Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az ideális testsúly tanulható fórum

Az ideális testsúly tanulható (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ideális testsúly tanulható

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1329. ericika2
2010. márc. 3. 06:11

Jó reggelt!

Most jöttem meg a futásomból, és töltöm/tölteném fel a gépre a Sportband eredményét: de úgy látszik a gép is álmos még.

38 perc futás volt egyébként, olyan 5 és fél km , kimutatja még ezen kívül az elfogyasztott kalóriát,(?).

Ma errefelé megint 0 fok volt.

Na belehúzok, nem tötyörészem itt el az időt.

Szép napot mindenkinek.

2010. márc. 2. 06:32
Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)
2010. márc. 1. 12:06

Sziasztok, újra itt vagyok. Sajnos, ezek a napok dupla olyan gyorsan repülnek, minta többiek.

Gólyahír, amit írtál, rímel arra, amit apukám mondott: reggelire narancsot meg banánt ettem, és ő is mondta, hogy "hát egyél lányom valami ÉTEL-t is"....

Töltött káposzta, sütik, csokik és fagyik, fehér kenyér, kolbász, turmix semmi, folyadék kevés.

Azért a kilók (pontosabban dekák) lejjebb mentek, talán mert elmúlt a mikulás, vagy mert mától fogyó hold van.

Ma reggel viszont már voltam 40 percet futni.

LÁNYOK, ITT A TAVASZ!!!!!!!

2010. márc. 1. 10:47

Sziasztok:)


Remélem mindenkinek jól alakult a hétvége.

Ericika, szerencsésen hazaértetek?


Katthy, jó volt olvasni tőled néhány vidám és ironikus sort itt:) Naplódban most le vagyok maradva,de azt látom, hogy megint címváltoztatás volt:)


Viszont kíváncsivá tettél nagyon ezzel a hosszú linkkel amitől paff (a bűvős sárkány) lesz az ember ha végignézi, szóval majd egyszer rászánom az időt.


Gyöngyi mit szólsz ehhez a mondathoz? egyik kolléganőm ( Katthy tudod kicsoda :D)mondta az imént nekem:


" Majdnem kívántam jóétvágyat, de látom hogy csak almát eszel"



Leszámítva egyéb gondolataimat, amiket ez a mondat kiváltott, a lényeg, hogy az emberek tudatában az alma az "csak" alma, semmi több.

2010. márc. 1. 06:35
Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)
1324. Katthy (válaszként erre: 1319. - Bányai Gyöngyi)
2010. febr. 28. 09:45

Semmi akadálya, de szólok, hogy már levédettem az ötleteimet és a találmányaimat, nem lehet őket ellopni :))

A masszázssal kapcsolatban nekem vannak fenntartásaim, és amíg azokat meg nem szüntetem, nem vágok bele - de amúgy kifejezetten jól hangzik.


Óóó, és nem tudom már, hogy az alábbi videót úgy találtam, hogy valaki idelinkelte, vagy csak én kattogtam össze-vissza, de köszönöm az univerzumnak, hogy az utamba küldte. Döbbenetes dolgokat mondanak el, ha nem állna a benne szereplő emberkék neve előtt két sornyi dr. meg phd., egy szót sem hinnék el belőle.


Szinkronos előzetes:

[link]


Feliratos teljes videó:

[link]


Én totál paff vagyok tőle, és kíváncsi lennék a véleményetekre, lányok. Érdemes végigszenvedni a másfél órát ;)

1323. 809c62b982 (válaszként erre: 1322. - Vereskati)
2010. febr. 28. 07:55
szIA:) IRD MEG LÉGYSZI HA VAN ÉLMÉNYED VELE:)
1322. vereskati (válaszként erre: 1318. - Katthy)
2010. febr. 28. 07:34

Pedig a nyirokdrenázs nagyon jó!!!!!!

Persze csak akkor, ha jól csinálják.

2010. febr. 28. 07:27

Mondtam már, hogy vagyok a fácsán, aminek facebook a hivatalos neve, ill. a twitteren is. És követőket gyűjtök... Khmmm :)))))


De a fácsén Hoxa is van... Megnézem, lehet, hogy twitteren is.

2010. febr. 28. 07:23
Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)
1319. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1318. - Katthy)
2010. febr. 28. 07:23
Katthy, :)! Igazán szeretnék veled egyszer találkozni. :)
1318. Katthy
2010. febr. 27. 19:27

Sziasztok!


Van kölcsöngépem a hétvégére, így holnapig tudok még lógni itt kicsit :)

Hirtelenjében csak ennyit tudok hozzászólni az elhangzott témákhoz: én is kicsit fázósabb lettem az utóbbi időben, bár lakótársaim pont a minap tárgyaltak ki a hátam mögött (libák :D), hogy tuti megint rendetlenkedik a pajzsmirigyem, mert egész télen kiskabátban mászkáltam.

Csak azt felejtették el, hogy két éve télen, mikor el volt szálva a hőháztartásom, egyáltalán nem hordtam kabátot :P

És épp két napja kaptam kézhez a vérvételem eredményeit, és rendben van a pajzsmirigyem, köszönöm szépen. Apum iszonyú izzadós, szóval valószínűleg tőle örököltem a jegesmedve génjeimet, evvan, ezt kell szeretni - ugyanakkor nem mindegy, hogy az ember 60 kilósan izzad, mint a ló, vagy pedig 90 kilósan :)

Nyirokdrenázs... anyám, életemben nem hallottam még róla, megint állhatok neki guglizni :P

Gólyahír - köszi az infókat a ZSÍÍRról :)) Sok mindent tudtam eddig is, de sok újat is olvastam.


És Gyöngyi, én mester vagyok az elméletgyártásnak, már vagy ezer módon kitaláltam, hogy lehetnék milliomos, de semmit nem vagyok hajlandó megvalósítani... "türelem, kitartás, odafigyelés, aktivitás"... ezek mit jelentenek? XD


Ó, és írtam ma egy összefoglalócikket a 2009es fogyiévemről (igen, takarítanom kellett volna...), bízom benne, hogy még idén megjelenik :P


Mindenkinek kellemes további hétvégét!

1317. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1316. - 809c62b982)
2010. febr. 27. 17:16

Dundolka, Most kezdtünk ezzel dolgozni, de beszámolok majd a tapasztalatokról. Annyi biztos: Ez sem varázsütésre működik. Folyamatos és következetes magunkra figyelést igényel.


Azt hiszem ez a legnagyobb baj velem. Bármilyen ötletem van, mindhez türelemre, kitartásra, odafigyelésre, aktivitásra van szükség. Igazán feltalálhatnék már valami varázslatot is.

1316. 809c62b982 (válaszként erre: 1315. - Bányai Gyöngyi)
2010. febr. 27. 16:07
Mivel még nem próbáltam irhatnál milyen eredményei vannak:) vagy tapasztalatai. Jó munkát Gyöngyi!
1315. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1312. - 809c62b982)
2010. febr. 27. 08:18

A nyirokdrenázsban én is látok fantáziát.

A gyógytornász,akivel együtt dolgozom, nagy ismerője ennek a témának. :)

1314. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1311. - Gólyahír)
2010. febr. 27. 08:15
Én elég fázós vagyok. (Jobban mint "bundában".) De ez enyhül, ha kialszom magam. És nyáron kifejezetten kellemes. Mások szinte hőgutát kapnak, és én meg jól érzem magam. Télen meg rétegesen öltözöm. Szóval jó ez így.
2010. febr. 27. 08:11
Jó reggelt! Szép napot mindenkinek! :)
1312. 809c62b982 (válaszként erre: 1311. - Gólyahír)
2010. febr. 26. 09:18

Szia:) Napi szinten mozgok én biza nem vagyok fázósabb. Közel 17 évet dolgztam egy olyan helyen ahol -3 és 5 fok volt.Kb napi egy órát voltam irodán a többit az üzemben, megszoktam.De azért ha őszitne akarok lenni a téli kabátjaim mind vastagok és melegek meg rétegesen öltözöm....tere sincs a hidegnek.

Ericika szerencsés utat.....

Többiek szép hétévégét.

Zsirödéma: van egy alap alkat, ahogy romatnikos Katinka mondta : lehet hogy nagy a fenekem de 65 kg san legyen nagy ne 130 kg san.

Szóval a bricseszre nincs gyógyir...ha mindenképp lokálisan akar valaki fogyni ki kell hogy ábránduljon olyan nincs. De ha a kérdés arra vonatkozik a makacs zsirpánák oldhatók e , talán!

Állitólag urltrahagos zsirbontás jó rá, ami pedig megindithatja még a helyi fogyást a masszázs, vagy a nyirokdrenázs.És sok sok folyadék

2010. febr. 26. 08:00

Sziasztok!


Ericika, nagyon szép hétvégét neked, és jó utat!


Gyöngyi, örülök, hogy hasznos az az írás.


Most hogy így beindult a fogyásom, és kezdem elveszíteni az "irhabundámat" :) azt tapasztalom, hogy fázósabb lettem. Ti nem tapasztaltatok ilyet Gyöngyi, Dundolka??


Mondjuk az sem volt jobb, hogy 2 lépés után szakadt rólam a víz még télen is, szóval nem bánom ezt a fázást annyira:) Csak mostanában eleve 2 zokni van rajtam, s van hogy fel kell húznom napközben még egy harmadikat is:)))+ öntöm magamba a meleg teát hogy ne dideregjek.


De az is lehet, hogy csak a munkahely spórol a fűtéssel:X

2010. febr. 26. 07:06
Jó reggelt, szép napot mindenkinek. :)
1309. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1301. - Gólyahír)
2010. febr. 25. 12:41
Gólyahír, nagyon jó, hogy ezeket leírtad. Mostanában kezdett foglalkoztatni olyan dolog, is hogy zsírödéma. Talán többeknek van, mint gondolnánk. A test többi részéhez képest kövérebbnek tűnő comb, fenék, has lehet pl. érintett. Erről nem szoktunk beszélni, mert talán túl csúnya neve van. Meg azért senki nem teszi ki szívesen a kirakatba... De jó lenne segíteni ebben a témában is...
1308. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1307. - B4a3a4979d)
2010. febr. 25. 12:37

Ericika, jó utat, szép hétvégét! :)

(A csomagolást én is nagyon uuuuutálom, de aztán majd az utazás feledteti... )

2010. febr. 25. 10:04

Szép jó napot - és jó hétvégét.

Nem beszélek félre, holnap csúsztatok, megyünk apukámat meglátogatni haza Magyarországra. Már teljesen hétvégi hangulatom van, csak sajnos délután jön a kellemetlenebb része az utazásnak- a csomagolás. Tök mindegy, egy hétre, vagy két napra utazik az ember, valahogy a csomagok meg egyéb viendők mennyisége nem változik.

Meg teleportálni sem lenne rossz, a majd 800 km oda-vissza néha az ember agyára tud menni.

Szóval hétfőn jelentkezem legközelebb.

2010. febr. 25. 07:23
Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)
2010. febr. 24. 20:03

Sziasztok!

Jó, hogy ilyen sokat írtatok. Szépen áttanulmányozom. Mindig sokat tanulok tőletek.

Holnap jövök!

Jó éjt!

1304. b4a3a4979d (válaszként erre: 1303. - 809c62b982)
2010. febr. 24. 09:24

Csak alátámasztani tudom, amit írtál. Most csak gyümölcsökből fogyasztom a szénhidrátot jó egy hete (meg előtte is, amikor "normális" étkezést követtem), semmi kenyérféle és bolti édesség,

higgadtabb vagyok, az ízeket intenzívebben élem meg. Semmi farkaséhség.

Pontosabban tegnap éreztem egyszer, 1 dl szőlőlé után.

A hétvégén csináltam túrós sütit, csak a belekevert gyümölcsökkel, és a tetejére rakott almaborítással volt édesítve, és kb. fél nap kellett neki, hogy elfogyjon.

1303. 809c62b982 (válaszként erre: 1301. - Gólyahír)
2010. febr. 24. 09:09
Nagyjából 9% testzsir alatt beáll a halál. Ha tastzsir lecsöken a nőknél elmarad a menszesz.Nem hogy jó a zsir de kell. A mai meber étrendje egy dolgot tartalmaz ambnormális mennyiségben szh.Minden másból annyi teszünk amennyi épp hogy elég vagy kevesebbet.Ha hiszed ha nem bizonyos források szerint a koleszterin szint is köthető a túlzott szh bevitelhez. Olcsó kaja, jól liftezeti a vércukrot, és közben töknretesz benn minent. Hogy újra lehessen tanulni a testet, éhséget, érdemes egy ideig korlátozni minimálisra a bevitelt.Ha valaki fogszt elég gyümölcsöt zöldséget tejfélét, és némi teljes gabonát, abban van elég szh:)Meglepő dologat tesz az étvágyal a kivánóssággal és a falási rohamokkal ha békét hagyjuk a testünket:)))))))
2010. febr. 24. 08:47

[link]


Egy részlet innen:


„A legtöbben, akik diétáznak, nem képesek elfogadni a testüket, azért csinálják... A test az önkép része... Vagyis, ha a tested nem fogadod el, önmagad sem, ha a tested nem szereted, magaddal van bajod.

Néha, ha nagyon kiengedek és hízok, akkor odaállok a tükör elé és nem azt mondom, hogy "fúj híztam, meg itt hájas vagyok" (régen ezt tettem), hanem azt mondom "igen, ide és ide híztam, de nem érdekel, mert szeretem magam, mert így is szeretem a testem és akinek nem felelek meg így, az nekem nem kell". Nos azóta, a külvilág is ugyanúgy reagál rám. Ha kicsit vaskosabb vagyok, ha szálkásabb... Kapom a bókokat. :)”

„...ne görcsöljetek. Ne kössetek semmit ahhoz, hogy lefogytok. Ne lebegjen cél. Ne legyen az a fejetekben "ha lefogyok ezt csinálok, vagy azt..." Amikor erre gondoltok, akkor a testetek ellenetek dolgozik majd, ahogy a tudatalatti is.

És ne áltassátok magatokat azzal, hogy, ha lefogytok már nincs több diéta. Aki ezt mondja hazudik. A diéta létforma, mint a pozitív gondolkodás. Ha eléred a céljaidat abbahagyod majd és újra negatívan fogsz gondolkodni? :) Ugye, hogy nem? A diéta nem önkínzás, hanem élet, a diéta egészség, fittség... Látjátok? Én szeretem. Örömöt okoz. Ezért kell olyat találni, ami mindent megad a szervezetednek és nem teher, hanem jól érzed magad benne és tőle. :) Én mindig arra gondolok, hogy a testem a lelkem temploma, amit karban tartok. Szeretem a lelkemmel együtt és minden jót és szépet adok neki. :)”

Ja és még 2 tippet írnék. Az egyik... Érdemes elgondolkodni, hogy miért csináljátok. Ugyanis az állandó fogyókúra dili visszavezethető (ahogy az evéskényszer, meg édességevési rohamok) az önszeretet hiányára... :) Érdemes megint befelé tekintgetni, ott turkálni."

2010. febr. 24. 08:38

Nah, itt van. Remélem hasznos. Nekem érdekes volt. Amit elsőre nem értettem, az ez volt:


"Amikor az ember zsírt veszít, éhesebb lesz, mert a leptin szint esik."


De mostmár hogy a többi részt is hozzáolvastam világos minden.


Ez a lepitin jelzés, ha jól működik bennünk, akkor egyrészt ugye (azt írja) ha olyan helyzetbe kerülünk ( vagy olyan helyzetbe hozzák magukat egyesek koplalással) akkor életmentő lehet. És ezért van az is, hogy koplalással nem is érdemes fogyni, meg ez ellen a szervezet is tiltakozik pont így, hogy raktározó üzemmódba kapcsol.


A másik dolog ugye, hogy ez aztán magától kikapcsol, ha eszünk rendesen, ahogy a könyv is írja: "Ha aztán újra többet eszünk, és a test zsírtartalma újra nő, a leptin-jelzés elméletileg kikapcsolódik, a túltáplálás elkerülése érdekében." Na itt értettem meg, hogy ez csak addig a szintig jelez éhséget, amíg kell, s aztán a túltáplálás elkerülése érdekében kikapcsol. Jól van ez kitalálva:)


Azonkívül még az is fontos hogy a zsírt ne feltételezzük eleve rossznak minden formájában, mivel vannak jó zsírok, amik a szervezetnek igenis kellenek ( pl zsírban oldódó vitamínokhoz, bizonyos testfolyamatokhoz stb...) Tehát nem lehet célunk a zsír -izom 0%-100% os arány elérése, mert bizonyos zsírszázaléknak kell bennünk lenni. Az egészségtelen mennyiségű többlet zsírunktól kell megszabadulni, nem pedig az összes testzsírtól.Szóval kell a zsír, de étkezéskor a telítetlen zsírsavakat kell előnyben részesíteni.


Én ezeket szűrtem le magamnak. Más vélemény, vagy észrevétel?


Ja és még annyi, hogy Gyöngyi ugye írja ez a könyv is, hogy néhány embernél lehet a túlsúly oka, hogy ez a visszacsatolós folyamat

"elromlott" bennünk, vagy egyeseknél az étvágyközpont nem elég érzékeny ezekre a leptin-jelekre, ezért mégis túleszik magukat. Na szerintem ilyen esetekre is jó a módszered, a kötött evésidők, addig amíg helyreáll a "műszer" az agyunkban. Ugyanúgy mint azokra az esetekre, mikor nincs időnk "elmeditálgatni" hogy most ez pszichés éhség-e vagy sem:)

2010. febr. 24. 08:20

"A világ fejlettebb országaiban emberek tízmilliói, felnőttek és gyerekek egyaránt, már egészségtelen mennyiségű zsírt hordoznak testükben.A hosszútávú egészségmegőrzés szorosan összefügg egy olyan testsúly megtartásával, amely nem terheli meg túlságosan a szívet és az ér-,légző-,és más szervrendszereinket. A 2-es tipusú cukorbetegség kockázati tényezői, a magas vérnyomás, szívinfarktus és izületi problémák előfordulása mind fokozódik, ha az egyén testsúlya nő. Még így is nagyon sokounk a zsírpárnák elleni küzdelem folyamatos harcában találja magát. Ha az oldalunkon összecsípjük a bőrt, nagyjából felmérhetjük az izmokon levőzsír mennyiségét. A raktározott zsír nagyjából fele közvetlenül a bőr alatt található.Egy képzett, gyakorló orvos együtt használja a bőrredő mérést, valamint az életkor és nem adatait, hogy kiszámolja a test hozzávetőleges izom-zsír arányát.


A rendszeres testmozgás segít fenntartani a kívánatos testsúlyt, és az egészséges izom-zsír arányt. Habár az izom nehezebb mint a zsír, az izomszövet több kalóriát fogyaszt. Egy biciklista például többet ehet súlygyarapodás nélkül, mint kevésbé izmos, ülő munkát végző, ugyanolyan magas embertársa."

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook