Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az alkohol fórum

Az alkohol (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az alkohol

101. spinneli (válaszként erre: 92. - Arianne113)
2011. dec. 29. 13:41

Nem minden allkohol függő rombolja a környezetét, te a függőségről kérdeztél, én arra válaszoltam.

Próbálja ki a rokonod, hogy pár napig nem iszik, ha nem hiányzik neki, nincs probléma.

Ha hiányzik, mivel nem hat rombolóan a környezetére ez, akkor sem probléma, viszont már függővé vált.

Ennyi.

100. Arianne113 (válaszként erre: 98. - Arianne113)
2011. dec. 29. 13:40

Ja ezzel nem azt akartam mondani hogy küzdjetek értük mert elvégre felnőtt emberek, csak azt hogy ne utáljátok őket, akármilyenek is ők akkor is a szülei.

Küzdeni nem érdemes, ha ők nem akarják te hiába teszel akármit.

99. a284cbe523 (válaszként erre: 90. - Arianne113)
2011. dec. 29. 13:39
Én le sem írtam a sértődés szót, nem is írtam ilyesmit.
98. Arianne113 (válaszként erre: 95. - Venezuela)
2011. dec. 29. 13:39

Figyelj, megértem hogy utálod őket, az én szüleim is csináltak nagyon durva dolgokat, sorolhatnám de inkább nem szeretném.


Viszont az a helyzet hogy talán a párod is úgy látja hogy akármilyenek is a szülei egy van belőlük, és őket nem pótolhatja senki.

97. spinneli (válaszként erre: 89. - A284cbe523)
2011. dec. 29. 13:39

Természetesen egy alkoholistának az első lépés, ha belátja, hogy problémái vannak, a második léps, ha úgy dönt, hogy meg akar gyógyulni, a harmadik pedig, hogy ehhez segítséget kér.


Ami a te válaszaidból átjön az az, és ami nagyon téves, hogy azt gondolod, hogy csupán jellembeli hiányosság az, ha valaki nem tud ripsz-ropsz leszokni, ezáltal a gyógyítását is csak ennyivel intéznéd el, hogy döntsön és kész?

A komoly függőség megszüntetése rendkívül fájdalmas fizikai és lelki folyamat, előbbi esetében komoly alkoholistáknál nem is szabad gyógyszeres kezelés és orvosi felügyelet nélkül elkezdeni a megvonást, mert belehalhatnak.

A lelki függőség megszüntetése még ennél is jóval nehezebb a páciensnek, effektíve újra fel kell építeni a személyiséget, és nem csupán lelki, hanem rengeteg berögződött szociális tényezőn is változtatni kell.

és akkor társfüggő-játszmázó hozzátartozókról és családról még nem is beszéltem.

A gyógyulási folyamat jóval nehezebb és komplexebb folyamat annál, mint ahogy te elintézed egy sima "háelkelldönteniajózsinakosztkészel".

96. a284cbe523 (válaszként erre: 91. - 02db590b2c)
2011. dec. 29. 13:37
Egyet értek, kivéve a génes dologgal. A hajlam az rátesz egy nagy lapáttal, de nincsen alkoholista gén. Emberi játszma az egész...
2011. dec. 29. 13:37
Anyósék is alkeszok,és nem is akarnak leszokni róla,párom gyerekkorát viszont jól elcseszték!Nagyon durva dolgokat csináltak!Feléjük semmi tisztelet nincs bennem!Havi 1x megyünk,de akkor is napokkal előtte bejelentjük,és útközben is hívjuk őket,hogy nincsenek-e beállva!Párom mikor ott lakott mindig kiöntötte a piát,de szereztek...Aki nem akarja,hogy segítsenek neki,annak nem is lehet!
94. Arianne113 (válaszként erre: 83. - 518baa96c3)
2011. dec. 29. 13:36
Jól látod a helyzetet, én tényleg úgy látom hogy hülyének néznek mert mindent megtettem azért hogy apámat lábra állítsam, de végülis mindegy, a lényeg ugyan az, hogy sikerült, hogy jól van és nem iszik már és ez nekem mindennél többet ér és fontosabb :)
93. a284cbe523 (válaszként erre: 88. - 518baa96c3)
2011. dec. 29. 13:35

Ezzel egyet értek, az nagyon felelős döntés, ha valaki ezt számba veszi és így dönt. Látod, ő nem önző.


Gondolom nem tartja magát betegnek és teljes életet tud élni.


A téma irodalmával meg Dunát lehet rekeszteni.

92. Arianne113 (válaszként erre: 86. - Spinneli)
2011. dec. 29. 13:34

ez tetszik :)

De tényleg.

Pont van egy rokonom aki minden nap megiszik 1 dl bort és nem többet. Teszi ezt azért mert jól érzi magát, az orvos ajánlotta egészséges ez a mennyiség.

91. 02db590b2c (válaszként erre: 81. - A284cbe523)
2011. dec. 29. 13:34

Az,hogy valami fejben eldoljon,addig egy alkoholosta huszadjara irom onpusztito hajlamu embernek,sokkal nehezebb eljutni,es egeszmashol van a kiindulasi pont,mint egy nem alkoholistanak,aki azt mondja,hogy oke holnaptol nem iszok.


Sajnalom,hogy ezt nem ertitek meg!Ha valami a genekbe van kodolva,onnantol csak pokoli kuzdelem es nehezsegek aran lehet csak felallni.Es ebben sok esetben nem segit a kornyezet vadaskodo"minek iszol te szemet..." hozzaallasa.

De persze fel lehet!Es tul lehet jutni a dolgokon,csak iszonyu ero,es tamogatas kell hozza.


Ami valljuk be keves alkoholistanak adatik meg.Mert a legtobb csak a vadaskodassal,megvetessel talalja szemben magat.A masik,hogy ez is egy fajta emberi jatszma.Ok valahol gyerek szinten maradnak,akik nem akarjak az eletukert vallalni a feleloseget.Es amig isznak,sokan,sokmindent elneznek nekik Mondvan,hogy "hagyd ra apadra,most reszeg" vagy "majd ha kijozanodtal targyalunk" stb.Es a legtobben azert nem akarnak kijozanodni,hogy ne kelljen az eletukkel,a dolgaikkal szembenezni.no meg mert soka elnezoek veluk amig reszegek.Valahol ez ordogi kor.

90. Arianne113 (válaszként erre: 87. - A284cbe523)
2011. dec. 29. 13:33

Most írom utoljára.

Nem vagyok megsértődve, lehet hogy elfogult vagyok de azért mert évekig küzdöttem a szeretteimért.


Az hogy nem értünk egyet szerintem nem jelenti azt hogy megvagyok sértődve, ezt csak te látod így...

89. a284cbe523 (válaszként erre: 84. - Spinneli)
2011. dec. 29. 13:32

Az asszony részéről talán. Talán vicces is, de senki nem tudja rávenni Józsit, hogy ne igyon, csak ő maga, ha akarja.


Az olyan férjet aki iszik, nem akar változni, nem kér segítséget, jó neki az ital természetesen ott kell hagyni, mert később a gyerekek isszák meg a levét. És gondolom az asszonynak sem jó, de persze a való életben ez jóval bonyolultabb, mert ezek a körítések játszmáknak az elemi amikben minden szereplőnek meg van a maga szerepe. Így anyuka nem hagyja el Józsit, de nagyon szenved, olykor verik...a gyereket is... stb... gondolom ismerős forgatókönyv...

88. 518baa96c3 (válaszként erre: 81. - A284cbe523)
2011. dec. 29. 13:30

Az emberek nem egyformák. Biztosan van olyan is, amiről Bubu99 ír.


Van, akinél működik a pohár bor a szülinapon.

Biztos ilyet ismersz, őróla írsz.

Tényleg vannak ilyenek.


De sajnos, akiket én ismerek (ők jóval többen vannak), azoknál ez nem működik.


beleértve a szerelmemet is


De én nem bánom, hogy nem iszik egyáltalán.

Ez legyen a legnagyobb baj az aéletemben.


Az egészséges szervezet elvan alkohol nélkül :))

87. a284cbe523 (válaszként erre: 80. - Arianne113)
2011. dec. 29. 13:29

Kedves Arianne!


Itt általánosságban beszélek és látszik, hogy nagyon elfogult vagy a személyedet ért élmények miatt, de kérlek értsed meg, ez nem személyes, nem ellened irányul, csak általános vélemény nyilvánítás a témával kapcsolatban.


Kérlek ne személyeskedjünk. Nézd csak meg, írtam én bárhol is, hogy utálok valakit?


ps: ugyan nem tartozik ide, de a nagybátyám alkoholista és úgy tűnik az is marad.

86. spinneli (válaszként erre: 85. - Arianne113)
2011. dec. 29. 13:28
egy idő után valószínűleg igen.
85. Arianne113 (válaszként erre: 82. - Spinneli)
2011. dec. 29. 13:28

Jó én értelek megértelek.


De ha mondjuk én minden nap iszok egy kupica bort, mert tudom róla hogy egészséges akkor függő leszek tőle?

( egyébként nem iszom bort mert nem bírja a gyomrom csak tegyük most fel )

akkor kis mértékben én is alkoholista lennék ettől?

84. spinneli (válaszként erre: 77. - A284cbe523)
2011. dec. 29. 13:27

Ja ne igyál józsi az csúnya dolog.

egészen Mónika show-s megközelítés, abban hangzottak el hasonlóan érdemi mondatok.

:)

83. 518baa96c3 (válaszként erre: 79. - Arianne113)
2011. dec. 29. 13:27

De kis aranyos vagy!


Mi a fenének vetne meg téged bárki, mert jót akarsz?


De szerintem valami nagy félreértés van.

Mintha azt hinnéd, hogy bárki vádol Téged, mert a saját eszközeidet használtad a segítésben...


Mit gondolsz, hány álmatlan éjszakám, kifizetetlen csekk, botrány, bűntudat, ciki szituk voltak már mögöttem, mire rám szóltak, hogy tanuljak egy kicsit végre már a betegségről? :-))

82. spinneli (válaszként erre: 76. - Arianne113)
2011. dec. 29. 13:26
Több definíciója van az alkoholizmusnak, a kialakulásában a rendszeres italfogyasztás tehető felelőssé, nem feltétlen a mennyiségtől függ. Ha te évekig úgy alszol el, hogy lefekvés előtt 2 korsó sört megiszol, évek után valószínűleg nem bírod ki, hogy alkohol nélkül aludj el, tehát már függsz tőle, holott nem nagy mennyiségről beszélünk.
81. a284cbe523 (válaszként erre: 60. - 02db590b2c)
2011. dec. 29. 13:25

A géneknek ehhez sokkal kevesebb a köze (alig), mint a gyermekkori behatásoknak. Általában rossz szülői nevelés okozhat nagyfokú függőségi hajlamot, amely később lehet alkohol, drog, szex, vásárlásfüggőség...


Viszont, ha valaki ezt már tudja magáról és eléggé ismeri magát, meg tud változni ha akar, segítséggel, vagy anélkül. De tisztában kell lennie a dolog mibenlétével, esetleg lehet belőle szárazalkoholista is, de van teljes függetlenedés is, olyan, amikor a megrögzött piás a szülinapján megiszik két pohár bort, nem részegedik le és másnap nem iszik újra.


Minden fejben dől el.

80. Arianne113 (válaszként erre: 77. - A284cbe523)
2011. dec. 29. 13:23

Beteg ember!

Szerintem neked nincsen közvetlen alkoholista hozzátartozód.

Lehet utálni valaki mert iszik, de azt okkal teszi, és nem utálni meg megvetni kellene ezért hanem segítő kezet nyujtani!

2011. dec. 29. 13:21

Tisztában vagyok azzal amit most írok.

És ezért engem itt mindenki utálni fog.


Én azt az embert tartom önzőnek, aki a beteg mellett elmegy, otthagyja magára.

Főleg ha családon belül van ez az egész.

Azt megértem ha valaki feladja a harcot, mert rájön hogy nemtud segíteni a betegen mert ő maga nem akarja, de azt soha nem fogom megérteni, hogy miért lép le valaki ha a másik segítségre szorul.


Most lehet megvetni, várom.

78. 02db590b2c (válaszként erre: 63. - Arianne113)
2011. dec. 29. 13:20

Az onpusztitas nem csak bizonyos szerekhez(alkohol,drog,gyogyszer stb)valo nyulasban nyilvanulhat meg.Ahogy elottem is irtak,egy mentalis problema,a "szer" csak egy feluletes elfedesi dolog.Ugyanolyan lelkieredetu,mint pl ha valaki tonkre megy lekileg a sajat elebe,mert kicsuszik az iranyitas a keze kozul.Onnan mar scak egy lepes sok setben az hogy szerekhez nyul valaki,mert abban latja a megoldast.


Velemenyem szerint az az egeszseges ember,aki ugy tudja elni az eletet,hogy megbirkozik a napi/elettel jaro problemakkal.Barmilyen is legyen a hattere,multja,korulmenye...

Es itt jon be a suicid(ongyilkos,onpusztito hajlam),hogy valaki ha epp nem is nyul szerekhez,mert azt tudja kontrolalni,attol meg nem egeszseges mentalisan.Nem stabil ember kent eli az eletet.


Nem csak az a beteg,aki alkolollal vezeti le a feszultseget,vagy abban latja a megoldast.Vannak "megbujo,rejtozkodo" esetek is.Tobbek kozt ilyen az onmarcangolas is.Mikor valaki nem tud bizonyos dolgokat feldolgozni,es azon ragja magat-ergo tonkre megy bele mentalisan/lelkileg,mindegy hogy nevezzuk.Az mar csak egy dolog,hogy ezt nem szerek segitsegevel,vagy tamogatasaval teszi.


Az alkoholizmusnal is az a lenyeg,hogy bizonyos problemakat nem tudnak feldolgozni,bizonyos elethelyzettel nem tudnak megbirkozni.Ilyenkor jon a segedeszkoz.Vagy ha epp nem is,akkor marad az onvad,onsanyargatas stb.A vegeredmeny ugyan az.Egy mentalisan megborult/tonkrement ember.Sajnos!


Remelem ebbol mar nem lesz felreertes!

77. a284cbe523 (válaszként erre: 50. - Arianne113)
2011. dec. 29. 13:20

Az önzőség találó, ha a környezete szempontjából nézed. Nem hinném, hogy butaság.


Ha van egy alkoholista, akit csak az ital érdekel és nem érdekli a családjának a baja, az milyen ember? Csak maga érdekli? Önző, nem? Jahh, hogy a viselkedésének a hátterében az alkoholizmus áll, oké akkor nem önző?


Dehogynem, ha lemond az italról már változhat a kép...

76. Arianne113 (válaszként erre: 71. - Spinneli)
2011. dec. 29. 13:17

Ha az nem alkesz aki nagy mennyiséget iszik akkor micsoda?

Csak mert az egész életem hazugság lenne ha én ezzel egyet értenék...

75. pista55 (válaszként erre: 65. - Jozsi.38)
2011. dec. 29. 13:16
Nem baj ha a cikk általánosságokat ír is le ha itt kitárgyaljuk ennek kapcsán és ez már nem annyira általánosságokról szól. Mindenki a tapasztalatát írja hozzá.
2011. dec. 29. 13:16

"Egy idő után nem maradt más választása, minthogy ő is segítséget kért olyanoktól, akik segíteni tudnak neki.

Az pedig nem én vagyok, mert egy alkoholbetegnek csak egy másik alkoholbeteg tud segíteni."


Na. nem akarok én senkivel kötözködni. Viszont, az nem mindegy milyen fokú alkoholbetegségről beszélünk. A napi megissza az adagját, és bevan rúgva, vagy a hulla részeg és azt sem tudja hol van kategória szerintem nem ugyanaz.


Én ha magára hagytam volna apámat akár öt percre is szerintem már nem élne.

Nekem nem volt lehetőségem külön úton segítséget kérni, és pont azért nem mert nem jutott rá idő.

Bár én ezzel úgy vagyok, hogy nekem a legnagyobb segítség a barátom, és a barátaim voltak, akik megértettek és mellettem álltak mindenben.

73. e2add1f84e (válaszként erre: 68. - Arianne113)
2011. dec. 29. 13:15
A napi rendszeresség, az már betegség! Tehát nem értek veled egyet!
72. 518baa96c3 (válaszként erre: 69. - Pista55)
2011. dec. 29. 13:13

Igen, az orvosszakma nem kultiválja, hogy nem ők a leghatékonyabbak. :-)


www.al-anon.hu

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook