Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az alkohol fórum

Az alkohol (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az alkohol

2011. dec. 29. 10:42

Az a nagy helyzet hogy én erről a témáról regényeket tudnék írni...

Arról amit láttam nap mint nap, arról is hogy ÉN magam küzdöttem a szüleimért, azért hogy életben maradjanak egyáltalán, arról is hogy milyen érzés ebben lenni, úgy menni egy utcán hogy előzőleg apád feküdt ott eszméletlenül...


a települést ahol éltem és ahol ezeket megéltem a mai napig utálom. Nem önmaga miatt, hanem az emlék áradat ami rámzúdul, karácsonykor voltunk otthon anyunál, de képtelen voltam magam jól érezni, mert ahogy jártam keltem mindenhol egy egy rossz esemény egy elhullajtott könny jutott az eszembe.


Szóval én őszintén remélem és reméltem mindíg is hogy rajtam kívül nincs senki aki ezt a borzalmat megélte, de tudom hogy van, ez elkeserítő.

10. jozsi.38 (válaszként erre: 9. - Arianne113)
2011. dec. 29. 10:41
nem :) a cikkírónak
9. Arianne113 (válaszként erre: 8. - Jozsi.38)
2011. dec. 29. 10:36
ezt most nekem? :D
2011. dec. 29. 10:36
hát ez elég felületesre sikeredett :) van némi érintettséged, mint hozzátartozó, de a mélyére nem ástál le a dolgoknak
2011. dec. 29. 10:33

Én ebben nőttem fel.

És van amiben nem értünk egyet... Nálunk például az édesapám az édesanyám MIATT kezdett el inni, főként mert anyu is ivott...


Szóval az a rész hogy ó szegény feleségek meg gyerekek.... igen, szegény gyerekek.

Eleinte én magam sem tudtam felfogni hogy miért isznak a szüleim, de aztán rájöttem, nagyrészt apámtól, hogy mi az oka ennek az egésznek.

A másik pedig már láttam itt is, a betegség szó. Egy alkoholistának nem tudod megmagyarázni hogy ne igyon, hiába mondasz akármit, tapasztalat.

Viszont a magyar egészségügy ezen a téren lehúzhatja magát a wcn.

Az nem terápia ( és ezt is számtalanszor a saját szememmel láttam ) hogy szarrá nyugtatózzák a beteget, annyira hogy a nap nagy részében csak alszik... néha váltanak vele egy két szót aztán kész...

Az én szüleim állandó visszaesők voltak, addig a pillanatig amíg édesapám el nem költözött otthonról. Most normális életet él dolgozik mint mindenki más, és boldog vagyok hogy így láthatom, mert édesanyám teljesen tönkretette az életét...

2011. dec. 29. 10:27
Érdekes, ha az ember jobban utána néz, mindig kiderül, hogy van egy kiváltó oka az ivásnak.
2011. dec. 29. 10:09

:-)))


Így van,de nem tudom mit akartál ezzel a cikkel?


Hogyha van a Hoxán lista akkor magára ismerjen?

A listák nem ismerik el sosem hogy listák és legritkább eset az hogy elismerik és még segítséget is kérnek a szakemberektől.

Mindenesetre én valamiért jót mosolyogtam ezen a cikken,másnem a felháborodásod tetszett:-))

Jó,hogy te is úgy látod ahogyan én és még remélhetőleg sokan,de viszont listák azaz gyenge jellemű emberek mindig is lesznek akik oda menekülnek az alkohol mámorába mert addig is úgy érzik hogy nincs problémájuk.

Akik pedig elfutnak a gondjaik problémájuk elől,azok meg is érdemlik a sorsukat.

Én ugyan nem tudom egyik listát sem sajnálni,sem szánni.

Úgy is gondolom,megérdemlik a sorsukat és azok is akik egy ilyen kapcsolatból nem lépnek ki anyagi okora hivatkozva már bocsika.

Én ha vizen kenyéren élnék sem maradnék olyan pasi mellett.

Hiszen aki ennyibe becsüli a társát és a gyerekeit az nem is érdemli meg őket.

Néha jobb egyedül a kakiba mint mással a kakiba.

Szóval ha bárkinek is iszik a férje,javaslom 2012-ben válljon el tőle..

Amúgy gratulálok:-) Jól sikerült a cikked.

4. simple (válaszként erre: 1. - D4fe0b6bc1)
2011. dec. 29. 10:09
Betegség. Ez a szó mond neked valamit?
2011. dec. 29. 10:08
Az alkoholizmus egy un. életjátszma. Bővebben erről Eric Berne: Emberi játszmák c. könyvében olvashatsz, ha érdekel.
2. 02db590b2c (válaszként erre: 1. - D4fe0b6bc1)
2011. dec. 29. 10:05

Hmm,nekem ez cikk nem sok ujat mondott.Sot!Semmit se.Oke ne igyunk,ne igyanak... ez oke,de hmmm(most rantottam egyet a vallamon)erre mit lehet mondani?!Azok akik alkoholistak,valoszinu nem fogjak ezt vagy ehhez hasonlo cikkeket olvasgatni.Akkor meg?Eleg altalanosan volt fogalmazva,ezt/ezeket mar sokan tudjuk...

No,de mindegy.Leirtad,elolvassuk(gondolom jo paran) es annyi...

2011. dec. 29. 09:50
Hirtelen felindulásból írtam meg ezt a cikket. Sokszor elgondolkodtam már azon, hogy miért iszik az, aki iszik? Szerintem sosem tudom meg, normális érvet még sosem hallottam, hogy ki miért öli bánatát alkoholba.

Ugrás a teljes írásra: Az alkohol

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook