mint a vastag falak, akár le is bonthatjuk. Hiszen a vastag fal nemcsak megvéd, de el is zárhat a külvilágtól.


Nos...?

2010. febr. 20. 08:50
Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)
2010. febr. 19. 18:46

Sziasztok!

Ma is csak most kerültem ide. De remélem, most már nem leszek ennyire hajszolt. s lesz időm olvasni, írni, élni. :)


Dundolka, a "sütty" egy NLP-és gyakorlat. Nem kívánt szokások megváltoztatására használják.

2010. febr. 19. 10:57
süttyölünk.....Gyöngyi az mi?
2010. febr. 19. 09:24

JÓ A STILUSA VAJH KIRE IS EMLÉKEZTET:)MAGAMRA?:)

Csak annyit ehhez, azért a rizst ennyire én nem szeretem, de jó.... és ha valaki tudja mi a zsirégetés ők igen. Én naponta mozgok, súlyzós edzés nálam kézi súlyt és saját súlyal végzett erősitést jelent. Kardió mozgás is jó , főleg az intervall,ellentéteben azzal amit az úr állit hisz a nagyizmokat dolgoztatja és kalóriát éget, igy az utánégtés és az energia felhasználás is megvan. Aki sokat mozog annak a 0, 8 kg/tskg minimálisan kötelező. Hogy a 2g/tskg hogy oldható meg azt nem tudom:)

2010. febr. 19. 09:21

JÓ A STILUSA VAJH KIRE IS EMLÉKEZTET:)MAGAMRA?:)

Csak annyit ehhez, azért a rizst ennyire én nem szeretem, de jó és ha valaki tudja mi a zsirégetés ők igen.Én naponta mozgok, súlyzós edzés nálam kézi súlyt és saját súlyal végzett erősitést jelent. Krdió mozgás is jó ellentéteben azzal amit az úr állit hisz a nagiyzmokat dolgoztatja és aklóriát éget, igy az utánégtés és az energia felhazsnálás is megvan. Aki soakt mozog annak a 0,8 kg/tskg minimálisan kötlező.Hogy a 2g/tskg hogy oldható meg azt nem tudom:)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook